IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 27.01.2016 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
    Ан..о, "въргала" ти е типичния соц лузър тъпако посредствен плиткар.
    Да продължавам ли описателно?
    Не коментирам дали го харесвам или не го харесвам, даже не съм гледал "продуктите", обявени за култура.

    Но е прав, че примерно - ромеите били смотани, но имали азбука и пишели наобратно. В момента съседни държави като Турция, Македония и сие се насраха за "изкуство" и има тарифа рекламодател и те пускаме.

    Затова сме наводнени с такава продукция, която също е толкова калпава като Владо Въргалската, та той тук е прав - къде е елемент на държавата? Защо там им дават, а тук не може, ако не си Капка или Божо?

    Разбирам го - така е - при тия условия няма да има изкуство в БГ, защото регламент е първо се докажи и ще помислим? Как да се "докаже" някой млад певец, танцьор, музикант, писател, математик и да не изреждам?

    Водил съм подобен разговор с родната община и даже обмислях да забраня книга за БГ! Бях очарован като го чух това. Попитах директно: Ако някой се докаже, тогава за какво да иде при вас за помощ, бре?

    За една значка/плакет от 30 стинки и прозвището почетен гражданин. Я, у лево

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
      И с това съм съгласен. На мен ми е най-болно за тези, които вървейки точно по този път, сменяйки един работодател заради по-добри условия, попадат от трън на глог. Примери много. Трябва и двете страни - мениджъри/работодатели и работещи да осъзнаят, че това статукво не е изгодно за никого. Нямам предвид от утре сутрин да осъмнем с европейски заплати, но при повишена производителнст е редно и заплащането да следва същия темп. А не да слушаме "служителите са ни най-ценния актив", а като стане напечено и го отнася първи актива .
      Пазарът на труда ни е изкривен иманно заради споразуменията по върховете.
      Не казвам , че това е на път, да се разбие в положителна посока, но шанса е налице.
      Подобна саморегулация ще е шеметно възлово важна за много детайли от живота на българите.
      Ние не искаме много. Искаме достоен живот.
      Много ли искаме?
      Ако това е прекалено за определени хора, значи лошо им се пише!!!!!!
      The strongest stand last.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
        Не може вечно "да вали"!
        Да не се лъжем, назначените работещи у нас се третираха и се третират като роби.
        Когато те самите пожелаят истински повече пари, тогава настоящата общоизгодна схематика ще рухне. В крайна сметка хората виждат кое колко струва и остана да наберат смелост, да си искат справедливите суми насреща. От там нататък ефекта е ясен.
        Трябва да измре поколението, дето виси на "класове" от Сталин система още вкарано като система заплащане за трудов стаж.

        В нормалният свят се бачка с бонуси, профи маркетинг план и щом се постига резултат им ги дават.

        Като свърши работа - на пътя с кашончето. Тук е некфа пълна фростотия, щото за да има работа ти трябват кадри, то се оказва, че уж ги има, ама всъщност май ги няма.

        П.П. Прогноза съм дал какво ще се случи и първо ще закъса туризма, после селско стопанство и чак тогава останалите сфери.

        И ... ? Къф туризъм ще правим като нямаме кадри? Прогноза вече ги хвана тях като тайминг, а вече хваща и селско стопанство.

        Догодина и по догодина ще се видят всички сфери - явно разминаване е голямо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
          Не може вечно "да вали"!
          Да не се лъжем, назначените работещи у нас се третираха и се третират като роби.
          Когато те самите пожелаят истински повече пари, тогава настоящата общоизгодна схематика ще рухне. В крайна сметка хората виждат кое колко струва и остана да наберат смелост, да си искат справедливите суми насреща. От там нататък ефекта е ясен.
          И с това съм съгласен. На мен ми е най-болно за тези, които вървейки точно по този път, сменяйки един работодател заради по-добри условия, попадат от трън на глог. Примери много. Трябва и двете страни - мениджъри/работодатели и работещи да осъзнаят, че това статукво не е изгодно за никого. Нямам предвид от утре сутрин да осъмнем с европейски заплати, но при повишена производителнст е редно и заплащането да следва същия темп. А не да слушаме "служителите са ни най-ценния актив", а като стане напечено и го отнася първи актива .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
            Ами, той Владо Въргала днес го обобщи ясно. По памет, ама беше нещо от типа:

            Една държава е спорт, култура, изкуство.

            В момента аз фалирах докато търся спонсори, защото се оказа, че родните "спонсори" също търсели спонсори.
            ----------------------------------------------------------

            Ся, ясно разграничавам нещата, че Въргала си Въргал, нямам представа от продуктите му и не разбирам защо си е заложил жилището, та си разбива семейство?

            Не знам! Но беше директен, че няма как да има култура и сие, когато всичко иска да гледа шоу без пари, както е в БГ.

