IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

    А Господ не може ли да помогне?
    Може стига да го поиска...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      ти откога стана глупак че научи какво мислят глупаците?
      Не беше ли "ваше величество"
      Към днешна дата смъртността за 2020 със корона вирус е по малко от смъртността на същия период за 2019 без корона вирус.
      Ето за това говоря. Аз базирам постингите си на СТАТИСТИКА и дори публикувам линкове към официални числа, признати в целия свят, а ти на СТЪКМИСТИКА, базирана на собствените ти измислици, които живеят само в твоята глава.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Напълно съгласен с Мутафчийски за думите му в интервюто.Но все пак да внимава с мерките някои са откровено тъпи.Това с капепетата си е тъпотия.По добре полиция в градовете и селата и глоби и бой за такива дето се шляят безсмислено по улиците..
        "Но като продължаваха да Го питат, Той се изправи и им каза: Който от вас е безгрешен, нека пръв хвърли камък върху нея."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

          Нещо много сериозно си се объркал....Страхът е във вас,тези които не искате, или не можете да проумеете ,че животът на много хора включително и вашият се променя , а най-вероятно ще се промени из основи за в бъдеще....Не искате или нямате сили да излезете от "зоната си на комфорт"...."Зона на комфорт " е метафора,нали се сещаш.....В "зоната на комфорт" дори е човекът с мин.раб. заплата - това е мизерната "зона на комфорт"....
          И тъй като не можете да излезете от тая "зона" ,търсите да обвините,да оплюете някой друг за вцепенението ,в което сте изпаднали....И тъй като не можете да оплюете вируса,щото така може да го разнесете още повече, а пък и на вируса му е точно през оная работа,какво ви е мнението за него,обвинявате и плюете по тези ,които са се нагърбили с това ,да вземат решение за справяне по някакъв начин с "проблема"....
          И две-три думи за ген.Мутафчийски....Четейки биографията ,много отчетливо виждам ,че на тоя човек многократно му се налагало да излиза от "зоната си на комфорт"...А ето и един цитат от интервю с него,още преди да се заговори за какъвто и да е вирус...На мен тоя цитат,придружен с автобиографията му говори много....
          " ...... Всъщност през цялото време живея с чувството за грешност,да ме държи буден .Затова и в кабинета на началник на ВМА,имам само няколко лични вещи.Когато дойде моментът,ставам,вземам снимката на синовете ми и парчето от взривилата се цистерна,която уби хора от мисията ни в Кербала ,и си тръгвам.
          Ако се оставиш на комфорта,заспиваш,влизаш в рутина,защото нищо не те предизвиква и си мислиш,че си вечен.Не.Не си.Дните ти са преброени и единственото смислено е да ги използваш по най-добрия начин за това,за което си отговорен...."
          https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7926021
          Напълно съгласен с Мутафчийски за думите му в интервюто.Но все пак да внимава с мерките някои са откровено тъпи.Това с капепетата си е тъпотия.По добре полиция в градовете и селата и глоби и бой за такива дето се шляят безсмислено по улиците..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            Мислех си да пусна във форума някой цитат на велика личност за глупаците, но се оказа, че такива цитати има хиляди. Ето една малка част от тях. Четете и вижте дали ще се разпознаете:

            https://bg.wikiquote.org/wiki/%D0%93...B0%D1%86%D0%B8

            Колкото до статистиката - към днешна дата смъртноста, изчислена на база CLOSED CASES, е 18% и продължава да нараства. Не го пиша ежедневно, защото умните хора вече разбраха откъде да го гледат това число, и да проследяват неговото развитие.

            Колкото до глупаците - те продължават да си мислят, че никой няма да умре от ACTIVE CASES, и затова продължават да пълнят форума с простотии и измислици. Те не могат да осмислят, и никога няма да могат да осмислят каква е разликата между СТАТИСТИКА и СТЪКМИСТИКА.
            ти откога стана глупак че научи какво мислят глупаците?
            Не беше ли "ваше величество"
            Към днешна дата смъртността за 2020 със корона вирус е по малко от смъртността на същия период за 2019 без корона вирус.
            Last edited by bota156; 29.03.2020, 12:48.
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

