IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

    Не, не е варварство. Абортът е постижение на съвременната цивилизация. Аборт се прави не само по желание на жената, ами може да е по медицински причини, може бременността да е вследствие на изнасилстване. Може да е случайна нежелана бременност.

    По другия въпрос. Съвсем естествено е жената да спи с мъже заради това, че мъжът ще и осигури по-добър живот. Така е с животинските видове, Всяка женска гледа да копулира с по-добри екземпляри, тези които ще осигурят на нея и на потомството по-добри възможности да оцелее. Какво неестествено виждаш тук? Мечката копулира с три-четири-пет мъжки, въпреки че бива оплодена от единия. Така самците, които са копулирали с нея си мислят, че те са бащи на потомството и не се стремят да убият мечетата на следната година.
    Мъжкото шимпанзе убива някакво дребно животно и дава на женската част от месото, а тя за награда му посволява да прави секс с нея.
    Естествено е.
    Ми щом смяташ че хората са животни кво повече да коментираме.Абортът бил достижение на съвременната цивилизация.Ха ха ха абортът ще затрие тая простотия на която викаш цивилизация.Нашия създател е създал и законите и правилата по които да живем който не се съобразява с тях си заминава.Твоето мнение обяснява всичко и ако ти не виждаш края аз го виждам.

    Коментар


    • Няма унищожени самолети, няма убити войници..... от комерсант са объркали новогодишната заря с нападение....
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

        А варварство ли е на 12-16 -19 да правиш аборт?Варварство ли е да се ебеш с всеки който ти покаже малко по лъскав начин ана живот?Варварство ли е изобщо абортът?
        Не, не е варварство. Абортът е постижение на съвременната цивилизация. Аборт се прави не само по желание на жената, ами може да е по медицински причини, може бременността да е вследствие на изнасилстване. Може да е случайна нежелана бременност.

        По другия въпрос. Съвсем естествено е жената да спи с мъже заради това, че мъжът ще и осигури по-добър живот. Така е с животинските видове, Всяка женска гледа да копулира с по-добри екземпляри, тези които ще осигурят на нея и на потомството по-добри възможности да оцелее. Какво неестествено виждаш тук? Мечката копулира с три-четири-пет мъжки, въпреки че бива оплодена от единия. Така самците, които са копулирали с нея си мислят, че те са бащи на потомството и не се стремят да убият мечетата на следната година.
        Мъжкото шимпанзе убива някакво дребно животно и дава на женската част от месото, а тя за награда му посволява да прави секс с нея.
        Естествено е.
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Спакойна! миноборон вече (след 4 дни) опроверга.....несъществуващата фейк новина.....като потвърди за нападението.

          Най-успокояващото според тях било, че самальотите не били унищожени, а само някакви си войничета. Бабьй ешо нарожают!

          Да му мислят "предателите" от Ъ!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
            У Бг бавно се съгласуват публикациите. Особено след НГ.
            Ами то и по другите е така, имам предвид руската преса, наглоезичната я пропускам. Май всички се позовават на комерсант

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

              Не, не допускам.
              Нашите обичаи са били варварски по времето на Инквизицията, когато са горили на клада вещици и вещери и са изтезавали до смърт хора заподозрени във връзка с Дявола. Тия времена са отминали отдавна, а и в нашата по-скоро източна цивилизация не са били толкова силни.

              Ама си е вярварство отвсякъде да се реже клитора на момичетата и да се убива жената с камъни само защото е излязла сама от дома си без да я придружава мъж от семейството, както правят Боко Харам или талибаните в наше време. Това е истинско варварство.
              И аз не съм за правото да се месим на тези други религии, там където те са на власт, но ние сме длъжни като хуманистично общество да дадем възможност за спасение на нещастните жертви на това варварство.
              Това не оправдава идиотизма за "трети" пол, "социален" пол и всякакви такива дивотии. Човекът е или жена или мъж и само понякога природата се обърква и полът на новороденото не е еднозначно определен, ама това си е медицински проблем.
              А варварство ли е на 12-16 -19 да правиш аборт?Варварство ли е да се ебеш с всеки който ти покаже малко по лъскав начин ана живот?Варварство ли е изобщо абиртът?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                Чел си, което е положително. Мога да се доверя на оценката ти и ще ползвам спестеното време за нещо по-интересно и/или полезно. Съмненията, които усещам буквално с кожата си, започват да добиват плът и кръв.
                Субективно и неангажиращо имам предвид, че възприетите постановки не са случайност, грешка, недоглеждане или творческо, чиновнически престараване.
                Очевидно е , че всеки социално и емоционално здрав индивид ще се противопостави на унизителни и/или болезнени, нежелани, тленно и емоционално вредни, противоречащи на здравия разум действия и/или практики по отношения на момичета и жени. Ако и доколкото има констатирани празноти и/или несъвършанства в европейския закон, нека го променим и/или допълним.
                Не виждам никаква причина да се изключват мъжете като обекти на насилие. Да, има доста лица, които смятат, че насилието над мъжете е по-приемливо. Отделянето на мъжете и прокарване на такива линии на разсъждение е дискриминационно. В някакъв етап от живота си мъжете са физически по-силни, но в съвременния свят, това предимство става относително. Аз н ебих се заел да броя и сравнявам бройката на психически и емоционално мачкани мъже и жени - нито в заобикалящия ни свят, нито в дома. Навлиза се в спорна територия.
                Още по-спорна е територията на опити за дидактично предписание, което е отправено към далечни и чужди територии и култури.

