IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


    За мен по-изумителното е друго, как хора в България имат наглостта да ни дават Швеция "за пример" при положение, че на Шведите дневните смъртни случаи са повече от новите заболели в България.


    Явно хората в България наистина няма да повярват докато не им се случи, което е глупаво, ако искат да видят трупове по улицата да потърсят за Еквадор какво се случва. Там буквално ковчезите са на улицата и чакат "на опашка".... това ли трябва да се случи и тук. Наистина ли искат тази травма да получат и да им остане за цял живот в паметта, че улиците са били осеяни с ковчези..... тогава и 20 години може да не ни стигнат за възстановяване.

    Няма ли да е по-добре да си останем с едно малцинство невярващи и недоволни, но да се спасим от основния "удар", отколкото заради един малък процент тролове да загубим десетки хиляди хора.


    Забелязвам, че хората в България съвсем му "отпуснаха края", все едно всичко е приключило (никога не е било), вместо да са още по-внимателни.

    Не само, че нещата не са приключили, но все още не са започнали, дано само не се превърнем от отличници в двойкари.
    За мен пък радващото е че идиотите в България се оказват не толкова много и се присмиват на глупаците дето им се привиждат камари трупове умрели по улиците масови гробове и други подобни ужасии.Не знам идиотите какво ще правят ако избухне война

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

      Ще дойдеш ти на моята. Натам си се запътил.

      Естествено че приблизително достоверни данни за момента може да има само при тестване, ама не на случаен принцип, ами на принципите на представителната извадка, които са много добре познати на маркетинговите агенции.
      Трябва тестовете да са равномерно разпределени по възраст и по пол. Да са разпределени по области, по големи и малки населени места, според броя на населението в тях. Не съм специалист, трябва те да изготвят матрицата, а медицински лица да направят изследванията.

      Щото сега какво се оказва? Малко под 3% от тестовете са с положителен резултат за наличие на вируса. ОБАЧЕ са тествани групи хора целево, които са били контактни или вероятно контактни. И пак чисълцето е нищожно, след като вече се знае че над 80% от вирусоносителите не проявяват никакви симптоми, а 12-15% имат леки симптоми. До болнично лечение стигат под 5% от носителите.

      Тестове на всяка седмица, представителна извадка и само тогава може да се добие някаква представа накъде отива заболяването и съответно какви мерки да се вземат.

      Ама всъщност нашият гениЯлен вожд и предводител тези неща не го интересуват. Той ще се води така или иначе по това какво правят водещите държави, Германия, Франция....
      А пък за него е важно да се дуе по телевизиите и да се представя за спасител на нацията. Която и тоя път няма нужда от спасение.
      Ало модераторите, аз ли трябва да ви подсещам, че темата не е политическа. На мене ми изтрихте постиг за Путин, а Gigow го търпите всеки един постинг да го превръща в политически оплювки, независимо каква информация се цитира в постинга.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

        Няма и да дойде тоя прословут пик (дано няма нищо общо с мисирките от ПИК).
        Преди десетина дни един от видните апокалиптоси във форума,не помня точно кой, прогнозира, че като стигнем 1000 установени случая с Корона, ще се закатерим БЪРЗО нагоре и за една седмица ще стигнем 10 000.
        Държа да съобщя, че на 22 април установените случаи бяха 1015. Днес, на 29 април, са 1437. Както виждате числото 1437 е много много далече от 10 000. На 4-5 месеца разстояние. Никаква седмица. Поредната глупост, поредната лъжа и поредната апокалиптична прогноза направена от платените драскачи апокалиптоси.

        А сега нека да излязат и да кажат как това не се е случило щото далновидното тиквено правителство "ръси със захар" против вируса!

        Мерките трябва да паднат НЕЗАБАВНО!
        Извънредното положение трябва да се отмени НЕЗАБАВНО!
        ОСТАВКА на диктатора Бойко Борисов НЕЗАБАВНО!
        Gigow да допуснем че Боката хвърли пешкира...Кой Курвела ли??Кой Доган ли?Или шкембето и;и омя пуек Валерката кой?Или софийските десни психари?Щото аз тия всичките бих ги натирил на майната им

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

          По време на брифинга едва се разсънвам от втория сън. Пускам тв-то към шест и нещо и после пак му дремвам. След това поглеждам у нета, а след десет часа слизам за важни земеделски дейности и припичане. Следобед пак му дремвам. Лека нощ, Дрънковидке!
          Знаем, знаем ... Ходиш периодически да настъпваш мотиката.

