IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Малко за корона вируса като гледам графиката и си мисля, вземам се хващам че само гледам без да мисля

    Значи при другите страни с многото хиляди на ден има ясно изразен пик и намаляване. При нас обаче няма такова нещо и няма да има най-вероятно. Просто случаите са прекалено малко и не тестваме на случаен принцип. Т.е. трябва да се появи някой със симптоми, да го тестват, да му тестват контактните (техните контактни, на контактните контактните и пр) и хоп излизат 5-10-20 случая.

    Най-вероятно ние се разминахме с разпространението на болестта и влезнахме директно в етапа "танцуване" както му казват.

    Т.е. ще има леко нагоре, леко надолу и така ще си се движим. Т.е. мерките си работят, маските, дистанцията, да не се събират хората на групи - дава ефект.

    Но тук там мерките се пропукват няма всичко да бъде перфектно. Съответно ще се наблюдават разни "мини-огнища" в предприятия, както имаше цели 3 случая напоследък, в болници, в разни махали, в разни семейства и фамилии като в Брестовица и от разни дошли си от чужбина. Но заразата няма да върлува подобно дори на съседна Сърбия.

    Като цяло има области, които нямат нови случаи от доста време. И очевидно че те се изчистват криво ляво и ако още 2-3 седмици не запишат нов случаи и не им внесе някой отвън. Може да се каже че там ще е абсолютно безопасно даже и кръчмите да отворят. Естествено това няма да стане.

    Те така ги виждам аз нещата с маски, с дистанция и така докато бъде открита я ваксина, я лечение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

      Нямаш си друга работа, та висиш пред ТВ-ту и гледаш брифинги.
      Ама бая ма натовариха с таз карантина. По това време на годината по-едрата 1/3-та вече вършееше из половина северна част на татковината. А сега само наднича през рамото какви ги пиша у форума или си прибира царевицата у витруалната ферма
      Наздраве, Мрънкало!
      По време на брифинга едва се разсънвам от втория сън. Пускам тв-то към шест и нещо и после пак му дремвам. След това поглеждам у нета, а след десет часа слизам за важни земеделски дейности и припичане. Следобед пак му дремвам. Лека нощ, Дрънковидке!

      Коментар


      • We need to uninstall 2020 and try installing it again The current version has a nasty virus

        https://twitter.com/PPathole/status/1255381379652730882

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          Шегувам се, бре!!! Разбрах, че си объркал хабитатя. От другата страна на Шипченския проход съм. Но пчелите ми са в Чужденеция /Добруджа/ и затова коментираме отпадането на карантината и КПП-тата.
          Наздраве, Grosss!
          Тази година в Малка Скития голяма суша и мед може и да няма ,но кой знае салкъма и липата може да пуснат слабо.

          Коментар


          • НОВ АКТУАЛЕН РАЗКАЗ НА К.БАЧКОВ


            БЯЛ КАХЪР
            Рано сутринта, на тротоара встрани от пазара се срещнаха 79 - годишният пенсионер бай Данчо и неговата бивша възлюбена Куна. Бай Данчо току що си бе купил топъл бюрек от пекарната, а Куна държеше каишката на едно съвсем малко куче.
            - Добрутро, Куне! - възпитано поздрави бай Данчо!
            - Ах, Данчо! Къде ти е маската? - възкликна жената - Ще те глобят без маска!
            - Аз надморник не слагам! Не съм зло куче!
            - Не слагаш, ама триста лева излишни имаш ли? То добре, че ги намалиха! В началото беше пет хиляди глобата! Откъде дойде тоя вирус, пусти да остане!
            - От парламента, откъде другаде! Всичкото е пунта - мара! Ти болен от корона вирус видяла ли си?
            - Не, ама нали всеки ден разправят за нови болни из страната!
            - Разправят, щото така им изнася, Куне!
            - Що, бе Данчо? Нали за наше добро го правят хората? Грижат се, да не измрем като в Китай и Италия!
            Бай Данчо премести бюрека в другата си ръка и въздъхна:
            - Ех, Куне! Пате си беше като млада, патица си станала сега! За кого се грижи Мутрата и цялата му шайка, знаеш ли?
            - Амииии… не знам!
            - За себе си се грижат, не за хората! Чудят се, как да откраднат още пари по време на карантината! Свети Петър да се погрижи за главната Мутра, и за плешивия, лъжлив генерал, и за финансовия им крадлив министър! Цялата шайка да прибере при себе си светията, че да отдъхне малко тоз народ!
            - Ами нали такова …… пандемията!
            Старецът се разсмя с глас:
            - Къде е тая пандемия, Куне? Знаеш ли, колко заболели трябва да има за пандемия? Хиляди пъти повече от сега! Няма нито епидемия, нито пандемия! Всичко е лъжа!
            - Ами, защо да лъжат, бе Данчо?
            - Първо, за да се задържат още някой месец на власт! Второ, да продължат да крадат! Трето, да мачкат хората с незаконни забрани и глоби, за да не се бунтуват срещу това безумно и некадърно правителство! Готови са краката им да отрежат, но да не се разделят с властта! Не виждаш ли, как са луднали с тия брифинги, по сто пъти на ден по телевизията? Вещаят камари трупове, детски площадки превръщат в морги и плашат будалите също, както се плашат малки деца! Самовлюбени, лъжливи изроди, опитващи се да ни вменят стокхолмски синдром!
            - Аз не разбирам, но и на мен ми се вижда чудна тая работа! Как тъй, уж страшна зараза, а няма заразени? Защо ги правят тези забрани, като няма вирус?
            - На прост човек му трябва малко власт и стой, та гледай сеир! Не държавата, цялата планета ще затворят глупаците, само да покажат, колко са велики! Като се замисля Куне, в цялата ни хиляда и триста годишна история не е имало толкова крадливо, лъжливо и гнусно правителство, като това на герберастите! Предатели и крадци, каквито никъде по света няма! Ама, ние сме виновни, щото ги търпим!
            Старицата се почеса по носа и запита:
            - Аз накъде бях тръгнала, Данчо? Заприказвахме се за тоз пусти вирус и забравих, за къде отивам!
            - Нищо, Куне! Повърви малко и ще се сетиш! Бял кахър е това!
            - Бял, ама кахър! Някой ден ще забравя къде живея или как се казвам!
            Бай Данчо смигна хъшлашки:
            - Де да можех и аз така да забравям! Щях да забравя главната мутра, шайката му и дори това, че живея в това подобие на държава! Ама, де тоз късмет…..!
            Красимир Бачков