                Тази конвенция е създадена за нещо друго, а не за това, което изглежда, че е предмет на регулирани отношения.
                Определението на пол е буквално смайващо:

                „Пол“ означава социално изградени роли, поведения, дейности и характеристики, които определено общество смята за подходящи за жените и за мъжете“.
                Повтарям, не съм чел, текстът е взет от нета, преводът не е мой и не отговарям за него.

                Накрая ще си позволя известна волност, която не представлява покана да бъда разбиран или отхвърлян.
                Започват опити и тестване на терен за смесване на биология и социус.
                Може би това е насочено към бъдещо дефиниране и отстояване на правата на особени общности, които условно можем да наречем "социални раси".
                Не съм автор на това понятие, но връзката между актуалната на деня тема и понятието правя в лично качество по напълно неангажиращ начин. Спирам. Знам, че може да последва пълна тишина, може и буря.
                Наа-после да се прочете нещо уравновесено около Стамбул-конвенцията.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                  Като изключим безумната дефиниция на понятието "пол" и въвеждането на съмнителното понятие "социален пол", конвенцията си е ОК. Това е много жалко, защото всичко останало в конвенциятя е наистина нужно, но заради поредното толерастко безумие много държави няма да я ратифицират.
                  Чел си, което е положително. Мога да се доверя на оценката ти и ще ползвам спестеното време за нещо по-интересно и/или полезно. Съмненията, които усещам буквално с кожата си, започват да добиват плът и кръв.
                  Субективно и неангажиращо имам предвид, че възприетите постановки не са случайност, грешка, недоглеждане или творческо, чиновнически престараване.
                  Очевидно е , че всеки социално и емоционално здрав индивид ще се противопостави на унизителни и/или болезнени, нежелани, тленно и емоционално вредни, противоречащи на здравия разум действия и/или практики по отношения на момичета и жени. Ако и доколкото има констатирани празноти и/или несъвършанства в европейския закон, нека го променим и/или допълним.
                  Не виждам никаква причина да се изключват мъжете като обекти на насилие. Да, има доста лица, които смятат, че насилието над мъжете е по-приемливо. Отделянето на мъжете и прокарване на такива линии на разсъждение е дискриминационно. В някакъв етап от живота си мъжете са физически по-силни, но в съвременния свят, това предимство става относително. Аз н ебих се заел да броя и сравнявам бройката на психически и емоционално мачкани мъже и жени - нито в заобикалящия ни свят, нито в дома. Навлиза се в спорна територия.
                  Още по-спорна е територията на опити за дидактично предписание, което е отправено към далечни и чужди територии и култури.

                  Тази конвенция е създадена за нещо друго, а не за това, което изглежда, че е предмет на регулирани отношения.
                  Определението на пол е буквално смайващо:

                  „Пол“ означава социално изградени роли, поведения, дейности и характеристики, които определено общество смята за подходящи за жените и за мъжете“.
                  Повтарям, не съм чел, текстът е взет от нета, преводът не е мой и не отговарям за него.

                  Накрая ще си позволя известна волност, която не представлява покана да бъда разбиран или отхвърлян.
                  Започват опити и тестване на терен за смесване на биология и социус.
                  Може би това е насочено към бъдещо дефиниране и отстояване на правата на особени общности, които условно можем да наречем "социални раси".
                  Не съм автор на това понятие, но връзката между актуалната на деня тема и понятието правя в лично качество по напълно неангажиращ начин. Спирам. Знам, че може да последва пълна тишина, може и буря.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    Гигов а не допускаш ли че нашите обичаи са варварски за другите народи и религии?Не бива да определяме неща които не ни харесват за варварски
                    Не, не допускам.
                    Нашите обичаи са били варварски по времето на Инквизицията, когато са горили на клада вещици и вещери и са изтезавали до смърт хора заподозрени във връзка с Дявола. Тия времена са отминали отдавна, а и в нашата по-скоро източна цивилизация не са били толкова силни.

