IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

    На противогаза във филтъра има противопрахова част която ако е картонена незнам колко ще е валидна след дълго седене а протипораховата противоарозолната част е това което е важно за вируси

    Който иска нов противогаз с P3 противорпрахова част на филтъра (99.95 филтрация) Zebra - бг завода работи на пълни обороти и приемат поръчки по телефона (със 7 дни чакане и пращат с куриер - явно имат доста поръчки ) https://www.zebra-bg.com/bg/%d0%bd%d...1%81-covid-19/

    Иначе БГ MP-70 е по секси а който носи очила ще има защита на очите освен ако не го накихат под ъгъл (обикновенни очила), - ако някой не вярва на БГ филтъра в офроуд форума казаха че понеже картрижда е направен да се сменя вътре филтърната част .... може да сложиш 3M P3 / FFP3 (кръгъл ) филтър - само филтърната материа си се продава от 3м и почти пасва (малко е по голяма ама може да се изреже или напъха със сила) ,




    ПП Маркета е почти готов за Биологична война (в момента ми се обезаразяват маските че съм сигурен в източника )

    ППП Западняците им хрумна интересен начин не инвазивно обезаразяване -- корона вирусите според голд стандарт изследване върху 22 други изследвания на корона вируси оцеляват (и са заразни) до макс 9 дни на различни повърхности (намеренто днк на даймънт принцес 17 дни по късно още не казва)

    Базирано на това като плзваш маска но не си изхабил ресурса от 8 часа слагаш я в плик пишеш дата и 9 дни не ползваш като за по сигурно може да я изнасяш на слънце и да въртиш за допълнително обезаразяване (и си сигурен че няма да я повредиш с белина или с нагряване и спирт)
    Това е:


    Всичко им е наред – листовите клапани работят нормално; гумената глава е напълно еластична, не се къса при слагане; маркучът е също съвсем както съм ги ползвал едно време; във флашката на филтъра има само активен въглен, отдолу до горе; съхраняван е затворен вътре във флашката, така че надали нещо особено е погълнал, то ест има 99% от поглъщателната си способност; презрамната чантичката, отгоре на това, се търси от съвременната младеж като носталгия към.
    Last edited by 78-10; 07.04.2020, 16:36.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Сърбите имат почти 300 нови случая за ден, т.е. правят вероятно поне 1500 теста.
      А нашите убавци от НОЩ докладваха сутринта с гордост че са направили цели 300 теста..........баси.....върви им вярвай.
      Доскоро бях склонен за груба калкулация за реалните да умножавам официалните х 5, ама вече мисля че и по 10 е малко.

      Другия вариант е Господ да е Българин, ама надали, too good to be true.

      Засега няма сериозни доказателства че господ е "Българин", даже от ЕЦБ, Федералният резерв и ОПЕК гледат с присмех на подобни твърдения, с аргумента че ако искаме да ядем ще се наложи да си го изработим, което не важало за всички
      Що касае тестовете, толкова имаме токова правим, пак сме средно за региона, но от друга страна тестваме най-рисковите групи и резултата специално при нас е окуражаващ, тоест много шум за нищо.
      Няма умрели, няма претъпкани болници! За съжаление виждал съм родните пулмологии доста по-натоварени и с не по-малко сезонни жертви на грип.
      Ако няма да има ПИК, плато и т.н., което вече е очевадно, да видим какво правят най-практичните страни в Европа и ако можем, както бяхме едни от първите в превенцията, да сме първи и във възстановяването.
      Бедни сме не можем да си позволим да се стъписваме или да дремем, че „по-безопасно“.
      Не е по-безопасно да се дреме и мишкува в тази ситуация, даже много е опасно!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

        Маркет,
        не се шегувам, подарявам армейски противогаз в пълната му способност за защита на дишането.

