IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ професии и умения за бъдещето

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
    В момента 20-50% от длъжностите в средноголемите и големите частни компании, държавни учреждения и организации са напълно непотребни и безсмислени. Но не може да се махнат заради социалното напрежение. В бъдеще процентът ще е по-голям. Само зависи дали ще имаме открит базов доход, или ще е прикрит, както сега.
    Точно! Поне половината висококвалифицирани кадри не ходят на работа, а на детска градина за възрастни.

    Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

    Има и доста интегрирани бонговци. Принципно ти си абсолютно субективен по темата.

    Аз ти казвам нещо съвсем различно. Която и раса да остане тя пак ще стъпи на раменете на постигнатото преди нея и оттам еволюцията продължава. Мисли в миленуими като минимум, а не в столетия.
    Историята ни показва, че това е невярно. Новите цивилизации по-скоро унищожават постиженията на предходните. Щом и ти намираш аналогии с литературни произведения - "Падането на нощта"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

      Ок. Къде са тогава циганите юристи,икономисти,финансисти,инжинери,лекари,учите ли ,Ай Ти специалисти и така нататък?А затворниците 3/4 са цигани?Защо не са стъпили на раменете на постигнатото?Като са по тия земи от милениум.Даже гледах един документален филм за еничарите и там казаха,че османците вземали за еничари деца от всички християнски народи в империята с изключение на циганите. Защото не се поддавали на обучение и били ненадежни в бой.
      А циганите са цвете в сравнение с негрите.
      Дай им две три хиляди години. Грешен ти е таймингът.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

        Има и доста интегрирани бонговци. Принципно ти си абсолютно субективен по темата.

        Аз ти казвам нещо съвсем различно. Която и раса да остане тя пак ще стъпи на раменете на постигнатото преди нея и оттам еволюцията продължава. Мисли в миленуими като минимум, а не в столетия.
        Ок. Къде са тогава циганите юристи,икономисти,финансисти,инжинери,лекари,учите ли ,Ай Ти специалисти и така нататък?А затворниците 3/4 са цигани?Защо не са стъпили на раменете на постигнатото?Като са по тия земи от милениум.Даже гледах един документален филм за еничарите и там казаха,че османците вземали за еничари деца от всички християнски народи в империята с изключение на циганите. Защото не се поддавали на обучение и били ненадежни в бой.
        А циганите са цвете в сравнение с негрите.
        Last edited by Vergil1975; 29.01.2023, 14:14.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

          Е що не стъпва в САЩ, където половината от пълнолетните мъже негри са с криминално досие, а една трета са осъждани.А са там вече 250 години.Единствената област ,в която имат добра професионална реализация е професионалният спорт. А в гетата има огромна престъпност, безработица, наркомани,повечето негърки са самотни майки.
          Има и доста интегрирани бонговци. Принципно ти си абсолютно субективен по темата.

          Аз ти казвам нещо съвсем различно. Която и раса да остане тя пак ще стъпи на раменете на постигнатото преди нея и оттам еволюцията продължава. Мисли в миленуими като минимум, а не в столетия.

          Коментар


          • В момента 20-50% от длъжностите в средноголемите и големите частни компании, държавни учреждения и организации са напълно непотребни и безсмислени. Но не може да се махнат заради социалното напрежение. В бъдеще процентът ще е по-голям. Само зависи дали ще имаме открит базов доход, или ще е прикрит, както сега.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

              Бонго отново ще стъпи на основите на най-развитата цивилизация. И това няма да зависи от теб и от мен. Ще стане каквото е писано да става. Еволюцията не спира понеже някакъв вид или подвид бил намалял или изчезнал.
              Точно това е идеята на темата - едни да предадат какво са чули и разбрали за бъдещето, а други да си опичат акъла и да използват информацията по предназначение.

              Да, разбира се, светът напредна последното десетилетие повече в камерите на смартфоните, отколкото в космонавтиката (което е изненада) и определено в енергетиката прехода с професиите не става по предвидения начин, но все пак има някакви течения, които могат да се хванат отсега.