                    Ама си е вярварство отвсякъде да се реже клитора на момичетата и да се убива жената с камъни само защото е излязла сама от дома си без да я придружава мъж от семейството, както правят Боко Харам или талибаните в наше време. Това е истинско варварство.
                    И аз не съм за правото да се месим на тези други религии, там където те са на власт, но ние сме длъжни като хуманистично общество да дадем възможност за спасение на нещастните жертви на това варварство.
                    Това не оправдава идиотизма за "трети" пол, "социален" пол и всякакви такива дивотии. Човекът е или жена или мъж и само понякога природата се обърква и полът на новороденото не е еднозначно определен, ама това си е медицински проблем.
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      Гигов а не допускаш ли че нашите обичаи са варварски за другите народи и религии?Не бива да определяме неща които не ни харесват за варварски
                      Всичко чуждо, непознато, неусвоено е варварско, тоест неразбираемо. Варвари идва от бърбори... на непознат език. Елините са били беднички и културно откъснати в сравнение с народите на Западна Азия, но са ги варваросвали.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                        Чудна работа защо чак сега излиза при условие че е станало на 31
                        У Бг бавно се съгласуват публикациите. Особено след НГ.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                          Чудна работа защо чак сега излиза при условие че е станало на 31
                          Да не би от новогодишната заря нещо...?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                            Айде малко се покарате:
                            https://www.vesti.bg/sviat/buntovnic...rusiia-6077844
                            Чудна работа защо чак сега излиза при условие че е станало на 31

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                              Колега, ти доста разширяваш темата. Аз говоря за варварските обичаи на исляма, които трябва да бъдат неутрализирани. Темата, кога един индивид е способен да се възпроизвежда и в нашия цивилизационен смисъл да създаде семейство, е много обширна. Аз разбира се съм против бракове на незрели индивиди, но кога узряват е труден въпрос. Той е не само биологически, ами и социален.
                              Гигов а не допускаш ли че нашите обичаи са варварски за другите народи и религии?Не бива да определяме неща които не ни харесват за варварски

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

                                Толкова ли не можеш да разбереш, че проблемът не е в конвенцията, а в дефиницията за "пол". Ако я нямаше тази дефиниция бих подкрепил с две ръце ратификацията. Освен това разпоредбите на конвенцията са достатъчно категорични и спомагат да се справим с толерастките решения на съдилищата в ЕС от сорта "Ама те такива са им културните особености на хората". Разбираш ли - текстовете на конвенцията по същество са анти- толерастки, защото изрично казват, че подобни ужасии не могат да се толерират по причини от сорта "такива са им обичаите" и "такива са им културните особености". На практика текстът на конвенцията би спомогнал и да се справим с проблема с 10-12 годишните цигански булки. Ако конвенцията влезе в сила вече никой съд няма да може да оправдае някой мургав нерез с мотива "това е културна особеност". И аз почвам да подозирам, че именно затова толерастите са пробутали дебилната дефиниция за "пол", с цел да саботират нейната ратификация. Абсурдно звучи, но май е така.
                                Мрежата ти можеш ли да разбереш че не бива да сме мерудия на всяка манджа.Не може да се месим в живота на други хора и народи.В техните си държави да правят квото си искат не ме интересува.А пък ако си мислиш че ромите първо ше я прочетат тая конвенция и второ че ще се уплашат просто си наивен.Да хубаво гледаме ромските булки на 12г ама хайде да погледнем и нашите деца.Та ако си мислиш че нашите не се плющат на 12г ти казвам наивник си.Не съм Господ за да определя кое е редно да се ожениш ли на 12 или да правиш аборт?Щото деянието е едно последствията са различни.Един ром мой съученик ми каза вие българите сте много глупави.Аз не мога да спра децатата да се чукат затова като разбера по добре да се женят и да ми се махат от главата няма да съм и пазач кво да ги заключа ли?А вие каво правите правите аборти един два пет после станали на 40 се вайкате ама ох ама ах нямам деца.Проблема е че нямаме морал и не живеем по християнски.Ако спазваме десетте заповеди тия проблеми няма да ги има.Навремето родителите са женели децата си на 16г и е нямало разводи днеска виждаме последствията на свободната воля безразборен секс наркотици кражби духовна и морална безпътица все по алчни и недоволни хора интересуващи се само от пари парцали екскурзии куроти далавери.Западната цивилизация се е запътила към гробищата с пълна сила.Никога не е имало времена с такава морална деградация.
                                Last edited by RUBLA; 04.01.2018, 12:51.

                                Коментар

                                Working...
                                X