IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

    На някои места може и да са ги спасявали, но на други почват разправи. Многс не обичаме да говорим за това. 90-те години имаше конференция за междуетническите отношения у нас и един германски учен изтърси числото 800 хиляди загинали мюсюлмани през войната. Преувеличено, но все пак внушително.
    Буахахахахахаха, такава глупости никога не бях чел - то толкова мюсюлмани няма общо в Княжестото и Румелията - ако не го беше писал ти, щях да заключа, че е някой трол от Козяк или Посирано.
    П.С. Германския учен да не се казваше Хасан Мехмед - чистокръвен ариец
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Айде още един трол - когато рашките ни направят нисък поклон за четмото, писмото и православието, без което щяха да са си просто една славянска мърша, ползвана за пушечно месо, тогава ще получат такъв и за войната през 1877/78 и последвалото от нея освобождение на част от българското землище. Дотогава - анатема на тази мерзка Русия, която иска поклон доземи, докато подкрепяше сръбските претенции за изконни родни земи, докато и предаваше Ниш и Поморавието, обричаше българщината в Македония на бавна и мъчителна смърт, късаше живо месо от снагата на Майка България и ини наричаше разколници (вклщчително онази курвенска издънка граф Игнатиев_, подкрепяйки аспирациите на Малякия, както и она онази Русия, дето даде понтони на Мамалигия, за да ни удари в гръб през 1913. Та на тази Русия - анатема трижди.

      На падналите герои - вечна памет и поклон, те са увековечени в хиляди паметници по земята ни (повече отколкото на падналите през войните за обединение през 1912-1918 етнически българи). Но на имперска Русия - АНАТЕМА!!!
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

        Те руснаците затова направиха войната, за да прогонят мюкюлманите. Както направиха с татарите и черкезите в Черноморския регион. Твърде много мюсюлмани има по българските земи по това време. А Източния вилает им трябва без много такива. Докато гърците си ги приемат за свои хора. Но така разделени вилаетите са изкуствено разделени и ще примамват към обединение. Докато делбата по Балкана е съвсем обоснована. Руският интерес е да се доближи до Проливите, но без да предизвиква отговор на Великите сили. Неусетно, така да се каже. Но с ислямските фанатици им е трудно се борят. В Афганистан се видя. Затова във войната очистваха доколкото могат. Дори изпускаха българите да се саморазправят. Въпреки това бунтът на Сенклер ги притисна. Затова вече се пише, че те провалиха конференцията. Преди се наблягаше на английската роля. Колкото до нас, късмет е, че имаме държава. Не успяхме да се обединим, но ни има. Та има дълго да се чудим кое решение е било по-добро за нас - 1876 или 1878 г. Твърде многото мюсюлмани се постепенно изселват, което в условия на автономия едва ли щеше да се случи.
        Това е пореден полет на историческата ти мисъл. Чест ти прави, че посочваш факти за изводите и оценките които правиш, нооооооо... Представянето на част от истината за цялата истината, аз го наричам пропаганда или манипулация. А с колкото по-несъществена част от истината работим, толкоз резултата е по долнопробен... Припомням за едни твои внушения, на базата на етническата карта на Солун и махалите от началото на миналия век, че е възможно Солун да бъде в границите на българската държава по резултатите от Балканската война

        Априлското въстание са Христовите мъки на православния български народ на кръста. По-голямата част от жертвите на въстанието са българи, чиято единствена вина е че са православни християни. Например жертвите на Баташкото клане, извършено от нашите помаци, са около 7-8 пъти повече, отколкото жертвите, които България е дала по време на Българо-Сръбската война

        Руско-турската война, 3-ти Март, е Великден, Пасха, Възкресение на православния ни народ. Цялата ни най нова история е производна на тази Светла дата, Съединението, Българо-Сръбската война, Обявяването на независимост, Балканската война и т.н.

        Нисък поклон пред нашите руски братя Освободители!

