IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Без да отговарям на конкретни постове, да направя едно уточнение. Казах, че библиотека (ако е имало такава) не е унищожена от митрополита Иларион - това е легенда.

    Впрочем между разформироването на Българската патриаршия и установяването на първия гръцки митрополит в Търново има едно 150 години. Ако патриаршеската библиотека е била унищожена, то това се е случило именно в тези 150 години от едни други нашественици.

    Националното чувство не може и не трябва да лежи върху легенди, а само и единствено върху достоверност.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
      "хлопват мандалото" и родата се отдава изцяло на мутафчийство и търговия.
      Каке, те тука ни метна и преметна. И до днес йощ личи с какво се е зафанала родата ти кога са я изпързаляли. Бендът да свири "Туш"!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        за кое моля - населението в проходите си е турско, знам, че родата ти е оттам, ама изворите това сочат. Може и да има някое малко проходче, което да не е такова, но масата е такава - като почнеш от Видин (турски град), минеш през Ботевград (Орхание) - пак турски, джамията в Карлово вероятно я знаеш, тетевенските помаци - също, та се прехвърлим към Източна стара планина, дето и досега си е турска. Ок, котел е бил бълагрски, както и Жеравна, пък и други селища като Калофер, дето турчин не е стъпвал, но това не променя общяит факт. За Марица - горе в Чеча и сега са си турци, Пазарджик е много турски град за периода, Пловдив - преимуществено, Хасково и към момента има много турци, Одрин - да не говорим, а в Западна Тракия и в момента има много големи контингенти помаци. Кое не е вярно?
        Айде, зачезвам по задачи, ако има въпроси - довечера, селд като приспя чаветата.
        П.С. И сори, ако съм те засегнал - ще черпя по нещо после
        Ще черпиш едно Хенеси
        Аз съм от стар дервенджийски род. Остатъците от единият тъпаните се е въргаляли по тавана на къщата ни и баба ми го е виждала.
        Според родовото предание нашите семейства са пазили проходите и преди идването на турците. И също според преданието, за разлика от другите, мъжете от моята рода е имали право да яздят кон, на носят нож и да развяват знаме с кръст на него.Жените са се занимавали със знахарство, носили специални накити наречени "сокай". За съжаление няма запазени. Виждала съм само един бронзов обръч наречен "кръжило".
        Сключвали сме бракове векове наред помежду си, 7 махали с около 90 семейства, според непотвърден ДНК профил - чисти българи
        Заради обществено полезния труд, който сме полагали сме си извоювали правото да не плащаме голяма част от данъците, също така сме си извоювали правото турци да не могат да притежават имот в чертите на селището, както и да нямат право да преспиват в него. Доколкото знам, сме били единственото селище в Северна България, чийто местен маджлист е бил съставен изцяло съставен от българи.
        Не съм сигурна, но май сме пазили прохода до Кримската война и след това по него турците правят беклемета / военен пост /, "хлопват мандалото" и родата се отдава изцяло на мутафчийство и търговия.
        Last edited by tnm; 15.07.2016, 18:18.
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron
          Все забравям, че тоя форум е империя на идиотите
          Барби, нещо звучиш много уверено. Явно не си на Ривиерата. Кога се стреляше по Париж по треперещ ти беше гласът.

          Коментар


          • Когато видя, че българи се карат и нападат просто мълча.

            Говорите глупости в момента ...

            П.П. Хубаво е да се вкарва уточняващ въпрос какво за вас е БГ? Понеже ни искат от Индия до Ейре и Баселона.

            Лично аз бих имал малко по-ниско самочувствие, понеже не знам. В момента БГ може да удари 500 милки без проблем. Проблемът е тук и той спира всичко.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              че ние сме си със съмнително мнозинство в собствените си земи, а черкезите ускоряват бунтовната обстановка, а не религизоните борби, които почват доста преди това, може би вдъхновени от кърджалийските времена - не съм мислил по въпроса Варна и изобщо цялото крайбрежие са преимуществено гръцки, районът около Асеновград, Мелник, Гоце Делчев, голямата част от Беломорското крайбрежие - също, Добруджа, Източна стара планина, пък и изобщо старопланинските проходи (всичките, до един), Източните и централни Родопи, долините на Места, Вардар, пък и на Марица - преимуществено турски и т.н. За сметка ня тях - Охридско - изцяло българско,, Костур, Лерин, Кукуш, Воден, изобщо цяла западна и южна Македония - изцяло български. Източна и Западна Тракия - преимушествено български и т.н. - има дста статиски по въпроса.

