IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

    Наште отложиха и натискат нещата с идеята ,че скоро ще излезнат ефикасни лекарства и ваксини което е логично.Колкото до болниците във
    Видин,Плевен,Сливен и на др. места здраво ги напълниха,което си е притеснително.
    Аами, никой вече не очаква ваксини и лекарства тая година. Разработките и изпитанията се проточват. Най-много на некой народен лечител да се надяват, да извади кора от трева или корени от водни лилии, че да спаси народа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gigow

      Просто политика.
      По-добре носталгиците да го обвинят, че е "предал" великата победа, отколкото всички да гракнат че е предизвикал 1000 или 10 000 смъртни случаи. Дори и те да са един-два, иди доказвай на вярващите.
      Така и след като "спечели" битката с ужасната Корона, ще излезе и с повишен рейтинг. Хитрец е той...

      А моето лично мнение е, че с тези паради по случай на победа във война преди 75 години трябва да се спре. Всички ветерани вече са умрели, почти. Има и други начини да се приучават младите в патриотизъм.
      п.п. Бях на парада в Москва през 2015та. Ами нищо не видях. Техниката я гледаш като минава по булеварда на отиване и връщане от площада. А иначе Червения площад е затворен за граждани 24 часа преди парада и на самия 9-ти.
      Е как ще изглеждаш победител срещу нещо което го нема.

      Кофти пропаганда. Говори за малодушие на лидера.
      Last edited by Todor Sabev; 29.04.2020, 13:23.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Има стара мъдрост, която гласи, че живите затварят очите на мъртвите, а мъртвите "отварят" очите на живите. Това изпитание не случайно ни се стовари на главите. Дано успеем да извлечем някаква поука от цялата тази дандания.
        Наздраве, Мрънкало!

        П.П. Оцелелите пилци се броят на есен, а пчелите през м. май. Чудно ми е с тези КПП-та как ще изпратя по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието до Чужденеция, че да си нагледа работничките.
        Една поука вече е извлечена преди през зимата като се качи някой сополив и кашлящ в самолета хората не обръщаха много внимание а това беше една от причините да засилваме грипните епидемии през последните десителетия и да се притесняваме от грипна пандемия (добре че при грипа няма асимптоматични преносители) та смятам това с кашлящите и сополиви пътници след короната ще остане в миналото (пътуването със самолет ще е по здравословно) и като допълнителна полза (с проверка на всички в тунелите със термокамери преди да се качат) ще спрем или силно ще ограничим разпространението на грипа - дори авио компаниите да не иска много такива мерки - пътниците като почнат да пишат негативни отзиви ако някоя компания пуска такива на борда - да видиш как ще ги проискат


        Ако съм разбрал правилно и по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието трябва да си нагледа пчелите е предвидено да може да си идеш до имот за земедлска дейност и ако не се престарават на КПП то и не уикенд свързан с масово пътуване може да си мине с деклацията
        mWPCloud.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

          Важното е, че болничната система все още има свободен капацитет и може да обслужва заболелите. Това беше основния довод у нас да се ограничим твърде повече. И наште болници си седят празни, докато обществото изнемогва. Това ми прилича на призивите на някоя по-предишна Грета да затворим заводите, щото мръсотията от тях предизвиква рак. Да спасим живот като останем в примитивизма. Само че човечеството така се усъвършенства като дава жертви в името на въздигането си.
          Силно любим и мразим
          Никаква политика, анализ, избор на по-малкото зло.
          Вируса ще свърши и ние опаааа нямаме здравеопазване, нямаме икономика и ще УМРАТ ДЕСЕТКИ ПЪТИ ПОВЕЧЕ ХОРА ЗАРАДИ СТРАХА НА ТИКВАТА ОТ КОРОНАТА, ЩОТО НЕ СМЕ ГИ ЛЕКУВАЛИ ОТ ДРУГИТЕ ИМ БОЛЕСТИ.
          В цифри ще спасим 1000 от короната, а ще загинат 10 000 от друго. И ще сме похарчили вместо 1 милиард за ЗДРАВЕ САМО И ЕДИНСТВЕНО, 10 милиарда повече за спасяване на неспасяемото + половината ще ги откраднат и си ги раздадат на ортаците.
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

            Сигурен ли си, че това не беше донякъде пропаганден трик. Поне реанимирането му.
            Я ми обясни тая пропаганда, що железния Путин стана изведнъж некъв страхлив джендър у жълт космически скафандър и се скри кат мишка.

