IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
    някакво гнусно грипче съм пипнал някъде (не е Ковид, нямам симптомите му, няма да се тествам)
    По принцип веднъж на +5 год хващам грип през зимата, от тези африканските, ама сега е още е средата на Септември ....
    Типично, със лошо главоболие, отпадналост, течащ нос, малко дрезгава кашлища, често кихане. Нямам ваксина за грип естествено, само Беналгин взимам и много плодове, сокове и зеленчуци, туршии, супи.
    В такива случаи имунитета е поддал, ще се карантинирам за 2-3 дена, че има и Ковид наоколо,
    а той се лепи на тези с компрометиран имунитет.
    Няма да е лесна зима, по принцип, предчувствам, щото знам колко са кекави жените и децата.
    В такъв случай дори и най-здравословните храни не се хапват в големи количества, за да има време и ресурси организма и в частност клетките чистачи да се справят с болестотворните бактерии и вируси, а не да се бият на два фронта с приетата храна. За Ковида важи същото.

    Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
      Хайде малко статистика от НСИ.

      Във времето на изключителната смъртоносна пандемия ето какви са данните за смъртността в България до края на 36тата седмица.

      През 2017та година средно са умирали по 2115 човека седмично.
      През 2018та година средно са умирали по 2027.
      През 2019та година средно са умирали по 2075.
      През 2020та година средно са умирали по 2017.

      И кво излиза от великата ви "пандемия"? Че умират по-малко хора.
      Ако не бяха медиите да раздухват, НИКОЙ нямаше и да забележи, че имало "пандемия".



      https://www.nsi.bg/bg/content/18121/...B8%D1%86%D0%B8

      Технически погледнато юли и август тази година имаме повече починали отколкото юли и август предната година.

      А точно юли и август почиваха средно по 10 човека дневно от вируса.

      Ако искам да манипулирам с лесна ръка мога да ги пиша за сметка на вируса и да раздувам тука истерия. Но може и да са в рамките на статистическата грешка.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
        някакво гнусно грипче съм пипнал някъде (не е Ковид, нямам симптомите му, няма да се тествам)
        По принцип веднъж на +5 год хващам грип през зимата, от тези африканските, ама сега е още е средата на Септември ....
        Типично, със лошо главоболие, отпадналост, течащ нос, малко дрезгава кашлища, често кихане.
        Нямам ваксина за грип естествено, само Беналгин взимам и много плодове, сокове и зеленчуци, туршии, супи.
        В такива случаи имунитета е поддал, ще се карантинирам за 2-3 дена, че има и Ковид наоколо,
        а той се лепи на тези с компрометиран имунитет.
        Няма да е лесна зима, по принцип, предчувствам, щото знам колко са кекави жените и децата.
        Може да е обикновена настинка, да си седял някъде на течение, температурните разлики - сутрин/обяд да са те ударили и пр.

        Още е рано за грип, а и той при наложените мерки трудно ще се разпространява.

        Оправяй се бързо.

        Коментар


        • някакво гнусно грипче съм пипнал някъде (не е Ковид, нямам симптомите му, няма да се тествам)
          По принцип веднъж на +5 год хващам грип през зимата, от тези африканските, ама сега е още е средата на Септември ....
          Типично, със лошо главоболие, отпадналост, течащ нос, малко дрезгава кашлища, често кихане.
          Нямам ваксина за грип естествено, само Беналгин взимам и много плодове, сокове и зеленчуци, туршии, супи.
          В такива случаи имунитета е поддал, ще се карантинирам за 2-3 дена, че има и Ковид наоколо,
          а той се лепи на тези с компрометиран имунитет.
          Няма да е лесна зима, по принцип, предчувствам, щото знам колко са кекави жените и децата.
          Last edited by hazard; 18.09.2020, 22:42.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
            с 15 кг надолу бях изписан от болницата.
            Прасчо е изкарал 6-ца от тотото с тия 15 кила. Дано не си пропилее късмета възстановявайки се

            Коментар


            • Държа да отбележа, че и двата баса, които сключих в темата, са изпълнени от Мишо и репрезентативния, за което само респоект от моя страна. Ако има повече мъже с топки, като тях, ще минем през тази пандемия като горещ нож през масло
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • ШОКИРАЩА ИСТОРИЯ: Ето какво се случи с протестиращ без маска, който не вярваше, че има коронавирус, и се гавреше с щаба и с медиците .....

                https://pik.bg/%D1%88%D0%BE%D0%BA%D0...ews961124.html

                Шокираща е историята на млад мъж от Пловдив, който само преди няколко месеца не вярва в съществуването на коронавируса, и редовно се шегува с пандемията във Фейсбук, а после едвам оживява от заразата.

