IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си говорим за жени. Какво искат жените ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

    Да отдадем заслуженото и на "черно море много е добре", "камъните падат", "ох баня, ох кеф", "пирамиди фараони", "елате пиленца при батко", "зума има тежката дума" и всичко чалгаджийско извън екстремните точки за които нямам вероятно никаква представа
    Тези произведения са от по-ново време.
    Наздраве, Преци!
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

      Първа официална съпруга, втора официална съпруга ... първа наложница, втора наложница. Пък и на еднополовите връзки не се е гледало чак с такова лошо око.

      Робърт ван Хюлик има една кника за секса в древен Китай. Малеее, то не са били условности, то не са били церемонии ....
      Наздраве!
      Аха, той Хюлик е експерт по история на Китай За отегчени домакини.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Липсата на местна аристокрация и упражняването на изискани маниери си е казало думата в това направление. Но е родило бисери като " 6 кокошки съм заклала", "мама на Радка думаше", "Лудо младо, сън заспало" и прочие.
        Наздраве!
        Да отдадем заслуженото и на "черно море много е добре", "камъните падат", "ох баня, ох кеф", "пирамиди фараони", "елате пиленца при батко", "зума има тежката дума" и всичко чалгаджийско извън екстремните точки за които нямам вероятно никаква представа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Tanto amare, tanto amare,
          habib, tanto amare!
          Enfermaron olios nidios
          e olen tan male.

          Толкова те обичам, любими, толкова те обичам,
          Заболяха ясните ми очи, о как болят ...

          Груб мой превод на една от известните харчи.

          В интерес на любовния развой по нашите земи, да не забравяме разкошния си фолклор като контрапункт на средновековната "висока" литература .
          Липсата на местна аристокрация и упражняването на изискани маниери си е казало думата в това направление. Но е родило бисери като " 6 кокошки съм заклала", "мама на Радка думаше", "Лудо младо, сън заспало" и прочие.
          Наздраве!
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
            Освен това, там диверсификацията е позволена... (точно като в арабския свят, че и малко отгоре)
            Първа официална съпруга, втора официална съпруга ... първа наложница, втора наложница. Пък и на еднополовите връзки не се е гледало чак с такова лошо око.

            Робърт ван Хюлик има една кника за секса в древен Китай. Малеее, то не са били условности, то не са били церемонии ....
            Наздраве!

            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Какво да се прави. Имали са късмет западноевропейците, че откъм Испания са ги налазили маврите, а не османците. Освен знанията си по химия астрономията, математиката, медицината, мавританската поляна и въобще общодостъпното образование, те донасят в Европа лютнята и първите образци на средновековната любовна поезия, която се е пеела от минизингерите.
              Колко често са съскали вражи стрели срещу мен и дори не съм трепвал,
              ала щом твойта рокля край мен шумоли, разтреперан, безсилен се сепвам.
              Колко често съм чувал врагът да тръби — хладнокръвно било е сърце ми,
              ала щом твоят глас покрай мен зашепти, и гърдите ми пламък обзема!

              Tanto amare, tanto amare,
              habib, tanto amare!
              Enfermaron olios nidios
              e olen tan male.

              Толкова те обичам, любими, толкова те обичам,
              Заболяха ясните ми очи, о как болят ...

              Груб мой превод на една от известните харчи.

              В интерес на любовния развой по нашите земи, да не забравяме разкошния си фолклор като контрапункт на средновековната "висока" литература .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                Това е, защото младите китайки са ограничен природен ресурс. А нали знаеш, че ограничените ресурси винаги са скъпи, т.е- -предполага се, че по-възрастните китайци са натрупали достатъчно пари, за да издържат семейство.
                Наздраве!
                Освен това, там диверсификацията е позволена... (точно като в арабския свят, че и малко отгоре)

                Коментар


                • Петко Славейков си го знаемЕ... През ония години, около 1850 г. е написал едно стихотворение. Много от нас сме го чували...

                  Преди 8 години /сега погледнах!/ - в този форум пишеше и едно момиче с ник Артемида Софиянска... /Арти/...


                  Други участници бяха: Вал, Анон, Манков..., Дискусията течеше. Сетих се откъслечни строфи от "Борба за целувка" на П. Славейков...

                  Тогава Арти помогна - и веднага копна стихотворението...

                  .......................................

                  Като чета стиховете, не мисля, че в ония години нещата са били толкова зле, колкото мислим. Имало е всякакви случаи /както и сега/: достатъчно активни, способни да разбудят дамата по всяко време на нощта, средно активни и такива, на които дамите е трябвало да напомнят... и всякакви други случаи, каквито има и днес...

