IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си говорим за жени. Какво искат жените ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

    Хммм, тази сутрин съм на прясно изцеден портокалов сок, кафе и тост.

    Други въпроси?
    Представих си освирепял от глад гинеколог след дълъг изнурителен ден, в който през цялото време е пребивавал в Светая светих на живота, застанал пред входа на баничарница в краен и неугледен софийски квартал и си задава въпроса - да влезе или да не влезе. Без да е чел Шекспир заради вагоните с медицински книги, той изпада пред тази екзистенциална дилема. Тя поставя и наратива за призванието и нуждата - за възвишените цели, които питаят нуждата от едни вкусни мекици. Предложих ти брутално късометражен текст в предния пост, за да очертая именно тази парадоксална рамка на битието. Или съзираш някаква схоластика в него?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

      Хммм, тази сутрин съм на прясно изцеден портокалов сок, кафе и тост.

      Други въпроси?
      неква мръвка немаше ли?
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

        Да бяхме малко пояли мекици.
        Хммм, тази сутрин съм на прясно изцеден портокалов сок, кафе и тост.

        Други въпроси?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

          Сега сериозно. Все пак сме в инвеститорски форум. Имам колега испанец, който е точно като теб. Разлива се в приказките и в писането и се получава неясна аморфна маса текст.

          Появи ни се голям кандидат клиент, който обаче искаше съответното предварително проучване преди да ни наеме.

          Изприщих се буквално, докато го науча как да синтезира мисъл. Но накрая успяхме - наложи се три пъти да му преработвам неясната мисъл губеща се в безкрая, но се получи стегнат доклад и спечелихме поръчката. Този колега докато се фокусира са родилни мъки. Веднъж на фокус вършим работа.

          В някои дейности особено в съвремието се изисква ясна кратка точна синтезирана мисъл, защото няма време. Царе на синтезирането например са американците. Те пък дотолкова синтезират, че не са способни да видят общата картина и циклят на един и същ процес по няколко пъти.

          Испанци, италианци, португалци и гърци пък са в другия спектър - там са безкрайни неясни лакърдии, които вбесяват хората от северен тип.

          Българинът е в златната среда и е гъвкав, затова много често големи екипи ги ръководи някой българин с подвижно мислене. Не случайно например Кристалина Георгиева е там където е. Нейните учебници на времето бяха ясно и написани и по тях можеше да се учи леко материята.

          Мисълта ми е, че няма нищо лошо и в дълъг разработен добре текст, но трябва да е ясен и да се чете леко. Иначе читателят губи интерес и погледът му се плъзга нататък. Разработването на дълъг добре структуриран текст е процес обратен на синтезирането на текст. И двете качества са важни. Донякъде си прав, че съвременността обеднява откъм разработването на дълги текстове. Живеем в забързано и затова повърхностно общество пришпорвано от технологиите.

          Но ако един текст е с лошо качество, дали е дълъг или къс няма голямо значение.

          Няма нищо общо с възможността за концентрация върху текст или с “дефицити” у читателя.

          Приеми тази добронамерена критика от човек, който от 1997ма година работи професионално само с текстове и то на няколко езика, което си от всякъде висша акробатика, особено в юридическата сфера.

          От това как ще напиша даден текст и към каква публика ще го адресирам зависи дали ще ми платят или не, така че доста внимавам с текстовете .
          Да бяхме малко пояли мекици.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
            Накратко - от стареца: когато някой пожелае здраве и щастие - се благодари.

            Колкото и да са красиви трите грации - нещо сериозно им липсва.

            За мен е удоволствие, че не познавам никоя от тях реално. Имам точен усет за хората, с благосклонното влияние на Съдбата, разбира се.

            Сега сериозно. Все пак сме в инвеститорски форум. Имам колега испанец, който е точно като теб. Разлива се в приказките и в писането и се получава неясна аморфна маса текст.

            Появи ни се голям кандидат клиент, който обаче искаше съответното предварително проучване преди да ни наеме.

            Изприщих се буквално, докато го науча как да синтезира мисъл. Но накрая успяхме - наложи се три пъти да му преработвам неясната мисъл губеща се в безкрая, но се получи стегнат доклад и спечелихме поръчката. Този колега докато се фокусира са родилни мъки. Веднъж на фокус вършим работа.

            В някои дейности особено в съвремието се изисква ясна кратка точна синтезирана мисъл, защото няма време. Царе на синтезирането например са американците. Те пък дотолкова синтезират, че не са способни да видят общата картина и циклят на един и същ процес по няколко пъти.

            Испанци, италианци, португалци и гърци пък са в другия спектър - там са безкрайни неясни лакърдии, които вбесяват хората от северен тип.

            Българинът е в златната среда и е гъвкав, затова много често големи екипи ги ръководи някой българин с подвижно мислене. Не случайно например Кристалина Георгиева е там където е. Нейните учебници на времето бяха ясно и написани и по тях можеше да се учи леко материята.

