IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
    Промени си името "математик" Те математиците могат да мислят
    Демокрацията има предимства и недостатъци.

    Недостатък е мандатността - че се мисли за 4-5 години напред (колкото е един мандат). Никой не мисли за 10 или 20 години напред.

    Докато при Монархията го няма тоя проблем.

    Все пак Монарха трябва да остави добра държава в ръцете на сина си.

    Докато политиците като видят, че няма да ги изберат насират едни лайна - следващите да мислят как да ги оправят.

    Коментар


    • Пътят до Росенец отново преграден?
      Христо Иванов прави нова проверка на място


      Според него този казус е емблематичен, защото става дума за Ахмед Доган.

      "Това е една система, която винаги е осигурявала изключване на дръжавата, на закона и институциите, като лампа на нощното шкафче. Там няма нито едно законно нещо - оградата, яхтеното пристанище, сградата, имотите... Каквото и да вземете има множество въпроси, които опират до действието на държавата. Ние настояваме държавата да си свърши работата." заяви Христо Иванов.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
        ...,... до петък Баце хвърля "парцала", а на негово място готвят Деница Сачева.
        Дори и да не е вярно, ясно е че герб ще пробват всякакви варианти да се задържат на власт.

        При тоя вариант (оставката си е оставка!) - няма ли "опасност" да се "спрат парите на целият Европейски съюз"?

        Да, де! Не съобразих, че това е по-различна "оставка"...

        А и друго мисля: да не би Борисов да се е чалнал, за да подава оставка и при това, наследникът му да е жена!

        Ако ще е така, предпочитам не Деница, а Цвета. Деница да сяда на нейното място в Парламента!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          Наскоро дочух че Гешев има идея да се премахне давността върху сделки от приватизацията.
          Това е нещо което всички нормални хора биха искали да се случи, защото цялата, ама цялата приватизация беше престъпна.
          Това ако стане, много, ама много червен мафиоз ще отиде зад решетките.

          Малеййй и знаеш ли до каво води тоова? Всички приватизатори започват да търсят месните координатори на ГЕРБ и да питат кога и къде ще е удобно да донесат куфарчетата. Кто видяха какво става всеки ще трепери за бизнеса си. Може и да подлудее. Виж с Матеев какво се случва. Примерно.

          Коментар


          • Брей, какво спокойствие цари днес тук.
            От сутринта до 11 часа само 5 постинга. А вчера до 11 часа бяха 30 броя. 6 на Матеев и 10 на Томи. Ама единия трол го банна модератор, а другия сам се банна, щот бил обиден. Ако и френския трол се обиди, темата ще придобие някаква нормалност.
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
              Не смятам че БХ е слънце. Виж за Царя смятам че беше най-добрия политик, който сме имали след прехода. И ако ме питаш съм за Монархия, а не за президентска република.
              Промени си името "математик" Те математиците могат да мислят

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Бх бил слънце, без Бх ще умрем, ще ни спрат кинтите от ЕС, абе направо катаклизъм от ковид порядък - упс, че забравих ковида, грипа голема, че без Бх всички да сме измерли с невиждана ярост... Мале, мале, явно е било вечер и си бил сънен или след две ракия - ама много ми се иска да вярвам, че не можеш да го мислиш истински този бълвоч.
                Не смятам че БХ е слънце. Виж за Царя смятам че беше най-добрия политик, който сме имали след прехода. И ако ме питаш съм за Монархия, а не за президентска република.

                А иначе БХ поне не човърка икономиката. Ако човъркаш една система има голяма вероятност да я счупиш (най-вероятно ще я счупиш). И после докато се наместят нещата минава време. Сега нещата са криво ляво наместени в икономиката - работи си ако не друго.

                Та опасенията ми са че понеже всеки разбира от икономиката и всеки нов ще почне да я човърка и после що така станало.

                Иначе политическите кризи ме кефят - политиците се карат и не пипат икономиката. Колкото повече и по-дълго време политическа нестабилност - толкова по-добре за икономиката. Да си реформират там политическата система, да си реформират съдебната система. Само да не стане ние каква я мислихме - тя каква стана.

