IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 27.01.2016 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
    Нещо за "Търновския император"
    "В Киеве представители чеченской диаспоры провели пикет у посольства России.
    Утре в 9ч ще излязат 5 реда от проф. Генов по темата, но ми трябваше малко време да си играя, да се преведат от "старобългарски". Накрая съвсем деликатно съм добавил само 2 реда за ориентация.

    Благодаря! Припомняш за чеченци, ще се опитам да пусна кои са. Сега пуснах кои са Крим и "наш" наш ли е? ( малко по-сложно, но чеченци определено са част от БГ Империя ). Ако имам време ще го кажа защо в 6 реда.

    П.П. Сравнително добър преводач съм, дано се хареса на родният мурзилаж и слава богу, вече качвам всичко с картинка ( оригинал ), понеже ще скочат некфи Карлоси да ме обвиняват, че нямало падежни форми в БГ език и да се подиграват, че БГ писател не знае за какво говори. .

    Мисля, че превод е приличен, нямах много време.. ( дадена и картинка от оригинал реч на "развален" български ). Горките те ... само ако знаеха как ще ги плюят докато кокалите не са им изстинали .... ) от родният "патриотаж" .....
    Last edited by marandi; 25.01.2016, 02:42.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Сините камъни Разгледай мнение
      Като си помисля, в Пловдив какви пицарии имаше още преди 15 нагоре години, тия скапани вериги " Домино" ряпа да ядат! Ама, американска верига! И кой и как ги вкарва, въпросът е да е ВЕРИГА!
      А в Търново защо местните разбиха Хепи и кептън Кук после ( тръгнаха смело с 2 обекта ) и Щастливецът ( местната компания ) ги фалира точно за няма и 2 години.

      Защо, бре? Обясни ми поредните глупости за конспирации ....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Сините камъни Разгледай мнение
        Какво им се обясняваш!
        Историйката с карикатурите на Шарли Ебдо да не би да е чистоплътна!
        Намерил си на кого да се обясняваш, оставяй ги да пасат!
        Виж на колко интелигентни се правят в последните си мнения, производните на историческата мисъл, без да се усеща че повтаря наши основни твърдения!
        Казах аз, това ще ни остане, да ги образоваме, горките!
        Бе, ти на мен ли ще ми обясняваш за "пасане" на некфи сайтчета, бре? При условие, че правя по някои от проекти в пъти по добър резултат от тази тема, дето пишеш като "воин".

        Мълча си и гледам фростотията ви пред кого се дуете, като мога се хвана на бас, че тук минават макс 200 души/ден.

        В същото време трябва всеки божи ден да търпя фростотиите за "Болгар, болгар ..." с косматите гърди на едни селяци, които нямат елементарно уважание защо Търново е столица на БГ в продължение на 900 години. Конституция, Съединение + пращането по границата - все е оттам.

        Бай Тошу не е знаел, че граничари са неподкупни ли, за да ги праща там? Докато родните фростетс отбиват номер.

        Стига ли ти толкова фактология за историческа мисъл, производни и мнения? Едва ли, ти не знаеш от коя страна се държи пушката

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
          Ама това, че индивидуализма/злобата, егоизма, завистта/ се поставя над колективизма не е аксиома....

          Индивидуалиста ще направи фризъорски салон, магазин за цигари и алкохол на хубаво място, кафене, ресторант... Но никога няма да построи АЕЦ, Газопровод, нещо което действително има стойност... За някакви безсмислени инфраструктурни проекти, като магистрали, пътища, озеленяване с ниска или практически никаква добавена стойност ЕвроКомисията ще отпусне некой лев за развращаване на местните политици....... да пооткраднат некой лев, както и на обръчите от фирми
          Като си помисля, в Пловдив какви пицарии имаше още преди 15 нагоре години, тия скапани вериги " Домино" ряпа да ядат! Ама, американска верига! И кой и как ги вкарва, въпросът е да е ВЕРИГА!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
            Човека от сайта гласове си призна че е прочел новината в италиански сайт и я е пуснал. След 2 часа я е свалил, какво подскачаш. Защо не коментираш вчерашната новина за катимерини че са били принудени да свалят разследване че цру е финансирали разпада на югославия
            Какво им се обясняваш!
            Историйката с карикатурите на Шарли Ебдо да не би да е чистоплътна!
            Намерил си на кого да се обясняваш, оставяй ги да пасат!
            Виж на колко интелигентни се правят в последните си мнения, производните на историческата мисъл, без да се усеща че повтаря наши основни твърдения!
            Казах аз, това ще ни остане, да ги образоваме, горките!

