IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си говорим за жени. Какво искат жените ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Vergil1975

    В такъв случай по-едрата една трета от семейството е трябвало да му нашари задника, щото не учи.***************
    И щеше да видиш как щяха да му се повишат оценките по химия.
    Я, пак!? Таза жена изкарва прехраната си с преподаване. Моето задължение е да възпитам в детето уважение към основни житейски ценности, нейното задължение е да поднесе материала по предмета си по начин, който е достъпен и разбираем за тийнейджърите. Щом не й се получава - да си смени професията.
    Ако синът ми беше буйствал или пречел при провеждането на часа, щеше да си отнесе наказанието. Но учителят е този, който може да го накара да учи или напротив - да намрази предмета му. Родителят възпитава, учителят - научава.
    Наздраве!
    Last edited by X_Y; 28.01.2023, 19:38.
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение
      Учителката е права, ти не си направила домашното.
      Ами да, на някой не му гаресвала химията и нямало да яучи учи ?! Поне за тройка ?!
      Ами нали, после във живота все ще му потрябва, зор заман ??
      Абе, изпусната работа е, след 90-те год. матряла стана съвсем лош.

      За майката по-долу, кое не разбра ?
      Мъжът, като се върне след работа се къпе и е пред ТВто/компютъра.
      А, жената готви, пише домашни (ако е над 6 год), пита детето как е, как му е минал денят, успокоява го, чете му приказки и т.н.
      Викаш, тати пред ТВ-го/компютъра!? И след този светъл пример се чудиш, защото възпитанието на детето куца.
      Ей, нагли сте това мъжете. Хем не участвате в процеса, хем после сте недоволни от резултата.
      Наздраве!
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Дълбоката държава във САЩ и Европа през 60те направи гениален ход.
        Хем съзнателно засили платените движения за "еманципирането", което хем да вкара жените да плащат и данъци (поради новите професии в които ги вкара), хем това да започне да руши семейните ценности.
        И, повечето неосъзнати Ганки тогава са си повярвали, и все още си вярват, сори, ама пак, за сетен път са прее@@ни (я, пак, кое повече изпитва наслада, пръста или ухото, че все едно данък трябва да плащам за мадръсането, взаимно е - за неразбралите жени)
        Е, та оттам идва голяма част от женската вина във разводите, мъжете не искат полу-жена/полу-мъж до себе си, те си имат приятели за риба и напиване за тая цел.
        Last edited by Бедният брoкер; 28.01.2023, 20:09.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

          Това няма как да го знам. На мнение съм обаче, че хард диска на детето - разбирай мозъка, е важно да запише правилната информация в основата си. За да има после накъде да гради. В това отношение съм съгласен, че глупавите родители, дори и да им се роди умно дете ще го направят тяхно копие.
          Интелектът е генетично заложен. Ако дете с нисък интелект го учат най-добрите учители на света, то ще има по-лоши резултати от дете с висок интелект,което се учи при слаби учители. Естествено ако полагат един и същ труд.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

            След десет години практика. Пусни нещо на Слепаков да освежиш темата за разводите.
            Пак много практика искат.
            В Германия например ако си работил стругар 5 години ти дават тапия за стругар.


            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Зависи какви ще са оплакванията на учителя, обаче.
              Преди години, когато по-кльощавата 1/3-та пълноправен член на домочадието беше ученик в гимназиалните класове, на една от родителските срещи учителката му химия ми заяви на всеослушание, че не може да го накара да учи по нейния предмет, които беше основен за направлението, в което учеше.
              Учителката е права, ти не си направила домашното.
              Ами да, на някой не му гаресвала химията и нямало да яучи учи ?! Поне за тройка ?!
              Ами нали, после във живота все ще му потрябва, зор заман ??
              Абе, изпусната работа е, след 90-те год. матряла стана съвсем лош.

