IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
    ...[*]не "ваксата скършва вируса", а "скършеният" вирус във ваксината те тренира за среща с истинските вируси ...
    Във Франция може да предлагат ваксини със скършени вируси, ама в България засега няма.

    Сигурен съм, че си наясно каква ваксина са ти поставили, ама пак се опитваш да ни пускаш по пързалката, дали не е обидно за четящите?

    Коментар


    • Не стана ли най-сетне и на всички ясно, че от този вирус няма никога да се отървем,
      че всеки от нас ще го срещне и ще го среща периодично, докато един ден вирусът надделее
      и че животът вече никога няма да бъде такъв, какъвто го помним от преди две години?
      Last edited by марин; 30.11.2021, 16:05.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

        Ти да видиш!!!Ма верно ли учителя Петър Дънов е шарлатанин а твоята наука велика....мани не се излагай повече че вече не си смешен а жалък.Науката срещу Бог хи хих хи каква титанична битка....Да ти припомням ли думите на найй великия физик за Учителя??Или и Айнщайн е шарлатанин???
        Айнщайн е боклук.. ако не е бил той светът е щял да бъде доста различен.. чрез него са преебали Фарадей, Тесла и всичко което е свързано със свободната енергия.. Финансиран е и наложен от силните на деня с цел определена посока на развите на света !!!!.. А и теорията му е грешна!!!

        Коментар


        • Kildirim_Bei Много добре хващаш ситуацията, че имаме висока смъртност и короната е само катализатор, но не и основен фактор. Причините за тази ситуация са две, първата е с повече от 70 годишна давност от периода на ВСВ а другата е продължителността на живота в отделните региони на Европа. По време на войната България не е участвала активно и в този период е имало повече раждания в сравнение с други страни, тези хора вече са на края на своя жизнен цикъл и това води до висока смъртност сега. Това ще продължи около 17 години колкото е бейби бума, постепенно първо ще обхване Балканите /без Албания за която се чудеше. Колкото и да е странно албанците имат продължителност на живота колкото западняците./, Източна Европа и след 3-4 години Западна Европа. По време на войната на запад има вакуум в ражданията и в близките няколко години там ще има ниска смъртност, но след това ще започне истински мор. В този период Барбарон гордо ще развява своите таблици а след това ще се скрие, вероятно завинаги тъй като ги чака 17 години висока смъртност. Всичко това е свързано с продължителността на живота в отделните страни. Това са обективните фактори и от тях няма мърдане. Добре е хората и държавата да е подготвена за това.
          Last edited by Пирон; 30.11.2021, 15:09.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


            Ами откъде ще имат работа при тия нива на ваксинация? Кардиолозите да почват стачка
            чит бре, аз си ходя редовно на кардиолог - ей го днес ми каза че съм пушка. И аз му викам значи съм готов за 20г руса кака? И той може ама само 1
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


              Ами откъде ще имат работа при тия нива на ваксинация? Кардиолозите да почват стачка
              чит бре, аз си ходя редовно на кардиолог - ей го днес ми каза че съм пушка. И аз му викам значи съм готов за 20г руса кака? И той може ама само 1
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
                Между другото, не разбрах защо три дни след обявяването на Омикрон шефът на ФЕД се изреза, че ще последва забавяне на икономиката. Докога финансисти, социолози, журналисти , онанисти ще ни лекуват от тоя вирус?
                Ми докато ги търпим

                Коментар


                • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                  Благодаря ти за подробния умен отговор С всичко написано съм съгласен.
                  Но не те ли шокира първото място в света по най-страшния критерии?
                  В българия и русия сигурно е приемлив, но не и за "Запада"
                  Не те ли шокира, че 75% българи вярват повече на шарлатани, отколкото на науката?

                  И не знам (по-скоро знам) какви глупости дрънкат по вашите средства за масова дезинформация,
                  но тук за грипа не са лъгали. Някои глупави политици са прекалявали, казвайки че ваксинираните не се разболяват. Не и учените.