            Коментар


            • Голямо надвикване пада кой крадял повече и ...? Някой има ли в панделата след тройния "шлем" и магистралите?

              'орицата отдавна разбраха за цирка и напускат. ДЕМОНСТРАТИВНО!

              П.П. Искаш ли да ти извадя колко струва най-дългият тунел в Швейцария с жп връзка и автомобили?

              Ами, по-евтин е в пъти от проход Шипка. Ами, като не можете да строите, предложете на швейцарците, бре - няма да ви върнат.

              Аз се срамувам като гражданин какво се случва с тази държава?

              Другите па пеят на широка терца енергетика, земи и сметки с некви "Тройни шлемове"?

              Не разбрахте ли, че ги хранят докато се задавят. Нахраниха Костов и млъкна, нахраниха Първанката ( мила родна селска пръчка ) и сега продължават да хранят другите.

              Казал съм! Това ще го плащате още 10 години и то с живота на децата си и родителите си! Бог Маранди бди над вас, чеда, но ще имате поява на нова БГ държава, защото тук вече явно не останаха такива .....

              Не изненада, че всичко родом се топи и кълне за друг, но ще имате конкуренция за марката БГ и то скоро

              Коментар


              • Максов, бе вярно вас ви избират с конкурс за идиоти.

                Никой не отрича, че Боко краде ойро-средства, че пътищата му са калпави и след 1 година вече са за ремонт.

                Ама, кажи какво предлагаш тогава? Да газим в калта, както в една северна пещерна държава ли?

                П.П. Вкарвате ги в пандиза, щом крадат и толкоз. Ама, ти си поредната балалайка, дето ще остави БГ без пътища, щото крадат други, а не горката матрьошка.

                Видя ли един друг да се осъдите за нещо досега? ( риторично ).

                С колко население ще е БГ след 5 години ( хипотетично )? Тогава ще крадеш дедовия, моето момче

                Коментар


                • Колкото са по-хубави пътищата, толкова повече турбосерите около Боци са пооткраднали кинти... А тези които се радват, че стигат до Слънчев бряг половин час по-рано се озъбиха, като Боци вдигна винетките, ще ви направят и магистралите платени и поддръжката на пътищата златна... Ако си платите и златни мантинели ще ви сложат, и мрежи за птичките.... услуги ще ви извършат та свет ще ви се завий

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    То не залагаш на поколение. Загаш на ценностите им и на страховете им.

                    Сега имаш поколение, което като не си намери работа за три месеца в България и духва за чужбина. Имаш поколение което мрази уравниловките. Не обича да бъде разглеждано основно като част от някакъв колектив. Иска си индивидуалността - доста често даже натрапчиво. Не му харесва да го слагаш в униформа, да го слагаш в строй, да искаш от него да върви в крачка.

                    Същите тези ценности, които БСП и производните и партии налагаха последните 25 години, за да могат да изкарват пари - на живот в хаос. Създадоха поколение на което не се страхува от хаоса. Не се страхува от промяната. Точно обратното на предишното такова.

                    Имаш поколение чиито основен страх не е че нещо ще се промени, а че нищо няма да се промени. То за това и тези партии всичките вървят към дъното. тяхната риторика е почти без изключение ориентирана към предишното поколение. Никой от сегашното не се припознава в това което предлагат.

