IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

    Колко ти плащат? Ти си денонощно в тази тема ? Сутрин, обед, вечер ти винаги си тук дежурен на своя пост. Ясно е, че си платен драскач и защитник на мерките на НОЩ , та питам колко ти е надника така яростно да защитаваш тиквата и оня с пагоните ?
    Сутрин обикновенно не съм тук някой дни не влизам чак до късния следобед БГ време , иначе работя за една американска фирма (за мой късмет десничарска, за разлика от повечето левичарски) и съм затворен вкъщи хоум офис и имам много време за форума защото пазарувам веднъж на 10 дни и нямам други ангажименти след като съм със семеен статус разделен и не мога да практикувам забиването жени поради не работещите заведения ....

    Аз по-скоро мога да обвиня част от другите че искат България да се издъни с мерките и да е много зле само и само баце да изглежда зле, не мога да реша за кой точно са платени

    ПП Бях на партито на елана в това което сега е тифани, възрастна лелка от еланата в стария им офис ако е добра с физиономиите също би се сетила за мен ... бях при Миро като полки загуби баса от Петър Караиванов купи си риза искаше да плати сметката с останалите - седях в дясно от полки през няколко места и бях най малкия там Албенчо ми е давал съвети как да си лекувам един бор и бях тук преди много години като БатеПешо с оригиналния си ник написа че ако някой му се бачка му трябва 4 декара двор и със здраво бачкане от април до октомври и може да изкара 12 бона на цени от времето на поста на зелечуците ...... Асен 1975 един ден каза пертола утре тръгва и го нашортик със почти фул сайз акаунта си (никога не съм изкарвал толкова за ден дори от БФБ) и с предния си по стар ник помня Джоан и Афтърдарк от тогавашната тема за имоти... И знам какво онзачава ника на Дебнем на Замушка защото го обясни в един пост преди повече от 10 тилетие, забравих че съм виждал в релано време как Пепи пише Влака тръгва валяка мачка и съм чел съм Одата за 10 ракети като излезе а при някой участвах - на това му се казва да си здраво интегриран с дадено място онлайн -

    ППП на геймърска терминология сегашната ситуация е като да се намирам на ниво Survive и смятам да го мина
    mWPCloud.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Щабът от днес:
      “ Що се отнася до заразените във Филиповци и Столипиново, то от Щаба заявиха, че 50% от бързите тестове са положителни, тестването продължава.“
      Пуснаха, братята да се върнат безпрепятствено от чужбината, без карантини, без тестове по КПП та и летища, сега ние ще ......
      Ми че те винаги са си боледували от грип много повече от другите.
      Last edited by 78-10; 17.04.2020, 10:50. Причина: Преместих част от текста в другата тема, там е по-подходящ.

      Коментар


      • Щабът от днес:
        “ Що се отнася до заразените във Филиповци и Столипиново, то от Щаба заявиха, че 50% от бързите тестове са положителни, тестването продължава.“
        Пуснаха, братята да се върнат безпрепятствено от чужбината, без карантини, без тестове по КПП та и летища, сега ние ще ......

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
          Антируското тролене как променя ФАКТА, че в неспазващата карантина Швеция заразените и умрелите са 2-3 пъти по-малко от Франция, Италия и Испания?
          Кажи бе Миме, не ми пробутвай русофобията си!
          С теб няма смисъл да се спори Но за мислещите тук:
          Държава Население Брой заразени Общо умряли Умряли / 1M население
          Spain 47 100 396 184 984 19 315 410
          Belgium 11 524 454 34 809 4 857 421
          Italy 60 238 522 168 941 22 170 368
          France 67 076 000 165 027 17 164 256
          UK 66 435 550 103 093 13 729 207
          Netherlands 17 455 581 29 214 3 315 190
          Switzerland 8 603 900 26 732 1 281 149
          Luxembourg 626 108 3 444 69 110
          Sweden 10 338 368 12 540 1 333 129
          Ireland 4 921 500 13 271 486 99
          USA 329 630 405 677 570 34 617 105
          Iran 83 366 530 77 995 4 869 58
          Portugal 10 276 617 18 841 629 61
          Denmark 5 822 763 6 879 321 55
          Total 723 416 694 1 523 340 124 155 172
          Единственото важно число тук е "Умряли на 1 милион население"
          Битката за челните места е оспорвана
          https://www.worldometers.info/coronavirus/

          От таблицата се вижда, че Швеция се класира доста добре -
          8-ми при 215 наблюдавани за COVID-19 и има шансове да излезе начело
          • Въпреки, че Швеция е много по-малко посещавана от туристи (предимно китайци) и бизнесмени, отколкото Франция, Италия и Испания.
          • Въпреки, че масовото заразяване в Швеция започва с 15 - 25 дни по-късно от другите ...
          П.П. Както се вижда, има размествания от класирането преди 3 дни

