IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
    В България не се учи или поне не се учеще но политическия спектър не само ляво дясно ами е и авторитарно и либератрианско и се получава политическия компас
    Най популярния тест да се определи някой е https://www.politicalcompass.org
    Бях изненадан от резултата за "барбароните"
    Би било полезно всеки да си направи тест https://www.politicalcompass.org
    и го публикува в тази тема https://forum.investor.bg/forum/%D0%...B8%D0%BA%D0%B0
    Ще се избегнат безполезни спорове

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

      В Казанлъшкото поле паша няма ли,че ще ходи отвъд Балкана?
      Grosss, по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието може да е прескачал Казанлъшко, ама не съм го изловила. Та, от къде са тез намеци!?
      Наздраве!
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

        Има опастност цели общности в джунглите на Бразилия да бъдат заличени https://www.bgonair.bg/a/4-world/190...a-se-izoliraha
        Аха.... Така е ! Има опасност и белите мечки да ги убий Короната. Заедно с пингвините, лъвовете и жабата ага.
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

          Аами, никой вече не очаква ваксини и лекарства тая година. Разработките и изпитанията се проточват. Най-много на некой народен лечител да се надяват, да извади кора от трева или корени от водни лилии, че да спаси народа.
          Забравяш Кашпировски! Той си има интернет сайт и лекува от него.
          Много ми беше смешно едно време, когато идиотите се звереха в телевизора и опяваха заедно с него. Кой ли глупак беше наредил да се пуска по ТВто....
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            Е как ще изглеждаш победител срещу нещо което го нема.

            Кофти пропаганда. Говори за малодушие на лидера.
            Кой е казал, че нещото "Корона" го няма? Не съм аз.
            А Путин е всичко друго, ама не е малодушен. От 20 години насам той е поел отговорността за Руската империя. На него приписват и победите и пораженията. Не е като нашето диктаторче.
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
              ...Една поука вече е извлечена преди през зимата като се качи някой сополив и кашлящ в самолета хората не обръщаха много внимание а това беше една от причините да засилваме грипните епидемии през последните десителетия и да се притесняваме от грипна пандемия (добре че при грипа няма асимптоматични преносители) та смятам това с кашлящите и сополиви пътници след короната ще остане в миналото (пътуването със самолет ще е по здравословно) и като допълнителна полза (с проверка на всички в тунелите със термокамери преди да се качат) ще спрем или силно ще ограничим разпространението на грипа - дори авио компаниите да не иска много такива мерки - пътниците като почнат да пишат негативни отзиви ако някоя компания пуска такива на борда - да видиш как ще ги проискат
              Наистина покрай олелията с коронавируса всички вече научиха, че висока смъртност сред възрастните е имало всяка една година през февруари и март, но никой не ни го е казвал това в прав текст. Поне аз не го знаех, и затова никога не съм се пазил от грип (мене или семейството ми). Сега обаче осъзнавам, че всяка една зима от сега нататък със или без коронавируса трябва да се предприемат сериозни мерки за лична изолация и за опазване от заразяване от някой от щамовете на грипа или на короната.

              Предполагам, че и други възрастни хора не са го знаели това, и не са се пазели от заразяване с грип. Ако го знаеха, сигурно можеха да увеличат живота си с допълнителни 2-3 години. Този ясно изразен пик в статистиката на зимната смъртност говори, че съм прав. Такъв пик не трябваше да има, но го има. Следователно старите хора не са знаели колко е опасен за тях сезонния грип, и затова са мрели като мухи при заразяване с него.
              Last edited by Mateev; 29.04.2020, 13:55.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Нямаш си друга работа, та висиш пред ТВ-ту и гледаш брифинги.
                Ама бая ма натовариха с таз карантина. По това време на годината по-едрата 1/3-та вече вършееше из половина северна част на татковината. А сега само наднича през рамото какви ги пиша у форума или си прибира царевицата у витруалната ферма
                Наздраве, Мрънкало!
                Що, у не виртуалната градина нема ли нещо за копане, поливане, садене , плевене и так дали
                Last edited by Todor Sabev; 29.04.2020, 13:51.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                  Нямаш си друга работа, та висиш пред ТВ-ту и гледаш брифинги.
                  Ама бая ма натовариха с таз карантина. По това време на годината по-едрата 1/3-та вече вършееше из половина северна част на татковината. А сега само наднича през рамото какви ги пиша у форума или си прибира царевицата у витруалната ферма
                  Наздраве, Мрънкало!
                  В Казанлъшкото поле паша няма ли,че ще ходи отвъд Балкана?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                    Не ми се вярва да им се отворят очичките на слепците. Заслепените от власт и звонкови няма как да видят оттатък тези им благини за погледа. Пусни го човека с бележка, че го командироваш до решение за отмяна на реколтата. Да се чудят полицайчетата кво ще рече това. Боко рече, че ще отмени предсрочно извънположението. Надай се. Наздраве, Дрънпчеличке!
                    Нямаш си друга работа, та висиш пред ТВ-ту и гледаш брифинги.
                    Ама бая ма натовариха с таз карантина. По това време на годината по-едрата 1/3-та вече вършееше из половина северна част на татковината. А сега само наднича през рамото какви ги пиша у форума или си прибира царевицата у витруалната ферма
                    Наздраве, Мрънкало!
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                      Да, аз също чакам да видя как ще е там, макар условията да са по-меки. В Южна Америка вече бая страни го втасаха. Вероятно заради влажността, която поддържа вируса.
                      Има опастност цели общности в джунглите на Бразилия да бъдат заличени https://www.bgonair.bg/a/4-world/190...a-se-izoliraha