            Оценявам труда му, все пак е успял да пусне филм, но според мен не си е преценил мащаба. Не се прави така
            Ан..о, "въргала" ти е типичния соц лузър тъпако посредствен плиткар.
            Да продължавам ли описателно?
            The strongest stand last.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
              Батка, всеки знае, че там отсяда селяндура тип "вижте ме".
              Какво да го коменираме такъв?

              (Всъщност мога да се отгъна в коменари, то биха били оценени в други среди)
              Ами, той Владо Въргала днес го обобщи ясно. По памет, ама беше нещо от типа:

              Една държава е спорт, култура, изкуство.

              В момента аз фалирах докато търся спонсори, защото се оказа, че родните "спонсори" също търсели спонсори.
              ----------------------------------------------------------

              Ся, ясно разграничавам нещата, че Въргала си Въргал, нямам представа от продуктите му и не разбирам защо си е заложил жилището, та си разбива семейство?

              Не знам! Но беше директен, че няма как да има култура и сие, когато всичко иска да гледа шоу без пари, както е в БГ.

              Оценявам труда му, все пак е успял да пусне филм, но според мен не си е преценил мащаба. Не се прави така

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
                Абсолютно съгласен, който няма възможности, лични или финансови, да стане предприемач може да потърси по-добри условия при конкуренцията. Ако и работодателите осъзнаят, това което ти спомена, че по-добре да плащат пазарни заплати, а не да прецакат коректните служители, пазарът ще е по-рационален. Това още ни куца, но като знам колко трудно се намират можещи или поне мислещи служители, имам известна надежда, че сме на прав път.
                Не може вечно "да вали"!
                Да не се лъжем, назначените работещи у нас се третираха и се третират като роби.
                Когато те самите пожелаят истински повече пари, тогава настоящата общоизгодна схематика ще рухне. В крайна сметка хората виждат кое колко струва и остана да наберат смелост, да си искат справедливите суми насреща. От там нататък ефекта е ясен.
                The strongest stand last.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                  Номче, не можем, да обхванем всички варианти на себеотдаденост или липсата на такава. Важно е, индивида сам да достигне до извода, че евентуална смяна на работната среда ще му донесе повече ползи, а недай си да реши, да стане собствен предприемач, което е сърцевината на традиционната частна и независима пазарна икономика. Нещо, което го е имало у нас преди появата на черния девети.
                  Има наченки. Радващи окото и вероятно фактор за в бъдеще.
                  Абсолютно съгласен, който няма възможности, лични или финансови, да стане предприемач може да потърси по-добри условия при конкуренцията. Ако и работодателите осъзнаят, това което ти спомена, че по-добре да плащат пазарни заплати, а не да прецакат коректните служители, пазарът ще е по-рационален. Това още ни куца, но като знам колко трудно се намират можещи или поне мислещи служители, имам известна надежда, че сме на прав път.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
                    Всъщност и двамата имате верни доводи. Както средата, така и участниците в нея - работодатели и работници влияят на процесите на трудовия пазар. Верно е, че при определени условия, когато производителността не е възнаградена подобаващо, голяма част от работещите почват да отбиват номера. Има обаче все още такива, които съвестно си вършат работата, което е обнадеждаващо. Има и сред по-младите такива, аз поне съм срещал такива.
                    Иначе добра дискусия заформихте, браво!
                    Преди няколко часа водих същия разговор с един приятел, който нещо прищрака и се помисли за болярска мутра.

                    Та, ние сме директни и го питах: Мислиш ли, че трябва да се учат децата още от 3-ти клас, че са били под робство и са предатели?

                    Щом образованието ви отглежда такова поколение от роби и предатели, какво очаквате да се случи?

                    Мъчи се да ме върти, че можело да си помисли да издаде хартията и аз направо го насметох какво ще ми издаваш, бре? Нито си я чел и вече си отвори големата зурла да търсиш кусури и да се правиш на "критик", като проект е скъп и изкаран на пазар, без някой да ми се слюнчи?

                    Кажи направо, че те кефи децата ти да учат, че са роби и предали и да приключваме!

                    П.П. Той па се обиди, ама утре ще му мине

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      И аз се учудвам защо някой не си купи продуктите сам и да си ги сготви?

                      Ходи се по некви кръчми за демонстрация на статус, без да се знае, че те там работят по тайминг, а това значи пържено, полуфабрикат или кухня майка, която го разнася, но определено това не е прясна храна.

                      Навремето поне се казваше, че мъжете могат да пържат яйца, сега вече явно и това не могат
                      Батка, всеки знае, че там отсяда селяндура тип "вижте ме".
                      Какво да го коменираме такъв?

