IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

    Боко каза, че Кунчев е в болница. И Кунчев реши да го опровергае, като две седмици отговаряше по Вайбър на въпроса как се чувства ...

    Беше ясно, че ще го стабилизират и сега ще дава интервюта по 100 на ден. Що не гостува на БТВ преди 2 седмици?
    Щото е бил болен...И това го задължава да е в карантина....И ако беше се дотътрил по време на карантината в БТВ да дава интервюта,щеше да питаш ,защо по време на карантина тоя човек ,дето трябва да е за пример,се шляе наляво-надясно...
    Last edited by X_Y; 05.12.2021, 20:16.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

      Това като да те питам не те ли е срам че като се появи по екрана лъже

      Или дали не те е срам ч в немско болниците са надписвали слчаите та да папкат повече кинти - същото и в БГ
      Хал хабер си нямаш ,как функционира немската здравна система....Това първо....Второ - навсякъде по света може да има опити за злоупотреби,включително и в Германия....Но ти е бедна фантазията,колко ефективно функционират немските контролни и правораздавателни органи.....Иди в Германия ,като лекар и започни да пробваш да точиш здравните каси,защото те са доста....А аз ще дойда да ти донеса цигарки в панделата,няма да се плашиш...
      Last edited by X_Y; 05.12.2021, 20:15.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

        Нали твърдяхте,че е умрял?!И, че го крият?!Малко не те ли е срам да го обсъждаш,след като си твърдял че е умрял?!Може и да не си го твърдял точно ти,някой друг антиваксър да е бил,но всичики му пригласяхте...
        Боко каза, че Кунчев е в болница. И Кунчев реши да го опровергае, като две седмици отговаряше по Вайбър на въпроса как се чувства ...

        Беше ясно, че ще го стабилизират и сега ще дава интервюта по 100 на ден. Що не гостува на БТВ преди 2 седмици?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
          Кой разбрал - разбрал



          .
          Държава Дата Ваксинирани Умрели неваксинирани Хоспитализирани неваксинирани Умрели / 7 дни / 1 Милион жители Заболели / 7 дни / 1 Милион жители В критично състояние/ 1М Умрели / 1 Милион жители Население
          Bulgaria 25/11/2021 23,0% 136 2469 113 4 023 6 875 358
          Bulgaria 29/11/2021 25,0% 123 2337 110 4 088 6 874 790
          Bulgaria 30/11/2021 25,0% 119 2273 105 4 120 6 874 648
          Bulgaria 02/12/2021 25,0% 86,5% 86,1% 111 2125 101 4 152 6 874 364
          Bulgaria 03/12/2021 25,0% 87,1% 87,6% 111 2074 102 4 169 6 874 222
          Bulgaria 04/12/2021 25,0% 87,6% 88,1% 112 2045 100 4 185 6 874 080
          Bulgaria 05/12/2021 25,0% 86,1% 86,7% 111 2011 98 4 190 6 873 938
          France 25/11/2021 70,0% 6 2326 21 1 813 65 470 493
          France 29/11/2021 75,0% 7 3132 24 1 816 65 476 789
          France 30/11/2021 75,8% 7 3178 24 1 818 65 477 182
          France 02/12/2021 75,8% 8 3693 29 1 821 65 477 182
          France 03/12/2021 75,8% 8 3922 30 1 822 65 478 363
          France 04/12/2021 75,8% 9 4157 31 1 824 65 478 756
          France 05/12/2021 75,9% 10 4377 31 1 825 65 479 150
          [B].
          Антиваксъри 75%

          Аз от горната фалшифицирана табличка, разбирам следното:
          В България, до 30.11. 2021г., са умирали и влизали в болница, само ваксинирани. След това започват да умират, и неваксинирани.
          Колконки 4 и 5 .

          А във Франция, до ден днешен няма умрял и хоспитализиран, нито един неваксиниран,
          Пак колонки 4 и 5.
          Егати излагацията.
          Но така е, когато механично, се пействат опорки
          Last edited by SKP; 05.12.2021, 19:37.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
            Доц. А. Кунчев е live в момента по БТВ. Плаши яко народа, забавил бил 3-тата игла и вирусът го свалил, после постковид синдром и т.н. - кръвно, кръвна захар и т.н.
            Приказките му са в стила "Ваксинирай се, народеее! Не остана! Побързайте! Кой разбира - тук се спира" и прочие басни от 1001-на нощ.
            Хич не прилича на преболедувал, даже изглежда по-добре от преди
            Ами хубаво е че човека си е жив и здрав.Не му мисля лошото.Аз нямах чувството че ме плаши гледах го човека....Той е убеден че ваксините помагат и агитира за ваксинация...Аз имам търпимост към чуждото мнение когато не е агресивно когато не се обужда другата страна и когато не се предлагат насилствени решения...Аз например не съм убеден че ваксините ще ни върнат старият начин на живот...и едва ли ще ме убедят докато гледам какво се случва в Западна Европа при ваксинирани 70% и нагоре.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