              За Историята на Паисий - иди я виж, в окаяно състояние е, а е светиня за нас, за маляките не значи нищо. А да ни съдят - ми хуабво, щяха да получат дедовия, колкото "македонците" ще си получат някога архиепископската корона на Охридската архиепископия или маляките това, което сме събрали с Филов през Първата световна. Тия работи с връщането хич не са лесни, иначе да сме си искали и ние костите на Самуил и Лондонското четвероевангелие на Иван Александър...
              Пак бъркаш нещата. Короната е изнесена легално, а историята - криминално. Кърджалийските времена поразбуждат народностното чувство, но след реформите нещата пак се уталожват. Русия играе срещу нас. Църковното движение е предимно градско движение и то в Стамбул и някои български търговски средища. Но в повечето български градове българите са малцинство и прогресивно се турчеят или гърчеят. Черкезите почват да тормозят селяните, които тамън са се успокоили, че са им дали земя и понамалили данъците след бунтовете в Северозапада. Българите гражданя получават подкрепа от българското село в северните райони именно поради черкезкия произвол.
              Last edited by Trakatrak'; 15.07.2016, 17:57.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                Моля!?
                за кое моля - населението в проходите си е турско, знам, че родата ти е оттам, ама изворите това сочат. Може и да има някое малко проходче, което да не е такова, но масата е такава - като почнеш от Видин (турски град), минеш през Ботевград (Орхание) - пак турски, джамията в Карлово вероятно я знаеш, тетевенските помаци - също, та се прехвърлим към Източна стара планина, дето и досега си е турска. Ок, котел е бил бълагрски, както и Жеравна, пък и други селища като Калофер, дето турчин не е стъпвал, но това не променя общяит факт. За Марица - горе в Чеча и сега са си турци, Пазарджик е много турски град за периода, Пловдив - преимуществено, Хасково и към момента има много турци, Одрин - да не говорим, а в Западна Тракия и в момента има много големи контингенти помаци. Кое не е вярно?
                Айде, зачезвам по задачи, ако има въпроси - довечера, селд като приспя чаветата.
                П.С. И сори, ако съм те засегнал - ще черпя по нещо после
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  че ние сме си със съмнително мнозинство в собствените си земи, а черкезите ускоряват бунтовната обстановка, а не религизоните борби, които почват доста преди това, може би вдъхновени от кърджалийските времена - не съм мислил по въпроса Варна и изобщо цялото крайбрежие са преимуществено гръцки, районът около Асеновград, Мелник, Гоце Делчев, голямата част от Беломорското крайбрежие - също, Добруджа, Източна стара планина, пък и изобщо старопланинските проходи (всичките, до един), Източните и централни Родопи, долините на Места, Вардар, пък и на Марица - преимуществено турски и т.н. За сметка ня тях - Охридско - изцяло българско,, Костур, Лерин, Кукуш, Воден, изобщо цяла западна и южна Македония - изцяло български. Източна и Западна Тракия - преимушествено български и т.н. - има дста статиски по въпроса.

