IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Човекът и Вселената - тайни и загадки

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
    Само ще отбележа, че няма доказана връзка между ДНК и колективното несъзнавано, дори напротив...
    Приемам забележката, но лично за себе ви предпочитам да търся физически понятно обяснение и разбиране на нещата.
    Навлизането в метафизични и квантови размисли е непосилно бреме за слабото ми "човешко" мозъче ​​​​​

    Коментар


    • Първоначално изпратено от GoF Разгледай мнение
      При мен стана така, че попадането на тази книга съвпадна със зачитане ми по Архетиповете и колективното несъзнавано от Юнг.

      "Юнг предполага, че колективното несъзнавано е слой на човешкото несъзнавано, който свързва всеки един от нас с историята на мислите и поведението на цялото човечество. Което дава възможност да се предположи, че хилядолетният човешки опит се предава и присъства автоматично в мозъка на всяко новородено дете чрез онзи пласт в психиката, наречен от него колективното несъзнавано."

      И тук някъде започнах да навързвам някакви неща с прочетеното за DNK, клетъчна памет и прочие, които обаче не са ми узрели да формулирам особено смислено.
      Само ще отбележа, че няма доказана връзка между ДНК и колективното несъзнавано, дори напротив...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение

        Този с неопределената котка ли?
        Същия. И всъщност точно това прави книгата уникална - размислите на един физик относно мистерията на живота.
        Разгледани са различни аспекти. Трудно е да се обясни ... трябва да се прочете.

        При мен стана така, че попадането на тази книга съвпадна със зачитане ми по Архетиповете и колективното несъзнавано от Юнг.

        "Юнг предполага, че колективното несъзнавано е слой на човешкото несъзнавано, който свързва всеки един от нас с историята на мислите и поведението на цялото човечество. Което дава възможност да се предположи, че хилядолетният човешки опит се предава и присъства автоматично в мозъка на всяко новородено дете чрез онзи пласт в психиката, наречен от него колективното несъзнавано."

        И тук някъде започнах да навързвам някакви неща с прочетеното за ДНК, клетъчна памет и прочие, които обаче не са ми узрели да формулирам особено смислено.
        А още един импулс да се поровя по темата имах, когато се роди синът ми и имах няколко изключително фрапиращи случаи на заучени рефлекси за боравене с механични инструменти, които 100% той никога преди това не беше виждал, нито на живо нито на клипчета (въпреки, че вероятно става въпрос за случайност)
        Last edited by GoF; 08.03.2021, 20:28.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от GoF Разгледай мнение
          Съветвам да прегледате Ервин Шрьодингер и "Какво е животът?"
          Този с неопределената котка ли?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от GoF Разгледай мнение
            Темата е безкрайно любопитна. Съветвам да прегледате Ервин Шрьодингер и "Какво е животът?"
            Самата книга е приблизително набор с откритието на ДНК и носи интересен поглед върху живот, материя и информация.
            Мерси за препоръката. Доста философска тема, ще разгледам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
              Пролях сълза...
              И, като се почна един РЕВ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                Според мен основната грешка е да смятаме че сме уникални т.е единствени с разум. Та ние не сме по разумни от дърветата, тревата. И ставаме все по глупави - борим се цял живот за некви ИЗКУСТВЕНИ финикийски знаци дето сами си ги правим !?!
                „Есть человек - есть проблема. Нет человека, нет проблемы."
                Й.В.Сталин.

                Коментар


                • Пролях сълза...
                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    Според мен основната грешка е да смятаме че сме уникални т.е единствени с разум. Та ние не сме по разумни от дърветата, тревата. И ставаме все по глупави - борим се цял живот за некви ИЗКУСТВЕНИ финикийски знаци дето сами си ги правим !?!
                    Това е човешкия Егоизъм, Боте. Дърветата и тревите не са такива егоисти като нас. А с тея тули и бетони сме като резил пред треви и дървета

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Поздравления, Пирамид! Разсъждаваш прекрасно. Допада ми. За много от функциите не знаехме и ги откриваме сега.
                      Според мен основната грешка е да смятаме че сме уникални т.е единствени с разум. Та ние не сме по разумни от дърветата, тревата. И ставаме все по глупави - борим се цял живот за некви ИЗКУСТВЕНИ финикийски знаци дето сами си ги правим !?!
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Темата е безкрайно любопитна. Съветвам да прегледате Ервин Шрьодингер и "Какво е животът?"
                        Самата книга е приблизително набор с откритието на ДНК и носи интересен поглед върху живот, материя и информация.
                        Last edited by GoF; 28.02.2021, 22:27.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Поздравления, Пирамид! Разсъждаваш прекрасно. Допада ми. За много от функциите не знаехме и ги откриваме сега.
                          Само си представи: 97% от генома, казват, бил идентичен с този на другите примати. Сигурно, в него, е кодирано, и срещу какви болести, ТЕ, за своето съществуване, са развили имунитет, както и онези преди тях, и преди, и преди. А някои разправят, били го "разчели". Глупости. Премахни "непонятните" участъци, и гледай само, как ще ни измори за под година някаква обикновена маймунска или дори, миша хрема...
                          Last edited by Pyramid; 28.02.2021, 16:20.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от malkia Muk Разгледай мнение

                            на 90 градуса
                            ХАХАХАХАХАХАХАХАХ, ДУБРЮТТЮ !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Абе, едва ли е точно така. За ДНК ми е думата. Щото, организмът, клетката, ядрото дори „само”, може да се оптиличи с една къща и, ако.„функционални”, се броят само стаите, в които живеем и прозорци/врати, които НИЕ, СЪЗНАТЕЛНО, отваряме и затваряме, за да ни свършат някаква работа то, опитай да си представиш тази къща без основи, арматура, стени, покрив...
                              Разбираш ли? Има генетичен материал с ясна фукция, такъв с ясна донякъде и трети, с неясна но, това е само засега и само на нас (Природата си знае работата), щото знаем, че сме минавали по стълбищата, примерно. Отделно, функциите: Има някои, за които, знаем и такива, за които, дори и не сме подозирали но, те са заложени от Създателите ни. Възможно, и без тяхно конкретно знание.
                              Накратко, да речем така: Ако не би бил целият ни генетичен материал, то ние, дори творетично и строго математически, не бихме били това, което сме. Със силните и слабите си страни, в цялата си комплексна сложност и многообразие.
                              Да не съдим лаишки и да не хулим Природата. Не се знае утре, какво ни чака.
                              Утре , ни чака следващото утре и така до смъртта . Когато някое утре , го хване липсата. Ще са свършили , просто Щото са крайно число

                              https://youtu.be/eRdpyDmSBG8

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Абе, едва ли е точно така. За ДНК ми е думата. Щото, организмът, клетката, ядрото дори „само”, може да се оптиличи с една къща и, ако.„функционални”, се броят само стаите, в които живеем и прозорци/врати, които НИЕ, СЪЗНАТЕЛНО, отваряме и затваряме, за да ни свършат някаква работа то, опитай да си представиш тази къща без основи, арматура, стени, покрив...
                                Разбираш ли? Има генетичен материал с ясна фукция, такъв с ясна донякъде и трети, с неясна но, това е само засега и само на нас (Природата си знае работата), щото знаем, че сме минавали по стълбищата, примерно. Отделно, функциите: Има някои, за които, знаем и такива, за които, дори и не сме подозирали но, те са заложени от Създателите ни. Възможно, и без тяхно конкретно знание.
                                Накратко, да речем така: Ако не би бил целият ни генетичен материал, то ние, дори творетично и строго математически, не бихме били това, което сме. Със силните и слабите си страни, в цялата си комплексна сложност и многообразие.
                                Да не съдим лаишки и да не хулим Природата. Не се знае утре, какво ни чака.
                                Поздравления, Пирамид! Разсъждаваш прекрасно. Допада ми. За много от функциите не знаехме и ги откриваме сега.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X