IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сводката за днес. С гордост заявявам, че благодарение на Тръмпа Америка трайно заема челната позиция по брой нови случаи. Все още не по брой умрели, но и това ще стане в близко бъдеще.

    USA 100,514 +15,079 1,546 +251 2,465 96,503 2,463 304 5
    Italy 86,498 +5,909 9,134 +919 10,950 66,414 3,732 1,431 151
    China 81,340 +55 3,292 +5 74,588 3,460 1,034 57 2
    Spain 64,285 +6,499 4,940 +575 9,357 49,988 4,165 1,375 106
    Germany 50,871 +6,933 342 +75 6,658 43,871 23 607 4
    France 32,964 +3,809 1,995 +299 5,700 25,269 3,787 505 31
    Iran 32,332 +2,926 2,378 +144 11,133 18,821 2,893 385 28
    UK 14,543 +2,885 759 +181 135 13,649 163 214 11
    Switzerland 12,928 +1,117 231 +39 1,530 11,167 203 1,494 27
    S. Korea 9,332 +91 139 +8 4,528 4,665 59 182 3
    Netherlands 8,603 +1,172 546 +112 3 8,054 761 502 32
    Austria 7,657 +748 58 +9 225 7,374 128 850 6
    Belgium 7,284 +1,049 289 +69 858 6,137 690 628 25
    Turkey 5,698 +2,069 92 +17 42 5,564 241 68 1
    Canada 4,633 +590 53 +14 228 4,352 120 123 1
    Portugal 4,268 +724 76 +16 43 4,149 71 419 7
    Norway 3,717 +345 19 +5 6 3,692 70 686 4
    Brazil 3,417 +432 92 +15 6 3,319 296 16 0.4
    Australia 3,180 +130 13 170 2,997 23 125 0.5
    Sweden 3,069 +229 105 +28 16 2,948 214 304 10
    Israel 3,035 +342 12 +4 79 2,944 49 351 1
    Czechia 2,279 +354 9 11 2,259 34 213 0.8
    Malaysia 2,161 +130 26 +3 259 1,876 54 67 0.8
    Ireland 2,121 +302 22 +3 5 2,094 47 430 4
    Denmark 2,046 +169 52 +11 1 1,993 109 353 9
    Chile 1,610 +304 5 +1 43 1,562 7 84 0.3

    Коментар


    • Италия:
      22/2/2020 - 58 нови заразени (за деня)
      +10 дни - 600 нови заразени
      +30 дни - 6000 нови заразени

      Нидерландия:
      10/3/2020 - 61 нови заразени
      +10 дни - 600 нови заразени
      +16 дни - 1019 нови заразени
      Last edited by barbaron; 27.03.2020, 23:52.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Е колко кръстовища има в габрово на които може да се кара със 100 и как сметна че вероятността е никаква, като всъщност си е по-висока, и по-вероятно е, че не си я смятал докато си гонил светофара. После вероятностите виновни
        Ами тогава бях млад и явно прекалено много съм се доверявал на светофарите. Мислел съм си, че при зелен светофар улицата е моя, и съдбата явно реши да ми даде урок. От тогава до ден днешен най-много ме е страх именно от зелените светофари. Винаги намалявам и почти спирам, и не пресичам докато не огледам добре пътя от двете страни на кръстовището.

        Дето се казва парен каша духа. Поуката си остана за мене и ще ми държи топло цял живот, но като гледам какви джигити има днес по улиците, особено тези с бързите мотори, чудя се дали и те ще имат шанса да получат същата поука, или директно ще гушнат букета.

        Тези разсъждения се отнасят и за "джигитите" по отношение на коронавируса. Те се правят на герои и викат "ела вълчо изяж ме", но дали вируса като дойде ще им даде шанс да оздравеят и да разказват за поуката си? Щото както вече видяхме, някои млади и "смели" хора го нямаха този шанс.
        Last edited by Mateev; 27.03.2020, 23:49.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
          Аналог, както казах всеки сам си преценява, не искам да спамя повече
          Ето ти ООН, ако и за тези кажеш, че са лъжци нз: https://www.youtube.com/watch?v=lNZO...ature=youtu.be

          Поздрави

          Начев, не ме кефи този поглед от статията, но не мога да не призная, че това е конформно с прекалено много други неща в момента...
          Пепе, понеже си ми приятел, няма да играя на дребно и да се правя, че не съм забелязал постинга ти, а ще говоря направо.