              Нещо много сериозно си се объркал....Страхът е във вас,тези които не искате, или не можете да проумеете ,че животът на много хора включително и вашият се променя , а най-вероятно ще се промени из основи за в бъдеще....Не искате или нямате сили да излезете от "зоната си на комфорт"...."Зона на комфорт " е метафора,нали се сещаш.....В "зоната на комфорт" дори е човекът с мин.раб. заплата - това е мизерната "зона на комфорт"....
              И тъй като не можете да излезете от тая "зона" ,търсите да обвините,да оплюете някой друг за вцепенението ,в което сте изпаднали....И тъй като не можете да оплюете вируса,щото така може да го разнесете още повече, а пък и на вируса му е точно през оная работа,какво ви е мнението за него,обвинявате и плюете по тези ,които са се нагърбили с това ,да вземат решение за справяне по някакъв начин с "проблема"....
              И две-три думи за ген.Мутафчийски....Четейки биографията ,много отчетливо виждам ,че на тоя човек многократно му се налагало да излиза от "зоната си на комфорт"...А ето и един цитат от интервю с него,още преди да се заговори за какъвто и да е вирус...На мен тоя цитат,придружен с автобиографията му говори много....
              " ...... Всъщност през цялото време живея с чувството за грешност,да ме държи буден .Затова и в кабинета на началник на ВМА,имам само няколко лични вещи.Когато дойде моментът,ставам,вземам снимката на синовете ми и парчето от взривилата се цистерна,която уби хора от мисията ни в Кербала ,и си тръгвам.
              Ако се оставиш на комфорта,заспиваш,влизаш в рутина,защото нищо не те предизвиква и си мислиш,че си вечен.Не.Не си.Дните ти са преброени и единственото смислено е да ги използваш по най-добрия начин за това,за което си отговорен...."
              https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7926021

              Ще се промени живота. Ето ги новите комфортни зони.

              https://www.investor.bg/po-sveta/453...lishta-301052/
              Барселона превръща контейнери в достъпни жилища

              Ясно е че нещо очаквате да предстои. Кажете си я думичката "комунизъм". Не се плашете.

              Last edited by vikhunter; 29.03.2020, 12:48.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                Страх ги е, бе.
                Просто страх.

                И търсят некой батко да ги защити, некой овчарин да ги преведе през пустинята до хладното тучно убежище. Е, може и да не се окаже тучно, но да са защитени от батко.
                "Зер кво, сами ли да се защитаваме и да мислиме?"
                "Свобода?.. Какво е това свобода?! Ни тейко, ни дедо знаят, па аз ли сега да се права на отворко?"
                Нещо много сериозно си се объркал....Страхът е във вас,тези които не искате, или не можете да проумеете ,че животът на много хора включително и вашият се променя , а най-вероятно ще се промени из основи за в бъдеще....Не искате или нямате сили да излезете от "зоната си на комфорт"...."Зона на комфорт " е метафора,нали се сещаш.....В "зоната на комфорт" дори е човекът с мин.раб. заплата - това е мизерната "зона на комфорт"....
                И тъй като не можете да излезете от тая "зона" ,търсите да обвините,да оплюете някой друг за вцепенението ,в което сте изпаднали....И тъй като не можете да оплюете вируса,щото така може да го разнесете още повече, а пък и на вируса му е точно през оная работа,какво ви е мнението за него,обвинявате и плюете по тези ,които са се нагърбили с това ,да вземат решение за справяне по някакъв начин с "проблема"....
                И две-три думи за ген.Мутафчийски....Четейки биографията ,много отчетливо виждам ,че на тоя човек многократно му се налагало да излиза от "зоната си на комфорт"...А ето и един цитат от интервю с него,още преди да се заговори за какъвто и да е вирус...На мен тоя цитат,придружен с автобиографията му говори много....
                " ...... Всъщност през цялото време живея с чувството за грешност,да ме държи буден .Затова и в кабинета на началник на ВМА,имам само няколко лични вещи.Когато дойде моментът,ставам,вземам снимката на синовете ми и парчето от взривилата се цистерна,която уби хора от мисията ни в Кербала ,и си тръгвам.
                Ако се оставиш на комфорта,заспиваш,влизаш в рутина,защото нищо не те предизвиква и си мислиш,че си вечен.Не.Не си.Дните ти са преброени и единственото смислено е да ги използваш по най-добрия начин за това,за което си отговорен...."
                https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7926021

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                  Барби, Матеев престана да застъпва тази теза, ти я подхвана. Заразените са много повече от регистрираните. А излекуваните са много повече от вписаните в регистрите излекувани след усложняване на случаите им, които са ги вкарали в медицинските регистри. Престанете да плашите гаргите, щото много от тях са бая плашливи и ще избягат я в Китай, я в Корея. Северна.
                  Мислех си да пусна във форума някой цитат на велика личност за глупаците, но се оказа, че такива цитати има хиляди. Ето една малка част от тях. Четете и вижте дали ще се разпознаете:

                  https://bg.wikiquote.org/wiki/%D0%93...B0%D1%86%D0%B8

                  Колкото до статистиката - към днешна дата смъртноста, изчислена на база CLOSED CASES, е 18% и продължава да нараства. Не го пиша ежедневно, защото умните хора вече разбраха откъде да го гледат това число, и да проследяват неговото развитие.

