IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Постът ти:

    1. Показва елементарно непознаване значението на думата "общество".

    Пак ще напомня, че езиковата култура е най-важното и необходимо условие за качествен анализ и особено синтез.


    2. ЛЪЖА. Твърдиш, че ваксинираните пазят околните, което е елементарна лъжа. Те пренасят зараза. Нещо което вече и баш ковидарите признават. Сега упорката ви е, че САМИТЕ ваксинирани го карате по-леко.
    Отново ще го напиша : Не разбирам защо ми подскачаш ? Прави каквото искаш ,само не реви излишно ,а си носи последствията.
    Не ми пречиш
    Аз и обществото в което живея и според теб което не разбирам вече живеем спокойно и без излишни притеснения

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение
      Ама виж ми въпроса. Това, което казваш е така, но не отговаря на въпроса ми.
      Защото ваксинирани (както и преболедували) най-вероятно няма да поддържат жив вируса в тях в този дълъг латентен период, докато остава скрит!

      Аз знам много добре къде ме заразиха, знам и точно деня, в който ме заразиха (като си направих ретроспекцията после)! Само за човека не съм сигурен, но мястото и вечерта - на 100%. Само че се оказа, че болестта изби чак на 3-ия ден. Вирусът се е закачил към мен в неделя, а чак сряда почнах с температурите и главоболията. И си мисля, че никой ваксиниран и преболедувал няма да позволи на вируса да стои скрит и да тлее и расте в него цели 3 дни преди да избие, а антителата ще го унищожат много по-рано. Предполагам, че това е логиката, но не го твърдя със сигурност. Това му е шибаното на тоя вирус - скрития и продължителен латентен период.

      Мен като ме хване температура - обикновено я избивам за 1 ден. Спирам храната, минавам на вода, вечерта лека треска и на др. ден съм свеж като ряпа. Така съм от не помня вече колко години. Тръгвал съм за Вихрен с близо 40 градуса, на следващия ден ми няма нищо, къпал съм се в р. Дамяница и на водопадите по нея и затова когато цели три дни не успявах да сваля температурата вече ми светна къде и кога са ми го лепнали - веднага тест и изолация и така...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

        Няма общество което да желае да боледува и умира. Няма такова.
        Защо ПАК ЛЪЖЕШ?

        Обществото НЕ ЖЕЛАЕМ "ваксините" ви!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

          Това не означава ,че си втора категория човек Истината е ,че и аз не разбирам този страх от ваксинация и не желанието да предпазиш себе си и околните защото не знаеш кого ще изпратиш в болница, а не дай Боже и в гроба. Обаче имаш право да правиш каквото искаш ако спазваш всички противоепидемични мерки. Обществото около мен е ваксинирано на около 70 % поне / скоро не съм гледала колко са / и вече живее доста спокойно без излишни мерки и забрани.
          Постът ти:

          1. Показва елементарно непознаване значението на думата "общество".

          Пак ще напомня, че езиковата култура е най-важното и необходимо условие за качествен анализ и особено синтез.


          2. ЛЪЖА. Твърдиш, че ваксинираните пазят околните, което е елементарна лъжа. Те пренасят зараза. Нещо което вече и баш ковидарите признават. Сега упорката ви е, че САМИТЕ ваксинирани го карате по-леко.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Какъв е този "обществен интерес", когато 80% от обществото е против?

            Ерго, това НЕ Е от интерес за нашето (българското) общество.

            Иначе признавам, че някои общества и съсловия имат подобен интерес. Просто бях останал с впечаение, че нямате предвид тях.
            Няма общество което да желае да боледува и умира. Няма такова.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

              Сега ще ти обяснят, че тия 80% са малоумници и това е.
              Никога няма да забравя как на морето една майка дърпаше с все сила сина си към водата и му крещеше "Влизай, за да ти е хубаво!".

              Не и се получи, защото "детето" беше най-малко на 12-13.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                Ами аз затова казах вчера, че не понасям мърлячи - т.е. хора, които няма значение дали са ваксинирани или не, но си крият болестите и идват в офиса да сеят зарази, само и само да не им падне заплатката заради болничните, които трябва да си пуснат. Затова обикновено ги наритвам да си ходят вкъщи - пък ако искат да бачкат, ако искат да си пускат болнични, но докато не се оправят - да не се бутат сред здравите си колеги! Ама как да хванеш безсимптомните - те са най-опасни.
                Ама виж ми въпроса. Това, което казваш е така, но не отговаря на въпроса ми.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

                  Мен лично поне трима участници тук ми обясниха колко съм прост и какъв олигофрен съм. Начело с BONI. Ей виж поста под моя - наричат ни малоумници.
                  Това не означава ,че си втора категория човек Истината е ,че и аз не разбирам този страх от ваксинация и не желанието да предпазиш себе си и околните защото не знаеш кого ще изпратиш в болница, а не дай Боже и в гроба. Обаче имаш право да правиш каквото искаш ако спазваш всички противоепидемични мерки. Обществото около мен е ваксинирано на около 70 % поне / скоро не съм гледала колко са / и вече живее доста спокойно без излишни мерки и забрани.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Явно и тебе те тресат конспиративните теории!
                    В науката има един принцип - бръсначът на Окъм, който си има разновидност - бръсначът на Хенлън:
                    „Никога не търсете злонамереност в нещо, което може адекватно да бъде обяснено с глупост"!