          В известен грозен, абсурден, уродлив смисъл Ковида прави услуга на човечеството като разкрива и демаскира очевидно съществуващите бездни и разломи по различини линии на разделение вътре в обществото.

          Ето, съвсем ясно съм изтъкнал, че при споменатата статия става дума за един много ценен и обобщен исторически преглед, който разкрива дискретните, скрити обществени механизми, които водят до значими обществени промени и тласкат обективно развитието на обществото на следваща орбита. И това се е случвало вече много пъти в продължение на векове и хилядолетия.
          Това е необозримо от позиция на отделен и кратък човешки живот, който при това е доминиран от битка с ежедневните реалии.

          В момента също сме в навечерието на някакви значими промени. Говорим за исторически период и преход - визирайки промяна, това не значи, че промяната е на дневен ред УТРЕ. Може да дойде бързо, може да се случи след години, десетилетия. Ще дойде, защото ОЧЕВИДНО СИСТЕМАТА Е ПРЕЦАКАНА. И прецаканата система не се състои само в обстоятелството, че е натрупан планини от дълг, непоправими изкривявания и диспропорции, а измислиха нов начин да счупят човека като го излъгаха, че той живее сам и само за себе си.

          Казал съм го съвсем ясно и досадно - в сайта списват неполиткоректни автори - визията им за бъдещето е тяхна частна, субективна визия. Защо не прочетохте това, което съм казал и забележките, които съм направил, а забодохте пръст в нечии частни възгледи.
          Не сте карани силово да вярвате в каквото и да е!
          Това действа на колеги като Маркета и Мъни като показване на червен парцал пред очите на бика. И подскачат и започват да изтребват комунисти (но и консерватори), да ги хвърлят от хеликоптерите. Осъзнайте се, това не е компютърна игра! Знате ли какво значи истинска болка и реални обществени проблеми с невъобразим мащаб?!
          Разберете бе, няма комунисти - умряха, никой не си въобразява, че ще се заличи собствеността и вървящата по петите и власт.
          Ама и другата няма да стане - достойните наследници на Лев Давидович, събрани бодро под знамето на глобализма да си редят картите както на тях им изнася, а покрай тях да подтичкват с угоднически физиономии удобни момчета, които още не са се превърнали в "Уморени коне". Времето върви изненадващо бързо! Вие сте следващите Кандидат-Уморени коне! Усещате ли как вече напират отдолу?! Не знаете за какво говоря, не ви и трябва!

          Тук вече се присъединяваш и ти започвате да ме гледате с подозрение лично мен.
          Ами, гледайте ме както искате, но това не променя истината.
          Съвременните либерали прецакаха системата през последните 30 години. А сега Ковида ще я доубие! Още не знаем откъде дойде той, дали е пратен от Бога или Мамона, може пък да има наивници, които си въобразяват, че плюнка, лепило, пирони и Ковид ще позакърпят разкъсаното, оркестърът пак ще свири, а те ще продължат да работят тъпите гои?! Нека си въобразяват! Ама няма да стане!

          Съжалявам, сега вие - 35 - 4о годишните сте на върха на силата си и искате всичко да продължи до безкрайност, защото така ви е изгодно - вие сте с видимо добри гени, интелигентни, силни, здрави, умни, добре образовани, с добра кариера, чудесни изгледи, прекрасни доходи, неспирни воаяжи, децата ви са още малки (малки проблеми), родителите не са стари (пак малки проблеми), има засукани и атрактивни обекти, които ви гледат преценяващо и с интерес и викат: качете се, господине, направете едно пробно кръгче, и т.н.
          Това е чудесно, всеки ще се отнесе с разбиране към понятния човешки мерак това да продължи максимално дълго.
          Имам лоша новина за вас - животът и обществото са и много други неща, които изискват поставяне в служба, смачкване на егото, ограничения, болка, грижа, солидарност, болести и още безброй други неприятни неща. Сега на този етап от живота си, вие щедро сте предоставили тази негова страна някому другиму!
          Вие не желаете никой да ви занимава с другите грозни неща и смущаващите такива, които за съжаление са незаобиколима и неотменима част от живота. Отбутвате го, не искате да знаете, че това го има!