                  За Историята на Паисий - иди я виж, в окаяно състояние е, а е светиня за нас, за маляките не значи нищо. А да ни съдят - ми хуабво, щяха да получат дедовия, колкото "македонците" ще си получат някога архиепископската корона на Охридската архиепископия или маляките това, което сме събрали с Филов през Първата световна. Тия работи с връщането хич не са лесни, иначе да сме си искали и ние костите на Самуил и Лондонското четвероевангелие на Иван Александър...
                  Моля!?
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                    Пуснал съм подобна статия. Но легендата вероятно си има основания. Доброто отношение на гръцкото духовенство към българите в някои райони е тактически прийом за гърцизирането им. Елинизацията обхваща Черноморието, Странджа, райони в южните и централните райони на Тракия и Македония, та дори в Северна България, Влашко, Молдова, Русия. Добре че българинът се пробуди след Кримската война и особено когато му стовариха черкезите на гърба. Стратегическа грешка на Високата порта, защото ислямизацията къде тихо, къде с врява и золуми си вървеше, елинизацията допълнително разколебаваше българщината и до края на века щяхме да сме като арменците - със съмнително мнозинство в собствените си земи.
                    че ние сме си със съмнително мнозинство в собствените си земи, а черкезите ускоряват бунтовната обстановка, а не религизоните борби, които почват доста преди това, може би вдъхновени от кърджалийските времена - не съм мислил по въпроса Варна и изобщо цялото крайбрежие са преимуществено гръцки, районът около Асеновград, Мелник, Гоце Делчев, голямата част от Беломорското крайбрежие - също, Добруджа, Източна стара планина, пък и изобщо старопланинските проходи (всичките, до един), Източните и централни Родопи, долините на Места, Вардар, пък и на Марица - преимуществено турски и т.н. За сметка ня тях - Охридско - изцяло българско,, Костур, Лерин, Кукуш, Воден, изобщо цяла западна и южна Македония - изцяло български. Източна и Западна Тракия - преимушествено български и т.н. - има дста статиски по въпроса.

                    За Историята на Паисий - иди я виж, в окаяно състояние е, а е светиня за нас, за маляките не значи нищо. А да ни съдят - ми хуабво, щяха да получат дедовия, колкото "македонците" ще си получат някога архиепископската корона на Охридската архиепископия или маляките това, което сме събрали с Филов през Първата световна. Тия работи с връщането хич не са лесни, иначе да сме си искали и ние костите на Самуил и Лондонското четвероевангелие на Иван Александър...
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      Унищожаването хич не е мит, а си е реалност, ще ме прощаваш Защото иначе стигаме до пълната смешка да твърдим, че българите сме били едно безглаголно и тъпо племе, дето нищо не е създало, а са му го дали даром!

                      Айде стига с тоя нихилизъм - чужда история не искаме, но и да принизяваме родната е най-малкото мерзко, и то заради някакви сбъркани еврогейски ценности, че да не сме се били карали с маляките, като оня путьо Коня, дето върна оригинала на Паисий в Атон - да ти кажа ли в какво състояние е там, понеже съм я виждал на живо. Същата история като комуняготе едно време - дайте да не си говорим глупости, а
                      Добре ги редиш, но за Паисиевата история съм на друго мнение. Трябваше да се върне в българския манастир, щото и без това щяха да ни осъдят да я върнем. Дорисе питам дали открадването й не е провокация

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
                        "Унищожаването" на библиотеката на Търновската митрополия е абсолютна легенда. Вече ми се губят подробностите, но митрополита Иларион, комуто приписват това злодеяние, е може би най-българофилският гръцки митрополит управлявал някога в Търново, а и няма никакви научни доказателства, реални и конкретни спомени, документи или нещо друго, което да доказва легендата... Има една много добра монография на Иван Тютюнджиев "Търновската митрополия" (страхотна!) там много подробно е разказан живота и дейността на всеки един митрополит на Търново от 15 в. почти до днес, та там легендата е направена на пух и прах... поне по отношение на Иларион, разбира се в едни по-ранни времена не е изключено нещо подобно (макар в същата книга да не е посочен друг виновник)...
                        Пуснал съм подобна статия. Но легендата вероятно си има основания. Доброто отношение на гръцкото духовенство към българите в някои райони е тактически прийом за гърцизирането им. Елинизацията обхваща Черноморието, Странджа, райони в южните и централните райони на Тракия и Македония, та дори в Северна България, Влашко, Молдова, Русия. Добре че българинът се пробуди след Кримската война и особено когато му стовариха черкезите на гърба. Стратегическа грешка на Високата порта, защото ислямизацията къде тихо, къде с врява и золуми си вървеше, елинизацията допълнително разколебаваше българщината и до края на века щяхме да сме като арменците - със съмнително мнозинство в собствените си земи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
                          "Унищожаването" на библиотеката на Търновската митрополия е абсолютна легенда. Вече ми се губят подробностите, но митрополита Иларион, комуто приписват това злодеяние, е може би най-българофилският гръцки митрополит управлявал някога в Търново, а и няма никакви научни доказателства, реални и конкретни спомени, документи или нещо друго, което да доказва легендата... Има една много добра монография на Иван Тютюнджиев "Търновската митрополия" (страхотна!) там много подробно е разказан живота и дейността на всеки един митрополит на Търново от 15 в. почти до днес, та там легендата е направена на пух и прах... поне по отношение на Иларион, разбира се в едни по-ранни времена не е изключено нещо подобно (макар в същата книга да не е посочен друг виновник)...
                          Унищожаването хич не е мит, а си е реалност, ще ме прощаваш Защото иначе стигаме до пълната смешка да твърдим, че българите сме били едно безглаголно и тъпо племе, дето нищо не е създало, а са му го дали даром!