                Единственото лошо на политическите кризи и кризата с корона вируса че хората понамаляват харчовете си за глупости и инвестициите в глупави проекти. Което може да се за глупости но все пак създава растеж някакъв, който не е устойчив. И не е много ясно хубав ли е или не чак толкоз.

                Коментар


                • Майко мила, математик, и ти ли се продаде? Или си още по-голям идеалист от тези на площада, които псуваш злостно? Или пък просто вече е започанала да те хваща старческата деменция на уж млади години? Дано си платен - най-искрено го казвам - все съм те мислил за умерен, макар и страхлив човек на средна възраст, пък то...

                  Бх бил слънце, без Бх ще умрем, ще ни спрат кинтите от ЕС, абе направо катаклизъм от ковид порядък - упс, че забравих ковида, грипа голема, че без Бх всички да сме измерли с невиждана ярост... Мале, мале, явно е било вечер и си бил сънен или след две ракия - ама много ми се иска да вярвам, че не можеш да го мислиш истински този бълвоч.

                  Сега било 1992, БХ бил онова СДС, Радев бил Жельо, абе глупости, глупости на квадрат. То и Ваньо Мавъра някога се напъваше да е Стефан Стамболов, та сега не остана някоя личност, на която да оприличим БХ. Аз бих го оприличил на Стамболийски - повярвал си див селяндур, яхнал момента и самоповярвал си до полуда, което в крайна сметка му е взело Тиквата - тук даже стана каламбур.

                  Ясно ми е, че на платените няма как да променя мнението, особено безплатно - е, ако дойда с чекмеджето, ще е друга история, но засега чекмеджа няма, освен онова на БХ, затова и поклоните доземи ще са натам, като падне..

                  Ех, Алеко, защо не си жив, да видиш новите Гочоолу, Бочоолу и Данко Хайрсъзина в действие - на разпозналите се, честито, ние си ви знаем кои сте:

                  ....
                  Вратата се отварят и на прага се показва Гуньо Адвокатина със своята лисича остра муцунка, след него влиза Данко Харсъзина.

                  - Гуньо бе., ти какво ще речеш? - обръща се приятелски бай Ганьо. - Ний искаме да издаваме един вестник, а?

                  - Защо не, да издаваме. Кьораво има ли? - пита Гуньо с подмигване и с бързо шаване на пръстите си.

                  - Ти си гледай кефа.

                  - Ама има ли?

                  - Има, има, гледай си кефа.

                  - Добре. Какъв вестник да издаваме - за правителството ли, или опозиция? Казвай скоро, че ме чакат клиенти.

                  - Сега там е цаката - дали правителствен, дали опозиция? Не знам, дявола да го вземе, колко ще изтраят днешните.

                  - Казвай скоро, че ме чакат клиенти.

                  - Знаеш ли какво, Гуньо? - съображава бай Ганьо, без да обръща внимание на думите на адвокатина. - Аз мисля сега засега да я караме с правителството...

                  - Тъй, тъй, най-добре с правителството - бързат да заявят Гочоолу и Дочоолу.

                  Бай Ганьо ги изглежда сърдито, задето му пресичат думата, и продължава:

                  - ... Па сетне, като подушим, че им се разклатят краката, да им ритнем едно текме и с новите пак на власт, а?

                  - Става. Обещаха ли ви нещичко?

                  - То се знай, без него не може.

                  - Като е тъй, да почнем - решава Гуньо Адвокатина и тук се захваща един разговор за начина, по който ще издават вестника, и за един вид направление, което ще следва техният орган по известни въпроси. Взема се решение да се съобразяват с времето и с обстоятелствата, па и с келепира, ако е "рекъл господ". За Русия "ще пущаме по едно: нашата освободителка, братския руски народ, да живей Царя Освободителя (бог да го прости), ама инак, като видим зор, ще си караме пак старата 3адунайская губерния". За Македония ще се поумълчаваме, знаеш, не иде някак си, времето не помага. Австрия кое, туй-онуй, тройствен съюз - хич не уйдисва...

