IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

    Груев , айде малко фактология да дадеш ако може ... нещо емоциите ти идват в повечко , а това ме смущава относно достоверността на изказването ти .
    Специално за теб се разрових из нета. Книгата на Стоянович се казва " Оръдията през декември". Чела съм откъси от нея, не помня по какъв повод.
    Докато се размотавах из виртуалното пространство ми излезе тази фактология:
    .
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91...86%D0%B8%D1%8F
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Разбира се, че съм го прочел спокойно - едно изречение е все пак, дори и чукча-писател като мен може да прочете цяло изречение. Затова и питам какво точно искаш да ти кажа, коя фактология ти се губи. кое точно те смущава, за да може да има дискусия, а не тролщини
      Благодаря ! Интересува ме какви документи / снимки могат да потвърдят реалните бойни действия между българи и руси . Пак повтарям , емоционалните отклонения да ги оставим за тема Политика .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

        Е какво да ти кажа по-различно от предния ми пост ... ти прочете ли го спокойно ? Щото точно твойта реакция / да ме прощаваш / е "като бик на червено".
        Разбира се, че съм го прочел спокойно - едно изречение е все пак, дори и чукча-писател като мен може да прочете цяло изречение. Затова и питам какво точно искаш да ти кажа, коя фактология ти се губи. кое точно те смущава, за да може да има дискусия, а не тролщини
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          По-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието точно това знаме е виждал. Не е било изложено на витрината, а се пазело на някакви рафтове. Уредникът им го е показал.

          П.П. Не постъпваш коректно, като манипулираш коментара на Арахната.
          Не съм го манипулирал, а съм го допълнил, при това нарочно с болд, за да се види разликата, защото той лекичко го е пропуснал, което не смея да кажа, че е било нарочно, та затова и го допълвам - ако някой го е почувствал така, извинявам се! Разбира се, че тези знамена се пазеха скрити, което е повече от нормално да е така - такъв беше строят, точно както сега строим паметници на американските летци, бомбрадирали беззащитните жители на София. Какво да се прави, все гледаме да угодим на по-големия брат, бил той на изток или на запад
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Пич, ти си съшият трол като Макс-а, само дето си по-умен - като видиш нещо против любимата ти компартия и мАсква и налиташ като бик на червено. На такива каски като теб - без значение сини или червени, един дол дренки сте, каквото и да им кажеш или покажеш, те все ще викат, че не е вярно и ще го обявяват за НПО пропаганда или за руски хакерски намеси! Ако можеш да водиш и искаш нормален разговор,задай конкретен въпрос - какво и как те смущава и считаш, че не е вярно, по възможност без да обяснявам, че слънцето изгрява от изток и залязва на запад, както тролчето Макс обича да прави, отричайки изобщо военни сблъсъци между българи и руснаци, каквито има не един и почти всичките са доста ожесточени. Давай!
            Е какво да ти кажа по-различно от предния ми пост ... ти прочете ли го спокойно ? Щото точно твойта реакция / да ме прощаваш / е "като бик на червено".

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Наистина не разбирам защо храните този трол! Нямало било сражения между българи и руснаци - не само е имало, ами и казашките тикви са хвърчали като канонада на голф игрище. И не само сме им вземали тъпите тикви, задето са дошли в нашата Добруджа, ами и знамена сме пленявали

              И бронирани автомобили с напдпис Скобелевъ имаме пленени


              Въобще самите родни офицери са били ултра удовени как българския селяк, който пази дълбоко в сърцето си обичта към руските войни, за разлика от омразата към шумадийските, мамалигарските и маляшките копелета, ще тръгне да се бие с тях и не само да се бие, но ще ги разбие, при това със съюзници в лицето на вековния поробител на своя страна. Е, тогава е имало българи, които са обичали преди всичко Българи, били са българофили, сега има разни МАКСималки тролове, заченати някъде в Коми от пиян дървар и местна жителка, на които просто следва да даваме игнор!
              По-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието точно това знаме е виждал. Не е било изложено на витрината, а се пазело на някакви рафтове. Уредникът им го е показал.

              П.П. Не постъпваш коректно, като манипулираш коментара на Арахната.
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                Литература за разгрома на Румъния се намира, но мен ме яд, че от ленност българите не си записват родовата история. Аз не съм изключение. Едвам направих някви родословно дървета на двата ми рода. Добре че от родата на баща ми един роднина с повече информация разширил съвсем обхвата на родословието от средата на 19 век досега.
                Колкото и да ме мързи, по това направление съм пъргавелка. Разказвала съм ти, че родовата памет ми е набивана в канчето от най-ранна и крехка възраст.

                След като са спрели да изпълняват обществено полезен труд, родата стават мутафчии. От регистрите на тази занаятчийска гилдии, а и от църковните регистри може да се спретне родословното дърво. Но си има и писана история - търговски тефтери, писма, разни спомени ..., снимки. На една от тях прабаба ми Евдокия изглежда точно като Лора Каравелова

                Имаме си и нещо като родово проклятие. При едно от дежурствата по беклеметата /така и не разбрах къде точно/, пропускат керван с парите за аскера. Обаче, нейде из храсталаците имало хайдути и алтъните си сменили собственика. Изглежда и нашите намазали филията, но след време дошла заповед всички, които били на смяна, да бъдат заровени живи.

