IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение


    Ще се промени живота. Ето ги новите комфортни зони.

    https://www.investor.bg/po-sveta/453...lishta-301052/
    Барселона превръща контейнери в достъпни жилища

    Ясно е че нещо очаквате да предстои. Кажете си я думичката "комунизъм". Не се плашете.
    Освен тълпи с петолъчки на главите и развети червени знамена,крачещи бодро по улиците,друго,какво още ти се привижда : рептили,илюминати,анунаки...?!

    Коментар


    • Лирична зарисовка от днешния пролетен ден в софето.

      Дотрябва ми олио, та прескочих до супера, взех едно. Днес, като гледам, не спазват правилото за влизане по един клиент в търговската им площ 30х40 метра. Вътре имаше десетина човека (мамка му! мамка му! вече съм зазарЕн!!!), набързо (да не плаша уфцете) напазарувах олиото и – аз доволен.

      Там на пейките вънка, на хубавия пролетен слънчев ден, си поговорих с един мой познат, сакат човек с патерици. Вчера бил поседнал некъде по пейките наоколо да си почине, но дошли ушевците, и, с големи извинения че те не са виновни, го изгонили от пейката да си ебе мамата където ще, но да не сяда по пейките.
      Продължихме да си седим, жандармерията не ни усети, доносниците от околните блокове сигурно са били заети с обозряване на други ъгли. Почерпихме се кафе, тутунец и мина квото ни се казваше между нас днес.

      Отидох на друга пейка, недалечна, да си поема дозата от две големи ваксини – ей така, зея и гледам и се ваксинирам, на този благодатен ден тука у софето.
      Отсреща на петдесетина метра е един жюлющен блок, и съм виден добре от балконите на 40 семейства, и аз ги виждам, преброих по-късно за статистика.
      Преброих, защото, де що зърнах некой да излиза по балконите – заглеждат ме тези от номинално мъжки пол, а женорята прибягват на пресекулки по балконите и ме гльодат злобно...

      Брех, рекох си, толкова ли много педераси има, и толкова ли пък аз съм педерастическо апетитен на стари години?! Но май после видях, че тея мъжленца ме гледат със завист, че съм навън и съм независим. Ако продължа да им правя тая скомина, усещам как ще ме докладват на годжитата да ме приберат в ареста.

      Нейсе. Не ми е за първи път в ареста
      Last edited by 78-10; 29.03.2020, 14:06.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Това се нарича търсене на теле под вола от хора, които са слепи за глобалната картина, и се интересуват само и единствено да се покажат колко са "умни", обявявайки щаба и властимащите за "откровени тъпаци".

        Същата тази забележка за полицаите и семейните можеше да бъде представена по друг начин, без да се обявява, че от щаба са големи тъпаци. Затова и на всички стана ясно, че не се интересуваш от щаба, а от това да се покажеш колко си умен. Това явно ти е някакъв комплекс за избиване, но успокой малко топката - няма да те помислим за по-умен ако продължаваш да обиждаш всички други. Не е това пътя.
        ти мислиш така ве. Вземи попитай накой около себе си. Виж по далеч от своето Его
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Всеки си има лични истории за разказване, но това не е доказателство, че в щаба са глупаци. Още веднъж ти казвам - тебе не те интересува какви са в щаба, а просто искаш да се покажеш като много "умен", и затова имаш склонност да обиждаш всички на тема интелект. Това е избиване на комплекси, и затова те моля да го прекратиш веднъж завинаги. Просто престани да даваш квалификации за когото и било, а за всичко останало аз разсъждавам като тебе и те подкрепям.
          Аз не използвам думи квалификации - казвам че правят глупости не че са глупаци. Има огромна разлика поне за мен.
          Твоето ниво е да лепиш квалификации !?!?!
          Аз правя оценка на ДЕЙСТВИЯ. ЦЯЛ ЖИВОТ ТОВА ПРАВЯ, ЗА ТОВА И МИ ПЛАЩАТ
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение


            Айде малко факти.
            на 24 февруари трябваше да влизам планово в болницата.
            От 20 до 24 януари бях във друга болница и имам издаден 1 месечен болничен.
            на 24 като излязох се обадиш да ме приемат възможно по рано - настоявах няколко пъти отвориха ми извънредно легло на 4 февруари.
            След като излязох на 9 от 10-ти съм в карантина.
            Тогава генералчето викаше че НЯМА СТРАШНО - това е леко заболяване много по безопасно от грип тип Б.
            Аз гледах мерките които се вземат в Ухан и си направих "грешния" извод че не е шега работата. Не ми трябва никаква статистика.
            Числата които споменаваш НЯМАТ НИЩО ОБЩО С ИСТИНАТА. Различават се от нея ДЕСЕТКИ ПЪТИ не % а ПЪТИ.
            Смятай си каквито искаш и както искаш съотношения - те нямат никаква представителност и никаква точност и полезност.
            Всеки си има лични истории за разказване, но това не е доказателство, че в щаба са глупаци. Още веднъж ти казвам - тебе не те интересува какви са в щаба, а просто искаш да се покажеш като много "умен", и затова имаш склонност да обиждаш всички на тема интелект. Това е избиване на комплекси, и затова те моля да го прекратиш веднъж завинаги. Просто престани да даваш квалификации за когото и било, а за всичко останало аз разсъждавам като тебе и те подкрепям.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
              ти изчисли каква е вероятността полюцая дето пипа от всеки човек лисчето и го връща на всяка кола да разпространи зараза
              И каква е вороятността да побягаш в парка с жена си да разпространиш заразата след като и без това си по 20 часа с жена си дома?
              Това се нарича търсене на теле под вола от хора, които са слепи за глобалната картина, и се интересуват само и единствено да се покажат колко са "умни", обявявайки щаба и властимащите за "откровени тъпаци".

              Същата тази забележка за полицаите и семейните можеше да бъде представена по друг начин, без да се обявява, че от щаба са големи тъпаци. Затова и на всички стана ясно, че не се интересуваш от щаба, а от това да се покажеш колко си умен. Това явно ти е някакъв комплекс за избиване, но успокой малко топката - няма да те помислим за по-умен ако продължаваш да обиждаш всички други. Не е това пътя.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Реших да те съжаля и затова ще ти отговоря по човешки къде грешиш и защо глупоста ти води до грешни решения. Ти гледаш статистиките за смъртноста на цяла една държава, но пропускаш елементарния факт, че заразените не са развномерно разпределени в тази държава, а са групирани на огнища, обхващащи единичен град или област. И ако вземеш само статистиките на този град или област, веднага ще откриеш, че вируса досега е убил 5-10 пъти повече хора от официалната статистика.

                Например за Китай сметни броя на умрелите не на база цялото население, а на база на град Ухан, и веднага ще видиш това, за което в момента си сляп. Нещо повече - числата за смъртност на всички други епидемии ги преценяваме от позицията на това, че те вече са свършили. Да, ама тази на коронавируса все още не е свършила. Нещо повече - все още е далеко от свършване, няма дори и пик, няма дори и намек за пик. При това положение е чиста проба манипулация човек да прави сравнения с другите епидемии. Тепърва числата ще се влошават в пъти спрямо това, което го наблюдаваме към днешна дата.

                Айде малко факти.
                на 24 февруари трябваше да влизам планово в болницата.
                От 20 до 24 януари бях във друга болница и имам издаден 1 месечен болничен.
                на 24 като излязох се обадиш да ме приемат възможно по рано - настоявах няколко пъти отвориха ми извънредно легло на 4 февруари.
                След като излязох на 9 от 10-ти съм в карантина.
                Тогава генералчето викаше че НЯМА СТРАШНО - това е леко заболяване много по безопасно от грип тип Б.
                Аз гледах мерките които се вземат в Ухан и си направих "грешния" извод че не е шега работата. Не ми трябва никаква статистика.
                Числата които споменаваш НЯМАТ НИЩО ОБЩО С ИСТИНАТА. Различават се от нея ДЕСЕТКИ ПЪТИ не % а ПЪТИ.
                Смятай си каквито искаш и както искаш съотношения - те нямат никаква представителност и никаква точност и полезност.
                Забравих 20 години бях най-добрия от набора по математика в града и околията. Доказвано всеки път.
                От 20 години се занимавам със статистика!!!!
                Нямам претенции за нищо, боли ма за всяко едно чуждо мнение - ШОВИНИСТ СЪМ
                Last edited by bota156; 29.03.2020, 13:29.
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Мислех си да пусна във форума някой цитат на велика личност за глупаците, но се оказа, че такива цитати има хиляди. Ето една малка част от тях. Четете и вижте дали ще се разпознаете:

                  https://bg.wikiquote.org/wiki/%D0%93...B0%D1%86%D0%B8

                  Колкото до статистиката - към днешна дата смъртноста, изчислена на база CLOSED CASES, е 18% и продължава да нараства. Не го пиша ежедневно, защото умните хора вече разбраха откъде да го гледат това число, и да проследяват неговото развитие.