              За майката по-долу, кое не разбра ?
              Мъжът, като се върне след работа се къпе и е пред ТВто/компютъра.
              А, жената готви, пише домашни (ако е над 6 год), пита детето как е, как му е минал денят, успокоява го, чете му приказки и т.н.
              Last edited by Бедният брoкер; 28.01.2023, 18:56.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                Не разбрах само защо си отправя коментарът към мен при положение, че вероятността е нулева,аз да се оженя за жена като описаните от него.Такива жени има навсякъде и няма никакво значение къде живеят .Манталитетът им не се различава.
                И като се замисля познавам над 30 разведени семейства в"малката провинция ",откъдето пиша.Ако си мисли, че тук цари някаква идилия в семействата,жестоко се заблуждава.
                Това няма как да го знам. На мнение съм обаче, че хард диска на детето - разбирай мозъка, е важно да запише правилната информация в основата си. За да има после накъде да гради. В това отношение съм съгласен, че глупавите родители, дори и да им се роди умно дете ще го направят тяхно копие.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                  Не разбрах какво общо има това къде живея с написаното от теб?Каква малка провинция като живея в областен град?Или за теб всеки, който не е от София е от"малката провинция "?И естествено, че ще направя всичко възможно да помагам на децата си.По всеки възможен начин. Това не означава, че ще ги възпитам да са лентяи. Със сигурност ако учител се оплаче от тях няма да се карам с него,а на тях.Естествено ,че ще държа да завършат висше образование и то не някоя безперспективна специалност,както и да могат сами да се грижат за себе си.Помощта ми към децата не изключва горепосоченото.Същото се отнася и до съпругата ми,която е много отговорен човек. Години наред се е грижела за тежко болният си баща ,а сега с грижите по домакинството и децата се занимава основно тя.
                  Зависи какви ще са оплакванията на учителя, обаче.
                  Преди години, когато по-кльощавата 1/3-та пълноправен член на домочадието беше ученик в гимназиалните класове, на една от родителските срещи учителката му химия ми заяви на всеослушание, че не може да го накара да учи по нейния предмет, които беше основен за направлението, в което учеше.
                  Аз я попитах, дали има претенции за държанието му в час - говори ли, не слушали какво преподава, проявява ли такт и уважения към нея. Тя ми отговори, че към държанието и отношението му спряно нея няма претенции. Просто отказва да учи материала по предмета й.
                  При това положение аз й отговорих, че моята работа съм си я свършила - възпитала съм сина си на уважение и зачитане на околните, а нейната работа е да го накара да учи. Защото за мен въобще не е проблем да го открехна по нейния предмет - изучавала съм химия във всичките й разновидности с обща оценка 5-ца в дипломата , но това не е моята работа. Всеки трябва да зае и да изпълнява задълженията си.
                  Наздраве!

                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                    Според мен брокерчето е бил по-директен в изказването. Но като цяло е имал предвид, че майката възпитава, а бащата служи за пример. Следователно докато бащата работи, а майката гледа детето, основната роля за възпитанието и светоусещането се пада на нея.
                    Не разбрах само защо си отправя коментарът към мен при положение, че вероятността е нулева,аз да се оженя за жена като описаните от него.Такива жени има навсякъде и няма никакво значение къде живеят .Манталитетът им не се различава.
                    И като се замисля познавам над 30 разведени семейства в"малката провинция ",откъдето пиша.Ако си мисли, че тук цари някаква идилия в семействата,жестоко се заблуждава.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                      Е, всеки има право да вижда вселената по своеобразен начин. Явно неговата майка обаче не е свършила добра работа, судейки по нивото на грамотност.
                      Между другото, ролята на началната учителка е също от фундаментално значение по отношение на образованието и грамотността. Ако още от там нещата се изтърват...нещата стават много сложни.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                        А едно време какви лозунги имаше ... Тези за нищо не стават.
                        Наздраве!
                        Click image for larger version

Name:	755.jpg
Views:	1
Size:	31.1 КБ
ID:	4017531

                        Наздраве!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                          Според мен брокерчето е бил по-директен в изказването. Но като цяло е имал предвид, че майката възпитава, а бащата служи за пример. Следователно докато бащата работи, а майката гледа детето, основната роля за възпитанието и светоусещането се пада на нея.
                          Е, всеки има право да вижда вселената по своеобразен начин.
                          Last edited by X_Y; 28.01.2023, 18:42.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                            След колко развода дават тапия? Два - три.
                            След десет години практика. Пусни нещо на Слепаков да освежиш темата за разводите.

                            Коментар


                            • Според мен брокерчето е бил по-директен в изказването. Но като цяло е имал предвид, че майката възпитава, а бащата служи за пример. Следователно докато бащата работи, а майката гледа детето, основната роля за възпитанието и светоусещането се пада на нея.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Изключително забавно четиво. Само не можах да разбера, защо майката прекарва с детето до 5-та, 6-та година с него 75%, таткото 25%, при положение, че платеното майчинство е до 2-годишна възраст?
                                От 2 до 6 години къде е таткото според теб при положение, че и двамата с майката работят по 8 часа, а след това майката е и домакиня - готви, зарежда пералнята, простира, глади, почиства и ред други домашни задължения и въпреки това му води не с 5%, не с 10%, а с цели 50% при времето проведено с детето!?
                                Наистина се забавлявам с коментара ти.
                                Наздраве!
                                И аз тъй, ама карай за гарата. Наздраве!

                                Коментар

                                Working...
                                X