IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

    Очите на страха може да са големи, но логиката е ясна!

    10-15 пъти по-тежко от грип, съответно това е и броя на тежките хоспитализации.
    До сега инфекциозните не са изпадали при големите грипни вълни в състояние да нямат база, което за мен означава, че запълняемостта не е била на 100% тогава. Това пък от своя страна ще рече, че капацитета от Х15, няма да е необходим, а навярно нещо от сорта на Х7. И това Х 7 в рамките на най-лошия сценарии. А може такъв изобщо да няма дори и при никакви мерки! Не говорете за най-лошото сякаш е гарантирано! Е НЕ Е!

    Така както ги пишете нещата, за мен са абсолютно несериозни. Х100 Х200....

    Това е нещо 10 пъти по-тежко от грип! Нещата са ясни. Говорите сякаш е 1000 или 10 000 пъти!

    За мен това са напълно несериозни неща!

    Приказки за Ухан-Мухан, няма какво да коментираме.. можеше февруари или март. Сега вече сме октомври и сме видяли доста! Аз познавам 4-5 човека прекарали го и няколко съмнителни в контакти също да са го прекарали. Реално нашето общество не е съвсем на тъмно вече какво е това нещо и както съм казвал в предните постове, несериозно е да се говори, че това е като грип, но не е и сериозно да се говори за него сякаш е Х1000 на грипа!

    Според мен е между 40 и 100 пъти по силно от грип при еднаква заболяемост, т.е. ако се заразят еднакв брой хора и от двете. (като тук включвам не само смъртността, а продължителноста на лечение в болница и тн.)

    Разбира се всичко което забавя заразяването има ефект, например маските биха ограничили почти на 100% грип-а, (ако се носят от всички) т.е. ако всички носят маски по време на грипния сезон, няма да има грипен сезон.... за съжаление това не се отнася за Короната. Маските няма да го ограничат на 100% но могат да го ограничат достатъчно, лошото е че хората отказаха дори това, отаказаха да носят маски, защото им беше набивано в главите твърде дълго че Короната е малко по-силен грип... и то от официалните лица. