IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

    Ботич, по смъртност примерно могат да се сравняват двата вида, защото испанката е смес от щамове а и е различно семейство вируси от коронавирусите. Аз това твърдя и искам да видя, че не съм прав, като казвам, че не може да ссе сравняват двете семейства и да се принизяват и неглижират коронавирусите като MERS и SARS до обикновените грипове, които са всяка година при нас. На коронавируса някои хора му викат "грипче" и така се сее заблуда, че е безобиден и че е грип. Понеже споменаваш испанския грип, ако имаше като него нов грипен шам с 10% смъртност, пак ли щеше да е "грипче"? Обясни ми, някъде виждаш ли грешки в заключенията ми?
    Има 2 вида "болести" - дето не знаем как да ги лекуваме и дето знаем
    Испанския грип и сега си съществува. И пак си умират хора но нямаме раздухана повсеместна драма.
    Короната и тя ще си съществува (може би) след 100 години ама и от нея няма да мрем.
    Със СПИН какво се случи - навсякъде го има, ама не мрем вече от него повсеместно. И с короната ще си живеем в "хармония" .
    Пак щеше да е грипче - мъничка рнк гад дето ще ни мори като мухи. Временно. 1-2-3 години макс и после ще се научим да се пазим, да лекуваме, да избягваме масовия фатален край.
    Сега само можем да сваляме напрежението, че непрекъснато ни насаждат страх, като го наричаме (безобидно) грипче.
    Никой не се заблуждава че се разболяват хора и се мре.
    То и от катастрофа се мре, ама не умираме от страх да се качим на кола, да се разхождаме по улицата. Превъзмогнали сме го, както превъзмогваме страха да се изправим като деца. Някои страхове не успяваме никога - змия, акула. има и по простички от тъмно, вода, мишка, високо.
    "Грешката" е прекаленото фокусиране в короната.
    Тя е част от живота не края на живота
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
      Ако искате да знаете защо се случва това,гледайте речта на Бил Гейтс от 2015г. https://www.facebook.com/ditko.pitko...2543396757161/
      Да, точно както им изнася, с 14 дни инкубационен период, здрав си, но не знаеш, че си болен, хитро измислено за да затворят и здравите наравно с болните - димек всичко. Уж нов вирус, а всичко дето им изнася вече се знае? Как измислиха само това да карантинират здрави и прави, хитро

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Китайски учени: Коронавирусът може да се предава по полов път

        Прочети още : https://www.actualno.com/world/kitaj...mrRcGLik6Ir9Cg
        © Actualno.com


        ЛОШО..МНОГО ЛОШО..
        Тъкмо ще разбереш, с кого си се сродил.
        Last edited by марин; 10.05.2020, 09:31.

        Коментар


        • Ако искате да знаете защо се случва това,гледайте речта на Бил Гейтс от 2015г. https://www.facebook.com/ditko.pitko...2543396757161/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            С какво ще сравниш "испанския" ГРИП
            Ботич, по смъртност примерно могат да се сравняват двата вида, защото испанката е смес от щамове а и е различно семейство вируси от коронавирусите. Аз това твърдя и искам да видя, че не съм прав, като казвам, че не може да ссе сравняват двете семейства и да се принизяват и неглижират коронавирусите като MERS и SARS до обикновените грипове, които са всяка година при нас. На коронавируса някои хора му викат "грипче" и така се сее заблуда, че е безобиден и че е грип. Понеже споменаваш испанския грип, ако имаше като него нов грипен шам с 10% смъртност, пак ли щеше да е "грипче"? Обясни ми, някъде виждаш ли грешки в заключенията ми?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение

              Според мен, държавата по спешност трябва да изгради, като резерв едни център /оборудван санитарно и със средства за първична медицинска помощ/, за карантиниране на лица-български граждани, завръщащи се от чужбина, които са с установено заразяване с COVOID-19, но без да се налага хоспитализация към момента на пристигането им! Така ще се обезпечи тяхната изолация от семействата им, ще се минимизират рисковете от заразяване в инкубационния период, а и контролът, върху тези дейности ще бъде по-лесно осъществим! Не може да им се забрани да се прибират в Родината си, но може да се карантинират задължително и ефективно! Видя ес, че на самоконтрол, самодисциплина и самосъзнание у българина не може да се разчита!
              Много по-малко пари щяха да бъдат пръснати ако това дето казваш беше направено .Всички самолети се пренасочват към летище Бургас и оттам
              с автобуси се извозват до бежанските лагери в Странджа или в изолирани курорти по морето.Двадесет дни наблюдение и ако всичко е нормално
              се освобождават.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение

                Форумната управа не взе марки, да му забрани достъп до форума.
                С бездействието си форумната управа става съпричастна с възгледите на потребителя и очевидно подкрепя крайния му антисемитизъм. За култура и образование в контекста на този потребител е абсурдно да се говори.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Аз виждам:
                  - Едно МЪДРО БСП.
                  ...ама НЕГО не го виждам. Т.е., има някакво но, така се е улисало в междуособици и -дори, когато те не пламтят - пак не си вижда избирателите, ами само електорат. Някакъв. Без право да пита и да изисква, ами само, им „длъжен” да си ги избере”, щото, ГЕРБ бил лош. Ок, лош-лош, ама вие, както сте тръгнали, преди да стигнете, сами сте се спънали в себе си.
                  - ТОВА става. А, знаем, ТАКА, власт НЕ се взема. Губи се. Пак. За още един мандат.
                  Сами не са на себе си, а уж единствена опозиция.
                  Разпадаща се отвътре.

                  ​​​
                  Няма "МЪДРО БСП", КОЛЕГА! ТОВА Е ПАРТИЯ НАСЛЕДНИК НА ТЕРОРИСТИЧНА ОРГАНИЗАЦИЯ /АПРОПО, ДА СТЕ ЧУЛИ БСП ДА СЕ Е ИЗВИНИЛА ЗА АТЕНТАТЪТ В ЦЪРКВАТА "СВЕТА НЕДЕЛЯ" ОТ 16 АПРИЛ 1925Г.? НЕ, НАЛИ!/. Няма и да се извинят!
                  ВТОРО, БСП Е ПАРТИЯ, КОЯТО СЪСИПВАШЕ И ЗАБАВЯШЕ РЕФОРМИТЕ! ПАРТИЯ КОЯТО ДОКАРА ЦЯЛАТА ДЪРЖАВА ДО ТЕЖКА ИКОНОМИЧЕСКА КАТАСТРОФА 1996-1997Г.! много бързо забравихте това! Румен Гечевци и прочее ми ,,наливат акърл" от БСТВ! ТО БИВА НАГЛОСТ, БИВА, НО ТАКОВА БЕЗОЧИЕ, НАГЛОСТ КАКВИТО ДЕМОНСТРИРАТ РУСКИТЕ ПОДЛОГИ ОТ БСП НЯМА НИКЪДЕ! ТОВА Е ТУМОР ЗА БЪЛГАРИЯ!
                  ТОВА Е ПАРТИЯ, КОЯТО ТРЯБВАШЕ ДА БЪДЕ ПОСТАВЕНА ИЗВЪН ЗАКОНА, НО УВИ, НЕ БЕШЕ, ЗАЩОТО ОТ ДС НАПРАВЛЯВАХА ПРЕХОДА!
                  За щастие, електоралната база на БСП постепенно, но неумолимо се свива! Ще разчитат на провокации и на намеса на Руската федерация във вътрешните работи на България, за да дойдат на власт! Справка 2013г.! Те са способни на всичко!


                  А ЧУЛ ТЕ ГОСПОД, ДАНО БСП ДА СЕ РАЗПАДНЕ ОТВЪТРЕ, като партия, ДА ОТИДЕ ОКОНЧАТЕЛНО В ИСТОРИЯТА И ИМЕТО Й ДА СЕ НЕ ЧУВА ПОВЕЧЕ, КАТО ПОЛИТИЧЕСКИ СУБЕКТ!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

                    Направо не виждам какво може да попречи за 4. За сега.
                    Аз виждам:
                    - Едно МЪДРО БСП.
                    ...ама НЕГО не го виждам. Т.е., има някакво но, така се е улисало в междуособици и -дори, когато те не пламтят - пак не си вижда избирателите, ами само електорат. Някакъв. Без право да пита и да изисква, ами само, им „длъжен” да си ги избере”, щото, ГЕРБ бил лош. Ок, лош-лош, ама вие, както сте тръгнали, преди да стигнете, сами сте се спънали в себе си.
                    - ТОВА става. А, знаем, ТАКА, власт НЕ се взема. Губи се. Пак. За още един мандат.
                    Сами не са на себе си, а уж единствена опозиция.
                    Разпадаща се отвътре.
                    ​​​