                  - Ами с младежите, с младежите какво ще правим? - обажда се Гочоолу. - И те почнаха да шават!

                  - Ще ги залъгваме, какво ще правиш, белалии хлапета, по някой път и шапка даже ще им клатиш, време таквоз дошло, няма какво да се стори - дума с въздишка бай Ганьо.

                  - Няма какво да се стори ли?! - ръмжи Данко Харсъзина и очите му тъмнеят. - Пуста сопа неокастрена! Аз да ги пипна тях, че...

                  - Стой мирно, Данко...

                  - П... п-п-ррах и пепел...

                  - Остави ги сега, недей! Седни си на мястото. Има време.

                  - Хайде по-скоро, бай Ганьо, че клиенти ме чакат - извиква нетърпеливо Гуньо Адвокатина.

                  - Я чувай, Гуньо, знаеш ли... (холан, остави се с твоите пусти клиенти!)... знаеш ли какво? Ти седни тази вечер, па напиши една уводна статия. Тегли му едно верноподаничество, че сам княза да се слиса. Тури му там: Ваши смирени чада, Наш баща и татко, в праха на Августейшите Ви нозе, нареди ги там като броеница, ти знаеш как. Па помени и за народа една-две думи, както му е реда. Разбра ли ме? Така. Па сетне тегли един калай на опозицията. Кажи там: Онези предатели, онези...

                  - Предатели остаря вече, да турим мерзавци - поправя Гуньо.

                  - Е добре, тури мерзавци. Па да не забравиш да туриш и фаталния за българския народ. Дявол да я вземе, много ми се харесва тази дума "фаталния"! Като кажа така ф... ф... фаталния, сякаш че ффащам някого за гушата... Страшно ми се харесва!

                  - А пък мен най ми харесва, като напопържам някого - изтърси чистосърдечно Данко Харсъзина, - отлеква ми н'ам как на душата!
                  ....

                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                    Има една много съществена разлика между "новото" и "сегашното". Новото е непознато, а непознатото носи искрица надежда (надеждата умира последна, както знаем). Докато другото е доказано провалено.
                    Политическата класа може би да - тя е доказано провалена. Но икономиката не е провалена. Икономиката беше провалена през 90-те.

                    Та опасенията ми са да не провалят икономиката.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение
                      Имахме куче — Катерин. https://chitanka.info/text/32552-katerin
                      Младо, много апетитно вълците да гони. Гласът му — цяла буря: каже „ав, ав“, гората се тресеше и ехтеше. Беше с дебела вратина, бързо на ход, леко в ушите, като че не спеше.... Пет ли, шест ли години пасохме козите с Катерин. Такова доверие му имах , вълк не дава да припари, ако ли дойде, ще се обади.

                      Хубаво, ама какво се случи. Един ден, една заран по-право, като ставам, имаше една шарена коза — не я виждам, нема го и Катерин. Бре-е, каква е тая работа? След малко, виждам го, се връща, но сам. Тръгнах в същата посока и намирам белобарзата коза, ала я намирам как? Раздърмушили я вълците до кокал. Гонил ги, значи, Катерин- муцуната му — кървава, значи, се борил. Само едно не беше ми ясно: защо не се разлая да го чуя и да стана. ...„Тежко съм спал“ — си рекох и тая работа се тъй размина..

                      .Мина каквото мина — ето ти ги вълците пак. Грабнаха една ялова (те пущините ги избират и налитат на дебело), та грабнаха една яловица и я завлякоха. Катерин — след тях....