                Изказванията му през пролетта са публични и остри срещу правителството заради взетите мерки, карантината и предупрежденията към гражданите. Той подкрепя изказванията на Радев, подиграва се с щаба и ген. Мутафчийски, и през цялото време на протестите е в София.

                До един момент, в който коронавируса го поваля !

                Животът му се обръща на 180 градуса и той едвам се разминава със смърта.

                Подигравките с пандемията и държавата, която в добре оборудваните от правителството болници му спасява живота, отстъпват мястото на съвсем други емоции. Вече не се гаври нито с власта, която се погрижи в България да има достатъчно лекарства за короната, нито с медиците, които всъщност му спасиха живота..

                Разтърсващата история е представена в няколко показателни снимки от потребител във фейсбук (вижте линка), но на страницата на самия пострадал той публично е разкрил ужаса, който го е сполетял, и публикува снимки как диша с кислородна маска. На снимките се вижда по-раншните му публикации, в които се хвали, че ходи без маска по протестите, и в които се гаври с медиците. Дори разпространява фалшивите новини от сайтовете на Арман Бабикян ......

                А ето какво пише сега:

                Здравейте, пиша това за да предпазя всички вас, които не вярвате, че COVID-19 е истина, и си мислите че е лъжа, конспирация или манипулация ....

                COVID-19 е ад, който не бих пожелал на никого !!!

                Ад, който ме доведе до ръба на живота ми, и повярвайте, там беше страшно !!!

                Забравяш за всичко, освен да дишаш. Забравяш за материалното и нещото, за което се молиш най-много е когато се събудиш от упойката на парацетамолите и аналгетиците е да няма температура, защото всичко, което си приел денс, е само 3 глътки вода, парацетамол, аналгин и антибиотици .....

                Ставаш зависим от мисълта, че кислородната маска трябва да бъде на сантиметри от тебе, защото не е възможно сам да дишаш! Лежиш с дни и нещото, което може да бъде причина да станеш, е да отидеш с последни сили до тоалетната.

                Ад, в който никога не искам да се връщам повече !!!

                Имаше момент, в който бях на прага на силите си, не се хранех, не пиех вода, дишах на пресекулки и си мислех, че всичко ще свърши след малко ..... но уви .... успях!

                Искрено съм благодарен на всички лекари, медицински сестри и санитари в Инфекциозна болница в Пловдив, които направиха невъзможното за ме опазят жив! Повярвайте ми, тези хора работят при нечовешки условия, всеки ден опаковани в скафандри. Те също имат деца и семейства и се прибират всеки ден.

                Рискът е огромен .....

                Днес съм малко по-добре - с 15 кг надолу бях изписан от болницата. Вече съм в къщи под 14 дневна карантина. Ще се възстановявам поне 6 месеца до пълното излекуване от пневмонията ... но съм жив !!!

                Пазете се и повярвайте - COVID-19 е истински АД, в който не искате да влизате !!!

                ПП: В статията от линка по-горе има много снимки от това какви глупости ги е плещил този неверник преди заразата, и как акъла му е уврял след нея.









                Last edited by Mateev; 18.09.2020, 15:18.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                  тя и статистиката ни една ... да ти умре коня.
                  Ние приключихме проекта за автоматични репорти со power BI. Вързахме всичко към 6 бази со милиони записи и нали съм си екселско чедо го направихме като в ексела - готинки слайсъри, табчета . И поне за мен си е 10 пъти по функционално от ковид страницата на България. Пълен шит, а и дано не се ъпдейтва по телефона и поне да е мейл.
                  Сервитьорките в кафето с таблети вземат поръчките, а дофторите разнасят бумагите !?!
                  И откога си мечтая всеки да има достъп от телефона си до всички изследвания и манипулации които са му правили докторята. По дни и часове даже и всеки да си следи САМ и да си носи сам отговорност за себе си
                  Битката е превелика - става дума за усвояването на много пари. Имам познат IT, който в момента работи върху програма за електронни досиета на всеки пациент. Не само, че не му помагат, ами по всякакъв начин се опитват да му пречат.
                  Наздраве, bota156!
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • тя и статистиката ни една ... да ти умре коня.
                    Ние приключихме проекта за автоматични репорти со power BI. Вързахме всичко към 6 бази со милиони записи и нали съм си екселско чедо го направихме като в ексела - готинки слайсъри, табчета . И поне за мен си е 10 пъти по функционално от ковид страницата на България. Пълен шит, а и дано не се ъпдейтва по телефона и поне да е мейл.
                    Сервитьорките в кафето с таблети вземат поръчките, а дофторите разнасят бумагите !?!
                    И откога си мечтая всеки да има достъп от телефона си до всички изследвания и манипулации които са му правили докторята. По дни и часове даже и всеки да си следи САМ и да си носи сам отговорност за себе си
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Хайде малко статистика от НСИ.

                      Във времето на изключителната смъртоносна пандемия ето какви са данните за смъртността в България до края на 36тата седмица.