                Търсих из архивите информация за случката, разпитвах и в музея - не намерих нищо, което да потвърждава легендата. Това обаче, не пречи всички ние, които принадлежим към рода да бъдем възпитавани, че вземането на нещо, което не е твое е голям грях. Също така, физически по-силните представители на родата и сега ги тресе страха да не бъдат заровени живи, та за по-сигурно искат аутопсия, преди да се преселят на по-хубавото място. Явно изживеният ужас се предава генетично в поколенията.
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                  Груев , айде малко фактология да дадеш ако може ... нещо емоциите ти идват в повечко , а това ме смущава относно достоверността на изказването ти .
                  Пич, ти си съшият трол като Макс-а, само дето си по-умен - като видиш нещо против любимата ти компартия и мАсква и налиташ като бик на червено. На такива каски като теб - без значение сини или червени, един дол дренки сте, каквото и да им кажеш или покажеш, те все ще викат, че не е вярно и ще го обявяват за НПО пропаганда или за руски хакерски намеси! Ако можеш да водиш и искаш нормален разговор,задай конкретен въпрос - какво и как те смущава и считаш, че не е вярно, по възможност без да обяснявам, че слънцето изгрява от изток и залязва на запад, както тролчето Макс обича да прави, отричайки изобщо военни сблъсъци между българи и руснаци, каквито има не един и почти всичките са доста ожесточени. Давай!
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Наистина не разбирам защо храните този трол! Нямало било сражения между българи и руснаци - не само е имало, ами и казашките тикви са хвърчали като канонада на голф игрище. И не само сме им вземали тъпите тикви, задето са дошли в нашата Добруджа, ами и знамена сме пленявали

                    И бронирани автомобили с напдпис Скобелевъ имаме пленени


                    Въобще самите родни офицери са били ултра удовени как българския селяк, който пази дълбоко в сърцето си обичта към руските войни, за разлика от омразата към шумадийските, мамалигарските и маляшките копелета, ще тръгне да се бие с тях и не само да се бие, но ще ги разбие, при това със съюзници в лицето на вековния поробител на своя страна. Е, тогава е имало българи, които са обичали преди всичко Българи, били са българофили, сега има разни МАКСималки тролове, заченати някъде в Коми от пиян дървар и местна жителка, на които просто следва да даваме игнор!
                    Груев , айде малко фактология да дадеш ако може ... нещо емоциите ти идват в повечко , а това ме смущава относно достоверността на изказването ти .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      С деликатното уточнение че без ренесанс и просвещение и възраждане вероятно е нямало да има.
                      Хайда, още един деликат се появи. Ще правиш компания на Арахната, значи.

                      П.П. Затова коментара ми започва с думите, че за всяко велико начинание си има време и място - Италия, Франция ... България.
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                        Литература за разгрома на Румъния и Русия, заедно със сръбско-хърватската доброволческа дивизия се намира, но мен ме яд, че от ленност българите не си записват родовата история. Аз не съм изключение. Едвам направих някви родословно дървета на двата ми рода. Добре че от родата на баща ми един роднина с повече информация разширил съвсем обхвата на родословието от средата на 19 век досега.
                        Наистина не разбирам защо храните този трол! Нямало било сражения между българи и руснаци - не само е имало, ами и казашките тикви са хвърчали като канонада на голф игрище. И не само сме им вземали тъпите тикви, задето са дошли в нашата Добруджа, ами и знамена сме пленявали

                        И бронирани автомобили с напдпис Скобелевъ имаме пленени


                        Въобще самите родни офицери са били ултра удовени как българския селяк, който пази дълбоко в сърцето си обичта към руските войни, за разлика от омразата към шумадийските, мамалигарските и маляшките копелета, ще тръгне да се бие с тях и не само да се бие, но ще ги разбие, при това със съюзници в лицето на вековния поробител на своя страна. Е, тогава е имало българи, които са обичали преди всичко Българи, били са българофили, сега има разни МАКСималки тролове, заченати някъде в Коми от пиян дървар и местна жителка, на които просто следва да даваме игнор!
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                          Сава Стоянович имаше някаква книга за Северния фронт. Мисля, че там има описани битки между българи и руснаци.
                          Литература за разгрома на Румъния се намира, но мен ме яд, че от ленност българите не си записват родовата история. Аз не съм изключение. Едвам направих някви родословно дървета на двата ми рода. Добре че от родата на баща ми един роднина с повече информация разширил съвсем обхвата на родословието от средата на 19 век досега.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                            ВОЙНАТА НА РУСИЯ ПРОТИВ БЪЛГАРИЯ В ДОБРУДЖА (1916-1917г.)

                            http://www.sitebulgarizaedno.com/ind...5%3A-1916-1917

                            Пример за провинциализъм и комплексарщина. Заработвайте на русофобия, няма проблем...
                            Хитрец си ти. Уж пускаш пример за русофобщина, но всъщност правиш пропаганда на победите на българското оръжие. Легендарни победи! Макар че сайтът "Сите българи...- верно си е прекомерно русофобски. Но българските военни заслуги трябва да се помнят. Голям кеф като се чете какви българи е имало. Само сравнението със сегашното състояние хич ме е успокоително.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                              Мдъъ, радваме се на богата история.

                              За всяко велико начинание си има време и място. Онези мрачни години, когато над житието на българина е тегнел мрак и безпросветност, са се появили тези малка, отначало едва мъждукащи светлини на фона на "тънкия полумесец", прераснали после в буйни пламъци, оставащи ярка диря в съзнанието българско. Трудно се късат оковите на скършения дяу и безпросветността. Трябвало огромно желание и мощ това да се случи.

                              Бавни са пътищата на националното ни осъзнаване, осеяни с върхове и пропасти. Та затова дължим уважение на водачите, които са ни водили по тях. Малко или много сме стигнали до там, че да ни има отново на картата на Европата.

                              Наздраве!
                              С деликатното уточнение че без ренесанс и просвещение и възраждане вероятно е нямало да има.

                              Коментар


                              • Турция/Османска империя. Както СССР е форма на съществуване на Руската империя. Ясно е за какво става въпрос на всички, просто автора е направил техническа грешка

                                Коментар

                                Working...
                                X