          Коментар


          • Аз вчера без да искам попаднах в една колона коли на изхода на София.
            Както вече писах, преди месец се изнесох от столицата в една селска къща
            и пътувам предимно веднъж седмично до един колониал близо до околовръстното
            и магистралата за храна и продукти.
            Та, вчера за лош късмет попаднах в колоната. Какво да кажа - нормални хора.
            Повечето коли бяха със софийска регистрация, а хората - предимно
            във видимо трудоспособна възраст. Нямаше разправии на КПП-то.
            Що се отнася до мерките - вече съм писал: от собствен опит знам,
            че един от най-големите резервоари на вируси от всякакъв вид е градският транспорт.
            Но, никой не го спира. Напротив, фаворизира се.
            ,

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              според мен нещо са репортували не както го правеха преди. някоя статистика за изкарали от някой окръжен град загубена
              "Годжи" каза вече, че труповете не могат да се крият, но малоумниците все още не разбират, какво е имал предвид.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                Махнаха карантините,тръгнаха на работа и болеста за съжаление взе да се завръща.Същото се наблюдава в цяла
                Азия ,много упорит вирус.
                според мен нещо са репортували не както го правеха преди. някоя статистика за изкарали от някой окръжен град загубена
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Първо не съм Ендър, но изпитвам уважение към тезите му. Второ от написаното от теб разбирам че си очаквал да има в София огромно количество говеда, които да се юрнат да нарушават съществуващата заповед. Затова е трябвало превантивно да бъде наказано цялото общество заради шепа боклуци, които са тръгнали да нарушават правилата.
                  ​​​​​ Не мога да разбера тези индивиди, които в името на личните си глезотии саботират усилията на цялото общество. За мен това са маргинали, някаква измет, която презира другите и възприема успеха си не като форма на сътрудничество с другите а като форма на ощетяване на околните. Та тези дето вчера са хукнали на море и са нарушили заповедта са си някакви отрепки и много бих искал компетентните органи да предприемат мерки да установят нарушенията и да наложат наказания. Не ми е ясно дали в този момент имат ресурс, но ако зависи от мен бих проверил всички декларации за излизане от София от вчера. Правилата и хората трябва да се уважават.
                  +1
                  И "говеда" има и "селендури" има. Разпознават се по тяхната наглост. В София са най-гоуем % или така изглежда.
                  Не случайно стана "огнище" - критична маса неуправляеми "говеда", нагли егоисти,бали са всичко, щото държавата е "зла" и трябва постоянно да се лъже и краде. Справка фалщивите декларации. Селендурите са добре, щом на тях им е добре.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

                    И при фаталния край може да не са регистрирани. Не само в Китай, а навсякъде. В Банско от 330 тествани, 25 са го минали без да се сетят, а 3-ма са активни и май и те нямаше да се сетят, ако не бяха уцелили промото на щаба с тестовете.

                    При масово тестване смъртността ще падне драстично и ще е не повече от 0.1%.
                    Ми така си е - и лекарите го казват постоянно, въпреки, че някои си мислят че са здрави - може да разнасят вируса цели 2 седмици без да разберат.
                    Следствие от това е, и че няма как да се съпоставят заразени и умрели в един ден, без да се отчете изоставането на едното явление от другото. Пикът в заразяването не съвпада с пикът на фаталните случаи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Първо не съм Ендър, но изпитвам уважение към тезите му. Второ от написаното от теб разбирам че си очаквал да има в София огромно количество говеда, които да се юрнат да нарушават съществуващата заповед. Затова е трябвало превантивно да бъде наказано цялото общество заради шепа боклуци, които са тръгнали да нарушават правилата.
                      ​​​​​ Не мога да разбера тези индивиди, които в името на личните си глезотии саботират усилията на цялото общество. За мен това са маргинали, някаква измет, която презира другите и възприема успеха си не като форма на сътрудничество с другите а като форма на ощетяване на околните. Та тези дето вчера са хукнали на море и са нарушили заповедта са си някакви отрепки и много бих искал компетентните органи да предприемат мерки да установят нарушенията и да наложат наказания. Не ми е ясно дали в този момент имат ресурс, но ако зависи от мен бих проверил всички декларации за излизане от София от вчера. Правилата и хората трябва да се уважават.
                      баси мамата.
                      Все другите са ви виновни.
                      ВСЕКИ СЕ ПАЗИ САМ.
                      Да очакваш от някакви еднокнижни некадърници и фатмаци да те опазят ?!?!?
                      АКО НЕ СЕ ПАЗИШ САМ И ГОСПОД НЕ МОЖЕ ДА ТЕ ОПАЗИ.
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

                        И при фаталния край може да не са регистрирани. Не само в Китай, а навсякъде. В Банско от 330 тествани, 25 са го минали без да се сетят, а 3-ма са активни и май и те нямаше да се сетят, ако не бяха уцелили промото на щаба с тестовете.

                        При масово тестване смъртността ще падне драстично и ще е не повече от 0.1%.
                        Ще тестват всички българи ,но какво правят със заболелите?Не трябва ли да бъдат някъде изолирани или ще си живуркат по къщите и ще се надяваме
                        на тяхната отговорност?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Ендъре/4д, ако имаха поне малко акъл генералгоджитата, щяха да затворят София във вторник вечер, а те пуснаха хората, пък сега да не се връщали? Логика от фатмаци?!?! Нищо де и тази заповед ще е предпоследна - беше ясно, че ще го направят това затягане, ма БХ стайл в 23 часа, да има съспенс. За пръв път гледам такова събитие, за мен единственото интересно беше, че и беновска вече е мисирка на хранилка. Какво нешо е гладът - генералгоджитата ще го разберат по трудния начин
                          Първо не съм Ендър, но изпитвам уважение към тезите му. Второ от написаното от теб разбирам че си очаквал да има в София огромно количество говеда, които да се юрнат да нарушават съществуващата заповед. Затова е трябвало превантивно да бъде наказано цялото общество заради шепа боклуци, които са тръгнали да нарушават правилата.
                          ​​​​​ Не мога да разбера тези индивиди, които в името на личните си глезотии саботират усилията на цялото общество. За мен това са маргинали, някаква измет, която презира другите и възприема успеха си не като форма на сътрудничество с другите а като форма на ощетяване на околните. Та тези дето вчера са хукнали на море и са нарушили заповедта са си някакви отрепки и много бих искал компетентните органи да предприемат мерки да установят нарушенията и да наложат наказания. Не ми е ясно дали в този момент имат ресурс, но ако зависи от мен бих проверил всички декларации за излизане от София от вчера. Правилата и хората трябва да се уважават.

                          Коментар


                          • Някой да знае повече за това?
                            https://www.facebook.com/mitko.manov...5621890304722/
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              Покой на душите им. Починалите към днешна дата са били заразени преди месец-месец и половина.
                              А част от заразените (откритите като такива) днес ще са критични след месец. Този лаг във времето е един от проблемите, който им претовари болниците. Отделно от него е възможността, в милиарден Китай някои случаи из села и паланки изобщо да не са регистрирани като заразени, да си го карат на крак и едва при фаталния край да ги регистрират. Никъде няма 100% откриваемост на заразените. И тук някои са го изкарали "на крак", доколкото се констатира в Банско.
                              Това не е грип, в който усещаш симптомите на същия ден, вземаш мерките и след седмица си излекуван.
                              И при фаталния край може да не са регистрирани. Не само в Китай, а навсякъде. В Банско от 330 тествани, 25 са го минали без да се сетят, а 3-ма са активни и май и те нямаше да се сетят, ако не бяха уцелили промото на щаба с тестовете.

                              При масово тестване смъртността ще падне драстично и ще е не повече от 0.1%.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                                Факултета и Филиповци наистина са пламнали,генералът се изпусна ,че от всички изследвани в тези два квартала 50% са положителни.

                                Там - тестовете и изследванията трябва да бъдат, поне по два пъти ДНЕВНО! Това би било реалната ЕКСТРЕМНА картина, която хипотетично може да се случи, ако не се предприемат брутални мерки за спирането на излизане и посещения на двата квартала! /има живеещи, вън от тях, а и зареждането на техните "магазинчета"...!.../ Доста въпросителни!

                                Много реална мярка: привикват се "тарторите" /старшини, или както им казват/, които имат негласно лидерство и всички се вслушват в тях, осигуряват се продукти за тях и за ония, на които лидерите разчитат... Редно е да им се дадат и пари, каквито ИМА, защото ако някой каже, че в момента няма пари - директно отива в лагера на грубата опозиция...

                                Тия почват разяснителни мерки и обяснения, като ежедневно се отчитат: те си познават хората, знаят на кого разчитат, но по-важното - на кого НЕ МОГАТ да разчитат... Повече уважават и се съобразяват със старейшините си!

                                В противен случай - никаква "блокада" на кварталите ФакултетО и Филиповци не би помогнала - през горичките - на 100 - 200 метра и са си между нас...

                                50-те %...

                                Даммм, ама те се занимават и с "чистотата"... Знаят ли шефовете им, че самите те, преди да вдигнат поредният контейнер, който се изсипва в бункера на специализирания превоз..., самите "работници от "чистотата"" - пребъркват /С РЪЦЕ!/ контейнера... Това НЕПОЗВОЛЕНО действие - им е ежедневие! Вероятно..., да де - много е вероятно - да получават и ръкавици... /не, за да пребъркват контейнери с тях!/, но те дори и тия ръкавици не носят! /впечатление от вчерашният четвъртък!!!/ ... Та, зачудих се - АКО имат гумени ръкавици - за какво ги използват?

                                Какво пък ме интересува! ... ((

                                Да, интересува ме! Не може да не се интересуваме от адекватното отношение на всички, ако са в една посока!

                                Смисълът - едни да спазват определени мерки, а други - да НЕ спазват елементарното - има НУЛЕВА СТОЙНОСТ!

                                Лично мнение...

                                Коментар

                                Working...
                                X