                          Айде стига с тоя нихилизъм - чужда история не искаме, но и да принизяваме родната е най-малкото мерзко, и то заради някакви сбъркани еврогейски ценности, че да не сме се били карали с маляките, като оня путьо Коня, дето върна оригинала на Паисий в Атон - да ти кажа ли в какво състояние е там, понеже съм я виждал на живо. Същата история като комуняготе едно време - дайте да не си говорим глупости, а
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                            Затриването и фалшифицирането на историята в полза на латинщината и елинизма са отдавна установени и известни. Подобна варварщина обаче беше подкрепяна от руски учени, макар със западен произход, които изопачиха българската история и спомогнаха за принизяването и разпокъсването на българския народ в полза на гърцизма. Гръцката агентура последователно и продължително атакува българщината отвътре и отвън, та сме вече пред затриване. Ето още един особено тежък случай на унищожаване на българското културно-историческо наследство, който се оспорва и до днес. Унищожено, заметено!
                            http://liternet.bg/publish17/iu_trif...predanieto.htm
                            "Унищожаването" на библиотеката на Търновската митрополия е абсолютна легенда. Вече ми се губят подробностите, но митрополита Иларион, комуто приписват това злодеяние, е може би най-българофилският гръцки митрополит управлявал някога в Търново, а и няма никакви научни доказателства, реални и конкретни спомени, документи или нещо друго, което да доказва легендата... Има една много добра монография на Иван Тютюнджиев "Търновската митрополия" (страхотна!) там много подробно е разказан живота и дейността на всеки един митрополит на Търново от 15 в. почти до днес, та там легендата е направена на пух и прах... поне по отношение на Иларион, разбира се в едни по-ранни времена не е изключено нещо подобно (макар в същата книга да не е посочен друг виновник)...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ivoraw Разгледай мнение
                              В Ютуб Руснаците показват доста сериозни факти и доказателства https://www.youtube.com/watch?v=DruA30pG6Mc https://www.youtube.com/watch?v=Mr8R-VgyQB0
                              Историята е една голяма лъжа, какво мислите?
                              Затриването и фалшифицирането на историята в полза на латинщината и елинизма са отдавна установени и известни. Подобна варварщина обаче беше подкрепяна от руски учени, макар със западен произход, които изопачиха българската история и спомогнаха за принизяването и разпокъсването на българския народ в полза на гърцизма. Гръцката агентура последователно и продължително атакува българщината отвътре и отвън, та сме вече пред затриване. Ето още един особено тежък случай на унищожаване на българското културно-историческо наследство, който се оспорва и до днес. Унищожено, заметено!
                              http://liternet.bg/publish17/iu_trif...predanieto.htm

                              Коментар


                              • В Ютуб Руснаците показват доста сериозни факти и доказателства https://www.youtube.com/watch?v=DruA30pG6Mc https://www.youtube.com/watch?v=Mr8R-VgyQB0
                                Историята е една голяма лъжа, какво мислите?

                                Коментар

                                Working...
                                X