                      (Всъщност мога да се отгъна в коменари, то биха били оценени в други среди)
                      The strongest stand last.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
                        Всъщност и двамата имате верни доводи. Както средата, така и участниците в нея - работодатели и работници влияят на процесите на трудовия пазар. Верно е, че при определени условия, когато производителността не е възнаградена подобаващо, голяма част от работещите почват да отбиват номера. Има обаче все още такива, които съвестно си вършат работата, което е обнадеждаващо. Има и сред по-младите такива, аз поне съм срещал такива.
                        Иначе добра дискусия заформихте, браво!
                        Номче, не можем, да обхванем всички варианти на себеотдаденост или липсата на такава. Важно е, индивида сам да достигне до извода, че евентуална смяна на работната среда ще му донесе повече ползи, а недай си да реши, да стане собствен предприемач, което е сърцевината на традиционната частна и независима пазарна икономика. Нещо, което го е имало у нас преди появата на черния девети.
                        Има наченки. Радващи окото и вероятно фактор за в бъдеще.
                        The strongest stand last.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

                          Оценявам лежерния пример...

                          Там не влизам дори и да се търкалям от глад!!!!!!!!
                          Всичко си има граници.
                          И аз се учудвам защо някой не си купи продуктите сам и да си ги сготви?

                          Ходи се по некви кръчми за демонстрация на статус, без да се знае, че те там работят по тайминг, а това значи пържено, полуфабрикат или кухня майка, която го разнася, но определено това не е прясна храна.

                          Навремето поне се казваше, че мъжете могат да пържат яйца, сега вече явно и това не могат

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            От три четири години не бях ял в Мадоналдс. Онзи ден обаче ме мързеше да ходя в този студ и реших да хапна в най-близкот място - което е Макдоналдс. И честно казано останах доста приятно изненадан.

                            Там вече наистина работят тъпи хора. Аз лично намирах преди за срамно че на такива места работеха преди всъщност умни хора. Но вече явно пазара на труда се нормализира
                            Всъщност и двамата имате верни доводи. Както средата, така и участниците в нея - работодатели и работници влияят на процесите на трудовия пазар. Верно е, че при определени условия, когато производителността не е възнаградена подобаващо, голяма част от работещите почват да отбиват номера. Има обаче все още такива, които съвестно си вършат работата, което е обнадеждаващо. Има и сред по-младите такива, аз поне съм срещал такива.
                            Иначе добра дискусия заформихте, браво!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              От три четири години не бях ял в Мадоналдс. Онзи ден обаче ме мързеше да ходя в този студ и реших да хапна в най-близкот място - което е Макдоналдс. И честно казано останах доста приятно изненадан.

                              Там вече наистина работят тъпи хора. Аз лично намирах преди за срамно че на такива места работеха преди всъщност умни хора. Но вече явно пазара на труда се нормализира

                              Оценявам лежерния пример...

                              Там не влизам дори и да се търкалям от глад!!!!!!!!
                              Всичко си има граници.
                              The strongest stand last.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                                Мдаа, това е настоящето.
                                Обаче..!

                                Много фирми изпадат в колабс, когато възлов специалист осъзнае колко струва и получи оферта от друга фирма или сам се пусне на пазара.
                                Напускат, защото не искат такива смешни пари.
                                На същото място НЯМА заместник за същите пари.
                                Шефа се принуждава, да отпусне повече и търпи загуби, докато намери нов човечец вече за истински пари, само защото не е давал повече пари на предния.
                                Рано или късно, по-скоро второто.. нещата ще се пооправят за напористите.
                                Напористите са необходима суровина са предприемчивите ЧЕСТНИ хора със свободен дух.
                                Прочети Задочните репортажи за БГ от Жоро Марков

                                Може да се каже, че това е бил комунистическият Ботев и затова го убиха.

                                П.П. По тази тема конкретно казва и посочва една камара примери как най-глупавите се изкачват да командват/преразпределят.

                                В началото са били малко 5000 партизани, а само за 20 години нарастват на 700 хил. пак "партизани", което е странно.

                                Или накратко дефект в държавата отдавна и тия трябваше да се избият или лустрират ( никога повече до 4-то коляно ) родата на малоумници да не заема държавна служба.

                                П.П. Затова дадох и пример за мениджмънт и лидершип. Колко трудно се изграждат и че всеки партиен малоумник може да затрие цели сфери като: енергетика, здравеопазване, сигурност, образование само за 1 месец от некадърност.

                                Не ви трябват терористи за тия неща. Вие си ги имате ( вградени ) още в системата с редените бюлетини.

                                Единствено мога да кажа, че 70 години правите едно и също и очаквате различен резултат - цитат на Айнщайн
                                Last edited by marandi; 24.01.2016, 22:52.

                                Коментар

                                Working...
                                X