                    Като индивидуалности чат-пат може и да сме умни, но като общество, нация... сме гола вода!
                    Защото както писах и по-рано Ганьо е свикнал да си гледа само собствения интерес.
                    Той така я разбира демокрацията - само като свобода, но не и като отговорност.
                    Както виждам и сам си достигнал до същия извод:
                    Ааа, не така половинчато. Няма да ти го броят този пост. Освен за Ганьо трябваше нещо и за Русия или поне за Путин да напишеш. В краен случай за Паметника на Съветската армия - освободителка.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Какъв е този "обществен интерес", когато 80% от обществото е против?

                      Ерго, това НЕ Е от интерес за нашето (българското) общество.

                      Иначе признавам, че някои общества и съсловия имат подобен интерес. Просто бях останал с впечаение, че нямате предвид тях.
                      Сега ще ти обяснят, че тия 80% са малоумници и това е.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение
                        Разбра се, че дори и ваксиниран можеш да заразяваш други. Къде тогава е логиката да си щъкаш където си искаш защото си ваксиниран?
                        Ами аз затова казах вчера, че не понасям мърлячи - т.е. хора, които няма значение дали са ваксинирани или не, но си крият болестите и идват в офиса да сеят зарази, само и само да не им падне заплатката заради болничните, които трябва да си пуснат. Затова обикновено ги наритвам да си ходят вкъщи - пък ако искат да бачкат, ако искат да си пускат болнични, но докато не се оправят - да не се бутат сред здравите си колеги! Ама как да хванеш безсимптомните - те са най-опасни.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                          Няма такова нещо ! Има определени обществени интереси и всички сме длъжни да ги спазваме, нищо друго.
                          Какъв е този "обществен интерес", когато 80% от обществото е против?

                          Ерго, това НЕ Е от интерес за нашето (българското) общество.

                          Иначе признавам, че някои общества и съсловия имат подобен интерес. Просто бях останал с впечаение, че нямате предвид тях.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            казах ви - източна европа (вкл бившите съветски републики) е таргетирана с цел връщане 5-10г назад
                            Явно и тебе те тресат конспиративните теории!
                            В науката има един принцип - бръсначът на Окъм, който си има разновидност - бръсначът на Хенлън:
                            „Никога не търсете злонамереност в нещо, което може адекватно да бъде обяснено с глупост"!

                            Като индивидуалности чат-пат може и да сме умни, но като общество, нация... сме гола вода!
                            Защото както писах и по-рано Ганьо е свикнал да си гледа само собствения интерес.
                            Той така я разбира демокрацията - само като свобода, но не и като отговорност.
                            Както виждам и сам си достигнал до същия извод:

                            Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            когато всички се правим на хитри и всеки се оправя сам = слабо общество

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                              Няма такова нещо ! Има определени обществени интереси и всички сме длъжни да ги спазваме, нищо друго.
                              Мен лично поне трима участници тук ми обясниха колко съм прост и какъв олигофрен съм. Начело с BONI. Ей виж поста под моя - наричат ни малоумници.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                Ковидарите сте баш еквивалент на врачките и баячките. Сипете заклинания как хиляди ще умрат, как трябва да си сложим амулет против уроки. "Ваксината" доказано предпазва точно колкото амулет. И доводите са на ниво - в съседното село всички ги носят. И сакън да не вземем амулет от селата от другата страна, защото те били еретически.
                                Но най гнусното е как ЛЪЖЕТЕ за децата. Лятото тука имаше едни никове, които обясняваха как "интензивните отделения" са пълни с деца. И разбира се отказваха да посочат дори една болница. В момента даже има някаква опорка за 19 загинали от ковид деца. ЧУДОВИЩНО ГНУСНА ЛЪЖА естествено, но ясно показва кой какъв е.
                                За съжаление сред нас има малък, но креслив % психопати, които за някой лев са готови на АБСОЛЮТНО ВСИЧКО. Заповедите от ЕС са обяснение, но не и оправдание.
                                каквото и да се лъжем цифрите уви са страшни това е за последните 7 дни класацията (световна)

                                казах ви - източна европа (вкл бившите съветски републики) е таргетирана с цел връщане 5-10г назад

                                Специално за НАС малоумниците в България и Румъния, където имахме достъп до ваксини бол цяло лято - оправдание няма. Ще си изпием горчивата чаша с тази вълна.
                                1 Romania 99,408 105,158 154
                                2 Bulgaria 32,688 23,948 127
                                3 Armenia 13,840 11,226 95
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X