        Пп. За тези, които откриват топлата вода ще вметна, че интересите на една империя е най-естествено да бъдат имперски

        Коментар


        • (
          Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Tака де, затова е войната, много ясно - и мюсюлманите намаляват, безспорен факт - към 25% са по спомени в Княжеството и над 1/3 в Източна Румелия. Ама чак пък да ги изпускат - руските данни съвсем друго сочат - че българите спасяват своите съселяни мюсюлмани. 1876 щеше да е много по-добра за нас опция, но не стана, най-малкото нямаше д аима тази вечна благодарност, дето ни я натрапват повече от първородния грях през средновековието, а уж вече сме 21 век...
          Тогава пък щяхме да сме благодарни на падишаха.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Tака де, затова е войната, много ясно - и мюсюлманите намаляват, безспорен факт - към 25% са по спомени в Княжеството и над 1/3 в Източна Румелия. Ама чак пък да ги изпускат - руските данни съвсем друго сочат - че българите спасяват своите съселяни мюсюлмани. 1876 щеше да е много по-добра за нас опция, но не стана, най-малкото нямаше д аима тази вечна благодарност, дето ни я натрапват повече от първородния грях през средновековието, а уж вече сме 21 век...
            На някои места може и да са ги спасявали, но на други почват разправи. Многс не обичаме да говорим за това. 90-те години имаше конференция за междуетническите отношения у нас и един германски учен изтърси числото 800 хиляди загинали мюсюлмани през войната. Преувеличено, но все пак внушително.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

              Те руснаците затова направиха войната, за да прогонят мюкюлманите. Както направиха с татарите и черкезите в Черноморския регион. Твърде много мюсюлмани има по българските земи по това време. А Източния вилает им трябва без много такива. Докато гърците си ги приемат за свои хора. Но така разделени вилаетите са изкуствено разделени и ще примамват към обединение. Докато делбата по Балкана е съвсем обоснована. Руският интерес е да се доближи до Проливите, но без да предизвиква отговор на Великите сили. Неусетно, така да се каже. Но с ислямските фанатици им е трудно се борят. В Афганистан се видя. Затова във войната очистваха доколкото могат. Дори изпускаха българите да се саморазправят. Въпреки това бунтът на Сенклер ги притисна. Затова вече се пише, че те провалиха конференцията. Преди се наблягаше на английската роля. Колкото до нас, късмет е, че имаме държава. Не успяхме да се обединим, но ни има. Та има дълго да се чудим кое решение е било по-добро за нас - 1876 или 1878 г. Твърде многото мюсюлмани се постепенно изселват, което в условия на автономия едва ли щеше да се случи.
              Tака де, затова е войната, много ясно - и мюсюлманите намаляват, безспорен факт - към 25% са по спомени в Княжеството и над 1/3 в Източна Румелия. Ама чак пък да ги изпускат - руските данни съвсем друго сочат - че българите спасяват своите съселяни мюсюлмани. 1876 щеше да е много по-добра за нас опция, но не стана, най-малкото нямаше д аима тази вечна благодарност, дето ни я натрапват повече от първородния грях през средновековието, а уж вече сме 21 век...
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                така е, Трак, какво неточно съм казал - в Източния вилает ще има едно поне 1/3, д ане кажа 40, че може и към 50% да са били мюсюлмански елементи - как ти звучи това? Че не мен ми е точно като преграда на руските амбиции към Босфора, което при деление през Балкана не е точно същото, нали? Тук пък аз те коригирам - част от Империята са тези вилаети, ама малко по-така част щяха да бъдат, та шумадиските копелета нямаше да могат да се срещнат челно с турската армия, без да минат през българската автономия (за Бошняшката ми е все тая), а това вече е малко по-различно, нали? Щото ние няма да ги пуснем или ще искаме нещо си Та тези вилаети, ако бяха останали така, щяха да са огромен плюс за България и Османската империя и сериозен минус за Русия и АУ (то си проличава после в Райхщад), а за Сърбия биха били равностойни на смърт.