        Кажи къде да ти го пратя "до поискване"?
        На противогаза във филтъра има противопрахова част която ако е картонена незнам колко ще е валидна след дълго седене а протипораховата противоарозолната част е това което е важно за вируси

        Който иска нов противогаз с P3 противорпрахова част на филтъра (99.95 филтрация) Zebra - бг завода работи на пълни обороти и приемат поръчки по телефона (със 7 дни чакане и пращат с куриер - явно имат доста поръчки ) https://www.zebra-bg.com/bg/%d0%bd%d...1%81-covid-19/

        Иначе БГ MP-70 е по секси





        а който носи очила ще има защита на очите освен ако не го накихат под ъгъл (обикновенни очила), - ако някой не вярва на БГ филтъра в офроуд форума казаха че понеже картрижда е направен да се сменя вътре филтърната част .... може да сложиш 3M P3 / FFP3 (кръгъл ) филтър - само филтърната материа си се продава от 3м и почти пасва (малко е по голяма ама може да се изреже или напъха със сила) ,




        ПП Маркета е почти готов за Биологична война (в момента ми се обезаразяват маските че не съм сигурен в източника като ми ги е препакетирал )

        ППП Западняците им хрумна интересен начин не инвазивно обезаразяване -- корона вирусите според голд стандарт изследване върху 22 други изследвания на корона вируси оцеляват (и са заразни) до макс 9 дни на различни повърхности (намеренто днк на даймънт принцес 17 дни по късно още не казват дали е активен или само са следи от днк)

        Базирано на това като плзваш маска но не си изхабил ресурса от 8 часа слагаш я в плик пишеш дата и 9 дни не ползваш като за по сигурно може да я изнасяш на слънце и да въртиш за допълнително обезаразяване с UV лъчи
        Last edited by marketleverage; 07.04.2020, 16:31.
        mWPCloud.com

        Коментар


        • Полезни указания на проф. Кантарджиев по повод на типичните великденски продукти и предстоящо пазаруване, особено от пазари.

          Проф. Кантарджиев обясни кога козунаците са опасни за ядене

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Тези данни откъде ?
            Абе много ефективни тия сърби бе, 4 пъти повече болни от нас с над двойно по малко тестове хванати = 8 пъти. Това вярваш ли го ?
            Там е доста изпуснато положението. Има много заразени. Знам от мой познат там. Даже вече не ги пускат да излизат събота и неделя по никакъв повод.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

              Сърбия е направила 979 теста на 1 млн.
              България е направила 2288 теста на 1 млн.
              Тези данни откъде ?
              Абе много ефективни тия сърби бе, 4 пъти повече болни от нас с над двойно по малко тестове хванати = 8 пъти. Това вярваш ли го ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Сърбите имат почти 300 нови случая за ден, т.е. правят вероятно поне 1500 теста.
                А нашите убавци от НОЩ докладваха сутринта с гордост че са направили цели 300 теста..........баси.....върви им вярвай.
                Доскоро бях склонен за груба калкулация за реалните да умножавам официалните х 5, ама вече мисля че и по 10 е малко.

                Другия вариант е Господ да е Българин, ама надали, too good to be true.
                Аз съм стигнал до някакъв ориентировъчен коефициент. Хоспитализираните днес по 100 = на болните преди 8 дни. Днес ако има 210 хоспитализирани, значи по моите сметки сме имали 21000 преди 8 дни. Сега заради карантината приемам коефициент на нарастване 1.05% - около 34к-35к активно болни в момента.
                Новодошлите малко внасят корекции в системата, защото те са много болни като бройка, но пък и българина е наистина дисциплиниран и ако беше само на вътрешните, вече коефициянта да е спаднал на 1, демек да нямаше заразяване.
                Това са си мои лични сметки.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение

                  Каквото и да говорим за бройката на заразените, мъртвите не лъжат. При 22-ма умрели, дори да сложим 0.5% смъртност това дава най-много 5000 заразени.
                  22-ма са официалните данни, за тези които са се саморапортували или били насочени към болниците...а колко ли има сдали богу дух, които въобще не са стигнали до личния лекар и никой не ги е тествал ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                    Мисля си, че тука грешиш. Само по себе си мнозинството НЕ Е СИЛА, с която властимащите трябва да се съобразяват. Мнозинството е само едно СТАДО, с преобладаващи в него стадни инстинкти. Има си дори и написани цели учебници или книги, описващи така наречената ПСИХОЛОГИЯ НА ТЪЛПИТЕ. Препоръчвам да се прочете едноименната книга на Гюстав Льобон.
                    https://bg.wikiquote.org/wiki/%D0%9F...B8%D1%82%D0%B5

                    От книгата става ясно, че силата на тълпата става опасна само ако се намери някой ЛИДЕР, който да я овладее, манипулира и след това използва за собствените си цели. Тълпата сама по себе си е само едно блеещо стадо и нищо повече. Така е и в нашия форум. Ако обаче се появи и ЛИДЕР, който да успее да управлява стадото, тогава комбинацията вече става много много опасна.

