IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

    Добре ме подсети! Ся, смятат, че време тази липса да бъде попълнена.

    Начи, сядаме на масата с кана червено вино и суджук за мезе. Аз пия - ти си пазиш язвата, аз замезвам - ти си крепиш нивата на пикочната киселина /демек укротяваш си подаграта/ и водим задълбочен исторически разговор за моята работност. После ти дописваш Българската многотомна история
    Тцъ, за твоята работливост само Начев е достоен да я опише пространно... с две-три думи прости.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

      Какво споделяш? - Че си работлива ли? Е, такова нещо няма записани в ни една Българска многотомна история.
      Добре ме подсети! Ся, смятам, че време тази липса да бъде попълнена.

      Начи, сядаме на масата с кана червено вино и суджук за мезе. Аз пия - ти си пазиш язвата, аз замезвам - ти си крепиш нивата на пикочната киселина /демек укротяваш си подаграта/ и водим задълбочен исторически разговор за моята работност. После ти дописваш Българската многотомна история
      Last edited by tnm; 02.11.2018, 13:11.
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        И при Солун има някакво сражение между българи и руснаци. Но руснаците идват от Франция. Не знам дали са били част от френската армия.
        Солун ни е малко далече - ние сме на едно 50 км от там , на брега на Струма, та там сражение няма - но има реална част, прехвърлена от Марсилия там, в състава на френската армия на Морис Сарай. Мисля, че беше дивизия. После, след октомврийската революция и преключването на ПСВ, от тези юнаци почт никой не се завръща в Русия - много се включват в ЧУждестранни легион, други се запиляват по всички краища на света. Тежка съдба...
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          Освен руско имало румънски, сръбски и гръцки знамена, които не били на витрините. Куртоазия някаква ни гони / да не пиша по-кофти думичката/
          То има и българско пленено знаме при маляките - вярно, от някаква паравоенна част, съставена от арменски доброволци, а не е от официалните части на българската армия, но го има и маляките много си се хвалят с него:
          Знамето отпред, както се показва, за да се внушават глупости по маляшки

          И гърба на знамето, от която ясно си личи каква е тази част


          та така, велики сме в самооплюването си, от което други правят реал политик...
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

            Не се фаля, бре!!! Споделям само.

            П.П. Проклятието вАжи само по мъжка линия. Дамите продължаваме да си дрънкаме с гривните, да си звънкаме със "змийчетата" и да потропваме с жълтите чехли по калдъръма.
            Какво споделяш? - Че си работлива ли? Е, такова нещо няма записани в ни една Българска многотомна история.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Няма проблем, ето и за участието на руски войски на Македонския боен театър
              "Есенното сражение на Македонския боенъ театъръ - 1916 год. XI-а германо-българска армия въ борбата съ френско-руската и сръбскитъ армии". София 1948 г.
              2 руски дивизии, ако не ме лъже паметта, като участват при Битоля и при Черна - над 2000 убити, пак по спомени
              И при Солун има някакво сражение между българи и руснаци. Но руснаците идват от Франция. Не знам дали са били част от френската армия.
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                Благодаря за усилието , ще потърся !
                Няма проблем, ето и за участието на руски войски на Македонския боен театър
                "Есенното сражение на Македонския боенъ театъръ - 1916 год. XI-а германо-българска армия въ борбата съ френско-руската и сръбскитъ армии". София 1948 г.
                2 руски дивизии, ако не ме лъже паметта, като участват при Битоля и при Черна - над 2000 убити, пак по спомени
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                  Не ми се дали. Ти си по- мързелива и от мен Вероятно си карала дебелия, Зъл пес да записва. Горкото добиче! И горката рода с таз кучешка история!
                  Не се фаля, бре!!! Споделям само.