                  Колкото до глупаците - те продължават да си мислят, че никой няма да умре от ACTIVE CASES, и затова продължават да пълнят форума с простотии и измислици. Те не могат да осмислят, и никога няма да могат да осмислят каква е разликата между СТАТИСТИКА и СТЪКМИСТИКА.
                  Матеев умен мъж си.Уважавам написаното от теб.Но смъртноста е далеч от 18%.Вярно е че и аз я смятах по твоя начин но осъзнах че греша.Вече е ясно че заразените и прекарващите го безсимптомно са поне ДЕСЕТ пъти повече от установените и лекуващите се.Това се признава и от италианците като там вече се говори за поне милион заразени..........Смъртноста е доста по-висока от обикновения грип но ще е около 1% от общата картина..........Апокалипсиса ще дойде от счупената безвъзвратно икономика..........Но не сега а след 12-18 месеца.Хляба ще е с купони.......Другото почти няма да го има.
                  Last edited by Hermes73; 29.03.2020, 13:26.

                  Коментар


                  • Какъв е тоя Мутафчийски? Лекар, който пренася модела на една болница в цялата държава. Забранино ходенето по коридорите, няма свиждания, дезинфекция в столовата. Ама кой ще му напълни тая столова? Томислав дончев предвижда дълбока криза. Къде са министрите. Калинки и срамни въшки. Мога съвсем отговорно да ви кажа, че мениджърските екипи на 90% от времето обсъждат само как да вземат парите за компенсации.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      Айде ходи си провери.
                      Нали си много велик.
                      И ако излезе това което говоря ходи се обеси на първото дърво
                      Реших да те съжаля и затова ще ти отговоря по човешки къде грешиш и защо глупоста ти води до грешни решения. Ти гледаш статистиките за смъртноста на цяла една държава, но пропускаш елементарния факт, че заразените не са развномерно разпределени в тази държава, а са групирани на огнища, обхващащи единичен град или област. И ако вземеш само статистиките на този град или област, веднага ще откриеш, че вируса досега е убил 5-10 пъти повече хора от официалната статистика.

                      Например за Китай сметни броя на умрелите не на база цялото население, а на база на град Ухан, и веднага ще видиш това, за което в момента си сляп. Нещо повече - числата за смъртност на всички други епидемии ги преценяваме от позицията на това, че те вече са свършили. Да, ама тази на коронавируса все още не е свършила. Нещо повече - все още е далеко от свършване, няма дори и пик, няма дори и намек за пик. При това положение е чиста проба манипулация човек да прави сравнения с другите епидемии. Тепърва числата ще се влошават в пъти спрямо това, което го наблюдаваме към днешна дата.
                      Last edited by Mateev; 29.03.2020, 13:14.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                        Блазе ти...
                        ЕЕее, ти си в край където налъм да боцнеш, плодове ще роди....
                        Аз си мислих да занеса разсада другата седмица на вилата, за да се помъчи на хладно, но няма да стане....
                        Крушите както бяха цъфнали първо ги затрупаха десетина санта на следващият ден 20.Почти пет дена бяха със сняг....Ако родят нещо че е истинско чудо.Черешките като че ли предусетиха какво ще стане и отказаха да цъфнат и днес не са цъфнали пъпките са на път вижда се зеленото ама бялото го няма..Моят разсад денем е навън а другия го отвивм и завивам постоянно щото си е навън...Свикнали сме най много работа ми се струпва между 20 март и Гергьовден.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Трябва ли да разбирам, че се мислиш за по-умен от членовете на щаба, и че имаш повече информация от тях, което да ти дава правото да вземаш по-правилни решения? И след това да се биеш в гърдите "вижте ме мене, аз съм умния", а те са "откровено тъпи".
                          ти изчисли каква е вероятността полюцая дето пипа от всеки човек лисчето и го връща на всяка кола да разпространи зараза
                          И каква е вороятността да побягаш в парка с жена си да разпространиш заразата след като и без това си по 20 часа с жена си дома?
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            Айде ходи си провери.
                            Нали си много велик.
                            И ако излезе това което говоря ходи се обеси на първото дърво
                            Прочети отново този линк:
                            https://bg.wikiquote.org/wiki/%D0%93...B0%D1%86%D0%B8

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                              Напълно съгласен с Мутафчийски за думите му в интервюто.Но все пак да внимава с мерките някои са откровено тъпи.Това с капепетата си е тъпотия.По добре полиция в градовете и селата и глоби и бой за такива дето се шляят безсмислено по улиците..
                              Трябва ли да разбирам, че се мислиш за по-умен от членовете на щаба, и че имаш повече информация от тях, което да ти дава правото да вземаш по-правилни решения? И след това да се биеш в гърдите "вижте ме мене, аз съм умния", а те са "откровено тъпи".

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Ето за това говоря. Аз базирам постингите си на СТАТИСТИКА и дори публикувам линкове към официални числа, признати в целия свят, а ти на СТЪКМИСТИКА, базирана на собствените ти измислици, които живеят само в твоята глава.
                                Айде ходи си провери.
                                Нали си много велик.
                                И ако излезе това което говоря ходи се обеси на първото дърво
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X