                      През 2017та година средно са умирали по 2115 човека седмично.
                      През 2018та година средно са умирали по 2027.
                      През 2019та година средно са умирали по 2075.
                      През 2020та година средно са умирали по 2017.

                      И кво излиза от великата ви "пандемия"? Че умират по-малко хора.
                      Ако не бяха медиите да раздухват, НИКОЙ нямаше и да забележи, че имало "пандемия".


                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение
                        В столичното училище, където учи детето ми, сутрин запират първи-втори-трети, и май и четвърти клас на входа и правят една огромна тълпа във фоайето, да чакат ред да им мерят температурата. По-големите влизат от друг вход, нищо чудно да е същото и там. Ако беше пародиен скеч на Монти Пайтън, разбирам, но това са реалните МЕРКИ, снесени от ръководството.
                        Пълен фарс! Грипът е в пъти по опасен за децата! И при малки и големи не е задължително да имаш температура, за да си ковид позитивен! Така че общо взето мерят дедовия!

                        Едно дете, особено малко, вдига температура поне по 5-10 пъти зимния сезон, може и повече! И кво правим! Мерим дедовия и ОП - в изолатора!

                        Като се сетя, докъде се докарахме, винаги си сипвам!

                        Вместо да забраним на пенсиите да щъкат по трамваите и пазарите, ние си прецакваме децата по-най тъпия начин - със строги мерки за тях, а за наистина уязвимите групи - само препоръки! Не е скеч, а е гротеска!

                        Дано поне младежта го приема на майтап, че иначе това са най-хубавите години и остават следи за цял живот!

                        Коментар


                        • https://www.nature.com/articles/d41586-020-02483-2

                          For every 1,000 people infected with the coronavirus who are under the age of 50, almost none will die. For people in their fifties and early sixties, about five will die — more men than women. The risk then climbs steeply as the years accrue. For every 1,000 people in their mid-seventies or older who are infected, around 116 will die. These are the stark statistics obtained by some of the first detailed studies into the mortality risk for COVID-19.

                          Затова шведския модел може и да се окаже успешен! Изолираха дъртите и оставиха младежта свободно да обменя секрети на хубавото време!

                          Да му мислят нашите калинки, че Уинтър ИЗ коминг и кой с корона, кой с грип, кой с настинка - няма да има значение - всичко ще е под ножа!

                          Единствения полезен ход в бъдещата трагична ситуация ще бъде безплатното тестване, естествено, по лекарска преценка, за да няма злоупотреби! Не че няма да има, но това е друга тема.

                          Коментар


                          • В столичното училище, където учи детето ми, сутрин запират първи-втори-трети, и май и четвърти клас на входа и правят една огромна тълпа във фоайето, да чакат ред да им мерят температурата. По-големите влизат от друг вход, нищо чудно да е същото и там. Ако беше пародиен скеч на Монти Пайтън, разбирам, но това са реалните МЕРКИ, снесени от ръководството.

                            Коментар


                            • Някой да има изненадан от простотията на гербераските калинки?

                              Моето дете е в 55-то училище в клас чиято учителка е една от позитивние за Ковид-19.
                              В телевизия и статии се казва, че сме под карантина, не сме.
                              Казват, че децата са тествани, не са.
                              Казват че необходимите мерки са взети, не са.
                              Беше организирано празненство за 15-сти преди да са излязли резултатите от PCR тестовете на всички учители. Бяхме успокоени, че всички противоепидемични мерки за това празненство са взети. Децата бяха в класните стаи с учителите. Родителите бяха на двучасова родителска среща няколко дена преди това. Нито децата, нито родителите са контактни лица според РЗИ и директорката. Въпреки това получихме шанс за безплатно тестване, 2-ри ден след контакта. Т.е. теста няма да покаже дали има заразяване. Помолихме за отсрчочка 5 дни за тестването. РЗИ уж се съгласиха, но с ново решение отмениха съгласието си. А в понеделник, децата са призовани да се върнат в клас. 6 дена след контакта.
                              Ние се карантинирахме сами. Ако решим ще се тестваме за наша сметка. Надавям се да сме здрави.
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                                Пич слагай поне по 1 изречение към линка да знаем поне за кво иде реч
                                Бързам да помогна

                                Руски превод от силно акцентирания английски на самонакичил се с англосаксонско име германец.

                                След като е решил проблемите с рака, сее акъл и по други теми. И изкарва пари, което го прави подходящ пример за подражение в инвестиционен форум.

                                "Born in Germany in 1958 Bernd Klein (as he was then) first discovered his God-given ability to cure people of cancer at the age of 14 (some accounts say 12… or possibly 8) when he saved his mother from the ravages of hepatitis C,[5] cirrhosis of the liver and final stage terminal liver cancer."

                                Коментар

                                Working...
                                X