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Това ми е любимият довод Личи си, че нямаш юридическо образУвание, а караш само на цифри - казвам го без обида. Ся, едно време, като любител историк, винаги съм се осланял на изворовите данни (горе-долу като статистиката, ма писана едно време), докато не разбрах, че трябва да познаваш не само изворите, а и този, дето ги е писал - дали е харесвал, или не някой и нещо, дали може да му се вярва по принцип, щото преувеличава и т.н. После в правото ни учиха д ане приемаме нищо за чиста монета, лафът беше - ако майка ти ти каже, че те обича, потърси второ мнение по въпроса. Та така - щом искаш да вярваш - вярвай, много хора обичат да вярват, аз - не, аз обичам да се съмнявам
                        Необяснима поне за мен към момента е историята с ПаНдЕмИяТа............на пръв поглед до момента нищо съществено не е станало.........Нито по борсите.............Нито по света......демек икономически и политически.........Странни са и общите действия по овладяване на ПаНдЕмИяТа на страни с диаметралноположни интереси...........Хората които ги управляват биха си пили кафето докато подписват смъртната присъда на колкото трябва милиони стига плановете им да се реализират...........Търся логика в ставащото и засега не я намирам............

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                          Една поука вече е извлечена преди през зимата като се качи някой сополив и кашлящ в самолета хората не обръщаха много внимание а това беше една от причините да засилваме грипните епидемии през последните десителетия и да се притесняваме от грипна пандемия (добре че при грипа няма асимптоматични преносители) та смятам това с кашлящите и сополиви пътници след короната ще остане в миналото (пътуването със самолет ще е по здравословно) и като допълнителна полза (с проверка на всички в тунелите със термокамери преди да се качат) ще спрем или силно ще ограничим разпространението на грипа - дори авио компаниите да не иска много такива мерки - пътниците като почнат да пишат негативни отзиви ако някоя компания пуска такива на борда - да видиш как ще ги проискат


                          Ако съм разбрал правилно и по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието трябва да си нагледа пчелите е предвидено да може да си идеш до имот за земедлска дейност и ако не се престарават на КПП то и не уикенд свързан с масово пътуване може да си мине с деклацията
                          Мисли да слее празниците и да поработи малко, но да видим дали ще се случат нещата или ще го накарат да направи обратен завой, да речем - нейде около Търговище.
                          Наздраве!
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                            Възможно е ,ако сценаристите изчакват да видят как Ковид ще потроши и южното полукълбо и чак тогава да поискат да "спасяват" света.
                            Да, аз също чакам да видя как ще е там, макар условията да са по-меки. В Южна Америка вече бая страни го втасаха. Вероятно заради влажността, която поддържа вируса.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                              Има стара мъдрост, която гласи, че живите затварят очите на мъртвите, а мъртвите "отварят" очите на живите. Това изпитание не случайно ни се стовари на главите. Дано успеем да извлечем някаква поука от цялата тази дандания.
                              Наздраве, Мрънкало!

                              П.П. Оцелелите пилци се броят на есен, а пчелите през м. май. Чудно ми е с тези КПП-та как ще изпратя по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието до Чужденеция, че да си нагледа работничките.
                              Не ми се вярва да им се отворят очичките на слепците. Заслепените от власт и звонкови няма как да видят оттатък тези им благини за погледа. Пусни го човека с бележка, че го командироваш до решение за отмяна на реколтата. Да се чудят полицайчетата кво ще рече това. Боко рече, че ще отмени предсрочно извънположението. Надай се. Наздраве, Дрънпчеличке!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                                Аами, никой вече не очаква ваксини и лекарства тая година. Разработките и изпитанията се проточват. Най-много на некой народен лечител да се надяват, да извади кора от трева или корени от водни лилии, че да спаси народа.
                                Възможно е ,ако сценаристите изчакват да видят как Ковид ще потроши и южното полукълбо и чак тогава да поискат да "спасяват" света.

                                Коментар

                                Working...
                                X