IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
    Президентът на Танзия към която спада и остров Занзибар е починал от Ковид.http://www.bta.bg/bg/c/NF/id/2380487
    NF 23:57:31 17-03-2021
    NS2357NF.007
    Танзания - президент - кончина

    Почина президентът на Танзания - един
    от най-отявлените коронаскептици
    в Африка


    Дар ес Салаам, 17 март /БТА/
    На 61-годишна възраст днес е починал президентът на Танзания Джон Магуфули - един от най-отявлените коронаскептици в Африка. Вицепрезидентката Самия Сулуху Хасан съобщи новината повече от две седмици след като Магуфули изчезна от общественото пространство, предаде Ройтерс.
    Магуфули бе видян за последно на 27 февруари, което предизвика слухове, че се е разболял от КОВИД-19. Преди пет дни представители на властите отрекоха той да е болен.
    Танзанийската вицепрезидентка обаче съобщи тази вечер, че държавният глава е починал около 18 ч. (19 ч.) днес в болница в столицата Дар ес Салаам. Причината за смъртта му е заболяване на сърцето, уточни тя.
    В страната, част от която е остров Занзибар, е обявен 14-дневен траур, като знамената ще бъдат свалени наполовина.
    Джон Магуфули неведнъж направи скептични изявления за опасността от новия коронавирус и до един момент дори отричаше заразата да е достигнала Танзания.
    По конституция вицепрезидентката ще заеме президентския пост до края на втория петгодишен мандат на Магуфули, който започна миналата година. Тогава той бе преизбран на поста с 84 процента на избори, които според опозицията са били белязани от измами.
    През май миналата година Танзания спря да съобщава данни за епидемичната ситуация. Дотогава страната бе регистрирала 509 случая на коронавирус и 21 починали, отбелязва Ройтерс.
    /НС/
    http://www.bta.bg/bg/c/NF/id/2380487

    Коментар


    • Първоначално изпратено от male4ko Разгледай мнение
      Президентът на Танзания беше един от малкото достойни хора, които се противопоставиха на тая лудост ковид19, и.. ей го на - починал си човекът, ей така просто и случайно починал..
      Тенгел и Лукашенко да внимават, че хората са казали: "Ако се цепиш от колектива, колектива ти го нацепва".

      Добре, че едногодишните безрезултатни локдауни, нетестваните ваксини и Ковид-паспортите се оказаха тъпи мангъровски конспирации от миналата пролет, че не знам иначе ...

      Коментар


      • Президентът на Танзания беше един от малкото достойни хора, които се противопоставиха на тая лудост ковид19, и.. ей го на - починал си човекът, ей така просто и случайно починал..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
          Почти 90% корона. Грип няма. Може да е обикновена настинка, ама при нея няма болки в ставите, нито хрема и кашлица.
          Преди десетина дни бях настинал, ама се чудех настинка ли е, грип ли е или... та тогава ми попадна следната статия
          Има и една таблица, за лаици като мен:

          Коментар


          • Няма логика в Танзания да няма Ковид при положение,че там се изсипаха хиляди айляци от цяла Еврора.

            Коментар


            • Президентът на Танзия към която спада и остров Занзибар е починал от Ковид.http://www.bta.bg/bg/c/NF/id/2380487

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                Почти 90% корона. Грип няма. Може да е обикновена настинка, ама при нея няма болки в ставите, нито хрема и кашлица.

                Нетипични симптоми са: хремата и болките в гърлото, които са характерни за възпаление на горните дихателни пътища. Хора, които имат хрема и кихат, по всяка вероятност са хванали настинка или грип.
                КИХАМ кашлица нямам. Дишам си нормално, сатурация 96. Леко ме болят колена и китки
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
                  https://darikradio.bg/ako-izolaciata...v-zombita.html

