IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Така е, аз не го отричам този факт. Вероятно има много заразени, който ще изкарат коронавируса без никакви сиптоми, и така няма да влязат във статистиката. Но ние НЕ ЗНАЕМ КОЛКО СА НА БРОЙ, затова всяко едно цитиране на числа, базирано на това НЕЗНАНИЕ, си е точно СТЪКМИСТИКА и нищо повече.

    Смисъла на тази СТЪКМИСТИКА е да успокои хората, че процентите на смъртност в действителност са по-малки, и вероятно наистина това е така, но такова едно измамно успокояване сам виждаш как води до някакъв процент от хора, които поради престъпната си безотговорност спомагат за заразяването на все повече и повече хора, а от там и за смърта на все повече и повече хора.

    Извода от всичко това е, че СТЪКМИСТИКАТА се опитва да прогнозира каква е вероятноста за заразяване и вероятноста за смърт на база ЦЯЛАТА ПОПУЛАЦИЯ, като така се опитва да омаловажи опасноста.

    В същото време СТАТИСТИКАТА, която вече е точна наука, казва какво всъщност ще се случи, АКО ЧОВЕК ВЕЧЕ Е ДОКАЗАНО ЗАРАЗЕН. Ами ще се случи 18% смъртност на база всички доказано заразени, и почти 45% смъртност на база възраст над 60 години. Това са верни числа, базирани на вече десетки хиляди регистрирани случаи.

    Какви изводи могат да се направят:
    1. Ако си млад и ако нямаш съпътстващи заболявания, вероятноста да умреш наистина е много малка. Това не го отричам.
    2. Числото 18% обхваща всички доказано заразени случаи, но то не е развномерно разпределено между млади и стари.
    3. Ако обаче си над 60 години, и те пипне короната, вероятноста да умреш се приближава до 45% и това число нараства с всеки един изминал ден.

    Ако човек е над 60 години (или дори над 50 години), то той трябва да предприеме ДРАСТИЧНИ МЕРКИ за своята собствена защита. Това е истината и не прави чест на олигофрените във форума да се подиграват с възрастните хора, и да се опитват да ги излъжат да не предприемат мерки, белким пукнат по-бързо.

    Към днешна дата проповядването на манипулации, че вируса е безопасен, е развносилно на проповядването на ФАШИЗЪМ от типа "аз искам да ти помогна да умреш по-бързо, ако си възрастен човек".

    Така ги виждам аз нещата, може би защото тази година ще навърша 60 години, и имам съпътстващи заболявания. За мене наистина всички тези поддръжници на тезата, че вируса е безопасен, са върли врагове, желаещи по-бързото настъпване на собствената ми смърт и смърта на всички възрастни хора. Числата за смъртност сред възрастните хора са ОЧЕВАДНИ - ВСЕКИ ВТОРИ ЗАРАЗЕН УМИРА. Престъпление е този факт да се омаловажава.
    Извинявай, но след като изчисляваш толкова висока смъртност на база доказани случаи, защо не изчислиш дял на доказаните случаи, отнесен към населението, за да видиш какъв е шансът изобщо да се заразиш?
    За да разбереш какъв е шансът да се заразиш, ако си над 60 години, имай предвид и доказаната статистика за заразените в тази възрастова група - тя е малцинство, повечето заразени са 30-50 годишни.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      Днешните времена са уникални по своята същност. Те разделиха хората на две големи групи - такива, за които шанса да умрат е минимален, и такива, за които вероятноста за смърт се приближава до 50-те процента. Уникалното е и това, че групата на незастрашените с безотговорното си поведение УВЕЛИЧАВА ВЕРОЯТНОСТА ЗА СМЪРТ на членовете на групата на възрастните хора.

      Много е важно тези характеристики на ситуацията да бъдат добре осъзнати и от двете групи, защото няма как всяка една от тях да мисли само за себе си. Двете групи са неразривно свързани една с друга, и действията на едната сее смърт сред другата.