                  Харесва ми, че признаваш най-важното: "неваксинираните умират в по-голям процент".
                  Ти да видиш!!!Ма верно ли учителя Петър Дънов е шарлатанин а твоята наука велика....мани не се излагай повече че вече не си смешен а жалък.Науката срещу Бог хи хих хи каква титанична битка....Да ти припомням ли думите на найй великия физик за Учителя??Или и Айнщайн е шарлатанин???
                  Last edited by power grid; 30.11.2021, 14:44.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                    Не знам за каква променлива искаш да ти правя регресионен анализ, бъди по-специфичен в заданието
                    Пък и само от около месец следя по-изкъсо статистиката на worldometrer-а, и данните ми са все още много малко, за да бъде r2 достатъчно ниско.
                    Но корелацията брой новозаразени/починали е толкова близка до 1-ца (то се вижда и с просто око на графиките за BG и FR),
                    Корелацията е ясна. Дори ако изместиш смъртността с 14 дена, ще получиш още по-голямо число. А конкретно искам функция на умрелите от заразените - няма да я усложняваме, за това линейна y=Ax+b. Та колко се получава А за България и колко за Франция?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      барбич, провокираш ме да ти отговоря, което от известно време се старая да не правя, защото ми иде да ти тегля една в повечето случаи, но пък от друга страна, аз съм дълбоко благороден човек (колкото и да не ми личи) и не забравям хубавите дела, които не се измерват в стойност! Та ще отговоря меко:
                      1. Това грип, малко по-тежък грип, но грип. И да, от него умират хора, особено хора с компрометирана имунна система. Да, в България ще има екстра смъртност и тази година, просто защото обществото ни е болно, тъй като живее в нездравословна среда и яде лайна (без извинения)
                      2. Не, от тази истрия нямаше никаква нужда. И не, нямаше нужда от екстра болници, поне у нас - ние сме с едно от най-високите съотношения на болнични легла на 100 000 души в ЕС.
                      3. Българите не сме зомбирани и безпрекословно изпълняващи заповеди зомбита, като хората на Запад и Изток от нас. Що, как, тъпи ли сме, умни ли сме и т.н. - няма значение, фактите са такива, каквито са. Поради което действията у нас с плашенето и заповедите не минаха, както минаха на Запад и Изток
                      4. Човек, особено активен такъв, се среща с вируси всеки ден. И то по много - този е поредният. Дори и без да съм вирусолог, съм наясно, че като третираш хлебарките с един препарат, те мутират и вече този препрат не ги мори. С Настоящите експериментални ваксини е същото
                      5. На хората им писна от лъжи и плашене - нито има трупове на купове по улиците, нито настана апокалипсис за неваксинираните, нито нищо. Е, българите тези неща ги усещаме доста бързо, щото сме свикнали да ни лъжат - на Запад явно са развили овче поведение, а на Изток си е сатрапия на макс
                      6. И последно - до момента няма нито една истина, която да е казана във връзка с този грип, освен (засега) опорката, че неваксинираните умират в по-голям процент. Всичко друго излезе лъжа и до доста опашата лъжа.
                      Благодаря ти за подробния умен отговор С всичко написано съм съгласен.
                      Но не те ли шокира първото място в света по най-страшния критерии?
                      В българия и русия сигурно е приемлив, но не и за "Запада"
                      Не те ли шокира, че 75% българи вярват повече на шарлатани, отколкото на науката?

                      И не знам (по-скоро знам) какви глупости дрънкат по вашите средства за масова дезинформация,
                      но тук за грипа не са лъгали. Някои глупави политици са прекалявали, казвайки че ваксинираните не се разболяват. Не и учените.

                      Харесва ми, че признаваш най-важното: "неваксинираните умират в по-голям процент".
                      Last edited by barbaron; 30.11.2021, 14:40.

                      Коментар


                      • Новата мутация да не ни донесе бустерна доза на бустерната доза?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение
                          Неправилно твърдение.
                          Целта на ваксинацията е да запознае имунната система с болестотворния вирус или микроб преди първата ѝ реална среща с него – и нищо повече.
                          При истинските болести това е важно, защото и смъртността при тях е стотици пъти по-голяма след заразяване.
                          Много е правилно даже. Не ти пиша каква е целта на ваксинацията, а защо се "прави" ваксина толкова време. И грипа си е грип, короната - корона. И двете водят до "настинка", но с различна тежест.

                          Груец, да, целта е да се накарат хората да се ваксинират...същата работа като 2008 с предишната криза. Последни напъни на журналята и някакви краткосрочни спекуланти. Това не променя факта, че има проблем с бацила и неговата смъртност, и че преболедуване или ваксиниране променят тази смъртност. Слагам преболедуването тук, ако е било наистина корона - нещо, което ако разчитаме само на базата на един пцр тест не ми изглежда сериозно.

                          Миков, докато стигне до "затворниците" преди това е минало през хиляди мишки/прасета или каквато твар там върши работа. Съседката през 80-те години работеше в такава лаборатория - някъде по пътя за Годеч беше...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                            Барби,

                            тъй като не разбираш нито от думи, нито от числа, ще общувам с теб само с образи. [ATTACH=CONFIG]n3837360[/ATTACH]
                            [ATTACH=CONFIG]n3837359[/ATTACH]


                            За тези, които разбират от статистика, само ще добавя, че корелациите брой новозаразени/починали за България и Франция са съответно 0.931 и 0.973. Вие знаете за какво говоря.

                            За Барби ще поясня: докато новите случаи при теб растат с космическа скорост, ще нарастват също доста бързо и починалите с ковид, и скоро ще забравиш за числото 7 на милион, което преди 2 седмици беше 4 на милион.
                            Не ви го пожелавам Барби, честно ти говоря, но числата засега чертаят мрачна прогноза.
                            Купи си консерви и тоалетна хартия. Приятелски съвет.


                            Истината за математиците-статистици и самопровъзгласилите се "математици - кмн"...

                            Коментар


                            • От днешните цифрички на барбарона за Франция се вижда, че спрямо вчера ваксинираните са намалели със 7%

                              Коментар


                              • Груец, Барбич знае много добре за какво става въпрос. Но в същото време ни открехна, че заработвал по 5000Е от вкъщи.

                                Коментар

                                Working...
                                X