                  Това е едно изключително интервю с един изключителен български лекар, който е бил вундеркинд и е вземал по три класа наведнъж, завършил е медицина преди да наборите му да са изкласили гимназии, станал академик преди да навърши 30 годишна възраст и действащ в момента психиатър. Ако се присмиваха на шефката на "Курило", защото изразяваше позицията на иконом на една видна лудница, то този глас е просто коларски болт в задника на милеещите за живота шутове, които така и не могат да разберат живота като смисъл и начин на употреба.
                  Дроздстой е софиянец, учеше в Плевен и беше своенравен и ексцентричен...ще се спра само с тези определения.
                  Ексцентризмът му има корени. Кръстен е на майка си и баща си едновременно. Тя е Дроз...нещо си, забравих, баща му е Стоян.
                  Имаше още едно момче с мен учеше, но той служи с мен и в Казармата прекара много тежък вирусен менингоенцефалит. Едва оцеля след кома от поне месец. Остана характеропатичен и със скандиран говор. Завърши. Оттогава не знам къде е.
                  Last edited by bulgarian lev; 17.03.2021, 22:43.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Ми колкото и да не ми се иска, статистиката показва точно това - вирус, създаден да убива, но не в големи размери, а само да всява паника, бялото население на богатите държави. И не ми излизайте с лафовете, че в Африка нямало лекари, та не регистрирали и т.н. - точно щото няма лекари, трябваше да мрат като мухи, ма не мрат, щото явно има нещо пипнато във вируса и той върви по бялото население, а подминава жълтурките и черните. Който е ходил по света, знае в каква мизерия живеят 90% от китайците (за индия няма да отварям реч) и 99.9% от африканците - Факултето минава за луксозен квартал на новобогаташи, сравнено с копторите там. И изведнъж китайците победили вируса!?!?!? И как моля ти се - с локдаун от две седмици - буахахаха, тези ли, дето живеят в кутийки като хлебарки и в градове с площта на Плевен има по 5 милиона души, дето са не гъз до гъз, ми и отгоре, с хигиенни навици на свине и т.н.

                    Та затова и вървят теориите на конспирациите, щото всичко друго става доста нелогично - бръснач на Окам, кво да правиш
                    Горе-долу си видял очевидното,но само наполовина.
                    Не са засегнати най-много държави с бяло население,а със смесено бяло и черно такова-САЩ,ЮАР,Бразилия.
                    Въпреки,че Канада е по-особен случай там вируса почти не се усети,а е съсед на САЩ.Бразилия и ЮАР не съм ги гледал подробно но през октомври,ноември когато беше втората вълна в Европа следях редовно САЩ.

                    Най-засегнати тогава щати бяха Минесота,Айова,Илинойс,Уинсконсин,Мичигън и Индиана.Тези щати са съседни един на друг и болните и заразените в тях бяха в пъти повече от втория засегнат район,град Ню Йорк и малките щати около него.Просто тези щати които изброих изпъкваха ярко на картата.Веднага на запад от тях в съседните щати Северна,Южна Дакота,Небраска и ивицата покрай Канада до Тихия океан почти не беше засегната.А става въпрос за съседни щати.
                    Дори гъсто населен щат като Вашингтон с голям космополитен град като Сиатъл,но с доминиращо бяло и жълто население и почти без черно беше много слабо засегнат.
                    Във всички тези слабо засегнати щати бялото население е над 90%.
                    В южните щати където бялото и черното население са смесени в различни проценти заразените и болните държаха едно перманентно средно ниво.

                    Данните гледах на тази карта която обаче на всеки две седмици се актуализира.
                    https://www.google.com/search?client...D0%B8%D0%B4+19

                    П.П.-Това което съм написал по-горе няма абсолютно нищо общо с вируса от медецинска гледна точка.
                    Аз още от юли,август миналата година го следя този вирус заради съвсем други причини.
                    Състраданието не е добродетел

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      Болна е тя кара по тежко от мен
                      Лоша работа, Пеше. Оздравявайте и двамата!
                      За ваше здраве!
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Докъде го докарахме сега по въпроса- има или няма вирус?
                        Или тука има тука нема
                        Черпи едно Бакарди у Кръчмата и ще ти открехна.
                        Наздраве!
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                          Леле, Пеше! А вярната другарка в живота, къде е?
                          Наздраве!
                          Болна е тя кара по тежко от мен

                          Коментар


                          • Докъде го докарахме сега по въпроса- има или няма вирус?
                            Или тука има тука нема

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                              Ще видим ПСР-а какво ще каже. Поне в статистиката влязохме като изследван за курона
                              Пази се, доколкото можеш...
                              Споменатия тест, няма да ти каже нищо, но както си писал - ще те вкара в статистиката и контрола.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                                Не знам дали няма грип ама аз май баш от това се разболях - хрема, кихам, 38,5-39, болят ме ставите, отпаднал.
                                Ще видим ПСР-а какво ще каже. Поне в статистиката влязохме като изследван за курона
                                бързо оздравявай.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X