                  П.П. Проклятието вАжи само по мъжка линия. Дамите продължаваме да си дрънкаме с гривните, да си звънкаме със "змийчетата" и да потропваме с жълтите чехли по калдъръма.
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Бойни действия между българи и руснаци има не само в Добруджа, но и в Македония (вторите са много непопулярни). Ето ти литература за Добруджа:

                    - „Войните през Третото Българско царство” – Александър Ганчев

                    - „Действията на ІІІ-а армия в Добруджа през 1916 г.” – ген. Стефан Тошев

                    - „Победени без да бъдем бити” – Ген. Стефан Тошев

                    - „Българската армия в Световната война 1915-1918 г.”, том ІХ

                    - „Историята на войната за обединението на Румъния 1916-1919 г.” – Константин Кирицеску

                    Все си мисля, че поне Стефан Тошев, който е главнокомадващ от наша страна, ще да е бил наясно със ситуацията?
                    Благодаря за усилието , ще потърся !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                      Тез знамена са се пазели, за да ме ги отмъкнат руснаците. Продажници много у нас се пръкват.
                      Освен руско имало румънски, сръбски и гръцки знамена, които не били на витрините. Куртоазия някаква ни гони / да не пиша по-кофти думичката/
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Вероятно си прав, за съжаление ТЕ и руснаците имат "пленени" български знамена - просто влезли през втората световна и си ги взели...
                        Едното е върнато. Поне така казал уредника на Военно-историческия музей. Ако става дума за знамето на някакъв наш боен кораб.
                        Наздраве!
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                          Тез знамена са се пазели, за да ме ги отмъкнат руснаците. Продажници много у нас се пръкват.
                          Вероятно си прав, за съжаление ТЕ и руснаците имат "пленени" български знамена - просто влезли през втората световна и си ги взели...
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                            Благодаря ! Интересува ме какви документи / снимки могат да потвърдят реалните бойни действия между българи и руси . Пак повтарям , емоционалните отклонения да ги оставим за тема Политика .
                            Бойни действия между българи и руснаци има не само в Добруджа, но и в Македония (вторите са много непопулярни). Ето ти литература за Добруджа:

                            - „Войните през Третото Българско царство” – Александър Ганчев

                            - „Действията на ІІІ-а армия в Добруджа през 1916 г.” – ген. Стефан Тошев

                            - „Победени без да бъдем бити” – Ген. Стефан Тошев

                            - „Българската армия в Световната война 1915-1918 г.”, том ІХ

                            - „Историята на войната за обединението на Румъния 1916-1919 г.” – Константин Кирицеску

                            Все си мисля, че поне Стефан Тошев, който е главнокомадващ от наша страна, ще да е бил наясно със ситуацията?
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                              Колкото и да ме мързи, по това направление съм пъргавелка. Разказвала съм ти, че родовата памет ми е набивана в канчето от най-ранна и крехка възраст.

                              След като са спрели да изпълняват обществено полезен труд, родата стават мутафчии. От регистрите на тази занаятчийска гилдии, а и от църковните регистри може да се спретне родословното дърво. Но си има и писана история - търговски тефтери, писма, разни спомени ..., снимки. На една от тях прабаба ми Евдокия изглежда точно като Лора Каравелова

                              Имаме си и нещо като родово проклятие. При едно от дежурствата по беклеметата /така и не разбрах къде точно/, пропускат керван с парите за аскера. Обаче, нейде из храсталаците имало хайдути и алтъните си сменили собственика. Изглежда и нашите намазали филията, но след време дошла заповед всички, които били на смяна, да бъдат заровени живи.

                              Търсих из архивите информация за случката, разпитвах и в музея - не намерих нищо, което да потвърждава легендата. Това обаче, не пречи всички ние, които принадлежим към рода да бъдем възпитавани, че вземането на нещо, което не е твое е голям грях. Също така, физически по-силните представители на родата и сега ги тресе страха да не бъдат заровени живи, та за по-сигурно искат аутопсия, преди да се преселят на по-хубавото място. Явно изживеният ужас се предава генетично в поколенията.
                              Не ми се дали. Ти си по- мързелива и от мен Вероятно си карала дебелия, Зъл пес да записва. Горкото добиче! И горката рода с таз кучешка история!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Не съм го манипулирал, а съм го допълнил, при това нарочно с болд, за да се види разликата, защото той лекичко го е пропуснал, което не смея да кажа, че е било нарочно, та затова и го допълвам - ако някой го е почувствал така, извинявам се! Разбира се, че тези знамена се пазеха скрити, което е повече от нормално да е така - такъв беше строят, точно както сега строим паметници на американските летци, бомбрадирали беззащитните жители на София. Какво да се прави, все гледаме да угодим на по-големия брат, бил той на изток или на запад
                                Тез знамена са се пазели, за да ме ги отмъкнат руснаците. Продажници много у нас се пръкват.

                                Коментар

                                Working...
                                X