IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Наближава денят, в който антиваксърите ще ги е страх да си признаят,
    и ще се срамуват, че са били антиваксъри
    Повярвали и разпространявали бабини деветини
    Last edited by barbaron; 16.10.2021, 10:37.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      ти от тук пишещите си направил най-дълга пътека при 'дофтурите' ,но явно ковида те е пернал и се имаш за безсмътрен и си приключил отношенията ти със здравната ни система. интересно дали така се изкаваш, когато си в болница или на преглед.
      ооо дааааа. Отивам и почва да пише рецепта без да ме и погледне. Демонстративно в кошчето. ДЕСЕТКИ ПЪТИ МИ СЕ Е СЛУЧВАЛО. Единственото което ми трябва е ИЗСЛЕДВАНИЯ - на некадърниците мнението в коша, ко мрънкат отнасят и ПСУВНИ.
      Ходя на кардиолог на 3 месеца - всеки път ми "сменят" хапчетата !?!?!? НИКОГА НЕ СЪМ ГИ СМЕНЯЛ, след 1-вия път 2012 година
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
        matematikwenik
        някога минавало ли ти е през акъла че дофтурите сами са си виновни. Както са си виновни и учителите и ги смятат за утайката на обществото
        ти от тук пишещите си направил най-дълга пътека при 'дофтурите' ,но явно ковида те е пернал и се имаш за безсмътрен и си приключил отношенията си със здравната система. интересно дали така се изказваш, когато си в болница или на преглед.
        Last edited by bertram; 16.10.2021, 10:26.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • matematikwenik
          някога минавало ли ти е през акъла че дофтурите сами са си виновни. Както са си виновни и учителите и ги смятат за утайката на обществото
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение
            Забавни са ми плиткоумните манипулации на медиите, тези с думите и начина на изказ.

            От около две седмици в новините на БНР казват процента на въгсинирани, попаднали в болница с положителен тест.
            В началото казваха "15% от тях са ваксинирани". Но така веднага се прави сравнението, че толкова е и процентът на въгсинираните сред населението, то ест ваксините нямат ефект.
            Затова обърнаха и сега казват "85% от тях са НЕваксинирани", което е същото и трябва само четвърт мозъчна гънка, за да го разбереш.

            Но де тая гънка?
            У гмежта единствената гънка е заета да пази равновесието на тялото, а трите свободни мозъчни гънки на по-умните от ваксърите са тотално блокирани от страх.
            Само че в момента са 90% неваксинирани и влезлите в болница и починалите

            Така че има прогрес. След още 1-2 седмици може и да станат 95%


            От новозаразените 85,67% не са ваксинирани.

            Новоприетите в болница са 740. От тях 90,81 % не са ваксинирани.

            От тях 86 са починали в последното денонощие. 91,86% от тях не са ваксинирани.


            Last edited by mathematician; 16.10.2021, 10:06.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
              Много е красива тази приказка, но аз ще си позволя да те върна на земята не с друго, а с официалната статистика, която ясно показва, че тази година август и септември след гордата ваксинация на датчаните са умрели повече хора от вируса, отколкото през август и септември 2020 г.
              Излагаш се

              Коментар


              • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение


                @ апропо, като страничен наблюдател на темата сички про-мерки-про ковид фенове ми мязат на някви бавноразвиващи, слабоумни индивиди
                Не мисля. По-скоро е модерен вариант на старата християнска вяра че страданието ще те спаси и колкото повече пожертваш в този живот, толкова по-добър ще е следващия. Енергийният преход се крепи на същата вяра.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                  Ако си разбрал нещо, от това, което написах щеше да забележиш, че точно за реално решение на проблема ми беше думата, а не за неговото засилване чрез ваксиниране на населението.
                  Реалното решение на здравната криза е в прилагане на поне една от съществуващите успешни терапии срещу вируса, а не тяхното дискредитиране от платени от големите фарма концерни "специалисти", които агитират само и единствено за ваксиниране на населението. Нали не си мислиш, че в Швейцария, примерно, живеят някакви супер хора и за това почти никой не умира от ковид? Естествено, че си имат утвърдена терапия и си лекуват болните.

                  Разумните хора се сещат, че медиите и всякакви платени "специалисти" ни натикват в безизходно противоборство на две крайност - ваксиниране или локдаун, като напълно изваждат от обществения дебат най-разумното решение - прилагане на някой от утвърдените вече протоколи за лечение!
                  Още един наивник на средна възраст

                  И аз искам да сме Швейцария на Балканите. Ама за съжаление сме България на Балканите и за съжаление, разполагаме с това което имаме.

                  Ако имаш магическа пръчка и размениш здравните системи на България и Швейцария, с изненада ще установиш че това нищо няма да промени откъм смъртност.

                  Каквито и терапии да приложиш, ако хората не вярват в тях - резултатът ще е същия. А тука се направи всичко възможно хората да не вярват в нищо.