                      Гледам и какво да видя: козата свалена, разпрана, на трийсет крачки клекнал вълкът, седи и чака, над козата — Катерин, разплаква й мамката. Със зъби и лапи. Същи вълк! Такова нещо не бях очаквал, ама ето — стана. Яде каквото яде Катерин, а че отстъпи — да си дояде вълкът. Докато вълкът ядеше, Катерин го чакаше и се облизваше. Всичко е ясно: съюзили се, значи....[B].
                      Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                      Хубав разказ! Бях го забравил.
                      Каква е поуката?! Съюзи, които са основани на база корист, накрая винаги не завършват добре.
                      Ваневски е пропуснал финала на разказа с поуката:
                      "Та да ти кажа, сбъркал съм се и на кучетата с храната съм нащрек: даваш ли малко — стават на вълците ортаци, прехраниш ли ги — надебеляват и не гонят."
                      Спокойно може да се замени
                      • /кучетата/ с /прокурорите/
                      • или /кучетата/ с /политиците/

                      Коментар


                      • България е единствената държава в Европа, която има бюджетен излишък за първите шест месеца на годината

                        "Каквото и да говорят, винаги става дума за пари!" Тази сентенция е особено актуална сега, в края на мандата. Излишъкът е добро нещо, но той е нож с две остриета. Предоставя възможности, но и предизвиква апетити. И докато срещу апетита за власт и пари няма измислена ваксина, то управлението на спастрените досега капитали зависи само от управляващите.

                        Най-добрата политика би била спестените пари да се ползват в началото на един мандат, защото реформи се правят в началото на мандата, но по-добре сега, отколкото никога! В края изкушението да се похарчат, вместо да се инвестират, е голямо. Ако Борисов разчита да си купи електорална подкрепа, като увеличи заплатите на чиновниците, това е доста несигурно, защото лоялността не е от най-характерните качества на чиновника.

                        Хората като мен, които за 30 години не са взели и стотинка от държавата, не адмирараме такъв подход. Ако наистина трябва да се изхарчат едни пари, нека да е за най-важното - повишаването на доходите, което реално, а не само формално, ни приближава към Европа.

                        Както и друг път съм защитавал подобна теза, най-добрите механизми са саморегулиращите се. Затова препоръчвам на ГЕРБ, ако търсят по-широка обществена подкрепа, следните две неща:
                        1. Да направят минималвата заплата необлагаема.
                        2. Да вържат минималната пенсия към минималната заплата, като я направят 1/2 от нея.
                        Така едновременно ще бъдат подпомогнати едни хора, от които вече нищо не зависи, но на които сме длъжни, а от друга страна ще бъдат обуздани непрекъснатите спекулативни искания за повишаване на минималната заплата.

                        Просто е, Трябва само политическа воля. И не в следващия мандат, а СЕГА!
                        Last edited by Спящият бик; 04.08.2020, 15:09.

                        Коментар


                        • Вчера на протеста чухме една новина.
                          Може да е площаден фолклор.
                          А новината е, че до петък Баце хвърля "парцала", а на негово място готвят Деница Сачева.
                          Дори и да не е вярно, ясно е че герб ще пробват всякакви варианти да се задържат на власт.

                          Коментар


                          • Click image for larger version

Name:	387.JPG
Views:	1
Size:	66.6 КБ
ID:	3634796



                            откъде ги изкопават такива съшества ???
                            Click image for larger version

Name:	490.JPG
Views:	1
Size:	68.7 КБ
ID:	3634797




                            ГЕРБ щел да вземе 14%от бъдещо гласуване, ми това е оше по-зле от сега,
                            щото това означава, че още четири години ще ги гледаме като опозиция,
                            та те чеп за зеле не стават.
                            Естествено, когато друг е на власт, и има криза, е лесно през лято/есен 2021 да има Гербави опозиционни протести,
                            подплатени от вечноживия Сорос.


                            БХ на косъм от катастрофа миналата седмица
                            Last edited by hazard; 04.08.2020, 07:55.

                            Коментар


                            • Лека нощ на всички! Лягам си, че утре ме чака работа... А къмпингуващите по кръстовищата бих посъветвал най-приятелски - пропуснали сте да блокирате най-важната посока - захода изотзад!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                Хубаво е да четеш повече но не Винету за да знаеш че Макрон преди 10 дни получи унищожителна загуба от опозицията.....на местните избори!!!
                                Ама тук къди живеете на село ли без комуникации или в бункери?
                                Кой ти говори за Макрон, бе - поредното 150-сантименрово наполеонче - за Франция става дума!

                                Коментар

                                Working...
                                X