                    Ей го и Бойко - правил стабилност. Все едно че на някой му е притрябавала неговата стабилност. Тотален бумеранг се оказа този лозунг.
                    Ама това, че индивидуализма/злобата, егоизма, завистта/ се поставя над колективизма не е аксиома....

                    Индивидуалиста ще направи фризъорски салон, магазин за цигари и алкохол на хубаво място, кафене, ресторант... Но никога няма да построи АЕЦ, Газопровод, нещо което действително има стойност... За някакви безсмислени инфраструктурни проекти, като магистрали, пътища, озеленяване с ниска или практически никаква добавена стойност ЕвроКомисията ще отпусне некой лев за развращаване на местните политици....... да пооткраднат некой лев, както и на обръчите от фирми

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Поздравления за книгите!

                      Това остава накрая и днешните психо-историци ще трябва да сравняват: гърците казали това, а рим друго, па китай трето и т.н.

                      Защото не се е пишело и затова още веднъж - Поклон!
                      ----------------------------------------------------------------------------------------

                      П.П. Не пиша тук за моите за моите проблеми, а по принцип какви са заложените проблеми още изначално.

                      Ти си извадил от джоба и си ги пуснал, аз съм извадил и съм пуснал, Вазов навремето го купуват, вади и пуска, но ....

                      .... Ботев не го пускат и го правят на маймуна и то когато е тежко болен. Той тогава се крие с Левски и пише писмо до Найден Геров и браточките Хр. Евл. Георгиеви, като те тръгват да го правят на маймуна - да си намерел поръчител и ще му дадат.

                      Днес всичко реве и вият сирени за Ботев, при пълната гавра с него, когато иска помощ?

                      Въпреки това успява да спонсорира 200 души красавци и влиза тук, за да се жертва, дори когато по пътя към Врачанския Балкан навсякъде му се хлопват вратите, щото на куче ще дадеш вода и кокалче, но на Ботев не може.

                      Съвсем друг стил налагам и то не защото не мога, а защото децата трябва да учат, че не са роби и предатели!
                      Издавам си книгите сам.
                      По силите ми е.

                      Не се влиая от псевдо пазара за разпространение.
                      Няколко човека си имаме собствена мрежа и собствени фенове.
                      Мечтата на всеки автор.
                      The strongest stand last.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                        Виж ся:
                        Всеки има право , да е фантазьор.
                        Всеки има право , да избере, да не произвежда блага.

                        Аз имам четири книги зад гърба си.
                        Не парадирам с тях, написах ги за удоволствие.

                        Ти, ако искаш, да си уважаван сега, продукта ти трябва да е силен и впечатляващ градивните хора в момента.

                        Това са твоите хора!

                        Ако се пънеш тук, да се ежиш на мокови и овчари, лошох фор Ю! Заагуба на время!
                        Поздравления за книгите!

                        Това остава накрая и днешните психо-историци ще трябва да сравняват: гърците казали това, а рим друго, па китай трето и т.н.

                        Защото не се е пишело и затова още веднъж - Поклон!
                        ----------------------------------------------------------------------------------------

                        П.П. Не пиша тук за моите за моите проблеми, а по принцип какви са заложените проблеми още изначално.

                        Ти си извадил от джоба и си ги пуснал, аз съм извадил и съм пуснал, Вазов навремето го купуват, вади и пуска, но ....

                        .... Ботев не го пускат и го правят на маймуна и то когато е тежко болен. Той тогава се крие с Левски и пише писмо до Найден Геров и браточките Хр. Евл. Георгиеви, като те тръгват да го правят на маймуна - да си намерел поръчител и ще му дадат.

                        Днес всичко реве и вият сирени за Ботев, при пълната гавра с него, когато иска помощ?

                        Въпреки това успява да спонсорира 200 души красавци и влиза тук, за да се жертва, дори когато по пътя към Врачанския Балкан навсякъде му се хлопват вратите, щото на куче ще дадеш вода и кокалче, но на Ботев не може.