            А сетих се, гледал е пресконференциите на,, Годжи,,, и ги е взел на сериозно.
            Last edited by Todor Sabev; 29.04.2020, 12:59.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

              Важното е, че болничната система все още има свободен капацитет и може да обслужва заболелите. Това беше основния довод у нас да се ограничим твърде повече. И наште болници си седят празни, докато обществото изнемогва. Това ми прилича на призивите на някоя по-предишна Грета да затворим заводите, щото мръсотията от тях предизвиква рак. Да спасим живот като останем в примитивизма. Само че човечеството така се усъвършенства като дава жертви в името на въздигането си.
              Наште отложиха и натискат нещата с идеята ,че скоро ще излезнат ефикасни лекарства и ваксини което е логично.Колкото до болниците във
              Видин,Плевен,Сливен и на др. места здраво ги напълниха,което си е притеснително.
              Last edited by Grosss; 29.04.2020, 12:53.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                Еми щом не вярваш на статистиката на повечето държави по света, а предпочиташ на конспирациите - няма смисъл да спориме, излишно е.
                Това ми е любимият довод Личи си, че нямаш юридическо образУвание, а караш само на цифри - казвам го без обида. Ся, едно време, като любител историк, винаги съм се осланял на изворовите данни (горе-долу като статистиката, ма писана едно време), докато не разбрах, че трябва да познаваш не само изворите, а и този, дето ги е писал - дали е харесвал, или не някой и нещо, дали може да му се вярва по принцип, щото преувеличава и т.н. После в правото ни учиха д ане приемаме нищо за чиста монета, лафът беше - ако майка ти ти каже, че те обича, потърси второ мнение по въпроса. Та така - щом искаш да вярваш - вярвай, много хора обичат да вярват, аз - не, аз обичам да се съмнявам
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                  Важното е, че болничната система все още има свободен капацитет и може да обслужва заболелите. Това беше основния довод у нас да се ограничим твърде повече. И наште болници си седят празни, докато обществото изнемогва. Това ми прилича на призивите на някоя по-предишна Грета да затворим заводите, щото мръсотията от тях предизвиква рак. Да спасим живот като останем в примитивизма. Само че човечеството така се усъвършенства като дава жертви в името на въздигането си.
                  Има стара мъдрост, която гласи, че живите затварят очите на мъртвите, а мъртвите "отварят" очите на живите. Това изпитание не случайно ни се стовари на главите. Дано успеем да извлечем някаква поука от цялата тази дандания.
                  Наздраве, Мрънкало!

                  П.П. Оцелелите пилци се броят на есен, а пчелите през м. май. Чудно ми е с тези КПП-та как ще изпратя по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието до Чужденеция, че да си нагледа работничките.
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                    По скоро бягат от отговорност или са във фаза на отричане че им се случва на шведите им умряха част от критичните бяха паднали до 399 но вчера пак са напълнили до 530 (ако преминат капациета са на пързалката) и виж им като цяло скока на смърноста в стокхолм + 75% според фаиненшъл таймс,

                    управляващите в швеция: спокойно хора справяме се имаме смъртност само със 75% по висока спрямо предни години и имаме 220 легла заети и 70 места свободни в интензивните


                    И техните власти имат грешки, като са оставили заведенията. Както отначалото призовавам, трябва да се търси златната среда. А не да се хвърляме в крайности.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      А сетих се и другия перчем от острова, беше супер адекватен до едно време.
                      И така адекватно се оказа в реанимацията на командно дишане.
                      Сигурен ли си, че това не беше донякъде пропаганден трик. Поне реанимирането му.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                        Те са популисти и не могат да си позволят подобно поведение. Но в Швеция са трезви управляващите, никой не се прави на Батман или Бен Хур, а експертите им имат подходяща защита срещу произвола на политиците, та си поддържат мнението без да ги изхвърлят в ъгъла. Не може нашта болна държава с разнебитени начелници да се дава за пример. Е, прав си, че и народът прост, лесно се връзва, лесно се отвързва, нервничи по южняшки и попържа по балкански. Всекиму би било трудно с такъв сбироток на първични реакции, поради което манипулаторите вземат връх. Но от това страдат всички.
                        По скоро бягат от отговорност или са във фаза на отричане че им се случва на шведите им умряха част от критичните бяха паднали до 399 но вчера пак са напълнили до 530 (ако преминат капациета са на пързалката) и виж им като цяло скока на смърноста в стокхолм + 75% според фаиненшъл таймс,

                        управляващите в швеция: спокойно хора справяме се имаме смъртност само със 75% по висока спрямо предни години и имаме 220 легла заети и 70 места свободни в интензивните