                    ПП: Успеха на ББ през последните 10 години е именно защото той притежава лидерски качества, които лесно да овладяват действията на тълпата. Тези качества ги е притежавал и Сталин, Хитлер, Наполеон и всички други добри или лоши владетели от човешката история. Не знам какво, но нещо в тези лидери кара членовете на стадото да се влюбват в тях и сляпо да изпълняват простотиите, които лидерите им казват да направят.
                    Да речем така, не стадото, а лидерът, определя посоката. Стадото е масовката, на която, той се опира и (независимо, как е провел внушенията си) казва : - Ето, ние сме демокрация: Вие поискахте, а аз (ви) дадох.
                    Най- често, стадото постоянно блее и дори, завряло муцуна под опашката на овцата пред себе си, не се пита „ -Абе, добре, ама наистина ли ние искахме, той ли и какво става, аджеба”?”
                    Справка -Боко .
                    Last edited by Pyramid; 07.04.2020, 16:21.

                    Коментар


                    • Усмивки от старите ленти

                      https://www.youtube.com/watch?v=n3NAx3tsy-k

                      Коментар


                      • Някой френски градове искат да направят маските задължителни (начело с Ница и Кан (лазурен бряг) )




                        Украйна прави маските задължителни






                        Здравени министър със заповедта си ни беше поставил напред от другите (пак щяхме да имаме много добър резултат и от това) директно след чехия и малко преди австрия за на закрито, ама за някой да сме контра е важно и да се отчита че сме спечилили някаква битка - като това щеше да е най полезната мярка от началото на крантинта, сега ще сме след други и ще видим дали ще пламне клъстър от болни след великден щото ако бяха задължителни и в църквите щяха да ги носят (маската не е против канона) сега ще е доброволно това носене



                        ПП за да не си мисли някой че работя за баце и за щаба ще кажа че се смятам че имам по високо IQ от него - никой дето работи за него не смее да го каже това
                        Last edited by marketleverage; 07.04.2020, 15:58.
                        mWPCloud.com

                        Коментар


                        • Асоциации и паралели от историята ...

                          Заради китайска пандемия от XIV в. България пада под османска власт

                          Има интересно позоваване (в хронология) на съответните извори.
                          В онези отдавна отминали времена, хората по подразбиране не са могли да знаят, че техните наследници от далечното бъдещето, в началото на 21-ви век, ще бъдат нападнати от един истински звяр, който ще ги атакува с невиждана в човешката история ярост.

                          Историята винаги се върти и повтаря и наказва тези, които не желаят да се поучат от нейните уроци.
                          Разединена, разделена и тежко ударена от епидемия, Стара България е станала жертва на настъпващи пълчища. Неизбежно пълчищата също са страдали от заразата, но видимо социалната им структура е била по-здрава.

                          Какво може да очакваме от ситуацията в момента, като визирам всички аспекти - здравен, икономически, социален, морален, геостратегически, др.

                          Нали не сте забравили онази статия, която ви постнах вчера. Буквално 10 дни след дълбоко драматичния театрален етюд на Генерала, оказа се, че 75 млн. лв. народна пара са отишли при някакви формално напълно анонимни субекти, които ще започнат масирано да изкупуват дългове на закъсали лица.
                          А потенциално възможно отчуждване на цели бизнеси срещу символично заплащане? Това напълно ли е изключено?!

                          Искам да направя връзка с историческия аспект, с който започнах. Спомняте ли си за г-н Давутоглу. Не съм чел неговата "Стратегическа дълбочина", на се говори, че там имало една негова фраза: Като се надигна в Истанбул и се опитам да се взра в далечината в посока запад, първото нещо, което забелязвам, е катедралата Свети Стефан във Виена. Преразказвам преразказ.