          Ей-сега ще видите как всичко е крехко, взаимозависимо и колко лесно може да падне къщичката. Не сте го преживявали и разбираемо не ви се вярва, че е възможно.
          Къщичката на т.н. комунизъм падна като на шега, а нямаше човек на света, който да вярва, че ще стане толкова лесно и бързо.
          Отделно от това, представа си нямате като ни подхванат дизайнерите, които няма да питат - кой и бил либерал и е пял в хора на Хилъри и Сорос, кой е вярвал в консервативното и Божествено начало.

          С добри и приятелски чувства!
          Last edited by nachev; 27.03.2020, 23:53.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

            Е колко кръстовища има в габрово на които може да се кара със 100 и как сметна че вероятността е никаква, като всъщност си е по-висока, и по-вероятно е, че не си я смятал докато си гонил светофара. После вероятностите виновни
            Предлагам Матеев да направи 500 експеримента, че да се доближим до истинската вероятност

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Ами по улиците нямаше кьорава кола и аз настъпих педала, за да хвана зеленото на светофара отпред. Това на кръстовището на хумора, а аз се движа от към автогарата и нямам никаква видимост на пътя от двете страни на къстовището. От към Търново пък идва ладата на някакъв поляк, който пък въобще не видял, че има светофар. И той също понастъпил газта, защото пътя е широк с 4 платна и на километър напред не се е виждала кьорава кола.

              Та игра на вероятности - половин секунда по-рано или по-късно и щяхме да се разминем, но явно съдбата е решила в една и съща десета от секундата двете коли да се намират в една и съща точка.
              Е колко кръстовища има в габрово на които може да се кара със 100 и как сметна че вероятността е никаква, като всъщност си е по-висока, и по-вероятно е, че не си я смятал докато си гонил светофара. После вероятностите виновни

              Коментар


              • Ако не се вземат мерки вероятността да има един-два милиона заразени с КОВИД-19 е почти 100%. И това ще стане само за някоко седмици. (Защото дай да не се лъжем: официално имаме около 300 случая, но реално са сигурно поне 3000 вече.)

                И като имаме над милион заразени, при нашето застаряващо население, ще имаме 100-150 хил. в критично състояние, болниците ще се препълнят и ще направим смъртност по-голяма от тази в Италия. Както в Италия сега са умрели 45 здрави и прави лекари, така при нас ще умрат тройно повече. Да не говорим, колоко хора, които биха могли да бъдат спасени ще умрат от други болести или наранявания просто защото капацитетът ще е на макс и за тях няма да има кой са се погрижи.

                Изобщо безумие на едни празноглавци. При това ние имаме примера на други държави и знаем какво е ставало там. Ако сме първите и да не се знае за какво става дума - добре. Ама случаят не е такъв.


                Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Каква е вероятноста на асфалта да има един единствен камък от хиляди километри пътна мрежа, и през този камък да мине двойното задно колело на един самосвал, цепката между двете гуми да го загребе и да го изхвърли със сила във въздуха. След това камъка да се удари в стъклото на пътуващата отзад лека кола и да го направи на хиляди парченца, най-голямото от които е като бобено зърно. Тези парченца с висока скорост да се забият в лицето и гърдите на пътниците, водача да загуби управлението на колата и въпреки десетките транспортни средства около него, движещи се с голяма скорост, да успее със затворени очи да спре, без да направи меле от 10-20 сблъскали се една в друга коли.

                Вероятноста сигурно е 0.00000000000000001%, но на мене ми се случи.

                Каква е вероятноста в неделя след обяд, когато по улиците няма кьорава кола, две коли да се сблъскат под 90 градуса в кръстовище на центъра на Габрово, като и двете коли се движат с около 100 километра в час? Сигурно пак е 0.0000000000001%, но на мене ми се случи и останах жив, което не може да се каже същото за Москвича ми. Ако не ви бях казал марката на колата, нямаше да можете да я разпознаете.

                Та искам да кажа, че имам особено отношение към вероятностите. Може да са много малки, но какво ме топли това, ако точно аз съм пострадалия, или ако е някой член на семейството. Та искам да го кажа това на хората, които си мислят "абе баш на мене ли ще ми се случи да се заразя с короната и да умра".
                Last edited by Money; 27.03.2020, 23:35.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение
                  Коронавируса е следствие, първопричина е отравяне с азонен диоксид. Тази хипотеза обяснява всичко което е известно към момента.
                  Азотен двуокис?
                  Нитродженен диоксид?

                  Той много силно, характерно и задушливо мирише.