                Странно, че османците (турците) са били същите бунаци като нас и не са прозряли интереса си - това статуква можеше да се запази завинаги, с леки корекции в наша полза. Ама и ние сме идиоти - вместо сами да си опичаме работите, както го е правил Стамболов, ние сме тръгнали да се правим на православни идиоти и да търсим коалиции с Шумадия за кефа на Русия. Те така загубихме и Тракия, и Македония, а за малко и цяла Добруджа, все за кефа на православието и славянството. И накрая пак ние виновни...
                Те руснаците затова направиха войната, за да прогонят мюкюлманите. Както направиха с татарите и черкезите в Черноморския регион. Твърде много мюсюлмани има по българските земи по това време. А Източния вилает им трябва без много такива. Докато гърците си ги приемат за свои хора. Но така разделени вилаетите са изкуствено разделени и ще примамват към обединение. Докато делбата по Балкана е съвсем обоснована. Руският интерес е да се доближи до Проливите, но без да предизвиква отговор на Великите сили. Неусетно, така да се каже. Но с ислямските фанатици им е трудно се борят. В Афганистан се видя. Затова във войната очистваха доколкото могат. Дори изпускаха българите да се саморазправят. Въпреки това бунтът на Сенклер ги притисна. Затова вече се пише, че те провалиха конференцията. Преди се наблягаше на английската роля. Колкото до нас, късмет е, че имаме държава. Не успяхме да се обединим, но ни има. Та има дълго да се чудим кое решение е било по-добро за нас - 1876 или 1878 г. Твърде многото мюсюлмани се постепенно изселват, което в условия на автономия едва ли щеше да се случи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                  На тази карта нещо и липсва,изключено е Беломорска Тракия.
                  Гросче, чети бе, хем си българофил и ти се кефя, хем си на едно патриотарско ниво - това е България според цариградската конференция от 1876, а не Санстефанската - няма Беломорие,но има Северна Добдрудба и Поморавие -добра сделка, не мислиш ли? Не че е станала реалност де
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                    Пак пускаш мои карти. Но не всичките ти изводи са изрядни. Турци и арнаути има много по българските земи. Затова са включени, що живеят с нашите на едно място. После руснаците,сърбите, пък и ний ги поизтласкваме на юг. Освен това българскатаи бошнашката автономия сачаст от империята, та няма много преграда да правят на Сърбия. Страхът е бил, че с единна българскаавтономия българитетвърде бързоще сееманципират ищепочнат собственаигра. А разделени е можело да ги манипулират от всички страни. НаздравезаЦариградскатаконференция! Замалко да ни уреди.
                    така е, Трак, какво неточно съм казал - в Източния вилает ще има едно поне 1/3, д ане кажа 40, че може и към 50% да са били мюсюлмански елементи - как ти звучи това? Че не мен ми е точно като преграда на руските амбиции към Босфора, което при деление през Балкана не е точно същото, нали? Тук пък аз те коригирам - част от Империята са тези вилаети, ама малко по-така част щяха да бъдат, та шумадиските копелета нямаше да могат да се срещнат челно с турската армия, без да минат през българската автономия (за Бошняшката ми е все тая), а това вече е малко по-различно, нали? Щото ние няма да ги пуснем или ще искаме нещо си Та тези вилаети, ако бяха останали така, щяха да са огромен плюс за България и Османската империя и сериозен минус за Русия и АУ (то си проличава после в Райхщад), а за Сърбия биха били равностойни на смърт.

                    Странно, че османците (турците) са били същите бунаци като нас и не са прозряли интереса си - това статуква можеше да се запази завинаги, с леки корекции в наша полза. Ама и ние сме идиоти - вместо сами да си опичаме работите, както го е правил Стамболов, ние сме тръгнали да се правим на православни идиоти и да търсим коалиции с Шумадия за кефа на Русия. Те така загубихме и Тракия, и Македония, а за малко и цяла Добруджа, все за кефа на православието и славянството. И накрая пак ние виновни...
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      В интерес на истината, леко те подведох.. Истината е, че съм родена на около 25 км от географския център на България, но с Чужденеция /Добруджа/ имам дългогодишна, вълнуваща връзка. Съпругът ми е добруджанец, но аз никога не съм живяла в този край.
                      Наздраве!
                      Чекай са, Грос може да е въздържател.

                      Ще ти излезе лошо име у форума, ако продължаваш да се здрависваш у всички теми.
                      Last edited by Todor Sabev; 07.03.2019, 13:04.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                        Пак пускаш мои карти. Но не всичките ти изводи са изрядни. Турци и арнаути има много по българските земи. Затова са включени, що живеят с нашите на едно място. После руснаците,сърбите, пък и ний ги поизтласкваме на юг. Освен това българскатаи бошнашката автономия сачаст от империята, та няма много преграда да правят на Сърбия. Страхът е бил, че с единна българскаавтономия българитетвърде бързоще сееманципират ищепочнат собственаигра. А разделени е можело да ги манипулират от всички страни. НаздравезаЦариградскатаконференция! Замалко да ни уреди.
                        Арахна, преди седмица или две гледах някакъв историк, но не можах да разбера името му. Хванах предаването накъде от средата. Ставаше дума за синхронизиране на нашите и македонските учебници по история на Средновековието. Господинът между другото спомена, че нашите предложения били приети, благодарение и на перфектно направените и хронологичнои точни исторически карти, които сме представили.