                        Съвсем друг стил налагам и то не защото не мога, а защото децата трябва да учат, че не са роби и предатели!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
                          Именно, мисля това отразява най-кратко и моето виждане. Хубаво е да видя, че има хора, които мислят не само за лична изгода или гледат единствено от своята камбанария и след като те са успели, значи всеки друг, който вдига глас срещу несправедливото е неудачник или чака всичко да му дойде на готово.
                          Номче, знаеш ли как успях аз в този наш рай?
                          Да, бях и съм експлозивен предприемач, но в основата на всичко е това, че спрях "да питам", дали може. Всичко ми е редовно, но тук тръгнеш ли "да питаш", не очаквай рамо. Направих на ръба на терминологията, защото такива са условията. Намерих път.
                          Това бе отдавна, нека сега всеки чувстващ увереност в силите си, да атакува пазара!
                          Last edited by Manyface God"; 25.01.2016, 00:04.
                          The strongest stand last.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                            Не коментирам дали го харесвам или не го харесвам, даже не съм гледал "продуктите", обявени за култура.

                            Но е прав, че примерно - ромеите били смотани, но имали азбука и пишели наобратно. В момента съседни държави като Турция, Македония и сие се насраха за "изкуство" и има тарифа рекламодател и те пускаме.

                            Затова сме наводнени с такава продукция, която също е толкова калпава като Владо Въргалската, та той тук е прав - къде е елемент на държавата? Защо там им дават, а тук не може, ако не си Капка или Божо?

                            Разбирам го - така е - при тия условия няма да има изкуство в БГ, защото регламент е първо се докажи и ще помислим? Как да се "докаже" някой млад певец, танцьор, музикант, писател, математик и да не изреждам?

                            Водил съм подобен разговор с родната община и даже обмислях да забраня книга за БГ! Бях очарован като го чух това. Попитах директно: Ако някой се докаже, тогава за какво да иде при вас за помощ, бре?

                            За една значка/плакет от 30 стинки и прозвището почетен гражданин. Я, у лево
                            Виж ся:
                            Всеки има право , да е фантазьор.
                            Всеки има право , да избере, да не произвежда блага.

                            Аз имам четири книги зад гърба си.
                            Не парадирам с тях, написах ги за удоволствие.

                            Ти, ако искаш, да си уважаван сега, продукта ти трябва да е силен и впечатляващ градивните хора в момента.

                            Това са твоите хора!

                            Ако се пънеш тук, да се ежиш на мокови и овчари, лошох фор Ю! Заагуба на время!
                            The strongest stand last.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

                              Ние не искаме много. Искаме достоен живот.
                              Именно, мисля това отразява най-кратко и моето виждане. Хубаво е да видя, че има хора, които мислят не само за лична изгода или гледат единствено от своята камбанария и след като те са успели, значи всеки друг, който вдига глас срещу несправедливото е неудачник или чака всичко да му дойде на готово.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                                Трябва да измре поколението, дето виси на "класове" от Сталин система още вкарано като система заплащане за трудов стаж.

                                В нормалният свят се бачка с бонуси, профи маркетинг план и щом се постига резултат им ги дават.

                                Като свърши работа - на пътя с кашончето. Тук е некфа пълна фростотия, щото за да има работа ти трябват кадри, то се оказва, че уж ги има, ама всъщност май ги няма.

                                П.П. Прогноза съм дал какво ще се случи и първо ще закъса туризма, после селско стопанство и чак тогава останалите сфери.

                                И ... ? Къф туризъм ще правим като нямаме кадри? Прогноза вече ги хвана тях като тайминг, а вече хваща и селско стопанство.

                                Догодина и по догодина ще се видят всички сфери - явно разминаване е голямо
                                Батка, относно туризма:

                                Конкуренцията ще ни пречука и ще се научим по трудния начин.

                                До тогава ще къртим бетон по плажовете.
                                Last edited by Manyface God"; 25.01.2016, 00:02.
                                The strongest stand last.

                                Коментар

                                Working...
                                X