                  Ето стихотворението /трудно се намира в нета/.Много образно е написано, вероятно - и преживяно:


                  Борба за целувка

                  – Стой, моля, дай ми воля,
                  салт веднъж.
                  – Стой, не... чакай! – Със не крякай!
                  – Там... не дръж!
                  – Ух каква си. Що са уплаши?
                  – Ах недей.
                  Ша чуй мама, че сме двама...
                  – Тя къде й?
                  – Ей я горе... ша отворя.
                  – Цъ да н’ си!
                  – Ида ей ма – стой, недей ма.
                  Пъй че си!
                  – За хатър си! – Ба добър си!
                  – Чакай пак.
                  – Ша та блъсна! – Ша откъсна!
                  – Ам чи как?
                  – Ша та стисна! – Аз ша писна.
                  – В добър час!
                  Чунким шаваш, не оставаш,
                  зная аз.
                  Друга моли да отволи
                  и по сто.
                  – Брава, брава, чева става!
                  Тъй ли й то?
                  – Що да сторя? Аз са моля,
                  ти не щеш.
                  – На да цукнеш, че да пукнеш,
                  да онемеш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                    Това е, защото младите китайки са ограничен природен ресурс. А нали знаеш, че ограничените ресурси винаги са скъпи, т.е- -предполага се, че по-възрастните китайци са натрупали достатъчно пари, за да издържат семейство.
                    Наздраве!
                    Не ги разбирам достатъчно тез азиатци. Може да се дължи на някакви гадни арийски гени предадени по пряка бабина линия

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      Май това преобладаващо искат китайките (с 20г по-възрастен партньор)
                      Това е, защото младите китайки са ограничен природен ресурс. А нали знаеш, че ограничените ресурси винаги са скъпи, т.е- -предполага се, че по-възрастните китайци са натрупали достатъчно пари, за да издържат семейство.
                      Наздраве!
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
                        Да продължа темата за любовта от по- старо време пък на който му се чете ,, да чете

                        Никъде в старо българските произведения например не са наложени като основна тема рицарството, авантюрата, приключението, утвърждаването на мъжествеността и мъжката сила така типични за рицарските романи на Западна Европа например „Романът за Александър”, „Романът за Тристан и Изолда”, „Ланселот, рицарят на каруцата” от Кретиен дьо Троа, „Тримата мускетари“ разбира се и др. Нещо повече дори мисля,, на всички тези явления в старо българското общество са противопоставени като ценности християнското смирение и дълготърпение, а мъжествеността е почти напълно подменена от духовността за която полът е без значение (джендъри един вид ).

                        На земните усещания в западно европейските творби в старо българската литература противостои откъснатостта от реалния свят и търсенето предимно на духовни и религиозни изживявания. Наред с липсата на авантюрата и светския героизъм в старо българските произведения се наблюдава и почти пълното отсъствие на любовта и любовното чувство, а сексуалните изживявания или извънбрачната любов са тотал тема табу. Във време когато на Запад процъфтява куртоазният идеал за любовта, изразяващ се в служенето и обожаването на дамата на сърцето и приемащ прелюбодеянието за нещо нормално, а трубадурите възпяват в страстна лирика копнежите на сърцето,, в българската, а и в източно православната култура като цяло тези тенденции не само че не оказват никакво влияние върху писателите, но са и почти непознати и недопустими. Немислимо е направо да се говори за каквито и да било любовни увлечения и трепети включително и чисто платонични

                        Какъв е бил средновековния секс на българите ? Срам от секса и любовните наслади и как са го правели ? Набързо, тихо, на тъмно и под завивките, децата да не разберат и видят Пълен отказ от плътски наслади на средновековния българин. Секса е само за правене на нови деца и продължаване на рода …. всичко друго е грях, грях и анатема

                        Липсата на любовна лирика и любовни мотиви в старо българската литература се превръща в точен индикатор за наличието на определени културно- обществени морални принципи и норми крайно несъвместими с съответните принципи на Запад. Средновековния българин търси във всички прояви на живота божественото и необичайното и религиозното , а не любовта да не говорим пък за секса о
                        Живи и здрави
                        Какво да се прави. Имали са късмет западноевропейците, че откъм Испания са ги налазили маврите, а не османците. Освен знанията си по химия астрономията, математиката, медицината, мавританската поляна и въобще общодостъпното образование, те донасят в Европа лютнята и първите образци на средновековната любовна поезия, която се е пеела от минизингерите.
                        Колко често са съскали вражи стрели срещу мен и дори не съм трепвал,
                        ала щом твойта рокля край мен шумоли, разтреперан, безсилен се сепвам.
                        Колко често съм чувал врагът да тръби — хладнокръвно било е сърце ми,
                        ала щом твоят глас покрай мен зашепти, и гърдите ми пламък обзема!