                        Във връзка с това, мен ме мъчи един въпрос - дали не е време да почерпиш в Кръчмата за добре свършената работа?

                        П.П. Слагай оптиките. Коментарът ти свети в червено, кат контролно по английски език. Без проблем мое да спреш влак в движение, ако размяташ поста си пред него
                        Last edited by tnm; 07.03.2019, 13:01.
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                          Пак пускаш мои карти. Но не всичките ти изводи са изрядни. Турци и арнаути има много по българските земи. Затова са включени, що живеят с нашите на едно място. После руснаците,сърбите, пък и ний ги поизтласкваме на юг. Освен това българскатаи бошнашката автономия сачаст от империята, та няма много преграда да правят на Сърбия. Страхът е бил, че с единна българскаавтономия българитетвърде бързоще сееманципират ищепочнат собственаигра. А разделени е можело да ги манипулират от всички страни. НаздравезаЦариградскатаконференция! Замалко да ни уреди.
                          На тази карта нещо и липсва,изключено е Беломорска Тракия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Не че нещо, но ще си позволя пак да се намеся, щото Начев, в неговата софистицираност, не ми тегли една майна, та затова ще си кажа пак мнението - не съм изгледал видеото, но прочетох резюмето в днес.бг. Та там въпросната госпожа, дето се иma за специалист, твърдеше следното, цитирам:


                            "България трябва да е щастлива, че не се е случило разделение по вертикала, защото е имало и такива планове - Дунав, Плевен, Търново и надолу до Бяло море. Тогава руската зона е щяла да бъде източната, а всички земи на запад са щели да отидат в Сърбия", обясни историкът.

                            Прочети още на: https://www.dnes.bg/obshtestvo/2019/...te-sili.403749


                            Е, личи си сАвеЦката школа от километри - да говорим глупости, за да подчертавам индириктно как следва да лижем г@за на мадър Раша. Ми точно обратното е ма, Лизбет, точно обратното - тоя Източен вилает е създаден така, че да включва в себе си многобройни небългарски елементи (основно турски, но и маляшки по морето и в големите градове на Тракия), като противовес точно на руските попълзновения към Босфора и дарданелите. В Западния вилает пък е включено доста сериозно турско и арнаутско население около Косово, пак с тази цел. А още по-готиното е, че Западна България и Босна имат обща граница и става шнур за шумадийците, които вече нямат обща граница с Османската империя. Обаче това русофилистиците не могат да го преглътнат (да не се бъркат с русофилите, както и Начев да не се сбърка с тази определено всяваща гадни инсинуации Лизбет, защото гаранция не е тъпа и го знае това, дето го казвам), та затова и плюят яко против Цариградската конференция и нейните резултати. Ама то затова си има карти - ето една - онази България е дори по-голяма от Сан Стефано...
                            Пак пускаш мои карти. Но не всичките ти изводи са изрядни. Турци и арнаути има много по българските земи. Затова са включени, що живеят с нашите на едно място. После руснаците,сърбите, пък и ний ги поизтласкваме на юг. Освен това българскатаи бошнашката автономия сачаст от империята, та няма много преграда да правят на Сърбия. Страхът е бил, че с единна българскаавтономия българитетвърде бързоще сееманципират ищепочнат собственаигра. А разделени е можело да ги манипулират от всички страни. НаздравезаЦариградскатаконференция! Замалко да ни уреди.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                              Останах с впечатлението ,че си от Добрич,но явно съм се объркал,извинявай.
                              В интерес на истината, леко те подведох.. Факт е, че съм родена на около 25 км от географския център на България, но с Чужденеция /Добруджа/ имам дългогодишна, вълнуваща връзка. Съпругът ми е добруджанец, но аз никога не съм живяла в този край.
                              Наздраве!
                              Last edited by tnm; 07.03.2019, 13:00.
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                На въпросът отговарям с въпрос - кои са това "вие в Добричстан"? Щото аз въобще не се вписвам точно в таз географска област. Естествено, ако въпросът ти е отправен към мен.
                                Останах с впечатлението ,че си от Добрич,но явно съм се объркал,извинявай.

                                Коментар

                                Working...
                                X