              Нали твърдяхте,че е умрял?!И, че го крият?!Малко не те ли е срам да го обсъждаш,след като си твърдял че е умрял?!Може и да не си го твърдял точно ти,някой друг антиваксър да е бил,но всичики му пригласяхте...
              Това като да те питам не те ли е срам че като се появи по екрана лъже

              Или дали не те е срам ч в немско болниците са надписвали слчаите та да папкат повече кинти - същото и в БГ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                Нали твърдяхте,че е умрял?!И, че го крият?!Малко не те ли е срам да го обсъждаш,след като си твърдял че е умрял?!Може и да не си го твърдял точно ти,някой друг антиваксър да е бил,но всичики му пригласяхте...
                Не дрънкай глупости!
                Покажи ми къде ТОЧНО аз съм твърдял каквото и да е за него през последните поне 2 месеца.
                После пак ще си говорим
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                  Доц. А. Кунчев е live в момента по БТВ. Плаши яко народа, забавил бил 3-тата игла и вирусът го свалил, после постковид синдром и т.н. - кръвно, кръвна захар и т.н.
                  Приказките му са в стила "Ваксинирай се, народеее! Не остана! Побързайте! Кой разбира - тук се спира" и прочие басни от 1001-на нощ.
                  Хич не прилича на преболедувал, даже изглежда по-добре от преди
                  Нали твърдяхте,че е умрял?!И, че го крият?!Малко не те ли е срам да го обсъждаш,след като си твърдял че е умрял?!Може и да не си го твърдял точно ти,някой друг антиваксър да е бил,но всичики му пригласяхте...

                  Коментар


                  • Кой разбрал - разбрал

                    .
                    Държава Дата Ваксинирани Умрели неваксинирани Хоспитализирани неваксинирани Умрели / 7 дни / 1 Милион жители Заболели / 7 дни / 1 Милион жители В критично състояние/ 1М Умрели / 1 Милион жители Население
                    Bulgaria 25/11/2021 23,0% 136 2469 113 4 023 6 875 358
                    Bulgaria 29/11/2021 25,0% 123 2337 110 4 088 6 874 790
                    Bulgaria 30/11/2021 25,0% 119 2273 105 4 120 6 874 648
                    Bulgaria 02/12/2021 25,0% 86,5% 86,1% 111 2125 101 4 152 6 874 364
                    Bulgaria 03/12/2021 25,0% 87,1% 87,6% 111 2074 102 4 169 6 874 222
                    Bulgaria 04/12/2021 25,0% 87,6% 88,1% 112 2045 100 4 185 6 874 080
                    Bulgaria 05/12/2021 25,0% 86,1% 86,7% 111 2011 98 4 190 6 873 938
                    France 25/11/2021 70,0% 6 2326 21 1 813 65 470 493
                    France 29/11/2021 75,0% 7 3132 24 1 816 65 476 789
                    France 30/11/2021 75,8% 7 3178 24 1 818 65 477 182
                    France 02/12/2021 75,8% 8 3693 29 1 821 65 477 182
                    France 03/12/2021 75,8% 8 3922 30 1 822 65 478 363
                    France 04/12/2021 75,8% 9 4157 31 1 824 65 478 756
                    France 05/12/2021 75,9% 10 4377 31 1 825 65 479 150
                    .
                    Антиваксъри 75%

                    Антиваксъри 24%


                    Коментар


                    • Доц. А. Кунчев е live в момента по БТВ. Плаши яко народа, забавил бил 3-тата игла и вирусът го свалил, после постковид синдром и т.н. - кръвно, кръвна захар и т.н.
                      Приказките му са в стила "Ваксинирай се, народеее! Не остана! Побързайте! Кой разбира - тук се спира" и прочие басни от 1001-на нощ.
                      Хич не прилича на преболедувал, даже изглежда по-добре от преди
                      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                      Коментар


                      • Аз имах някаква идея да гласувам за ПП, но се отказах защото са за ваксата. Какво има да се дебатира, какво има толкова да се разсъждава? Има човешки права, в които е регламентирано, че не може да ни подлагат на насилствена здравна манипулация. Ама Киро, ама едикойси....да го д....т, не може да се насилват хората.

                        Коментар


                        • Подобен дебат е безсмислен повече и от протест ... вече се признават факти само от Новата Медицина, а според нея категорично всички мерки срещу Ковид са оправдани и даже недостатъчни.

                          Аз харесвам Киро, но съм почти убеден, че е инсталиран заради зелената сделка, приемането на СМ в ЕС и задължителна ваксинация. Това ги вълнува ЕС и САЩ.