                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                          Май това преобладаващо искат китайките (с 20г по-възрастен партньор)
                          Да, те са весели и непретенциозни.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                            Според мен жените искат три неща:

                            1) сребро в косите - мъжът да е мъдър;

                            2) злато в портфейла - да е платежоспособен;

                            3) и желязо в панталоните - да си изпълнява задълженията както трябва.

                            Номер 3 е много важен, особено на младини,

                            А относно това как е правил секс средновековният българин, според мен е правил доста, в горите, по поляните, в сеното, и са имали по много деца.

                            Поздрави
                            Май това преобладаващо искат китайките (с 20г по-възрастен партньор)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
                              Какво искат жените ?
                              Жените искат какво ?
                              След 4500 коментара в темата не стана ясно кво искат жените... Кво искате в края на краищата ?? Има дами тук да излезе една и от името на всички да каже : искаме тва и тва и го искаме веднага ....
                              Според мен жените искат три неща:

                              1) сребро в косите - мъжът да е мъдър;

                              2) злато в портфейла - да е платежоспособен;

                              3) и желязо в панталоните - да си изпълнява задълженията както трябва.

                              Номер 3 е много важен, особено на младини,

                              А относно това как е правил секс средновековният българин, според мен е правил доста, в горите, по поляните, в сеното, и са имали по много деца.

                              Поздрави

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                                Безимен, рядко влизам в обяснителен режим, както е сега модерно да се казва.
                                Приятно ми е да си говоря тоест пиша с теб, наистина. За някои неща може би е твърде вероятно и почти е сигурно, че погрешно си ме разбрал например за множественото число. Като се изразих така имах предвид мен и съпругата ми. Извинявай за недоразумението в изказа ми. Моля те да ми простиш.

                                Ще пропусна по-голямата част от поста ти, защото не ми е интересна и не отговаря с нищо на реалността.

                                Интересен е въпроса ти в края: "Кой изобщо съм аз?" Ще ти отговоря с думите на Матеев, които много ми допаднаха и затова често го цитирам. "Пропаднала хазартна личност" тоест това съм аз. Голяма част от съзнателния ми живот е минала в покер средите сред престъпници и криминални типове. И в затвора за кратко и малко съм лежал. Кофти човек съм. И момче от село съм. Родом съм от село и сега пак живея със семейството си на 20 км. в селската ни къща едно село до София. Имам комплекси, че нямам висше образование и затова съм изчел една библиотека с книги да запълня дупките и пропуските в познанието за света. И продължавам да чета и да се образовам. Не членувам в политическа партия и политиката не ме интересува. Имам доста добър, но скромен бизнес. Щастлив съм със семейството си. Държа на жена си. Няма какво повече да искам от една жена. Обичам си я, но сякаш повече обичам малкото ми ангелче, дъщеричката ми. Абе и двете момичета си обичам. Това съм аз, безимен.

                                Да, щях да пропусна, наскоро навърших 40 години. Знам, че ти си доста по-възрастен от мен, аз уважавам хората, които са живели повече от мен, защото те имат по-голям личен и житейски опит, повече са видяли и повече знаят. Така че аз мога само да се уча от теб като по-възрастен от мен.

                                Лека вечер ти пожелавам


                                Не давам мнения и препоръки!

                                Изкушавам се. Все пак: онова, което казваме в живота (написано тук) - е част от същността ни.

                                Да изтриеш сам нещо, което си казал (плод на твой размисъл) - е все едно, доброволно да премахнеш за винаги част от своето тяло.

                                Нямам претенциите да създавам някакви умотворения. Реших да направя що-годе формулировка, която ме удовлетворява в конкретния случай.

                                ....................

                                Единственото, което е полезно за мен в дискусията с теб е, че разбирам все по-добре фактите: доста хора се познавате в тоя форум и ме обсъждате (лаф да става!).

                                Оттук идва и твоето множествено число... , а недалеч от него е решението ми - да наблюдавам развитието на нещата, с пакет пуканки в ръка... Все още някак съм мотивиран да отговарям, но правилната преценка ме разубеждава в смисъла на мероприятието... Съществуват много по-смислени неща...

                                (не съм проявявал нескромен интерес към семейното ти положение! Въпросът ми "кой си ти!" показваше, че не желая комуникация с теб!)

                                Живот, здраве и щастие на цялото семейство!

                                Коментар

                                Working...
                                X