                  Може да проследиш съседната тема за "Корона вируса ще прерасне ли в пандемия" от самото начало до сега. Тя доста добре отразява и приказките в публичното пространство и вярванията на хората.

                  Горе долу така се движеше:
                  1. Вирус няма.
                  2. Защо да се борим с тоя вирус, вижте колко народ умира от Ебола (не съм чул за заразен от Ебола в България, но карай).
                  3. Това е безобиден грип.
                  4. Грипа е по-опасен от него умират повече хора.
                  5. От СПИН, рак, диабет умират повече хора дайте да се борим с тях.

                  После дойдоха маските, мерките и пр.
                  6. Маските не помагат, само пречат и разнасят заразата.
                  7. Мерките са тъпи, защо да ги спазваме.

                  Лечение и профилактика.
                  8. Аз пия ракия и ям чесън и нищо не може да ме зарази.
                  9. Пий 2 ракии и ще се оправиш от тоя вирус.
                  10. Ваксините не помагат.
                  11. С ваксините ви чипират.
                  12. Във ваксините има графен бла, бла - той много отровен.
                  13 Биг фарма искат да ви прекарат (е как точно като една ваксина струва 20 Евро да кажем, а едно лечение излиза към 250 Евро само хапчетата по БГ цени). Ако бях на мястото на Биг фарма щях да искам да ви продавам хапчета, а не ваксини.


                  Та няма как да имаш тотално отричане на всичко, неспазване на елементарни предпазни мерки, профилактика и пр. и да искаш да имаш ниска смъртност.

                  Хората не спазват мерки, ако се заразят нищо не правят и чакат от само себе си да им мине. Ако се влошат, почват самолечение и накрая чак като не могат да дишат вече викат линейка. Е какво да направят докторите. Те трябва да са магьосници да те оправят.


                  Така че нещата са комплексни и не опират само до добра терапия и лечение.

                  Едно е да имаш спазване на мерки и нисък процент на заразяване, адекватно отношение от страна на заразения, лични лекари и специализирани лекари. Това ще доведе до къде по-малко хора в болниците. Примерно 600.

                  Друго е да имаш - никой не спазва мерките, много заразени, нулево отношение към здравето си, лични лекари дето те претупват и това води до задръстване на здравната система. Е това води до 6000 човека в болница колкото са в момента.

                  Не може всички да легнем и да чакаме някой да ни лекува, няма толкова легла и толкова специалисти.

                  Така че нещата са много комплексни и не опират само до "това работи - онова не работи".

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение


                    нелогичнастта на бленуваните от теб мерки , явно си има няква първопричина
                    незнам кво бленуваш, но явно те кефи да падат някви кинти в тая нелогична ситуация

                    @ апропо, като страничен наблюдател на темата сички про-мерки-про ковид фенове ми мязат на някви бавноразвиващи, слабоумни индивиди

                    викаш да дойде едно голямо цунами без никакви мерки и да отнесе всички 'сухи съчки'
                    защо ли си мисля, че тогава ще нададете вой (както бота), че к'во било това здравеопазване...недайси боже да загубите близък човек.

                    тезата ми е - ок няма зор за ваксини и без това дръжат макс 8-10 месеца, а после антителата падат, НО в такъв случай да се поограничи струпването на хора накуп и да се мине с няколко по-малки вълни, които да са поносими за здравната система.

                    дали си давате сметка, че системата като се претовари с пациенти с ковид тотално отебава всички други пациенти на заден план. прави се само спешното, а планови операции се отлагат, прегледи се минимизират и следствието е още хора заминали си не защото са неизлечимо болни, а защото е нямало кой да ги прегледа.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение
                      Забавни са ми плиткоумните манипулации на медиите, тези с думите и начина на изказ.

                      От около две седмици в новините на БНР казват процента на въгсинирани, попаднали в болница с положителен тест.
                      В началото казваха "15% от тях са ваксинирани". Но така веднага се прави сравнението, че толкова е и процентът на въгсинираните сред населението, то ест ваксините нямат ефект.
                      Затова обърнаха и сега казват "85% от тях са НЕваксинирани", което е същото и трябва само четвърт мозъчна гънка, за да го разбереш.

                      Но де тая гънка?
                      У гмежта единствената гънка е заета да пази равновесието на тялото, а трите свободни мозъчни гънки на по-умните от ваксърите са тотално блокирани от страх.
                      Още по далеч стигат - като беше 82 и 84% казваха 9 от 10 - абсолютна ИЗМАМА
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Забавни са ми плиткоумните манипулации на медиите, тези с думите и начина на изказ.

                        От около две седмици в новините на БНР казват процента на въгсинирани, попаднали в болница с положителен тест.
                        В началото казваха "15% от тях са ваксинирани". Но така веднага се прави сравнението, че толкова е и процентът на въгсинираните сред населението, то ест ваксините нямат ефект.
                        Затова обърнаха и сега казват "85% от тях са НЕваксинирани", което е същото и трябва само четвърт мозъчна гънка, за да го разбереш.