                          Коментар


                          • Кирил Петков лично ме помоли да му съдействам в организацията на „дебат за ваксинациятa''

                            На 04.12.2021 г. в 15:52 ч. ми се обади народният представител Кирил Петков. Двамата с него проведохме около 10-минутен разговор. Подлеците на мое място биха записали телефонния разговор и биха го разпространили в аудио файл, но аз избрах да постъпя по друг начин. Все пак пуснах г-н Петков на спийкър, така че да се чува и неговата страна пред подбрани свидетели, които при необходимост могат да потвърдят съдържанието на това, което ще опиша.

                            По същество: идеята на г-н Петков беше да се организира нещо, което той нарече „дебат“. А именно – да се съберат двете силно поляризирани страни по „този въпрос“ (за експерименталните инжекции против най-популярното заболяване от 2 години насам), които са се „окопали“, намразили са се взаимно и не общуват помежду си (това са наблюдения на въпросния народен представител) – за да могат да се изслушат аргументите на едните и аргументите на другите. А след това, както се подразбираше, да се вземе някакво (уж още не взето) политическо решение. Първоначалната идея на г-н Петков беше аз да съм представител на една от страните в „дебата“

                            Намирам го за крайно неуместно, тъй като народният представител заяви, че от едната страна щял да избере най-добрите специалисти и експерти, а насреща им… Иван Стаменов, технологичен журналист и блогър, който не е представител на профилирана медицинска и/или фармацевтична наука, а пише, позовавайки се предимно на чуждестранни учени, които лично е намерил и определил за експерти. Мога да говоря и най-аргументирано, да се позовавам на какви ли не авторитетни и официални източници… Но нали нямам дипломи по вирусология, имунология и каквато и да било медицина?

                            А този факт: че аз не съм лекар, вирусолог, имунолог или друг експерт, за мнозина ще е достатъчно основание да неутрализира всеки аргумент, представен от мен, колкото и да е валиден. Категорично отказах да съм лесна плячка и да участвам в такъв „дебат“.

                            Съжалявам, г-н Петков, разбирам „добрите намерения“, но – помислете! – това не е равнопоставен дебат. Предложих на народния представител да участват „равни с равни“

                            Лекари срещу лекари. Експерти срещу експерти.

                            Предложих и да направя всичко, на което съм способен, за да стигне идеята на г-н Петков до експертите от нашата собствена държава, както и до експерти от чужбина – да, във връзка съм и с такива, като предложих на г-н Петков да помисли и дали не може да се осигури присъствието на чуждестранни учени от световна величина, които по никакъв начин не са заинтересована страна във вътрешнополитическите и партийни дебати (засягащи и т. нар. ваксинация) в Република България.

                            Даже поименно споменах няколко имена, за които се сетих на прима виста – измежду българските: Чорбанов, Мангъров, Първанова, Тодоров, Алексов… На което отговорът на г-н Петков беше – цитирам по (добра) памет:
                            „А! Тия ли…?!“
                            Ами да – защо не „тия“, пък и други, за които се сещам след още 5 секунди замисляне? Да, някои от тях са политици или свързани с политици. Това не би трябвало да е проблем, след като и самият г-н Петков – забележете – е политик, а щял да подбира лично експертите на едната страна в „дебата“.

                            С народния представител говорихме много по този обществен въпрос, като всеки от нас изложи набързо мисли и в редица не съвсем пряко „свързани с науката“ негови изражения. Имаше философски, имаше дори и религиозни изражения! Подробностите са лични и не бих си позволил да ги споделя публично (на този етап и освен ако не бъда заставен от определени обстоятелства). Но в крайна сметка поех ангажимент да съдействам на г-н Петков.

                            Той (с канадска любезност – в тази статия не съм ни най-малко саркастичен) помоли да запише телефонния ми номер, който беше взел от мой познат. Дадох му разрешение. И насреща получих неговото позволение да си запиша неговия номер.

                            След като разменихме контакти и след като публикувам тази статия, народният представител (спряган и за бъдещ премиер) ще получи лично от мен връзка/линк по Viber и като SMS към статията, която пиша в момента. Настоящата статия трябва да се разглежда като изпълнен ангажимент след неговото предложение (или молба, при това – изтъквам – беше уважителна и учтива). Също така трябва да се разглежда и като продължение на телефонния ни дебат относно идеята за про/анти-ваксиналния дебат. Ето какво свърших само за няколко часа, изцяло в духа на идеята от г-н Петков – както му бях обещал:

                            1. С посредничеството на д-р Георги Тодоров се свързах и с други български експерти, които по мое мнение трябва да заемат мястото в дебата, което г-н Петков първоначално беше предвидил за мен. Тези български експерти включват докторите Антония Първанова, Пламен Пасков, Стоян Алексов и др. Те единодушно се съгласиха да участват в дебат по този важен въпрос. Без преувеличение това е и въпрос на националната сигурност.