                  Колкото до глупаците - те продължават да си мислят, че никой няма да умре от ACTIVE CASES, и затова продължават да пълнят форума с простотии и измислици. Те не могат да осмислят, и никога няма да могат да осмислят каква е разликата между СТАТИСТИКА и СТЪКМИСТИКА.
                  Last edited by Mateev; 29.03.2020, 12:31.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Се ми е на акъла че като им вземеш детските ще почнат да слушат...При тях само тоягата върши работа.Вкарвашго в съвета долу при кивурите връзваш го и го вдигаш на 10 санта от земята земаш първо тънка жилава пръчка и докат се умориш.После влиза някой по як със здрава тояга.Сто удара без да го удряш в главата.Развързваш и заливаш с кофа студена вода.Това е единствената работеща мярка срещу такива хора.
                    А Господ не може ли да помогне?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                      О, да.
                      Представят се за благородни идеалисти, мислещи и воюващи за благото на другите, и с тази цел ще вкарат "другите" под железна пета, за да не казват "гък" срещу тях (и идеалите). Щото са прави, щото са "идеалисти", ма комай, като погледнеш, само власт над другите търсят; услажда им се властта на дребните душички...
                      Аз искам да ви маскирам всички щото 30 процента са асимптоматични разпространители (и незнаем кой е ) (по евтино е от масово тестване на всички през ден - че днес нямаш ама в другиден не се знае) и тези 30% са виновни за 80% от случайте (Според Китайците от статият на ТракаТрак)... и с известно социално дистанциране ще може да го караме почти по старо му

                      Цялата тази карантина и ограничения сега е защото сме неподготвени да минем в режим - Опасност за Вирус (червен код или нещо такова) дори с обикновени маски и напомняне за миене на ръцете - може да постигнем до 91% процента ефективност да се опазим... а с висок клас маски и малко тренировки може и повече
                      Last edited by marketleverage; 29.03.2020, 12:18.
                      mWPCloud.com

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                        Чиче след като прочетеш това което ти пиша стани вземи телевизора и го изхвърли през прозореца...Иди си на вилата съвсем спокойно там имаш дворче и поне ще можеш да се разхождаш без някой да те дебне...Полицията пуска...полицаите излязоха хора само отделни се заяждат ама да го отдадем на стреса който им причиниха.Напуснеш ли веднъж града може да си ходиш къде си искаш на воля...Поздравления за домата моя утре го засаждам в тунела.Аз се стремя да пазя карантина доколкото ми е възможно и дано Бог ни пази от тая гад.Пак ти казвам не вярвай на наште медии парцали
                        Блазе ти...
                        ЕЕее, ти си в край където налъм да боцнеш, плодове ще роди....
                        Аз си мислих да занеса разсада другата седмица на вилата, за да се помъчи на хладно, но няма да стане....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                          а ти видял ли си някъде, акъл да респектира простаци !?
                          Не не съм видял...Срещу тях единственото ефикасно средство е бой зверски бой.Поне шест месеца да го увиват в овчи кожи...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

                            А не върви ли закона за детето - щом не полага грижи и го излага на опасност, да се отнеме от социалните до приключване на пандемията. Тогава да видиш как ще почнат да слушкат, па нека се жалват на западняците, там Норвегия и т.н.
                            Се ми е на акъла че като им вземеш детските ще почнат да слушат...При тях само тоягата върши работа.Вкарвашго в съвета долу при кивурите връзваш го и го вдигаш на 10 санта от земята земаш първо тънка жилава пръчка и докат се умориш.После влиза някой по як със здрава тояга.Сто удара без да го удряш в главата.Развързваш и заливаш с кофа студена вода.Това е единствената работеща мярка срещу такива хора.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Не знаех, че в Ю Корея е комунизъм, ама щом казваш...
                              Проче, сегашното, по-отговаря на "фашизъм" с тази добавка, че и за такъв, е калпав. Като господарите си.
                              Да объркалсъм Ю със С Корея, но как да ти го кажа, че да ми повярваш. Виж тракащия, по-долу как от едно чисто съжаление към мен се престори, че отдава това "Ю Корея" на езикова грешка, не на невежеството ми.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                                Защо в някои страни носят предпазни маски, а в други - не

                                https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie...rE603QBZtT-pIg
                                В Китай се смята, че една трета от всички положителни случаи не показват никакви симптоми, според класифицирани китайски правителствени данни, съобщени от South China Morning Post.

                                Наскоро публикувано проучване на случаи в Китай установи, че „недокументираните случаи на инфекция“ или тези с леки или без симптоми са значително заразителни и биха могли да са отговорни за близо 80% от случаите с предаване на вируси.
                                Извод => СЗО с инстукцията си за маските е виновa за 80% от случаите в Европа и за последствията от това
                                mWPCloud.com

                                Коментар

                                Working...
                                X