IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

      Ако има, следва ли да се притесняваме за ДНК-то?
      Обясняват че рнк ваксините вкарват малки парченца код на вируса в твоето днк, но това се саморазрушава след няколко седмици. какво значи и как да се тълкува не знам. За новият вирус-о-микрона са по добри руската една от китайските и астра зенека- векторни ваксини- обхващали по широк спектър от вируса от иРНК ваксините

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
        Айде Юлка, още една конспирация вече няма да е такава догодина / ''доброволното'' ваксиниране/ за ЕС
        https://dnes.dir.bg/svyat/badeshtiya...-sreshtu-kovid
        Начи след като ме глобят 10 000 евро, и ме вкарат в затвора / това за мое ДОБРО !!!!/ и ако още не съм се ваксинирал ''доброволно'' могат да пристъпят към концлагер и пълно секвестиране на имуществото / това пак за мое добро/ и накрая вече шъ ми шибнат 2 шамара белезниците и иглата насила....Откога ви пиша, че неваксинираните са криминалки и терористи :-))) Трябва да се избият или поне затворят за тяхно добро !

        У нас медийната подготовка също върви в тази посока. Имаме 6-12 месеца бонус....Не е малко....
        https://dnes.dir.bg/obshtestvo/gen-m...inatsiya-u-nas

        Жалко е когато действията на администрацията са толкова предвидими когато става въпрос за терор.....Много ми е тъжно в какъв мрак ще живеят децата ни / това ако оживеят/.... Тези държави са изпълнени с емпатия.....
        Децата акп не се озъбим ще живеят в електронно и медицинско гето

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
          Барби,
          ти май си учил математика само до 4-то отделение, и освен аритметичните операции (+, -, х, /), за друго даже не си и чувал.
          Като ти гледам разсъжденията за статистиките си мисля, че даже и гореспоменатите основни аритметични действия са ти мъгляви малко.
          Почти е сигурно, че отраканите магазинери могат да те лъжат с рестото, като пазаруваш
          Приятелски съвет: ако спреш да се намесваш в коментарите за статистиките и не постваш нищо незначещи графики, ще изглеждаш по-умен.
          Не се запъвай като магаре на мост, а отговори на поставения въпрос
          ИМА ЛИ СМИСЪЛ СРАВНЯВАНЕТО НА ДВЕ ДЪРЖАВИ ПО АБСОЛЮТНИ СТОЙНОСТИ ?


          Чудя се що за идиот може да е човек, който високопарно
          сравнява 800 човека умряли за 7 дни в България
          с 800 човека умряли за 7 дни във Франция.
          И децата знаят, че България има ~7 M, а Франция има ~65 M жители

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            Още тук е първото ни разминаване.
            Прекалено многото информация също не е добре.
            Като имаш 5 часовника - никога не знаеш колко точно е часа!
            Отстрани погледнато - прекалено много се фиксирате в/у тия неща (ама щом ви влече)?!
            А докато бистрите кой управлявал света, па какви схеми бил измислил/приложил..... той животът ви минал.

            p.s.
            Живот не се мисли, живот се живее! Адаптираш към вечно променящата се среда (защото това е универсалната константа) и намираш начин да продължиш. Оцеляват адаптивните, не силните! Забрави ли? Ей ся тая сутрин напр. закусих с варианта О-макарон, утре мисля да закуся с О-спагет, третия ден може да вечерям с О-талятел... за разнообразие ги запуквам паралелно, ама по италианската азбука!
            Какъвто и вирус/ваксина да сервират - няма да ги върнем.
            Ние сме професионалисти!
            Не каза кои сме ние, но аз да кажа- ние от адаптивните непрофесионалисти виждаме, че задълбаването с такива ОМ закусчици, с напредване на годинките и намалянето на активната работа, водят до О- Диабетус.
            Бъди адаптивен- избегни О-Д!
            СНДЧ
            Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
              Чудя се що за идиот може да е човек, който високопарно
              сравнява 800 човека умряли за 7 дни в България
              с 800 човека умряли за 7 дни във Франция.
              И децата знаят, че България има ~7 M, а Франция има ~65 M жители