      Толкова ли е трудно това да се осъзнае?
      Толкова ли се е изродило нашето общество, щото част от членовете му с лекота да приемат ролята на АНОНИМНИ УБИЙЦИ на други непознати хора?
      Бля бле
      Кажи каква е формулата?
      Или тя е глупости.
      Изследвана е със всички други пандемии - грипни дето ги има ВСЯКА година.
      И все познават, щото са стъкмисти.
      Айде ве всезнайко.
      Май на тебе ти казвах че 2+2=4 на тебе нищо не ти говори. Щото НИЩО НЕ РАЗБИРАШ ОТ СТАТИСТИКА
      Last edited by bota156; 29.03.2020, 14:33.
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Днешните времена са уникални по своята същност. Те разделиха хората на две големи групи - такива, за които шанса да умрат е минимален, и такива, за които вероятноста за смърт се приближава до 50-те процента. Уникалното е и това, че групата на незастрашените с безотговорното си поведение УВЕЛИЧАВА ВЕРОЯТНОСТА ЗА СМЪРТ на членовете на групата на възрастните хора.

        Много е важно тези характеристики на ситуацията да бъдат добре осъзнати и от двете групи, защото няма как всяка една от тях да мисли само за себе си. Двете групи са неразривно свързани една с друга, и действията на едната сее смърт сред другата.

        Толкова ли е трудно това да се осъзнае?
        Толкова ли се е изродило нашето общество, щото част от членовете му с лекота да приемат ролята на АНОНИМНИ УБИЙЦИ на други непознати хора?
        Last edited by Mateev; 29.03.2020, 14:26.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

          Може и пръдьо да съм ..........Аман от шашаригави шилета........навсякаде ги има..Кризата дето идва такива като теб ще ги отсее...........в канализацията...........
          Възможно, но малко вероятно.
          По-рано вие ще изгниете и умрете от страх.

          Коментар


          • Матеев, успокой се малко! Всички модели, с които се работи в момента са спекулативни. След година може и да имаме по-ясна представа за нещата. Цифрите от worldometers също са неизпозваеми, поради различния начин на събиране и отчитане на данните за вируса в различните страни. Единствените изводи, които можеш да направиш са за динамиката на процеса.
            Last edited by Ender; 29.03.2020, 14:25.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Само предполагат на базата на някакви модели с някакви измислени коефициенти. Точно това се нарича СТЪКМИСТИКА, когато информацията не се базира на доказани числа, а на измислени такива. Крайно време е да започнеш да правиш разликата.

              Самият ти си силно застрашен, и ако се разболееш, шанса да останеш жив е много малък. Нали го осъзнаваш това?
              Кой сега приказва глупости.
              ФОРМУЛАТА Е ЕЛЕМЕНТАРНА И МОЖЕШ И САМ ДА СИ Я ИЗВЕДЕШ.
              Още една подсказка - защо на обикновения грип е 20-30%.
              Великия "статистик".
              Да ти доказвам ли още че си въздух под налягане
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                По себе ли съдиш?
                За мен Матвеев е пръдльо.

                А ти дали си пръдльо?
                Може и пръдьо да съм ..........Аман от шашаригави шилета........навсякаде ги има..Кризата дето идва такива като теб ще ги отсее...........в канализацията...........

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                  Черешките като че ли предусетиха какво ще стане и отказаха да цъфнат и днес не са цъфнали пъпките са на път вижда се зеленото ама бялото го няма..
                  Тук в двора 7 череши вече цъфнаха, преди 7 дни

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    Я кажи как изчисляват че като изберат стратегия стаден имунитет ще се заразят 60-70%. Откъде идва това число?
                    Само предполагат на базата на някакви модели с някакви измислени коефициенти. Точно това се нарича СТЪКМИСТИКА, когато информацията не се базира на доказани числа, а на измислени такива. Крайно време е да започнеш да правиш разликата.