                          В 14-ти век е било същото - разпокъсаност, ежби, делене, омраза, болести и ... знаем историята.
                          Някой иска сега в суматохата да лапне цялата държава! А кой ли е той?!
                          А после ако му притрябват хора, откъде?!
                          Чувам, че в Африка имало много!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                            Ако чехия за маските не ти е достъчна имаме примерите на Япония и Тайван (който също не тестват масово но са с маски) и Китай след рестарта на Ухан маската е задължителна както и в Гуанджоу и полицията арестува тези без маска на тези две места....

                            Относно тестовете ако не са сигурни че не си болен може да стане голям фал - така че пак щеше да е карантина + тестване мисля че този върпрос ще се реши скоро с новите ни лаборатии и опциите да правим няколко хиляди PCR на седмица

                            Последните са следствие са влествие на стандартните ни процедури при карантина/епидемия и при грип спират операциите - явно е недомислено за по дълъг период защото при грип не сме сприали за повече от две седмици - Баце е далеч от перфектност

                            Няма пълно затваряне на всякакъв бизнес само бизнес със струпване на хора е затворен (мол,заведения) Хотелите не са затворени ама нямат хора а никой не се юрнал да си запазва почивката от рано и някой са си решили да затворят (спа хотел ако му е затворено спа то няма смисъл)

                            Магазините си работят (който не са в мол - като спазват процедури да няма струпване на хора)

                            Фризьорите не са затворени - работят си без струпване (с по голямо разстояни между часовете да не чакаш на опашк и по 1 клиент) и клиента и фризьорката са с маски - (даже един от по известните фризьори си пуска клипчета във фейса как е в пълно защитно облекло не го знам кой е сестра ми ми го показа)

                            който не е изрично упоменат може да работи при условия да няма струпва ако иска да работи

                            (зъболекарите може да работят ама повечето са се покрили)


                            Авто клъстъра не работи заради just in time потчните линии който са затворени в германия

                            Ишлемето не работи по същата причина (и то не всички някой си работят други шият маски) защото магазините в западна европа са затворени а и в кризисни времена хората ограничават


                            Земеделци, работят, ИТ сектора и кол центровете работят хоум офис, хранителни вкусовата промишленост работи (даже изнасят и ядът пазар на други в западна европа които не работят повече от нас - щото по късно си направиха мерике) , фармацефтичната работи стига да не са зависими много от китай , Строителите и те така...

                            Българската Търговско промишлена палата каза 88% от бизнеса работи преди автоклъстъра да пусне работниците в отпуска ама там няма ко да се направи дори и ние


                            ПП Маските са гаранция че ако има втора вълна може да минем без карантина (като япония и тайван незнам защо толкова не ги искат хорат)
                            Маркет,
                            не се шегувам, подарявам армейски противогаз в пълната му способност за защита на дишането.

                            Кажи къде да ти го пратя "до поискване"?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Сърбите имат почти 300 нови случая за ден, т.е. правят вероятно поне 1500 теста.
                              А нашите убавци от НОЩ докладваха сутринта с гордост че са направили цели 300 теста..........баси.....върви им вярвай.
                              Доскоро бях склонен за груба калкулация за реалните да умножавам официалните х 5, ама вече мисля че и по 10 е малко.

                              Другия вариант е Господ да е Българин, ама надали, too good to be true.
                              Каквото и да говорим за бройката на заразените, мъртвите не лъжат. При 22-ма умрели, дори да сложим 0.5% смъртност това дава най-много 5000 заразени.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Сърбите имат почти 300 нови случая за ден, т.е. правят вероятно поне 1500 теста.
                                А нашите убавци от НОЩ докладваха сутринта с гордост че са направили цели 300 теста..........баси.....върви им вярвай.
                                Доскоро бях склонен за груба калкулация за реалните да умножавам официалните х 5, ама вече мисля че и по 10 е малко.

                                Другия вариант е Господ да е Българин, ама надали, too good to be true.
                                Сърбия е направила 979 теста на 1 млн.
                                България е направила 2288 теста на 1 млн.

                                Коментар

                                Working...
                                X