              Просто казано, твоите две функции са линейна апроксимация на изображението
              f: Брой починали -> Брой заразени
              България
              : Брой починали = 0.0453 * Брой заразени + 167 (R2 = 0.866)
              Франция: Брой починали = 0.0015 * Брой заразени + 143 (R2 = 0.947)
              [COLOR=#0000FF][B][B]Но нещо не ми излизат сметките Моля обясни защо

              България: 0.0453 * 2273 + 167 = 270 а в таблицата виждам 2273 -> 119
              Франция: 0.0015 * 3178 + 143 = 148 а в таблицата виждам 3178 -> 7
              Барби,

              ти май си учил математика само до 4-то отделение, и освен аритметичните операции (+, -, х, /), за друго даже не си и чувал.
              Като ти гледам разсъжденията за статистиките си мисля, че даже и гореспоменатите основни аритметични действия са ти мъгляви малко.
              Почти е сигурно, че отраканите магазинери могат да те лъжат с рестото, като пазаруваш
              Приятелски съвет: ако спреш да се намесваш в коментарите за статистиките и не постваш нищо незначещи графики, ще изглеждаш по-умен.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jazabel Разгледай мнение

                Вие се побъркахте ваксини си биете уж ,после пък ходите да си проверявате антителата не се ли усещате че сте се филмирали ,като луди сте.
                Ей сега ще ви кажат маските са задължителни и ще ги наденете , независимо ваксини антитела и прочие,
                И гледате телевизия слушате радио и чакате да се появи нов вирус като че знамение и тичате пак на ваксина.

                Ама в природата не може да има само вълци ,трябват и овце.
                Дообре, бай Вълчо, разбрах. Много полезно мнение, благодаря.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                  ..има една телевизия HGTV напоследък съм и фен.Правят готини ремонти на къщи купуват продават...
                  Christina on demand...... да дойде и да ти оправи...къщата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                    Чудя се що за идиот може да е човек, който високопарно
                    сравнява 800 човека пукнали за 7 дни в българия
                    с 800 човека умряли за 7 дни във Франция.
                    И децата знаят, че българия има ~7 M, а Франция има ~65 M жители
                    ...

                    Барбарела, чудя се, що за "математик - кмн" може да си ти, който не ползваш регресионен анализ? Използваш логиката на децата??? Интересно - трудно ли ти е като "математик"? Всяко дете може да те гледа с възхищение, а доводите ти, навярно са интересни за твоите внуци! И "дицата знаят" - да, но и децата (също като теб!) - не знаят много други неща! ))

                    Истината - да е здрава съпругата ти, защото без нея ти не можеш да направиш никаква графика, с която после да парадираш тук.

                    Би ли ни казал какво предшестваше цялата процедура, за да защитиш твоята аспирантура?

                    Как ставаше това? "Хоп - и аз съм аспирант", или...................??? (попълни, ако обичаш мястото на точките поне с 5-6 изречения)...

                    За темата на аспирантурата НЕ те питам, но не те питам и за годината, в която си защитил...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение
                      Не излизат, щото не ги смята на милион както е в твоята таблица. По-принцип твоето заключение би било валидно ако 167(за БГ) е съобразено с отчитане на милион. В случая това не изглежда да е така
                      Точно така е, благодаря
                      Само not (умник) може да сравнява две държави по абсолютни стойности

                      Коментар


                      • Айде Юлка, още една конспирация вече няма да е такава догодина / ''доброволното'' ваксиниране/ за ЕС
                        https://dnes.dir.bg/svyat/badeshtiya...-sreshtu-kovid
                        Начи след като ме глобят 10 000 евро, и ме вкарат в затвора / това за мое ДОБРО !!!!/ и ако още не съм се ваксинирал ''доброволно'' могат да пристъпят към концлагер и пълно секвестиране на имуществото / това пак за мое добро/ и накрая вече шъ ми шибнат 2 шамара белезниците и иглата насила....Откога ви пиша, че неваксинираните са криминалки и терористи :-))) Трябва да се избият или поне затворят за тяхно добро !

