IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 27.01.2016 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
    Мдаа, това е настоящето.
    Обаче..!

    Много фирми изпадат в колабс, когато възлов специалист осъзнае колко струва и получи оферта от друга фирма или сам се пусне на пазара.
    Напускат, защото не искат такива смешни пари.
    На същото мяо НЯМА заместник за същите пари.
    Шефа се принуждава, да отпусне повече и търпи загуби, докато намери нов човечец вече за истински пари, само защото не е давал повече пари на предния.
    Рано или късно, по-скоро второто.. нещата ще се пооправят за напористите.
    Напористите са необходима суровина са предприемчивите ЧЕСТНИ хора със свободен дух.
    От три четири години не бях ял в Мадоналдс. Онзи ден обаче ме мързеше да ходя в този студ и реших да хапна в най-близкот място - което е Макдоналдс. И честно казано останах доста приятно изненадан.

    Там вече наистина работят тъпи хора. Аз лично намирах преди за срамно че на такива места работеха преди всъщност умни хора. Но вече явно пазара на труда се нормализира

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Аз имам и леко различно мнение за това защо това най-ново поколение е такова каквото е.

      Според мен е заради лошо управление в бизнеса. Има огромно количество фирми в България, които просто не ценят ефективността. Все гледат да минат без пари, когато става дума за труд. Но ако фирмите не ценят и не оценяват ефективността на трудовите ресурси, то се получава уравниловка в труда. Което пък означава че най-ефективния начин за действие на всеки току що започващ работа е да иззкяри колкото се може повече, като срещу това дава колкото се може по-малко.

      Типични рожби на хаоса. За тях е пределно ясно, че шансовет еза развитие - чисто финансово са нищожни. Пределно ясно им е че ако се напъват няма да има нещо повече за тях. Напротив ще е в тяхна вреда, защото няма да получат повече за това.

      И съвсем естествено развиват настоящите си качества. Не защото са мързеливи или тъпи или нещо подобно - макар че със сигурност доста от тях са. Но всъщност чисто стратегически поведението им е идеално приспособено за бизнес условията в България.
      Мдаа, това е настоящето.
      Обаче..!

      Много фирми изпадат в колабс, когато възлов специалист осъзнае колко струва и получи оферта от друга фирма или сам се пусне на пазара.
      Напускат, защото не искат такива смешни пари.
      На същото място НЯМА заместник за същите пари.
      Шефа се принуждава, да отпусне повече и търпи загуби, докато намери нов човечец вече за истински пари, само защото не е давал повече пари на предния.
      Рано или късно, по-скоро второто.. нещата ще се пооправят за напористите.
      Напористите са необходима суровина са предприемчивите ЧЕСТНИ хора със свободен дух.
      Last edited by Manyface God"; 24.01.2016, 22:38.
      The strongest stand last.

      Коментар


      • Аз имам и леко различно мнение за това защо това най-ново поколение е такова каквото е.

        Според мен е заради лошо управление в бизнеса. Има огромно количество фирми в България, които просто не ценят ефективността. Все гледат да минат без пари, когато става дума за труд. Но ако фирмите не ценят и не оценяват ефективността на трудовите ресурси, то се получава уравниловка в труда. Което пък означава че най-ефективния начин за действие на всеки току що започващ работа е да иззкяри колкото се може повече, като срещу това дава колкото се може по-малко.

        Типични рожби на хаоса. За тях е пределно ясно, че шансовет еза развитие - чисто финансово са нищожни. Пределно ясно им е че ако се напъват няма да има нещо повече за тях. Напротив ще е в тяхна вреда, защото няма да получат повече за това.

        И съвсем естествено развиват настоящите си качества. Не защото са мързеливи или тъпи или нещо подобно - макар че със сигурност доста от тях са. Но всъщност чисто стратегически поведението им е идеално приспособено за бизнес условията в България.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
          Аз не съм специалист по всичко.Знам само че СМГ е най доброто училище в света по математика.Много дечица от там се пръснаха по целия свят.Това е безценен капитал който ще поеме държавата в свои ръце само да се отървем от тиквуня и орицата му.Същия тоя тиквун дет не вижда дечицата които се връщат със златни медали и няма пари за тях.И дет дава на учителите им по 600 лева заплата
          Винаги коментирам само по неща, за които мога да предложа сертификати насреща. При продукти, които се пускат е по-различно, понеже се бачка с екипи от хора и всеки спец в областта си.

          На всичко отгоре владея всички познати стилове по мениджмънт, без да се променя качество.

          Още не сте дорасли за тия неща и затова все още си мислите, че чалгата е върха на "музиката" по света. Добрем, ама явно свят не мисли като вас.

