IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
    Между редовете се разбра, че между НОЩ и Съвета е имало разминаване на вижданията, а вероятно и напрежение
    Ако имаш предвид Експертния медицински съвет към Министерския съвет, това ми се върти в главата от вчера—оня ден.
    Както казаха в сайта Право&Здраве, Националният оперативен щаб НОЩ е създаден със заобикаляне на вече готовия експертен план за действие при грипна пандемия
    https://czpz.org/society/12334-2020-03-22-06-15-39

    От Бойко Борисов ли, от кого ли, не знам, но той е нелегитимен.

    След това се създава нещо като втори щаб при Министерския съвет. В него влиза известният Мангъров, силен критик на безсмислените и ненужни рестриктивни мерки. Това показва, че Експертният съвет към Министерския съвет изглежда е с доста различно мнение, отколкото НОЩ.

    Интересно ми е какво е това? Какви са тези противоположни тенденции на тези две ядра вътре в правителството? Кое е сега правителството: Бойко Борисов ли, Министерския съвет ли, заедно ли са правителство или не? Какви са тези две противоречиви сили вътре и какво или кой стои зад тях? Да предполагам ли желание за далаверки, щом като НОЩ е създаден нелегитимно, но той управлява държавата сега?
    Last edited by 78-10; 27.03.2020, 22:58.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

      Моето обяснение е по-скоро окултно - от отвъдния свят ни пазят другарите Тодор Живков, Брежнев, Хонекер, Чаушеско и останалите от бандата ... Тоше, Тоше къде си , че ривем без теб .... искам си НРБ-то (
      Ти се майтапиш,ама я погледни картата на Германия ,и ще забележиш че източните бендесленди са много по-слабо заразени от западните бундесленди...Предполагам, че другаря Хонекер ги пази, а другарят Маркус Волф така строго ги гледа отгоре ,че осита -та не смеят и да се разболеят....
      https://en.wikipedia.org/wiki/2020_c...mic_in_Germany
      Click image for larger version

Name:	800px-COVID-19_Outbreak_Cases_in_Germany_(Density).svg.png
Views:	2
Size:	1.1 КБ
ID:	3567691
      Attached Files

      Коментар


      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
        .....
        Но ако някой застане на 2 метра от релсите ,вероятността влака да го утрепе е 0,00 и не знам колко нули и след нулите 1 %-та...Единицата след нулите е, щото човек ,ако е голям карък,влакът може да дерайлира и да го утрепе.......
        Каква е вероятноста на асфалта да има един единствен камък от хиляди километри пътна мрежа, и през този камък да мине двойното задно колело на един самосвал, цепката между двете гуми да го загребе и да го изхвърли със сила във въздуха. След това камъка да се удари в стъклото на пътуващата отзад лека кола и да го направи на хиляди парченца, най-голямото от които е като бобено зърно. Тези парченца с висока скорост да се забият в лицето и гърдите на пътниците, водача да загуби управлението на колата и въпреки десетките транспортни средства около него, движещи се с голяма скорост, да успее със затворени очи да спре, без да направи меле от 10-20 сблъскали се една в друга коли.

        Вероятноста сигурно е 0.00000000000000001%, но на мене ми се случи.

        Каква е вероятноста в неделя след обяд, когато по улиците няма кьорава кола, две коли да се сблъскат под 90 градуса в кръстовище на центъра на Габрово, като и двете коли се движат с около 100 километра в час? Сигурно пак е 0.0000000000001%, но на мене ми се случи и останах жив, което не може да се каже същото за Москвича ми. Ако не ви бях казал марката на колата, нямаше да можете да я разпознаете.

        Та искам да кажа, че имам особено отношение към вероятностите. Може да са много малки, но какво ме топли това, ако точно аз съм пострадалия, или ако е някой член на семейството. Та искам да го кажа това на хората, които си мислят "абе баш на мене ли ще ми се случи да се заразя с короната и да умра".

        Коментар


        • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

          Само за последно да питам - къде да си поръчам Т-шъртка, че 73-та ми беше любима година за парти
          НЕ Е Препоръка че са от САЩ и ще трябва да минават митница а в тия времена не се знае кой работи и кой не

          https://www.righteeshop.com/shop/mal...nisex-t-shirt/
          mWPCloud.com

          Коментар


          • Здравейте, днес за размисъл ще посоча малко излезли данни от Германия, която е една от най-напредналите в медицински аспект държави.
            - Средната възраст на починалите от вируса е 82 години
            - Средната продължителност на живота е 81 години /малко по-висока от Италианската/
            - Тестваните хора са около 500 000 на седмица
            - За последната една седмица /20.03-26.03/:
            положителните проби са около 29 000 - 5.8%
            смъртни случаи са 223 - 0.76%
            Германия обявява първите си открити заразени на 27 февруари, около седмица преди Италия, а наложи забрана за излизане на повече от двама души на 23.03 /Италия взе подобна мярка на 10.03/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

              Всъщност това е интересно. Ако кучетата наистина могат да разпространяват вируса, хипотезата че при първата разходка ще го пипнат, а след това предадат и на стопанина си не звучи съвсем откачено. Друг е въпросът дали маската ще помогне. А и след всяка раходка къпане? Радостно ми е че нямам куче.
              Аууууу...Върху това не бях се замислял...Дали се прехвърля и на кучета,котки и прочее домашни любимци...Надявам се да не е така....Но пък ако имаш накаква друга информация - докато е време да напоръчаме в Китай(нали си възобновиха в голям процент производствата)маски за кучета и котки...Ще направим пачки....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                Защо мислиш, че носенето на маски от всички при дефицит на маски, би спасил тази жена. Маски трябва да носят уязвимите, болни или такива с множество контакти, а не всеки хипохондрик да изкупува маските и да не остане за действително нуждаещите се. А маски по аптеките продължава да няма. Докато хората си разхождат кучетата с такива. И на кучетата слагат.

