IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

    Само знам, че това е класиката на производство на активен въглен. Спокойно можеш и ти да погледнеш в мрежата по въпроса.
    Съмнявам се точно сега да изнасят костилките, щом можем сами да си правим активен въглен... ма знае ли човек кви ше ги вършат тея горе?
    Технологията е проста.

    Активният въглен адсорбира (задържа) по-големи молекули, като тези на бойните газове, па камо ли да не задържи вирози и бактерии.
    Не ми е хрумнало, дори д някой да изнася костилки.
    Гледам практично на въпроса и питам, ако науката ни има някакво решение, просто, ефективно, че и евтино, защо не се работи по него?
    Нямам и журналистическа карта да питам Щаба?
    В нета не открих повече подробности

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

      Кой имаше полза от войната в Ирак? Само САЩ ли? И как така всички се оказохме в кюпа и на едно размахано шишенце газ се вързахме?
      Има ли значение кой е виновен като големите институции ще развържат кесиите да плащат? Икономика, която има огромни дисбаланси удобно ли е да се търси и виновник за масите, за да не линчуват правителства? Удобно ли е обезумелите от страх да се затварят и социално дистанцират?
      Най- изявените медии са и най-близки до управленията или имат щедри спонсори...
      Много въпроси с труден отговор
      Ирак?!
      И за кой е удобно "обезумелите от страх да се затварят и социално дистанцират"?!Не е ли по -удобно ,включително и за власта и за богати и не чак толково богати работодатели(капиталисти) ,"обезумелите" да ходят да бачкат ,да правят по-богат тоя ,за който бачкат,да ги стрижат с по 40 % данъци с които разполага пък власта,както и е най-удобно,а не да се седят по къщите ,да мислят щурутии и да обезумяват?!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

        Груев,майната му на вируса , правим му игнор....От многото ти постове,поне аз,разберам ,че търсиш виновника за всичко,което в момента се случва...И си го открил....Това е Щаба воглаве с проф.Мутафчийски ,с активната подкрепа на Б.Б.....Не мога да повярвам ,че интелигентен човек ,като теб не вижда цялостната световна картина?!Но пък щом ти харесва и те успокоява,че си открил виновниците за това,което се случва и тепърва ще се случва,твоя воля...
        И за нищо не си виновен,бе човек!Кой те е обвинил,че искаш да работиш и да запазиш стандарта си?!И защо си мислиш,че останалите не работят ,не се осигуряват ,не правят бизнеси и не страдат от тази ситуация?
        Едно трябва да приемеш....Стуацията безвъзвратно се е променила...Като бизнесмен,аз ли трябва да те уча,че трябва да се пренастроиш на новите условия?
        Груев,знаеш ли, кой ще ми е най-големият кеф?След два месеца да ме обявиш,че аз съм най-големия олигофрен не само в тоя форум,а в целия свят, и всичко е било една пунта -мара...А аз обещавам поне една година "да не си показвам носа" във форума....То така или иначе няма да имам много време за писане,щото ще съм зает с далеч по-важни и по-приятни за мен неща,отколкото драскотене по форуми.....
        Ретро, не си ме разбрал, ще се пробвам да го обясня така, както баба ми (светла ѝ памет) ми обясняваше някога - ако всички са тръгнали да се давят, и ти ли ще скочиш с тях? Баба беше със завършен 8-ми клас, щото прадядо си похарчил парите за двамата си сина, за да станат висшисти, но беше изключително природно интелигентна. Сигурно заради нея не съм мейнстрийм и винаги проверявам новините, преди да им се доверя напълно. Да, по-трудно е това, пък и не е атрактивно, къде по-лесно е да гледаш генералгоджи и да се страхуваш, поради което да тичаш да се запасяваш с тоалетна хартия. За генералгоджи ми е все тая - той е просто прокси, един никой и толкова, който ще бъде следващият кандидат за президент на герП - да, толкова елементарни са нещата! И да, ситуацията се е променила, а в тази променена ситуация ние какво правим - ръсим със захар и затваряме хората като рецидивисти. Толкоз!

        И не, няма да си най-големият олигофрен, много други са преди теб в тази класация, ти си просто мейнстрийм на принципа на авторитета - щом са го рекли по талавизора, значи е вярно и не се обсъжда ни най малко. Колкото до мен, аз ще оцелея, просто ми създават неудобство, виж хората около почти сигурно ще са сринати психически, но на никого не му пука за това. Важните са трите бабички и да не ни обвинят, че не сме действали, а европартньорите да ни потупат по главата. Та така, бъди здрав, апокалипсисът пак се отлага
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

          Благодаря, голяма радост , но кажи повече за производството им. Правителството даде ли зелена светлина и почна ли производство, зер всички да имаме и да почва движението да се види какво може да оцелее от бизнеса и фиска, а и да се пазят хората?
          Може и да изнасяме, нали навсякъде били дефицитни, а от БАН казват милиони сме готови в кратък срок да правим? Какво липсва?
          Само знам, че това е класиката на производство на активен въглен. Спокойно можеш и ти да погледнеш в мрежата по въпроса.
          Съмнявам се точно сега да изнасят костилките, щом можем сами да си правим активен въглен... ма знае ли човек кви ше ги вършат тея горе?
          Технологията е проста.

          Активният въглен адсорбира (задържа) по-големи молекули, като тези на бойните газове, па камо ли да не задържи вирози и бактерии.

          Коментар


          • Антирадиционните маски П70 са произведени през 70 - те години във времената на душевадния социализъм и са със отлично качество .....Сигурно има към 100 К във ВВЗ, но няма да стигнат до пазара - за военни, медици, пожарникари ( да има за тиквата...)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

              Аз знам.
              Активният въглен се произвежда от тези костилки, като най-добър.
              Благодаря, голяма радост , но кажи повече за производството им. Правителството даде ли зелена светлина и почна ли производство, зер всички да имаме и да почва движението да се види какво може да оцелее от бизнеса и фиска, а и да се пазят хората?
              Може и да изнасяме, нали навсякъде били дефицитни, а от БАН казват милиони сме готови в кратък срок да правим? Какво липсва?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                Пак да те попитам,кой има ползи от това "раздуване" на ситуацията?!
                Самите медии имат полза... Е, да де,ама нали се сещаш,че от цялата ситуация,паричните потоци от реклами почват да им намаляват....
                Бедните имат полза...Ами не съм забелязал бедните да имат осбено голямо влияние и контрол върху медиите....
                Средната класа.....И за нея не съм забелязал да има влияние и контрол върху медиите...
                Богатите ....Е, да де ,ама нали забеляза какво се случи и се случва по борсите, и какви трильони се изпариха..."Глобални" концерни затварят фабрики уж за месец....
                Други богати - изброй ги,или поне им опиши характеристиките....
                Политиците - нали се сещаш,че е огромна вероятността при една попиляна икономика,да бъдат изхвърлени като парцали....
                Други .........
                Кой имаше полза от войната в Ирак? Само САЩ ли? И как така всички се оказохме в кюпа и на едно размахано шишенце газ се вързахме?
                Има ли значение кой е виновен като големите институции ще развържат кесиите да плащат? Икономика, която има огромни дисбаланси удобно ли е да се търси и виновник за масите, за да не линчуват правителства? Удобно ли е обезумелите от страх да се затварят и социално дистанцират?
                Най- изявените медии са и най-близки до управленията или имат щедри спонсори...
                Много въпроси с труден отговор

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                  тези са само противопрахови това не е годжито а някой друг от военния университет (на цялата снимка стоеше до него)

                  Идеята че поне сега при комерсиалните маски (АБЕК които пазят от органични газове , ) ама им трябва п3 допълнителен филтър за да се води че пазят и от вируси
                  Като не знаеш, знаеш ли, че не знаеш?

                  Войниците имахме учение, при което ни пускаха задушлив боен газ (хлорпикрин или подобни) в специална стая, а ние с противогазите. Немаше проблеми.

                  Коментар


                  • Водещ експерт от Южна Корея говори как се справят те, още на третото изречение от началото на предаването се казва че всички там носят маска

                    Аз не мога да ви разбера хем искате да рестартираме икономиката рано, хем не искате да носим маски


                    mWPCloud.com

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                      Ако филтрите на годжито са от активен въглен (най-вероятно), армейските ми, описани по-долу, са с поне стократно по-голям обем, то ест поне 100 пъти по-ефективни.

                      Но дишането е по-трудно, особено ако бягаш – с Калашника, сумката с 4те му пълнителя, манерката, одеалото/шинела свити през другото рамо, и некои други военни аксесуари – по пресечена кална планинска местност. Да не говорим пък за кашиците с картечница "Калашников" или РПГ на рамо.
                      (Това годжи горе не ги знае тея работи, не му е и работа да ги знае)
                      тези са само противопрахови това не е годжито а някой друг от военния университет (на цялата снимка стоеше до него)

                      Идеята че поне сега при комерсиалните маски (АБЕК които пазят от органични газове , ) ама им трябва п3 допълнителен филтър за да се води че пазят и от вируси
                      mWPCloud.com

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                        Гледах преди 2 седмици от БАН показваха маски с филтър от костилки, за които се твърдеше, че имат много ефективно действие в случая с вируса и почистването на филтъра лесно, което ги прави удобни за многократна употреба. Абсорбирали като активен въглен. Пишеше, че могат и милион такива да направят бързо и за малко пари.
                        Знаеш ли нещо повече?
                        Хем да развиваме собствената си наука и производство, както казва Макрон
                        Аз знам.
                        Активният въглен се произвежда от тези костилки, като най-добър.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                          Toва е определено интересно, но все пак е разработка на един човек, при това инженер. Просто е забелязал закономерности в данните, но без обстойна проверка е трудно да се каже дали не е проявил малко пристрастие за да си докаже по-убедително тезата.
                          Инженера е забелязал корелацията в данните, но тази корелация не гарантира наличието на причинно-следствени връзки. Може да ги има, но може и да ги няма, а да съществува някаква 3-та причина, която да създава двете корелиращи редици.

                          Например има висока корелация между замръзването на водата и смъртноста на прасетата и пуйките, но първопричината са наближаващите коледни празници.
                          Last edited by Mateev; 28.03.2020, 13:36.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                            Пак да те попитам,кой има ползи от това "раздуване" на ситуацията?!
                            Самите медии имат полза... Е, да де,ама нали се сещаш,че от цялата ситуация,паричните потоци от реклами почват да им намаляват....
                            Бедните имат полза...Ами не съм забелязал бедните да имат осбено голямо влияние и контрол върху медиите....
                            Средната класа.....И за нея не съм забелязал да има влияние и контрол върху медиите...
                            Богатите ....Е, да де ,ама нали забеляза какво се случи и се случва по борсите, и какви трильони се изпариха..."Глобални" концерни затварят фабрики уж за месец....
                            Други богати - изброй ги,или поне им опиши характеристиките....
                            Политиците - нали се сещаш,че е огромна вероятността при една попиляна икономика,да бъдат изхвърлени като парцали....
                            Други .........
                            Мисля, че тези, които ще дават тепърва трилионите кредити и след това ще ни държат в джоба си.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                              То май противопраховата част беше важна (не познавам филтъра на бг противогаз в подробности)

                              Ако имаш от тези полумаски P70 или нещо подобно се казваха дето дадоха на полицайте от резерва си направо готов

                              Военния завод който ги е правил може да направи голям удар ако пусне пройзводство и ги пусне за граждани (не само в БГ ами в цяла европа)

                              Гледах преди 2 седмици от БАН показваха маски с филтър от костилки, за които се твърдеше, че имат много ефективно действие в случая с вируса и почистването на филтъра лесно, което ги прави удобни за многократна употреба. Абсорбирали като активен въглен. Пишеше, че могат и милион такива да направят бързо и за малко пари.
                              Знаеш ли нещо повече?
                              Хем да развиваме собствената си наука и производство, както казва Макрон

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                                Не отричам въобще новия грип, концентрирам се, както виждаш, върху вирусната роля на медиите, раздуващи нещата.
                                Вредите от мерките срещу този медийно раздут вирус ще са стотици пъти по-големи от тези на самото вирусче.
                                Пак да те попитам,кой има ползи от това "раздуване" на ситуацията?!
                                Самите медии имат полза... Е, да де,ама нали се сещаш,че от цялата ситуация,паричните потоци от реклами почват да им намаляват....
                                Бедните имат полза...Ами не съм забелязал бедните да имат осбено голямо влияние и контрол върху медиите....
                                Средната класа.....И за нея не съм забелязал да има влияние и контрол върху медиите...
                                Богатите ....Е, да де ,ама нали забеляза какво се случи и се случва по борсите, и какви трильони се изпариха..."Глобални" концерни затварят фабрики уж за месец....
                                Други богати - изброй ги,или поне им опиши характеристиките....
                                Политиците - нали се сещаш,че е огромна вероятността при една попиляна икономика,да бъдат изхвърлени като парцали....
                                Други .........

                                Коментар

                                Working...
                                X