          Водят се преговори за Манголия и ще ви издам книга и там. Спокойно! После ще ви върна отзивите оттам какви са и дали ще съвпаднас с вашите

          Плюйте сега, че някой прави нещо в БГ. Свикнал съм, откакто се помня ( да вървя с 100 критици подире си ).

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Мен лично не ме интересува те дали успяват да създадат нещо от живота си или не. Това си е техния живот да го живеят както си искат. Аз вярвам че неволята учи. А ако не изпитват неволя значи всичко си им е ОК

            Интересува ме как техните нагласи и ценности променят моя живот - и според мен са много по-близки до моите ценности и нагласи отколкото тези на предходното поколение.
            А за поколенията не си ли загрижен?
            С егоизъм на писта далеч не се стига.

            Традиционализмът който тук бе унищожен, ако се възроди, би крепил нацията дълго, както го е правил преди съветите да ни поробят.
            The strongest stand last.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
              Нетърпеливи. Искат "веднага и сега". Това е в резултат от липсата на възпитание в трудови навици, които водят до резултати много след началото. Това са елементарни основи на успеха чрез спазване на традиционни схеми за растеж.
              Думата е "негодни".
              Имам ли правилното усещане, че си прекалено далеч и прекалено мекушав в опита си да дефинираш ситуацията с потенциала на покорението в момента?
              С дундуркане и молби няма да я бъде.
              Който ще потъва, ще потъва.
              Насила хубост не става!
              Отливът на мозъци е голям, Но!
              Наблюдава се задържане на младежи тук и желанието им да градят тук, защото вече са били навън и смятат, че е равностойно, да останат. Малко са, но е начало.
              Мен лично не ме интересува те дали успяват да създадат нещо от живота си или не. Това си е техния живот да го живеят както си искат. Аз вярвам че неволята учи. А ако не изпитват неволя значи всичко си им е ОК

              Интересува ме как техните нагласи и ценности променят моя живот - и според мен са много по-близки до моите ценности и нагласи отколкото тези на предходното поколение.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                То не залагаш на поколение. Загаш на ценностите им и на страховете им.

                Сега имаш поколение, което като не си намери работа за три месеца в България и духва за чужбина. Имаш поколение което мрази уравниловките. Не обича да бъде разглеждано основно като част от някакъв колектив. Иска си индивидуалността - доста често даже натрапчиво. Не му харесва да го слагаш в униформа, да го слагаш в строй, да искаш от него да върви в крачка.

                Същите тези ценности, които БСП и производните и партии налагаха последните 25 години, за да могат да изкарват пари - на живот в хаос. Създадоха поколение на което не се страхува от хаоса. Не се страхува от промяната. Точно обратното на предишното такова.

                Имаш поколение чиито основен страх не е че нещо ще се промени, а че нищо няма да се промени. То за това и тези партии всичките вървят към дъното. тяхната риторика е почти без изключение ориентирана към предишното поколение. Никой от сегашното не се припознава в това което предлагат.

                Ей го и Бойко - правил стабилност. Все едно че на някой му е притрябавала неговата стабилност. Тотален бумеранг се оказа този лозунг.
                Нетърпеливи. Искат "веднага и сега". Това е в резултат от липсата на възпитание в трудови навици, които водят до резултати много след началото. Това са елементарни основи на успеха чрез спазване на традиционни схеми за растеж.
                Думата е "негодни".
                Имам ли правилното усещане, че си прекалено далеч и прекалено мекушав в опита си да дефинираш ситуацията с потенциала на покорението в момента?
                С дундуркане и молби няма да я бъде.
                Който ще потъва, ще потъва.
                Насила хубост не става!
                Отливът на мозъци е голям, Но!
                Наблюдава се задържане на младежи тук и желанието им да градят тук, защото вече са били навън и смятат, че е равностойно, да останат. Малко са, но е начало.
                The strongest stand last.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                  А кой избира тиквуня и хората му?
                  Една аморфна маса, която постоянно намалява. На тези избори - които се хвали че е спечелил, той събра всъщност по-малко гласове от тези на предишните избори - които загуби.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    То не залагаш на поколение. Загаш на ценностите им и на страховете им.

                    Сега имаш поколение, което като не си намери работа за три месеца в България и духва за чужбина. Имаш поколение което мрази уравниловките. Не обича да бъде разглеждано основно като част от някакъв колектив. Иска си индивидуалността - доста често даже натрапчиво. Не му харесва да го слагаш в униформа, да го слагаш в строй, да искаш от него да върви в крачка.

                    Същите тези ценности, които БСП и производните и партии налагаха последните 25 години, за да могат да изкарват пари - на живот в хаос. Създадоха поколение на което не се страхува от хаоса. Не се страхува от промяната. Точно обратното на предишното такова.

                    Имаш поколение чиито основен страх не е че нещо ще се промени, а че нищо няма да се промени. То за това и тези партии всичките вървят към дъното. тяхната риторика е почти без изключение ориентирана към предишното поколение. Никой от сегашното не се припознава в това което предлагат.