                    Самият ти си силно застрашен, и ако се разболееш, шанса да останеш жив е много малък. Нали го осъзнаваш това?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                      Типично за него, изпляска някакво негово твърдение изсмукано от пръстите и чак крещи в защита на своята теза, която най-често е плод на вечерно наблюдение на свода небесен.
                      Това мое "изсмукано твърдение" крещи от страниците на най-популярния сайт в света:
                      https://www.worldometers.info/coronavirus/

                      Ама той чукча не е читател, чукча е само писател.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        Матеев умен мъж си.
                        По себе ли съдиш?
                        За мен Матвеев е пръдльо.

                        А ти дали си пръдльо?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Аз не използвам думи квалификации - казвам че правят глупости не че са глупаци. Има огромна разлика поне за мен.
                          Твоето ниво е да лепиш квалификации !?!?!
                          Аз правя оценка на ДЕЙСТВИЯ. ЦЯЛ ЖИВОТ ТОВА ПРАВЯ, ЗА ТОВА И МИ ПЛАЩАТ
                          Значи имаш професионални изкривявания, след като не можеш да осъзнаеш, че нещата не са само черни и бели.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Ето за това говоря. Аз базирам постингите си на СТАТИСТИКА и дори публикувам линкове към официални числа, признати в целия свят, а ти на СТЪКМИСТИКА, базирана на собствените ти измислици, които живеят само в твоята глава.
                            Типично за него, изпляска някакво негово твърдение изсмукано от пръстите и чак крещи в защита на своята теза, която най-често е плод на вечерно наблюдение на свода небесен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Така е, аз не го отричам този факт. Вероятно има много заразени, който ще изкарат коронавируса без никакви сиптоми, и така няма да влязат във статистиката. Но ние НЕ ЗНАЕМ КОЛКО СА НА БРОЙ, затова всяко едно цитиране на числа, базирано на това НЕЗНАНИЕ, си е точно СТЪКМИСТИКА и нищо повече.

                              Смисъла на тази СТЪКМИСТИКА е да успокои хората, че процентите на смъртност в действителност са по-малки, и вероятно наистина това е така, но такова едно измамно успокояване сам виждаш как води до някакъв процент от хора, които поради престъпната си безотговорност спомагат за заразяването на все повече и повече хора, а от там и за смърта на все повече и повече хора.

                              Извода от всичко това е, че СТЪКМИСТИКАТА се опитва да прогнозира каква е вероятноста за заразяване и вероятноста за смърт на база ЦЯЛАТА ПОПУЛАЦИЯ, като така се опитва да омаловажи опасноста.

                              В същото време СТАТИСТИКАТА, която вече е точна наука, казва какво всъщност ще се случи, АКО ЧОВЕК ВЕЧЕ Е ДОКАЗАНО ЗАРАЗЕН. Ами ще се случи 18% смъртност на база всички доказано заразени, и почти 45% смъртност на база възраст над 60 години. Това са верни числа, базирани на вече десетки хиляди регистрирани случаи.

                              Какви изводи могат да се направят:
                              1. Ако си млад и ако нямаш съпътстващи заболявания, вероятноста да умреш наистина е много малка. Това не го отричам.
                              2. Числото 18% обхваща всички доказано заразени случаи, но то не е развномерно разпределено между млади и стари.
                              3. Ако обаче си над 60 години, и те пипне короната, вероятноста да умреш се приближава до 45% и това число нараства с всеки един изминал ден.

                              Ако човек е над 60 години (или дори над 50 години), то той трябва да предприеме ДРАСТИЧНИ МЕРКИ за своята собствена защита. Това е истината и не прави чест на олигофрените във форума да се подиграват с възрастните хора, и да се опитват да ги излъжат да не предприемат мерки, белким пукнат по-бързо.

                              Към днешна дата проповядването на манипулации, че вируса е безопасен, е развносилно на проповядването на ФАШИЗЪМ от типа "аз искам да ти помогна да умреш по-бързо, ако си възрастен човек".