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      Добре де, образно казано. Може и 4 да са. Чак толкова дълги многоходовки нещо, отдавна не съм виждал.
                      Направо не виждам какво може да попречи за 4. За сега.
                      И това ще мине ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

                        Е как написа думата "хитрец" с буквите у, м, е, н?
                        Не, не е изгубил контролирано, очаквал е 5 пункта разлика, мое мнение.
                        И няма да бъде свален - ще си сложи човек за 4 мандат и ще се прави на Сокол, това даже ще му е по натура.
                        Не стоплям за третата крачка - 1 - каубоите, 2 - ДП ... а 3 -?
                        Добре де, образно казано. Може и 4 да са. Чак толкова дълги многоходовки нещо, отдавна не съм виждал.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          ................................ Вече си мисля, Боко ги води с три крачки. (Простак но, умен. ) Трябваше му такъв като Радев да „поцарува” та, изпрати онази папагал'ца, Фефка ти Фафева. ЗА ДА ИЗГУБИ КОНТРОЛИРАНО.
                          Този тарикат изобщо не е лесен за сваляне.
                          Е как написа думата "хитрец" с буквите у, м, е, н?
                          Не, не е изгубил контролирано, очаквал е 5 пункта разлика, мое мнение.
                          И няма да бъде свален - ще си сложи човек за 4 мандат и ще се прави на Сокол, това даже ще му е по натура.
                          Не стоплям за третата крачка - 1 - каубоите, 2 - ДП ... а 3 -?
                          И това ще мине ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение

                            Така е! Радев се оказа едно пълно разочарование и фиаско, като Президент и Обединител на нацията! Генерал Румен Радев, беше един отличен /като за тежките условие на ресурсен недоимък в Българските ВВС, пилот и генерал/, но дотук! Да си беше гледал изтребителната авиация и да се изявява в сфери, в които действително е силен! Само едно зане, ежби, ежби, ежби! Румен Радев действа не като действителен, реален обединител на нацията, , като куче на каишка на БСК и Корнелия Нинова! Но стига, да не се отклоняваме в политическа насока, ЗАЩОТО ТАЗИ ТЕМА НЕ Е ЗА ПОЛИТИКА!!
                            И двамата го докарват на приказки но, вгледаш ли се в делата им...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Друга е работата: „Уреди си живота”, и си отсвири длъжността. Не му пука, реално, за гражданите нито, за държавата -нали той е добре, останалото, е без значение. Очаквах, на 3-ти амарт, на Шипка, юоне да отправи призив към гражданите да,се пазят, вурусът вече беше дошъл у нас - нищо подобно, продължи базсмислената си ежба, с Боко и - дай, да се правим на мъже. Дни след това, Габрово бе сред първите, „удостоени” от вируса, градове. Има и друго но, и това, не е малко.
                              Така е! Радев се оказа едно пълно разочарование и фиаско, като Президент и Обединител на нацията! Генерал Румен Радев, беше един отличен /като за тежките условие на ресурсен недоимък в Българските ВВС, пилот и генерал/, но дотук! Да си беше гледал изтребителната авиация и да се изявява в сфери, в които действително е силен! Само едно зане, ежби, ежби, ежби! Румен Радев действа не като действителен, реален обединител на нацията, , като куче на каишка на БСК и Корнелия Нинова! Но стига, да не се отклоняваме в политическа насока, ЗАЩОТО ТАЗИ ТЕМА НЕ Е ЗА ПОЛИТИКА!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

                                Разбирам те, няма да го защитавам, защото сам си е виновен, НО - уредиХА МУ живота. А както сме чували, далече преди Маги да ни припомни за сиренцето в капана, рано или късно сметката ще бъде предявена за плащане.
                                А да, - не го извинява и това, че около 3 март се чуваха мнения за "обикновения грип".
                                Факт. Не му стиска да се изправи пред мен, скача на Боко. Тотално, грешен ход. За пред заблудени хора. Вече си мисля, Боко ги води с три крачки. (Простак но, умен. ) Трябваше му такъв като Радев да „поцарува” та, изпрати онази папагал'ца, Фефка ти Фафева. ЗА ДА ИЗГУБИ КОНТРОЛИРАНО.
                                Този тарикат изобщо не е лесен за сваляне.

                                Коментар

                                Working...
                                X