                    Ей го и Бойко - правил стабилност. Все едно че на някой му е притрябавала неговата стабилност. Тотален бумеранг се оказа този лозунг.
                    А кой избира тиквуня и хората му?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Само с емоция и викане на "Българи юнаци" не става да станеш световен шампион! Просто си пълен лаик как се гради менидмънт, а после лидершип.

                      Накратко мениджър ти е човек, който е в час в областта си и може светкавично да ти произведе и пренесе тухли-четворки от точка А до точка Б.

                      Но ако точка Б се окаже в обратната посока, където е трябвало да се достави - какво правим? Връщаш още повече назад, както в момента продължавате да връщате и да копате дъното, щото си партиният бизнес ви е най-ефтин и даже тук ще се почупят да го демонстрират някои хора "колко са напред".
                      ---------------------------

                      Демек, той си затрил населеното място, което вероятно ще буреняса след 50 години, но важното е, че се е научил как да се облича с костюм, да си върже вратовръзка и да си лъска чепиците, докато чака служебната кола.

                      Тц .. нещата са по-сложни и да кажем един мениджър да е световно конкурентен можеш да го изградиш за около 3-5 години, лидършипа, който да гледа дали се върви в правилната посока или в грешната - около 5 години и то при много добри обучаващи, които ги нямате

                      Тук сте още на: Мамо, сложиха ме в листата на БСП, дадоха ми костюм и утре ме гледай по телевизията, щото ще давам интервю.

                      С болка ви се следя колко сте фрости. Обикновено фростият чиляк трябва да е щастлив, а вие и това не сте. Нито едното, нито другото
                      ------------------------------------------

                      Пускам го нанаво, понеже им бъгав форума, ама свършиха вече безплатните консултации защо дава бъг постинг.. Нали са с претенции тук, също както т.нар. мениджъри и лидери у БГ-то.

                      Ниско ниво накратко, с претенции за качество на фейсбук, Обама и Бил Гейтс
                      Аз не съм специалист по всичко.Знам само че СМГ е най доброто училище в света по математика.Много дечица от там се пръснаха по целия свят.Това е безценен капитал който ще поеме държавата в свои ръце само да се отървем от тиквуня и орицата му.Същия тоя тиквун дет не вижда дечицата които се връщат със златни медали и няма пари за тях.И дет дава на учителите им по 600 лева заплата

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                        Ясно е, че голям процент от народеца е податлив и на най-плоските манипулации.
                        Това естествено е в резултат от 70 годишни напъни по въпроса.
                        Успяха.

                        За сега е жалко и непреодолимо.
                        Бариерата е изключително котнрастно непреодолима погреднато чрез параметрите на обществото. Исторически и времево проблема ща са ращи с подмяна на поколението, но залагайки на сегашното, пак сме губещи. То е съмнителен продукт на соц дегенерати. Децата с мозък са нищожно малцинство. Щ етрябва още едно превътране на поколенията, но до тогава как ще изглежда България..?
                        То не залагаш на поколение. Загаш на ценностите им и на страховете им.

                        Сега имаш поколение, което като не си намери работа за три месеца в България и духва за чужбина. Имаш поколение което мрази уравниловките. Не обича да бъде разглеждано основно като част от някакъв колектив. Иска си индивидуалността - доста често даже натрапчиво. Не му харесва да го слагаш в униформа, да го слагаш в строй, да искаш от него да върви в крачка.

                        Същите тези ценности, които БСП и производните и партии налагаха последните 25 години, за да могат да изкарват пари - на живот в хаос. Създадоха поколение на което не се страхува от хаоса. Не се страхува от промяната. Точно обратното на предишното такова.

                        Имаш поколение чиито основен страх не е че нещо ще се промени, а че нищо няма да се промени. То за това и тези партии всичките вървят към дъното. тяхната риторика е почти без изключение ориентирана към предишното поколение. Никой от сегашното не се припознава в това което предлагат.

                        Ей го и Бойко - правил стабилност. Все едно че на някой му е притрябавала неговата стабилност. Тотален бумеранг се оказа този лозунг.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                          Тука се съгласих.Колкото по бързо децата вземат кормилото толкова по добре за всички ни.България ще се възроди и много хора ще искат да се заселят тука.В това съм убеден не 100 а 10000 процента.Според мен малко по рано ще се случат нещата.Чудя се обаче преди това тиквоча дали нема да ни докара до нов фалит.
                          Само с емоция и викане на "Българи юнаци" не става да станеш световен шампион! Просто си пълен лаик как се гради менидмънт, а после лидершип.

                          Накратко мениджър ти е човек, който е в час в областта си и може светкавично да ти произведе и пренесе тухли-четворки от точка А до точка Б.

