IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ професии и умения за бъдещето

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

    Как ще "разсъждава", като няма разсъдък и не може да има? Това са сложни алгоритми, не е "интелект".
    Ами за жалост навлиза с много бърза скорост в ежедневието. На близка приятелка й наложиха отгоре да освободи макар и шепа хора, точно заради роботите...... заместиха човека!!
    Повече от красива

    Коментар


    • Кво му се впрягате на тоз ДВОЙКАДЖИЯ.

      Bce пaĸ, нe cтaвa дyмa зa пълнo влoшaвaнe нa мoдeлитe c изĸycтвeн интeлeĸт: в peдицa тecтoвe GРТ-3.5, ĸoйтo пo пpинцип e пo-мaлĸo тoчeн, пoĸaзa нaпpeдъĸ, дoĸaтo GРТ-4 влoши peзyлтaтитe cи. B дoпълнeниe ĸъм мaтeмaтичecĸитe зaдaчи изcлeдoвaтeлитe ca пpeдлoжили нa чaтбoтoвeтe дa oтгoвopят нa 1500 въпpoca. И aĸo пpeз мapт чaтбoтът, бaзиpaн нa GРТ-4 e oтгoвopил нa 98% oт въпpocитe, тo пpeз юни тoй e oтгoвopил caмo нa 23% oт тяx, ĸaтo чecтo oтгoвopитe мy ca били твъpдe ĸpaтĸи: изĸycтвeният интeлeĸт e зaявил, чe въпpocът e cyбeĸтивeн и тoй нямa coбcтвeнo мнeниe.

      Някоя кака му е стопила лагерите

      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Silveto Разгледай мнение
        Изкуственият интелект съвсем скоро ще има способността да демонстрира навици присъщи за хората, като почне да разсъждава, учи,планира и твори. От една страна е хубаво развитието на човечеството, но не зная за хората до каква степен ще бъдат необходими и няма да останат без работа.
        Как ще "разсъждава", като няма разсъдък и не може да има? Това са сложни алгоритми, не е "интелект".

        Коментар


        • Изкуственият интелект съвсем скоро ще има способността да демонстрира навици присъщи за хората, като почне да разсъждава, учи,планира и твори. От една страна е хубаво развитието на човечеството, но не зная за хората до каква степен ще бъдат необходими и няма да останат без работа.
          Повече от красива

          Коментар


          • Вижте РАЗВИТИЕТО на гпт-то. След 2-3 години хората прости работници са чао.
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Май вече има почва за една професия на бъдещето - посредник между изкуствения интелект и потребителя, поне съдейки по ГПТ-то. За да получиш максимално точен отговор, трябва максимално точно и понятно да му обясниш какво искаш. Аналогия с техническо задание, който е правил такова знае как е. На един сайт даже видях брошура с препоръки как да подходиш в няколко конкретни ситуации.
              Куриозен пример - питах го какво е сенна хрема и как се лекува. Отговори ми, че това е растителен продукт за лекуване на запек. Питах го на английски, даде компетентен и пълен отговор. Да се замисли човек.
              Last edited by abo; 29.04.2023, 12:37.

              Коментар


              • Вероятно ChatGPT и наследниците му ще имат думата накрая за пазара на труда.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                  Въпроса е сертификата ще ти върши ли реално работа. Иначе хартишляк и аз, както предполагам и повечето потребители тук имаме за три шкафа - случвало се е да попадам на курс за нещо си, за да запълня бройка платени курсове от местоработата.
                  Все по-малко се гледат хартишляците, факт, и то във все повече сфери.

                  Коментар


                  • Сертификатите естествено служат за входен билет за синекура, разни "проекти", политическа легенда и т.н. Германският модел. Отделно има регулирани професии. В случая е единствено за визитната картичка. Един harvardX и съм следващият Кирчо.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Аве, не знам, ама току що си изкарах един онлайн сертификат в сферата на икономиката само чрез аи чата. Инвестирано време 3 час. На око го определям на 1/10 от реално необходимото. Уникално точно разтяга локуми в стил ес-говор. Имам чувството, че в Брюксел от години така си съставят текстовете и речите.
                      Въпроса е сертификата ще ти върши ли реално работа. Иначе хартишляк и аз, както предполагам и повечето потребители тук имаме за три шкафа - случвало се е да попадам на курс за нещо си, за да запълня бройка платени курсове от местоработата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        Аве, не знам, ама току що си изкарах един онлайн сертификат в сферата на икономиката само чрез аи чата. Инвестирано време 3 час. На око го определям на 1/10 от реално необходимото. Уникално точно разтяга локуми в стил ес-говор. Имам чувството, че в Брюксел от години така си съставят текстовете и речите.
                        Къде може да ти послужи тоя сертификат?

                        Коментар


                        • Аве, не знам, ама току що си изкарах един онлайн сертификат в сферата на икономиката само чрез аи чата. Инвестирано време 3 час. На око го определям на 1/10 от реално необходимото. Уникално точно разтяга локуми в стил ес-говор. Имам чувството, че в Брюксел от години така си съставят текстовете и речите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            - Определено. И филм такъв имаше.
                            Ей, вярно по AXN май го даваха

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                              Абе друго си е да четеш утрешния вестник
                              - Определено. И филм такъв имаше.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                Ама за какво са ви професии за бъдещето!?
                                Нима няма да текат реки от мед и масло!?
                                Да вземе да дойде това бъдеще, пък после да го мислим
                                ​​​​​​
                                Абе друго си е да четеш утрешния вестник

                                Коментар

                                Working...
                                X