          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

            Възможно е ,ако сценаристите изчакват да видят как Ковид ще потроши и южното полукълбо и чак тогава да поискат да "спасяват" света.

            Уви има и по-лош вариант - да се окаже че сценаристи няма и че трябва сами да се оправяме

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

              Остави го човека. Не е предвидил, че в глобуса не може си почешеш носа. Клаустрофобична ситуация. Но пък е на прав път да се готви за извънземни посещения. Те може би вече са сред нас. Във вид на вируси. Междудругото, днес мина наблизо неква извънземна хвърката птица с опашка. Астероидчето може да ни хвърли още некоя зараза за поздрав.
              Е, не бил предвидил. Нали уж имала пазар? Нали тука...„някои” са/сме „неудачници? Вярно, и други „подробности” има, като ( матрица от) размери, типономинали, допуски и масата хем сходен, хем различен инструмент, запотяване, очила -дето, някои „космонафти” носят, материалите -дето не могат да са всякакви- , потреблението на енергия, пречупването на светлината, нуждата понякога, да се опреш, да се храниш и т.н, нужда да чуваш (или не) които зачеркват „херметичността”, проникването на заразите през кожата, терморежима, мъртвия обем (с отражение на дишането) и т.н., и т.п. Най-близко, са мотоциклетните каски, ама да си видял някой да спи с такава, примерно? Или да копае на +45 С ? Мога и още, ама трябва ли? Като се замисля, и 7 милиона еднакви няма да има, да не говорим, как ще се пазарят я африканци, я ескимоси, я онези, с чаршафите - накратко, не мой им угоди, че да продаде с приемлива и за двете страни, печалба и удовлетворение. Аз съм корав и не се влияя от думичката „не”, запратена ми от външен, неразбираш човек. Ала 90% гаранция давам, вече Матеев се е отказал. Щото, пак е на чужда територия, а това и паста за зъби не е, нито тубичката към нея. Рязък контраст с онова, дето ми „критикуваха” повечето, домързяло ги да врътнат един кръг, да пипнат, да видят, да изпробват. Ето, и тук, дървени философи да искаш, с лопата да ги ринеш. Такива работи.
              Last edited by Pyramid; 29.04.2020, 19:36.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                Ще дойдеш ти на моята. Натам си се запътил.
                Нищо не си разбрал от това дето съм написал, ама карай.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                  Малко за корона вируса като гледам графиката и си мисля, вземам се хващам че само гледам без да мисля

                  Значи при другите страни с многото хиляди на ден има ясно изразен пик и намаляване. При нас обаче няма такова нещо и няма да има най-вероятно. Просто случаите са прекалено малко и не тестваме на случаен принцип. Т.е. трябва да се появи някой със симптоми, да го тестват, да му тестват контактните (техните контактни, на контактните контактните и пр) и хоп излизат 5-10-20 случая.

                  Най-вероятно ние се разминахме с разпространението на болестта и влезнахме директно в етапа "танцуване" както му казват.
                  Ще дойдеш ти на моята. Натам си се запътил.

                  Естествено че приблизително достоверни данни за момента може да има само при тестване, ама не на случаен принцип, ами на принципите на представителната извадка, които са много добре познати на маркетинговите агенции.
                  Трябва тестовете да са равномерно разпределени по възраст и по пол. Да са разпределени по области, по големи и малки населени места, според броя на населението в тях. Не съм специалист, трябва те да изготвят матрицата, а медицински лица да направят изследванията.

                  Щото сега какво се оказва? Малко под 3% от тестовете са с положителен резултат за наличие на вируса. ОБАЧЕ са тествани групи хора целево, които са били контактни или вероятно контактни. И пак чисълцето е нищожно, след като вече се знае че над 80% от вирусоносителите не проявяват никакви симптоми, а 12-15% имат леки симптоми. До болнично лечение стигат под 5% от носителите.