                  Коментар


                  • Като заговорихме за вероятности — личен пример.

                    Дъщеря ми живее в голям европейски град и се движи из него почти само с колело — на работа, до магазина, на разходка. Разбира се, лисопедната инфраструктура е перфектна, шофьорите внимават. Но рискът да попадне под колелата на ахтонобилите си е риск.

                    Когато тя реши това, почти формално ѝ отбелязах "Нали знаеш, че е по-рисковано?" Тя, разбира се, знае.


                    Вторият риск е с любимата ви корона. Дощерката не беше сигурна за мерките за предпазване, за степента на паниране, та ѝ предложих моето виждане за смехотворността на паниката и паникьорите от този нов обикновен грип — и тя го прие. Например с облекчение веднага свали намордника, с който беше се снимала в самолета и ми беше пратила снимката. Между другото, там много малко се носят намордници.

                    Мисля, че първият риск, този с лисопеда, е къде-къде по-голям от пренебрежимо малкия, но любим ви ковидо-риск, подгъделичкващ безопасно нервенцата ви.

                    Коментар


                    • Коронавируса е следствие, първопричина е отравяне с азонен диоксид. Тази хипотеза обяснява всичко което е известно към момента.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        Голямо изпитание - да кара със 100 в града и да се оплаква че 1 път му се е случило и да катастрофира.
                        Дали му идва на акъла че той си е виновен?
                        Ами по улиците нямаше кьорава кола и аз настъпих педала, за да хвана зеленото на светофара отпред. Това на кръстовището на хумора, а аз се движа от към автогарата и нямам никаква видимост на пътя от двете страни на къстовището. От към Търново пък идва ладата на някакъв поляк, който пък въобще не видял, че има светофар. И той също понастъпил газта, защото пътя е широк с 4 платна и на километър напред не се е виждала кьорава кола.

                        Та игра на вероятности - половин секунда по-рано или по-късно и щяхме да се разминем, но явно съдбата е решила в една и съща десета от секундата двете коли да се намират в една и съща точка.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                          Матеев,приеми го на шега,ама си голям карък...
                          Сега по- сериозно....Баба ми казваше,че Господ праща най-много и най-големи изпитания на най-силните......
                          Голямо изпитание - да кара със 100 в града и да се оплаква че 1 път му се е случило и да катастрофира.
                          Дали му идва на акъла че той си е виновен?
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                            а другарят Маркус Волф така строго ги гледа отгоре ,че осита -та не смеят и да се разболеят....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Каква е вероятноста на асфалта да има един единствен камък от хиляди километри пътна мрежа, и през този камък да мине двойното задно колело на един самосвал, цепката между двете гуми да го загребе и да го изхвърли със сила във въздуха. След това камъка да се удари в стъклото на пътуващата отзад лека кола и да го направи на хиляди парченца, най-голямото от които е като бобено зърно. Тези парченца с висока скорост да се забият в лицето и гърдите на пътниците, водача да загуби управлението на колата и въпреки десетките транспортни средства около него, движещи се с голяма скорост, да успее със затворени очи да спре, без да направи меле от 10-20 сблъскали се една в друга коли.

                              Вероятноста сигурно е 0.00000000000000001%, но на мене ми се случи.

                              Каква е вероятноста в неделя след обяд, когато по улиците няма кьорава кола, две коли да се сблъскат под 90 градуса в кръстовище на центъра на Габрово, като и двете коли се движат с около 100 километра в час? Сигурно пак е 0.0000000000001%, но на мене ми се случи и останах жив, което не може да се каже същото за Москвича ми. Ако не ви бях казал марката на колата, нямаше да можете да я разпознаете.

                              Та искам да кажа, че имам особено отношение към вероятностите. Може да са много малки, но какво ме топли това, ако точно аз съм пострадалия, или ако е някой член на семейството. Та искам да го кажа това на хората, които си мислят "абе баш на мене ли ще ми се случи да се заразя с короната и да умра".
                              Матеев,приеми го на шега,ама си голям карък...
                              Сега по- сериозно....Баба ми казваше,че Господ праща най-много и най-големи изпитания на най-силните......

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                                Каква е вероятноста...

                                Та искам да го кажа това на хората, които си мислят "абе баш на мене ли ще ми се случи да се заразя с короната и да умра".
                                Споко бе, в тоя форум каръци нямаме!

                                Коментар

                                Working...
                                X