                              Така ги виждам аз нещата, може би защото тази година ще навърша 60 години, и имам съпътстващи заболявания. За мене наистина всички тези поддръжници на тезата, че вируса е безопасен, са върли врагове, желаещи по-бързото настъпване на собствената ми смърт и смърта на всички възрастни хора. Числата за смъртност сред възрастните хора са ОЧЕВАДНИ - ВСЕКИ ВТОРИ ЗАРАЗЕН УМИРА. Престъпление е този факт да се омаловажава.
                              Я кажи как изчисляват че като изберат стратегия стаден имунитет ще се заразят 60-70%. Откъде идва това число?
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                                Матеев умен мъж си.Уважавам написаното от теб.Но смъртноста е далеч от 18%.Вярно е че и аз я смятах по твоя начин но осъзнах че греша.Вече е ясно че заразените и прекарващите го безсимптомно са поне ДЕСЕТ пъти повече от установените и лекуващите се.Това се признава и от италианците като там вече се говори за поне милион заразени..........Смъртноста е доста по-висока от обикновения грип но ще е около 1% от общата картина..........Апокалипсиса ще дойде от счупената безвъзвратно икономика..........Но не сега а след 12-18 месеца.Хляба ще е с купони.......Другото почти няма да го има.
                                Така е, аз не го отричам този факт. Вероятно има много заразени, който ще изкарат коронавируса без никакви сиптоми, и така няма да влязат във статистиката. Но ние НЕ ЗНАЕМ КОЛКО СА НА БРОЙ, затова всяко едно цитиране на числа, базирано на това НЕЗНАНИЕ, си е точно СТЪКМИСТИКА и нищо повече.

                                Смисъла на тази СТЪКМИСТИКА е да успокои хората, че процентите на смъртност в действителност са по-малки, и вероятно наистина това е така, но такова едно измамно успокояване сам виждаш как води до някакъв процент от хора, които поради престъпната си безотговорност спомагат за заразяването на все повече и повече хора, а от там и за смърта на все повече и повече хора.

                                Извода от всичко това е, че СТЪКМИСТИКАТА се опитва да прогнозира каква е вероятноста за заразяване и вероятноста за смърт на база ЦЯЛАТА ПОПУЛАЦИЯ, като така се опитва да омаловажи опасноста.

                                В същото време СТАТИСТИКАТА, която вече е точна наука, казва какво всъщност ще се случи, АКО ЧОВЕК ВЕЧЕ Е ДОКАЗАНО ЗАРАЗЕН. Ами ще се случи 18% смъртност на база всички доказано заразени, и почти 45% смъртност на база възраст над 60 години. Това са верни числа, базирани на вече десетки хиляди регистрирани случаи.

                                Какви изводи могат да се направят:
                                1. Ако си млад и ако нямаш съпътстващи заболявания, вероятноста да умреш наистина е много малка. Това не го отричам.
                                2. Числото 18% обхваща всички доказано заразени случаи, но то не е развномерно разпределено между млади и стари.
                                3. Ако обаче си над 60 години, и те пипне короната, вероятноста да умреш се приближава до 45% и това число нараства с всеки един изминал ден.

                                Ако човек е над 60 години (или дори над 50 години), то той трябва да предприеме ДРАСТИЧНИ МЕРКИ за своята собствена защита. Това е истината и не прави чест на олигофрените във форума да се подиграват с възрастните хора, и да се опитват да ги излъжат да не предприемат мерки, белким пукнат по-бързо.

                                Към днешна дата проповядването на манипулации, че вируса е безопасен, е развносилно на проповядването на ФАШИЗЪМ от типа "аз искам да ти помогна да умреш по-бързо, ако си възрастен човек".

                                Така ги виждам аз нещата, може би защото тази година ще навърша 60 години, и имам съпътстващи заболявания. За мене наистина всички тези поддръжници на тезата, че вируса е безопасен, са върли врагове, желаещи по-бързото настъпване на собствената ми смърт и смърта на всички възрастни хора. Числата за смъртност сред възрастните хора са ОЧЕВАДНИ - ВСЕКИ ВТОРИ ЗАРАЗЕН УМИРА. Престъпление е този факт да се омаловажава.
                                Last edited by Mateev; 29.03.2020, 14:00.

                                Коментар

                                Working...
                                X