IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ професии и умения за бъдещето

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    Кат не моеш ИИ да го направиш умен кат ората, ще направиш ората глупави кат ИИ
    Е, защо ние да се пънем? Господ, и без нас, я върши тая работа. И винаги успява.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Благодаря. Аз не знам, кога и дали ИИ ще придобие съзидателност но, на базата на вече видяното, много се страхувам ние, хората, да не изгубим своята. ТОГАВА ВЕЧЕ, ЩЕ НИ СЕ ТАКОВА ТАКОВАТА.
      Кат не моеш ИИ да го направиш умен кат ората, ще направиш ората глупави кат ИИ
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dreamer Разгледай мнение

        Съгласен, днес четох една статия за възприемането на новата играчка на Майкрософт - Бинг. ИИ прави един куп грешки и щуротии, но хората се забавляват :-) и си прав, трябва да се доверяваме на естествения интелект
        Благодаря. Аз не знам, кога и дали ИИ ще придобие съзидателност но, на базата на вече видяното, много се страхувам ние, хората, да не изгубим своята. ТОГАВА ВЕЧЕ, ЩЕ НИ СЕ ТАКОВА ТАКОВАТА.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Като каза, та се сетих: Тази вечер, имах съмнителното "щастие" да "пообщувам" с изкуствения "интелект" на А1. Та, казвам ви: Няма по-голям майтап.

          А сега, да се върнем към темата: От изключителна важност е - и от все по-висока ще става - умението да се мисли самостоятелно И ЯСНО, със собствения мозък И С ЕСТЕСТВЕНИЯ, ДАДЕН ОТ ПРИРОДАТА, ИНТЕЛЕКТ. Че прекалено взеха да го подменят.
          Съгласен, днес четох една статия за възприемането на новата играчка на Майкрософт - Бинг. ИИ прави един куп грешки и щуротии, но хората се забавляват :-) и си прав, трябва да се доверяваме на естествения интелект
          Last edited by Dreamer; 16.02.2023, 01:14.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            Ама за какво са ви професии за бъдещето!?
            Нима няма да текат реки от мед и масло!?
            Да вземе да дойде това бъдеще, пък после да го мислим
            ​​​​​​
            Засега само скакалци и червеи ще има за всички от сърце
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Ама за какво са ви професии за бъдещето!?
              Нима няма да текат реки от мед и масло!?
              Да вземе да дойде това бъдеще, пък после да го мислим
              ​​​​​​

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dreamer Разгледай мнение


                По-скоро са попитали чатбота, бях постна отговора от него “Кои професии ще бъдат заменени от ИИ?

                Някои от професиите, които може да бъдат заменени от ИИ са:

                Административни дейности: въвеждане на данни, обработка и анализ.
                Технически работници: контрол и поддръжка на машини и оборудване.
                Финансови анализатори: изчисление на рискове и печалби.

                Обаче, трябва да се има предвид, че ИИ ще освободи време и ресурси, което ще доведе до създаване на нови професии и развитие на съществуващи.”
                Като каза, та се сетих: Тази вечер, имах съмнителното "щастие" да "пообщувам" с изкуствения "интелект" на А1. Та, казвам ви: Няма по-голям майтап.

                А сега, да се върнем към темата: От изключителна важност е - и от все по-висока ще става - умението да се мисли самостоятелно И ЯСНО, със собствения мозък И С ЕСТЕСТВЕНИЯ, ДАДЕН ОТ ПРИРОДАТА, ИНТЕЛЕКТ. Че прекалено взеха да го подменят.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Barbaron21 Разгледай мнение
                  Ставам робот и съм осигурен с работа и пари до края на живота ми
                  ...Само дето, на роботите, не им плащат. АМИ СЕГА?!?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Barbaron21 Разгледай мнение
                    Ставам робот и съм осигурен с работа и пари до края на живота ми
                    ХАХХАХАХАХХХ
                    помислих си същото

                    Коментар


                    • Ставам робот и съм осигурен с работа и пари до края на живота ми
                      Физиката е моят живот

                      Коментар


                      • Изпълнителният директор на Google Сундар Пичай обяви алтернатива на нашумелия изкуствен интелект ChatGPT - тя ще се казва Bard и ще бъде достъпна за всички до няколко седмици. Bard е изграден върху технологията LaMDA на Google. Умният алгоритъм е представен като "експериментална услуга за разговори с изкуствен интелект". Bard ще може да води обикновени разговори с потребителите, да отговаря на въпроси от най-различно естество. Google дава за пример голям диапазон от възможности - от въпроси как да се организира кръщене, какви ястия могат да бъдат направени с определени съставки и др. Bard може да бъде източник на креативност и стартова площадка за любопитството, пише Пичай. "С него ще може да обясните откритията на космическия телескоп "Джеймс Уеб" на 9-годишно дете или да научите повече за най-добрите нападатели във футбола, или да

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                          Имам подозрението, че журналистите мятат по едно око към форума за идеи, статии и съдържание...

                          (ама не им стиска сами да си линкват статиите, така че айде да им ударим 1 рамо, старали са се)

                          10 пpoфecии, ĸoитo изĸycтвeният интeлeĸт вepoятнo щe пpaĸтиĸyвa cъвceм cĸopo

                          По-скоро са попитали чатбота, бях постна отговора от него “Кои професии ще бъдат заменени от ИИ?

                          Някои от професиите, които може да бъдат заменени от ИИ са:

                          Административни дейности: въвеждане на данни, обработка и анализ.
                          Технически работници: контрол и поддръжка на машини и оборудване.
                          Финансови анализатори: изчисление на рискове и печалби.

                          Обаче, трябва да се има предвид, че ИИ ще освободи време и ресурси, което ще доведе до създаване на нови професии и развитие на съществуващи.”

                          Коментар


                          • Имам подозрението, че журналистите мятат по едно око към форума за идеи, статии и съдържание...

                            (ама не им стиска сами да си линкват статиите, така че айде да им ударим 1 рамо, старали са се)

                            10 пpoфecии, ĸoитo изĸycтвeният интeлeĸт вepoятнo щe пpaĸтиĸyвa cъвceм cĸopo

                            Коментар


                            • Грънчари, орачи, ковачи това са бъдещите топ професии, ха ха ха

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Друго иска да каже, май. А, че Камата се усети ...Може и да е простоват но, прост не е и има едно много точни чувство за пласиране, което, използва с добър успех. Не бих се засягал на твое място. Всичко е наред.
                                Той каквото е искал да каже го е казал

                                Коментар

                                Working...
                                X