                            Повечето експерти, чието участие се постарах да осигуря, напомням, така или иначе още миналата година бяха предложили да се проведе подобен дебат, но той им беше отказан от насрещната страна. Този път – надявам се – господин Кирил Петков ще се погрижи да осигури присъствието на другата страна, така че да има дебат, отговарящ на неговия замисъл.

                            Този път наистина е малко по-различно, защото идеята идва от него, народния представител, държавника, а не от някакви „конспиративни теоретици“, „маргинали“ и „антиваксъри“, които едва ли не по подразбиране трябва да бъдат игнорирани.

                            2. Всеки дебат изисква модератор. Номиниран съм от експертите на страната в дебата, с която се свързах – те ме намират за добросъвестен и честен представител на обществото, въпреки че съм писал неласкателни статии за някои от тях. Бих се номинирал и сам, тъй като не намирам за добра идеята на г-н Кирил Петков той и/или други политици да са модератори на тази тема, особено когато – за разлика от тях – имам прилична представа от медицина и не съм обвързан с никакви партии, нито им симпатизирам (документирано и проверимо). Само по този начин дебатът може да се разглежда като обществен, а не като политически (политизиран)

                            В противен случай ще бъде: „Нека експертите си говорят, не ми пречат, в крайна сметка аз, политикът Кирил Петков, определям кой е прав и кой не е прав“ – нещо, което беше казано с други думи, но особено ме смути в телефонния разговор. При политическа и/или корпоративно-представена модерация не може да говорим за истински дебат.

                            Условието ми е дебатът да се води честно и по правила. Условието ми НЕ е непременно аз да съм модератор. Затова алтернативно: номинирам за модератор журналистката Светла Петрова, която – за разлика от мен – има опит с работа пред камери. Също така прави впечатление на журналист, който е запознат с редица неясноти по темата на дебата и задава въпроси, вместо самомнително да предлага отговори (както правят други телевизионни водещи, въобразили си, че са експерти и дори последна инстанция).

                            3. Къде ще се проведе дебатът, дали ще се излъчва в пряко предаване или на запис, както и други подробности, подлежат на допълнително уточняване. Със сигурност едно от условията е да не присъстват единствено и само корпоративни и/или държавни телевизии. Трябва да могат да се правят и независими записи от всяка от двете страни в дебата, така че впоследствие да се елиминират всякакви конспиративни теории, че дебатът не е бил воден добросъвестно, че някое изказване е било „изрязано“, друго – „манипулирано“, и пр. Обобщено, въпреки „напечения телефонен разговор“, взех присърце идеята и предложението

                            Горните редове описват свършеното от мен само за няколко минути след края на разговора с Кирил Петков. Готов съм и за много повече. Поздравления за желанието на народния представител да се осветли истината в общественото пространство, за което има моята подкрепа, както и подкрепата на българските експерти, чието становище досега не беше взимано под внимание от властите и чието участие добросъвестно се постарах да осигуря.

                            Имам си конспиративна теория, че този дебат може да се използва като политическо „Пилат-Понтийско измиване на ръцете“ преди въвеждането на противоконституционна задължителна ваксинация. С други думи, дебатът може да се окаже като пародия на „обществена дискусия“, която впоследствие да бъде зачетена или НЕзачетена от политиците. Дори да е така ще паднат още политически маски, ако има такива, и ще се разбере колко струва или не струва политическата мъжка дума.

                            Във всеки случай аз изпълних моята част от договора. Наложиха се и „анекси“, които съм аргументирал в тази статия и мога да аргументирам още по-добре, ако преговорите продължат. Човек трябва да е гъвкав – и двете страни трябва да са гъвкави и добросъвестни, ако действително търсят допирни точки и съвместно мирно бъдеще.

                            Това мога да споделя на този етап. Изпращам статията на г-н Кирил Петков.

                            Да се знае, топката отново е в негови ръце…`
                            .................
                            https://www.otizvora.com/2021/12/144...aksinatsiyata/

                            Коментар


                            • https://offnews.bg/obshtestvo/shefat...ta-766163.html

                              Никой вече не се крие, няма и смисъл ...

                              Е, някои новини дори и конспирациите не могат да ги създадат ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
                                https://www.worldometers.info/corona.../south-africa/

                                Десет дни след началото на Омикрон истерията смъртните случаи в РЮА са ... намалели спрямо периода преди Омикрон.

                                Сега в крайна сметка да слагаме ли отново пейките по местата им или опасността е все още твърде сериозна, за да седим по парковете?
                                Зависи къде си.
                                Ако си в Австралия или Холандия, ще те отстрелят без предупреждение.

                                Отстрелът може скоро и тук да дойде, в България.

                                Коментар

                                Working...
                                X