                        Но де тая гънка?
                        У гмежта единствената гънка е заета да пази равновесието на тялото, а трите свободни мозъчни гънки на по-умните от ваксърите са тотално блокирани от страх.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          то проблемът е, че платените тролове са активирани и срещу ваксините и срещу мекри за ситуация като настоящата, когато болниците се запълват с много бързи темпове и скоро хора в нужда няма да могат да бъдат приети.

                          пак казвам - цялата истерия срещу мерките за мен е или лудост, или глупост или платена кампания.

                          ла коста, нептун, циклоп и тн. - ок не се ваксинирате. ок ли сте за локдаун с които да се разтелги във времето преминаването на вируса, но да се смекчи удара върху системата.

                          нелогичнастта на бленуваните от теб мерки , явно си има няква първопричина
                          незнам кво бленуваш, но явно те кефи да падат някви кинти в тая нелогична ситуация

                          @ апропо, като страничен наблюдател на темата сички про-мерки-про ковид фенове ми мязат на някви бавноразвиващи, слабоумни индивиди


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                            Все пак, ще преодолея егото си... и дори ще ти кажа, че твоите разсъждения и модел на мислене ми харесват! Да видим, дали ще ми се случи нещо лошо, ако съм признал очевидното, което трябва да се ... крие... И да не се показва публично! ))
                            Отношението ми към ситуациата, в която сме от близо 2 години е продиктувано и се води от личностното ми разбиране за съотношението ползи/вреди, касаещо мен, семейството, приятелите и естествено обществото, в което живея.

                            Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                            Здраве - на теб, семейството и приятелите ти! Сполай ти, друже! Здрави, щастливи, успешни, усмихнати!
                            Благодаря за добрите пожелания. Живи и здрави.

                            Last edited by neptun266; 15.10.2021, 23:37.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                              Кой го интересуват ваксините? Те са платени.
                              Разваляме строя. Забавяме марша на гейропейците към комунизъма.
                              Работното време, на платените тролове е изтекло. Та можем, да си пишем спокойно. Без да ни заливат, с купища, фалшиви подпорки.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                                Къде видя да агитирам срещу ваксините. Обикновено коментирам само факти и статистика(стъкмистика). В много случаи дори съм показвал неточности в аргументацията (основно при изчисления) на т.нар. от някои хора антиваксъри. Не съм се ваксинирал, защото го преболедувах и смятам, че на този етап това ми дава известна защита. Но за мен е неприемлив подхода на пенявещите се, без оглед дали казваш нещо смислено, да бъдеш охарактеризиран с най-различни квалификации и сложен под общ знаменател. За някои хора нещата са черно бели и дори да им покажеш цветна картинка ще те обвинят, че такова жиУотно нЕма и не си добре със зрението. Непрекъснато ставаме свидетели до какво води разделението.

                                На мен ми допада модела ти на поведение. Аз също опитвам да се придържам към преживяното от мен и близките ми. Не обвинявам другите за мои отговорности към семейството ми.
                                Живеем в такива времена, когато са възможни обвинения от различно естество. Сипят се на посоки, без да отчитаме интересите към парите - на хората, когато яхнат дадена идея.
                                Съвсем наскоро, една жена с неразбираема от мен "молба" ми каза: "ваксинирайте се!" - без да съм очаквал подобно развитие на разговора... До такава степен се изненадах, че някой може да се намесва в личните дела на друг, че онемях! Да не си говорил с човек на тези теми и изведнъж да ти изтряскат нещо, което е в почти заповедна форма..., без да се търсят доводи, аргументи.,.

                                Някои живеят с убеждението, че могат да решат един такъв "проблем", длъжни са да го правят и това е единственото справедливо решение на този свят! Страхът е, възможно най-лошият съветник! Кой не се страхува от Смъртта? Да, но до такава степен да бъде замъглено съзнанието на човек, че да живее в заблуда - и идентифицира собствените си страхове и ги налага с тия, на околните... , на околните от СТАДОТО.

                                Така е, СТАДО сме. До такава степен е развит инстинкта на стадото, че не не харесва, ако някой опитва да мисли различно... Дразним се, де! Блеем, раздразнени...

                                Камо ли пък някой да ни каже, че това мислене и поведение - на другия - му харесва! Няма как да стане!

                                Все пак, ще преодолея егото си... и дори ще ти кажа, че твоите разсъждения и модел на мислене ми харесват! Да видим, дали ще ми се случи нещо лошо, ако съм признал очевидното, което трябва да се ... крие... И да не се показва публично! ))

                                Здраве - на теб, семейството и приятелите ти! Сполай ти, друже! Здрави, щастливи, успешни, усмихнати!

                                Коментар

                                Working...
                                X