                        mWPCloud.com

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                          Шведите са голяма работа с техните 20 000 заразени и 2500 жертви колкото три малки които имат комшиите им Дания,Финландия и Норвегия https://www.dnes.bg/eu/2020/04/28/sh...aistina.447708
                          Важното е, че болничната система все още има свободен капацитет и може да обслужва заболелите. Това беше основния довод у нас да се ограничим твърде повече. И наште болници си седят празни, докато обществото изнемогва. Това ми прилича на призивите на някоя по-предишна Грета да затворим заводите, щото мръсотията от тях предизвиква рак. Да спасим живот като останем в примитивизма. Само че човечеството така се усъвършенства като дава жертви в името на въздигането си.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Те това е единственото парче от пъзела, което ми липсва - що Путя се оака така? Ми те парада (айде, оня, за октябр и т.н.) са го провели и през 1941 с немските самолети над главите си, а този е дори юбилеен - 75 години. Да подчератя много дебело, че не съм фен на Путя, а мнението ми за ВСВ и някои от участниците в нея е диаметрално противоположно на блееща маса с фашистичките окупатори. Да отбележа също, че двата народа, на които симпатизирам в Европа, са немците и рашките - за нарите иде реч, не за управниците им. Да отбележа и че не считам, че Трети март трябва да е национален празник и да дължим вечна благодарност и да сме вечно смазани с думички като роби и т.н., а такъв трябва да е Съединението, което си е чисто наше дело. С това свършвам лиричното си отклонение, защото не искам да политизирам темата.

                            Та големият въпрос е защо Джуджака с големите топки и борещ тигри за закуски, се оака до нивото на бабоеба, макаронаджиите, онези със сиестата и т.н. Тръмплинчето е много, ама много по-адекватен в момента, да не кажа, че е най-адекватния от упраляващите света, изключая глупостта с вливането на дезинфектанти Та защо Путя отложи парада е мистерия. Моята теза от самото начало е, че това е грип, но на места ги удрят и става мазальоч - удря се икономическото сърце, разбира се - Ломбардия (и не ми говорете за големина на население - най-големият район е Лацио с Рим, а най-гъсто населеният е Кампания с Неапол, който е най-мръсният град в Европа), Каталуния и Мадрид, Борката Джонсън, щото не слушка и не папка и т.н. Ма да не изпадам в конспирации, щото извън тези райони няма почти нищо. Ей го в област Венето с Венеция беше мазало, но в Словения няма такова нещо, а връзките им са супер силни. Същото и за Швейцария и Ломбардия, дето си минавата границата за добър ден, ма смъртността е десетки пъти по-малка и т.н.

                            marketleverage , добре де, като си от нас, десните, щото така се оливаш с лява пропаганда и джендтрстване покрай тоя грип - страх ли, какво ли? И ти си ми необясним - десните принципно сме една идея малко по-умни и не се връзваме лесно на пропаганда, ти що се отнасяш така? А даже не си герберастче?

                            Сори, май политизирах нещата, ако модито сметне, че е прекалено политическо и ще затрудни дискусията, да го изтрие
                            А сетих се и другия перчем от острова, беше супер адекватен до едно време.
                            И така адекватно се оказа в реанимацията на командно дишане.
                            Last edited by Todor Sabev; 29.04.2020, 12:34.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                              В България не се учи или поне не се учеще но политическия спектър не само ляво дясно ами е и авторитарно и либератрианско и се получава политическия компас

                              Най популярния тест да се определи някой е https://www.politicalcompass.org

                              Иначе Бащите Основатели на САЩ са класически либерали а това в наши дни е част от дясното либертарианство

                              Това е от страницата на политикал компас където те са определили някои лидери, исторически фигури и автори/мисилители






                              Пример за Либерарианска компания в БГ е можеби Уолтопия , пенчев може да е малко цапнат през устата за шеф ама се грижи за хорара си



                              За да не ме изтрие модератора поста като не по темата - Корона вирус не всички 4 годишни карат корона вируса с да им тече един сопол (видеото със звук е тежко )


                              https://metro.co.uk/video/4-year-old...cough-2158518/




                              Тая табличка, де са дали Сталин най-вляво авторитарен, да си я хвърлят в боклука. Тя е правена по пропагандните представи за съветската политика. Но е време за преосмисляне, а не да се пише историята по инерцията на Х(итлер)-Х(рушчов)-Ч(ърчил).

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Та големият въпрос е защо Джуджака с големите топки и борещ тигри за закуски, се оака до нивото на бабоеба, макаронаджиите, онези със сиестата и т.н. Тръмплинчето е много, ама много по-адекватен в момента, да не кажа, че е най-адекватния от упраляващите света, изключая глупостта с вливането на дезинфектанти Т,
                                Ми, бои се да не му го пуснат в армията. Да събере на едно място отбранителния елит на страната си е рисково решение. Не знаем тгой какво знае и дали не си го подхвърлят вирусчето на пинг-понг.

                                Коментар

                                Working...
                                X