            Мисълта ми е, че няма нищо лошо и в дълъг разработен добре текст, но трябва да е ясен и да се чете леко. Иначе читателят губи интерес и погледът му се плъзга нататък. Разработването на дълъг добре структуриран текст е процес обратен на синтезирането на текст. И двете качества са важни. Донякъде си прав, че съвременността обеднява откъм разработването на дълги текстове. Живеем в забързано и затова повърхностно общество пришпорвано от технологиите.

            Но ако един текст е с лошо качество, дали е дълъг или къс няма голямо значение.

            Няма нищо общо с възможността за концентрация върху текст или с “дефицити” у читателя.

            Приеми тази добронамерена критика от човек, който от 1997ма година работи професионално само с текстове и то на няколко езика, което си е от всякъде висша акробатика, особено в юридическата сфера.

            От това как ще напиша даден текст и към каква публика ще го адресирам зависи дали ще ми платят или не, така че доста внимавам с текстовете .
            Last edited by Arana; 02.12.2022, 08:40.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
              Някоя руска мамашка да му мята чаршафа на главата на Евго, че да не му слуша тъпотиите и да го работи!

              Де тоз късмет де …

              Определено им липсва.
              Липсва им търпение да ти четат словесните диарии!
              Ма то и на мен ми липсва. 'Ем не съм грация.........
              Недей, че ще влезе в режим на жертва и текстовете ще станат хем дълги хем лигави, но има попадения чат пат човекът. Просто тази липса на позиция лично мен ме убива в неговите текстове.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение
                Претенции, сега, туряш му един чаршаф на главата и консумираш останалото испанците имат един израз “mujer gamba”, демек жена - скарида, т.е. махаш ѝ главата и консумѐ, консумѐ
                Някоя руска мамашка да му мята чаршафа на главата на Евго, че да не му слуша тъпотиите и да го работи!

                Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                Колкото и да са красиви трите грации - нещо сериозно им липсва.
                Определено им липсва.
                Липсва им търпение да ти четат словесните диарии!
                Ма то и на мен ми липсва. 'Ем не съм грация.........

                Коментар


                • Накратко - от стареца: когато някой пожелае здраве и щастие - се благодари.

                  Колкото и да са красиви трите грации - нещо сериозно им липсва.

                  За мен е удоволствие, че не познавам никоя от тях реално. Имам точен усет за хората, с благосклонното влияние на Съдбата, разбира се.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                    Не ми харесва излъчването на пича.

                    Може да не е излязал добре на снимката?
                    Претенции, сега, туряш му един чаршаф на главата и консумираш останалото испанците имат един израз “mujer gamba”, демек жена - скарида, т.е. махаш ѝ главата и консумѐ, консумѐ )))))

                    Стига усещането ти да не е от факта, че “пичът” е на другия бряг на реката …
                    Last edited by Arana; 30.11.2022, 22:57.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                      Лъжльо
                      Не ми харесва излъчването на пича.

                      Може да не е излязал добре на снимката?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение
                        Проблемът в твоите текстове е, че са хем дълги хем безсъдържателни.
                        Старческа логорея. Графомания в случая.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                          Внимавай, че е обидчив.
                          Наздраве!

                          Аз съм престанала да си разменям с него коментари от 19.07.2019 година.
                          Знаем си се ние. Важното е аз да не стана обидчива

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


                            Дъри, ти си от групата на "трите грации", които не издържате на "дълги" текстове: ти, ТНМ и Арана. За вас - концентрацията върху текст от 3-4 минути е трудна (много дълго!)

                            "Трите грации" убивате дискусията с първото изречение (не, че не ползвате дълги отговори, за да докажете ваши тези)...

                            Здраве и щастие!
                            Няма нужда да се концентрирам върху мнение което не е интересно, нито на мен, нито на друг от пишещите тук

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                              Моля, моля, току що приключих препрочитането на Ана Каренина.

                              Проблемът в твоите текстове е, че са хем дълги хем безсъдържателни.

                              Липсата на ясна стегната мисъл отказва всеки читател и не обвинявай космоса, а си оправи лакърдиите, крива ракето.

                              Те и графоманите пишат дълги текстове.
                              Внимавай, че е обидчив.
                              Наздраве!

                              Аз съм престанала да си разменям с него коментари от 19.07.2019 година.
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


                                Дъри, ти си от групата на "трите грации", които не издържате на "дълги" текстове: ти, ТНМ и Арана. За вас - концентрацията върху текст от 3-4 минути е трудна (много дълго!)

                                "Трите грации" убивате дискусията с първото изречение (не, че не ползвате дълги отговори, за да докажете ваши тези)...

                                Здраве и щастие!
                                Моля, моля, току що приключих препрочитането на Ана Каренина.

                                Проблемът в твоите текстове е, че са хем дълги хем безсъдържателни.

                                Липсата на ясна стегната мисъл отказва всеки читател и не обвинявай космоса, а си оправи лакърдиите, крива ракето.

                                Те и графоманите пишат дълги текстове.

                                Коментар

                                Working...
                                X