                        У нас медийната подготовка също върви в тази посока. Имаме 6-12 месеца бонус....Не е малко....
                        https://dnes.dir.bg/obshtestvo/gen-m...inatsiya-u-nas

                        Жалко е когато действията на администрацията са толкова предвидими когато става въпрос за терор.....Много ми е тъжно в какъв мрак ще живеят децата ни / това ако оживеят/.... Тези държави са изпълнени с емпатия.....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                          Барби,
                          още като ученик математиката не е била лъжица за твоята уста, камо ли сега, като си се пенсионирал......
                          Жал ми става, като гледам как се излагаш пред целия свят за няколко сребърника....

                          Но ще ти отговоря на въпроса.
                          В България, при около 15 000 заразени за седмица, ще починат около 800 човека през същата тази седмица.
                          Във Франция, при около 450 000 заразени за седмица, ще починат също около 800 човека през седмицата.
                          Но коефициента А в израза А*х + b за Франция може да скочи още следващата седмица ...
                          Чудя се що за идиот може да е човек, който високопарно
                          сравнява 800 човека умряли за 7 дни в България
                          с 800 човека умряли за 7 дни във Франция.
                          И децата знаят, че България има ~7 M, а Франция има ~65 M жители

                          Просто казано, твоите две функции са линейна апроксимация на изображението
                          f: Брой починали -> Брой заразени
                          България
                          : Брой починали = 0.0453 * Брой заразени + 167 (R2 = 0.866)
                          Франция: Брой починали = 0.0015 * Брой заразени + 143 (R2 = 0.947)
                          Но нещо не ми излизат сметките Моля обясни защо

                          България: 0.0453 * 2273 + 167 = 270 а в таблицата виждам 2273 -> 119
                          Франция: 0.0015 * 3178 + 143 = 148 а в таблицата виждам 3178 -> 7
                          .
                          Държава Дата Умрели / 7 дни / 1 Милион жители Заболели / 7 дни / 1 Милион жители
                          Bulgaria 25/11/2021 136 2469
                          Bulgaria 29/11/2021 123 2337
                          Bulgaria 30/11/2021 119 2273
                          France 25/11/2021 6 2326
                          France 29/11/2021 7 3132
                          France 30/11/2021 7 3178
                          .
                          И като ползваш твоите (евентуално коригирани формули),
                          моля сметни при какъв Брой заразени в Бг и Фр Брой починали ще са еднакви
                          Last edited by keep_calm; 01.12.2021, 09:55. Причина: Пишете България с главна буква както го правите за Франция.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                            Като увеличаваш тестовете увеличаваш заразените, а починалите+скритата смъртност си остават константа. Тогава в БГ се правеха по 10 пъти по-малко тестове от Франция, заради парите и достъпа. Като отчетеш обаче и гъстота на население във Франция и към 7-8 години по-дълъг живот и по-висока скрита смъртност у нас, ще видиш, че с това което си написал, не само че не отричаш числата от световните учени, вероятност за умиране на ваксиниран към неваксиниран да е 1:20, а ги потвърждаваш за пореден път и по пореден начин.
                            И в двете държави има пик на заболеваемост, а в БГ умират в пъти повече хора на милион население

                            Днес ви е много удобно да го обяснявате с ваксинацията, но преди една година няма никъде ваксинирани

                            Истината е че в БГ здравеопазването е в трагично състояние и за това смъртността ни е една от най високите

                            А броят на хората с положителен тест няма абсолютно никаква стойност по отношение съпоставянето на данните в две държави с различна политика и възможности за тестване
                            Last edited by ledosvetlenie; 01.12.2021, 09:08.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jazabel Разгледай мнение
                              И новия Омикрон има 24 вариации ,срещу коя ще се ваксинирате .

                              Дай за по сигурно 24 вксини ,от много глава не боли е казал народа .


                              ** ама преди ваксините го е казал все пак**
                              Не вАжи за бой и за еван
                              Last edited by Kildirim_Bei; 01.12.2021, 10:42.
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Още не са ми поникнали рога, копита и опашка. Летяща метла си имам от преди Ковида, така че тя не се брои .

                                Ако един от трите гореописани атрибута се появи вследствие на ваксината алтруистично веднага ще докладвам в тази тема.
                                Рано е след трети бустер ще почнат да поникват копитата след пети опашка а за рогите провери по добре възможно да са се оформили две зунзули на челото...Ако не са гаранция след шести бустер...Дявола е в шестия бустер.

                                Коментар

                                Working...
                                X