              Не ми се иска да стана на 50 и да се окаже, че хем ми остават 20 години до пенсия, хем вече от моята професия няма нужда.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                Бонго отново ще стъпи на основите на най-развитата цивилизация. И това няма да зависи от теб и от мен. Ще стане каквото е писано да става. Еволюцията не спира понеже някакъв вид или подвид бил намалял или изчезнал.
                Е що не стъпва в САЩ, където половината от пълнолетните мъже негри са с криминално досие, а една трета са осъждани.А са там вече 250 години.Единствената област ,в която имат добра професионална реализация е професионалният спорт. А в гетата има огромна престъпност, безработица, наркомани,повечето негърки са самотни майки.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                  Революцията ще е за запазване на бялата раса. Сега е 9 процента от световното население до края на века ще е не повече от 4 процента. Дотогава в повечето държави в Западна Европа белите ще са малцинство (например и сега в Лондон само 36 процента са белите британци),а в САЩ още от средата на века. Та допреди машините не се знае дали как ще се развие човешката цивилизация. Жълтите и те се топят. Бъдещото е на Бонго от Конго и Ахмед от Афганистан.
                  Бонго отново ще стъпи на основите на най-развитата цивилизация. И това няма да зависи от теб и от мен. Ще стане каквото е писано да става. Еволюцията не спира понеже някакъв вид или подвид бил намалял или изчезнал.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                    Аз не изключвам и Дюн с революцията срещу машините. Именно - ще е нещо по средата.
                    Революцията ще е за запазване на бялата раса. Сега е 9 процента от световното население до края на века ще е не повече от 4 процента. Дотогава в повечето държави в Западна Европа белите ще са малцинство (например и сега в Лондон само 36 процента са белите британци),а в САЩ още от средата на века. Та допреди машините не се знае дали как ще се развие човешката цивилизация. Жълтите и те се топят. Бъдещото е на Бонго от Конго и Ахмед от Афганистан.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Ако вярвате в изкуственото интелект, професиите с бъдеще са предимно занаятите, а всичкото в офис с "образование" гори. Ще трябват хора, които сменят крушки, отпушват мивки, а не мениджъри, айтита, човешки ресурси, финансисти, счетоводители и прочие.

                      Аз лично обаче не виждам никакъв изкуствен интелект. От времето на шахматния турчин се лъже народа. Залагам изцяло на загуба на технологии и нови Тъмни векове. Нещо средно между "Фондацията" и "Конгрес по футурология"
                      Аз не изключвам и Дюн с революцията срещу машините. Именно - ще е нещо по средата.

                      Коментар


                      • Ако вярвате в изкуственото интелект, професиите с бъдеще са предимно занаятите, а всичкото в офис с "образование" гори. Ще трябват хора, които сменят крушки, отпушват мивки, а не мениджъри, айтита, човешки ресурси, финансисти, счетоводители и прочие.

                        Аз лично обаче не виждам никакъв изкуствен интелект. От времето на шахматния турчин се лъже народа. Залагам изцяло на загуба на технологии и нови Тъмни векове. Нещо средно между "Фондацията" и "Конгрес по футурология"

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                          Кое би контролирала по-ефективно ,човек с глоби или АИ с точно програмирани параметри?
                          В случая с пътищата АИ, но и зад АИ ще има човек . Помни римската максима - Кой контролира контрольорите?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                            Това е в случай, че прецени дали да предприеме изпреварване или не.Ама в описаният случай, след предприемане на маневрата "изпреварване"се случва нещо непредвидено-изпреварваният автомобил ускорява скоростта(въпреки че по закон това е забранено).АI може да изчисли каква скорост да вдигне, ако скоростта на изпреварване автомобил е константна. Ама като оня идиот ускорява и не се знае до каква скорост ще вдигне ,то калкулацията е невъзможна.
                            С дървена глава е безпредметно да се говори.
                            ВСЯКА 0,1 секунда може да ИЗЧИСЛИ и ти ми твърдиш че не може !?!?!??!?
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              ха ха. Машината трилион пъти по добре ще се справи от нефелното човешко зрение и преценка.
                              За 1/10 от секундата ще изчисли точно с колко се движи насрещния, колко метра е до него, с каква скорост се движиш в момента (80км), до каква минимална трябва да ускориш за да изпревариш безопасно.
                              Това е в случай, че прецени дали да предприеме изпреварване или не.Ама в описаният случай, след предприемане на маневрата "изпреварване"се случва нещо непредвидено-изпреварваният автомобил ускорява скоростта(въпреки че по закон това е забранено).АI може да изчисли каква скорост да вдигне, ако скоростта на изпреварване автомобил е константна. Ама като оня идиот ускорява и не се знае до каква скорост ще вдигне ,то калкулацията е невъзможна.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                                Говоря за автомобилът,в който аз се возя.Вярвам повече на себе си,отколкото на компютър. Давам ти веднага пример-преди няколко дни вечерно време се движех по един главен път и пред мен един автомобил се движеше с 80 км/ч.Разрешената максимална скорост е 90 км/ч и аз тръгвам да го изпреварвам ,щото фаровете в другата лента бяха далеч.Само че тоя идиот ускори,аз надух газта, ама и оня наду до 130 км/ч.И в един момент разбрах, че най-вероятно ще се блъсна в отсрещно движещият се и прекратих изпреварването. Може ли в тая ситуация АI да прецени така както човек?А такива ситуации възникват с хиляди на пътя.И ЕДИНСТВЕНО човешки разум може да се ориентира правилно в обстановката.
                                ха ха. Машината трилион пъти по добре ще се справи от нефелното човешко зрение и преценка.
                                За 1/10 от секундата ще изчисли точно с колко се движи насрещния, колко метра е до него, с каква скорост се движиш в момента (80км), до каква минимална трябва да ускориш за да изпревариш безопасно.
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X