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
              От другата страна на Шипченския проход съм. Но пчелите ми са в Чужденеция /Добруджа/ и затова коментираме отпадането на карантината и КПП-тата.
              Че няма ли къде да си пасеш добитъка по-наблизо?
              Би ти спестило много неудобства в текущата обстановка.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                Дам... интересно се получи, после хората се чудят, защо не гласувам за никой.... то в България няма партия наблизо в моята зона.



                1:1.

                Коментар


                • Дам... интересно се получи, после хората се чудят, защо не гласувам за никой.... то в България няма партия наблизо в моята зона.




                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                    Мислех си ,че си от Казанлък,нищо не намеквам.
                    Шегувам се, бре!!! Разбрах, че си объркал хабитатя. От другата страна на Шипченския проход съм. Но пчелите ми са в Чужденеция /Добруджа/ и затова коментираме отпадането на карантината и КПП-тата.
                    Наздраве, Grosss!
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      Grosss, по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието може да е прескачал Казанлъшко, ама не съм го изловила. Та, от къде са тез намеци!?
                      Наздраве!
                      Мислех си ,че си от Казанлък,нищо не намеквам.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Исая (55:8)
                        Сигурно е така.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                          Сайта да не е нещо сбъркан? Мойта точица се получи на същото място като твоята - там в сентъра малко наляво и нагоре. Направо Copy-Paste .....
                          Economic Left/Right: -0.38
                          Social Libertarian/Authoritarian: 0.67
                          Много си е добър сайта
                          Аз съм за демокрация и диктатура (на умните над глупаците)
                          За капитализъм, но
                          социален

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                            Необяснима поне за мен към момента е историята с ПаНдЕмИяТа............на пръв поглед до момента нищо съществено не е станало.........Нито по борсите.............Нито по света......демек икономически и политически.........Странни са и общите действия по овладяване на ПаНдЕмИяТа на страни с диаметралноположни интереси...........Хората които ги управляват биха си пили кафето докато подписват смъртната присъда на колкото трябва милиони стига плановете им да се реализират...........Търся логика в ставащото и засега не я намирам............
                            Исая (55:8)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от barbaron

                              Бях изненадан от резултата - "златната среда"
                              Би било полезно всеки да си направи тест https://www.politicalcompass.org и го публикува в тази тема
                              Ще се избегнат безполезни спорове
                              Сайта да не е нещо сбъркан? Мойта точица се получи на същото място като твоята - там в центъра малко наляво и нагоре. Направо Copy-Paste .....

                              Economic Left/Right: -0.38
                              Social Libertarian/Authoritarian: 0.67
                              Last edited by Mateev; 29.04.2020, 15:10.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Що, у не виртуалната градина нема ли нещо за копане, поливане, садене , плевене и так дали
                                У хабитатя само 4 дка, а в Чужденеция - хей поле широко, широко големо ... Само трайните насаждения, в които трябваше да бъдат изрязани излишните клонаци са към 20 дка. Орехите не се подрязвали, наскоро научих. Освен това лозя, градини, етерично маслени и прочие - забавлението е велико. Затова ще се пробвам да го изпратя там, като му издам читав документ, че да мине през КПП-тата.
                                Наздраве, сър Събев!
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X