                          Но ако точка Б се окаже в обратната посока, където е трябвало да се достави - какво правим? Връщаш още повече назад, както в момента продължавате да връщате и да копате дъното, щото си партиният бизнес ви е най-ефтин и даже тук ще се почупят да го демонстрират някои хора "колко са напред".
                          ---------------------------

                          Демек, той си затрил населеното място, което вероятно ще буреняса след 50 години, но важното е, че се е научил как да се облича с костюм, да си върже вратовръзка и да си лъска чепиците, докато чака служебната кола.

                          Тц .. нещата са по-сложни и да кажем един мениджър да е световно конкурентен можеш да го изградиш за около 3-5 години, лидършипа, който да гледа дали се върви в правилната посока или в грешната - около 5 години и то при много добри обучаващи, които ги нямате

                          Тук сте още на: Мамо, сложиха ме в листата на БСП, дадоха ми костюм и утре ме гледай по телевизията, щото ще давам интервю.

                          С болка ви се следя колко сте фрости. Обикновено фростият чиляк трябва да е щастлив, а вие и това не сте. Нито едното, нито другото
                          ------------------------------------------

                          Пускам го нанаво, понеже им бъгав форума, ама свършиха вече безплатните консултации защо дава бъг постинг.. Нали са с претенции тук, също както т.нар. мениджъри и лидери у БГ-то.

                          Ниско ниво накратко, с претенции за качество на фейсбук, Обама и Бил Гейтс

                          Коментар


                          • Гайдаровский форум: жить будем плохо, но недолго

                            Алексей Улюкаев обещает "комфортную жизнь" к 2030-му году

                            "Яблочник" Алексей Мельников:
                            "Это не просто экономический кризис. Это гораздо большее – признание второсортности, совершенный крах целей последнего 16-летнего правления В.В. Путина и обогатившихся чекистских сил, которые он представляет.

                            Крах, произошедший по всем направлениям – в экономике, политике, идеологии, восприятии мира и себя в мире. Налицо тотальный кризис - растерянность, потеря почвы под ногами. Совершенное отсутствие ориентиров, кроме желания сохранить власть.

                            Добро пожаловать в реальный мир, выпавшие из матрицы россияне. Смахните наваждение 16-ти провальных, ушедших в никуда лет. Ничего этого не было. Вы на нуле. Среди развалин. Вы – никто. Вам придётся начать с нуля. С себя. "
                            http://www.svoboda.org/content/article/27485788.html

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Всеки от тях си има своите доводи. Дори за тях самите, това което избират може да им изглежда добър избор. А не да го правят просто автоматично. И изборът който правят, все едно поради какви мотиви е също толкова ценен, колкото на всеки друг.

                              Аз за това и вярвам в еволюция, а не в революция. Всяка революция единственото което създава е нужда от следваща такава.

                              Това което ме дразни е когато има откровени манипулации. Както е случая с руската пропаганда в България. С мръсната българска медиина действителност. Но всяка една пропаганда работи само е ако не е съзнавана като такава. В момента в който бъде осъзнато че това е пропаганда и тя вече е контрапродуктивна. Реално повече вреди отколкото помага, защото никой не обича да се чувства манипулиран.
                              Ясно е, че голям процент от народеца е податлив и на най-плоските манипулации.
                              Това естествено е в резултат от 70 годишни напъни по въпроса.
                              Успяха.

                              За сега е жалко и непреодолимо.
                              Бариерата е изключително контрастно непреодолима погледнато през параметрите на обществото. Исторически и времево проблема ще се реши с подмяна на поколението, но залагайки на сегашното, пак сме губещи. То е съмнителен продукт на соц дегенерати. Децата с мозък са нищожно малцинство. Ще
                              трябва още едно превътране на поколенията, но до тогава как ще изглежда България..?
                              Last edited by Manyface God"; 24.01.2016, 22:03.
                              The strongest stand last.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Можеш да поговориш с някой непознат върастен човек. Не за политика - а за него самия.
                                Мисленето на възрастния не е като на младия.Възрастния човек носи отговорност за други хора той е длъжен да издържа децата си докато учат.Възрастния човек не го искат на работа след определена възраст точно когато семейството му има най много нужда от пари.Младия е сам и си мисли че може да спи и на гарата или в парка.Младия няма семейство и деца.Като дойдат семейството и децата ще разбереш че не ти караш влака а други определят начина ти на живот.Младия на всичкото отгоре е при мама и тати не плаща наем сметки...затова му е лесно. Младия обаче след години ще остарее и ще разбере какво му е говорено.Едно е да си търсиш работа на 25 30 35 друго е на 45 50 55 60.Стария знае какво е да се живее в държава с нулева престъпност и безработица а млаия си мисли че това не го засяга...

                                Коментар

                                Working...
                                X