                  Тестове на всяка седмица, представителна извадка и само тогава може да се добие някаква представа накъде отива заболяването и съответно какви мерки да се вземат.

                  Ама всъщност нашият гениЯлен вожд и предводител тези неща не го интересуват. Той ще се води така или иначе по това какво правят водещите държави, Германия, Франция....
                  А пък за него е важно да се дуе по телевизиите и да се представя за спасител на нацията. Която и тоя път няма нужда от спасение.
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    Аз да попутям за „каската - глобус”, такова. Видяхме ... предизвикателството, остана да яидим, как Великите се справят и да се учим от тях.
                    ...
                    Остави го човека. Не е предвидил, че в глобуса не може си почешеш носа. Клаустрофобична ситуация. Но пък е на прав път да се готви за извънземни посещения. Те може би вече са сред нас. Във вид на вируси. Междудругото, днес мина наблизо неква извънземна хвърката птица с опашка. Астероидчето може да ни хвърли още некоя зараза за поздрав.
                    Last edited by Trakatrak; 29.04.2020, 19:09.

                    Коментар


                    • Аз да попутям за „каската - глобус”, такова. Видяхме ... предизвикателството, остана да яидим, как Великите се справят и да се учим от тях.
                      ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение
                        Като чета, вече се умира само от корона вирус
                        За Ню Йорк си я вярно

                        https://twitter.com/nntaleb/status/1255452784696143872





                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение

                          Бях изненадан от резултата за "барбароните"
                          Би било полезно всеки да си направи тест https://www.politicalcompass.org
                          и го публикува в тази тема https://forum.investor.bg/forum/%D0%...B8%D0%BA%D0%B0
                          Ще се избегнат безполезни спорове
                          Навремето правех нещо такова, може и същото да е било. Изкараха ме либерал само защото съм толерантен. Но да си толерантен и да си подържник са много различни неща. Например, подкрепям предприемането на правителствената кампания против Ковида, но не смятам за удачни много от мерките.
                          Last edited by Trakatrak; 29.04.2020, 18:44.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                            Забравяш Кашпировски! Той си има интернет сайт и лекува от него.
                            Много ми беше смешно едно време, когато идиотите се звереха в телевизора и опяваха заедно с него. Кой ли глупак беше наредил да се пуска по ТВто....
                            Кашпировски е добър психолог и умееше да лъже глупците. Твърде опасно занимание практикуваше. И на мен ми беше интересен и се зверех да установя как въздейства. Според мен на психо ниво може би се отключваха лечебни вътрешни сили в организма или поне плацебо ефект, но също някои истерясваха и се доувреждаха. Май затова му се провали аурата на лечител.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Наистина покрай олелията с коронавируса всички вече научиха, че висока смъртност сред възрастните е имало всяка една година през февруари и март, но никой не ни го е казвал това в прав текст. Поне аз не го знаех, и затова никога не съм се пазил от грип (мене или семейството ми). Сега обаче осъзнавам, че всяка една зима от сега нататък със или без коронавируса трябва да се предприемат сериозни мерки за лична изолация и за опазване от заразяване от някой от щамовете на грипа или на короната.

                              Предполагам, че и други възрастни хора не са го знаели това, и не са се пазели от заразяване с грип. Ако го знаеха, сигурно можеха да увеличат живота си с допълнителни 2-3 години. Този ясно изразен пик в статистиката на зимната смъртност говори, че съм прав. Такъв пик не трябваше да има, но го има. Следователно старите хора не са знаели колко е опасен за тях сезонния грип, и затова са мрели като мухи при заразяване с него.
                              В Лицето някоя си д-р Първанова установи, че епидемията от грип Б през февруали си е била фактически епидемия от Ковида, но не е имало възможност да го установят. Нейните констатации за прекомертостта на мерките и тяхната несъстоятелност са нов поглед, та е добре всички да я изгледате. Колкото до грипа, всяка година се предупреждава, че е опасен за деца, бременни, хронично болни и стари хора. И има призив за ваксиниране, защото това намалява смъртността.

                              Коментар


                              • Като чета, вече се умира само от корона вирус

                                Коментар

                                Working...
                                X