                Има маски от плат който са за многократна употреба те са като старите маски с акушерките са изражднани всички родени през комунизма... не виждам защо да не се носят има и модели с допълнителен джоб за филтър или подсилване

                позната ми каза че една от старите фирми за женско бельо е взела да шие - всички трябва да си вземат маски и да се готвим за пускане на икономиката и virus mode

                https://newsilhouette.bg/masks/

                mWPCloud.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                  Не вади обобщения от частен случай. Опитваме се да запазим хладен разум за социалните процеси, ако и нас да ни е бъзе за сигурността ни и тази на близките ни. Не бива да излизаме от релсите, ако и те да водят в различни, дори противоположни посоки.
                  Не си вадя обощения,най -малкото пък за теб...Но като каза релси,та се присетих за нещо...
                  Ако човек застане между релсите срещу връхлитащия влак,вероятността да умре е 100%...
                  Ако застане на 50-тина см. от релсите вероятността влакът,да го подбере и захвърли и утрепе е сигурно 60-70%(някой може и да си направи експеримент,така или иначе ще се мре....)
                  Но ако някой застане на 2 метра от релсите ,вероятността влака да го утрепе е 0,00 и не знам колко нули и след нулите 1 %-та...Единицата след нулите е, щото човек ,ако е голям карък,влакът може да дерайлира и да го утрепе..
                  Е ,аз не казвам човек да чака влака на 2 км от гарата,щото влакът има и някаква вероятност да делайлира , а да чака на гарата ,2 м отстояние..... от релсите .....и по възможност,предвид ситуацията...... - с маска....Пазете и себе си и другите...Пък още по-добре с личното МПС...
                  А бе във влаковете, как проверяват пътуващите,дали имат основателна причина,да пътуват към и извън областния град?!
                  Last edited by retro_69; 27.03.2020, 22:30.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                    Добре звучи на теория, но на практика няма как да се изпълни.

                    Дори да си представим, че се намерят супер точни и достатъчно тестове. Как ще тестваш цялото население. И второ докато тестваш някой от вече тестваните може да се зарази а, ти да го мислиш че не е заразен и той да ходи и да ръси заразата.

                    Абсолютно малоумия - личи си че са писани от хора теоретици, дето не са излизали навън от стъкления си офис.
                    Удебеленото ми беше първата мисъл при четенето на идеята.
                    Второ, не пишат какви специалисти са тези момци. Предполагам, че са некакви социолози или журналя, щом скромно е умълчано. Хвалят ги само харвардските им дипломи, но ми се струват въздух под налягане.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

                      Моето обяснение е по-скоро окултно - от отвъдния свят ни пазят другарите Тодор Живков, Брежнев, Хонекер, Чаушеско и останалите от бандата ... Тоше, Тоше къде си , че ривем без теб .... искам си НРБ-то (
                      Аааааа хахахаха направи ми деня

                      Ето го и обяснението за Испания. Кат катурнаха гробницата на Франко наскоро яко са го ядосали тия непрокопсаници и е решил да не ги пази толкова ...
                      Last edited by Selena; 27.03.2020, 22:23.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Значи, не знам, за мен феноменът е загадка, но е налице. Може да сме с по-различна резистентност. Но се вижда ясно на картата какъв кошмар е в южна европа и колко по-спокойно е в източна европа. Ако това продължи нека някой по сведущ да даде логично обяснение. Аз нямам такова.
                        Известно в, че слънцето мори вируса. А ние, си имаме не просто слънце, а Слънце. Под формата на премиер.
                        Ето, просто е.
                        Слънцето.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                          Каква ти игра? Тази тишърка директно препраща към зловещата разправа с левичари в Латинска Америка, които били хвърляни от високохвърчащи хеликохтери. Налудност някаква.
                          Аз чудесно знам за случилото се през 1973 г. в двореца Ла Монеда и после на стадиона и т.н.
                          Интересно е какво знаят младежите?
                          Лесно се хвърлят на барикадата с автомат в ръка, да бранят нещо, за което гарантирано и хабер си нямат, но ако стане напечено, моментално ще потърсят бутона за New Life and Restart Game

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                            Що ти е любима 1973 година?
                            90% от любимите ми рок албуми са издадени през 73-та.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                              Колкото до идиотите ,дето си слагат маски на кучетата
                              Всъщност това е интересно. Ако кучетата наистина могат да разпространяват вируса, хипотезата че при първата разходка ще го пипнат, а след това предадат и на стопанина си не звучи съвсем откачено. Друг е въпросът дали маската ще помогне. А и след всяка раходка къпане? Радостно ми е че нямам куче.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                                Само за последно да питам - къде да си поръчам Т-шъртка, че 73-та ми беше любима година за парти
                                Що ти е любима 1973 година? Да не би поради това: https://desebg.com/2011-01-13-09-24-01/744-2012-05-30-17-50-00

                                Коментар

                                Working...
                                X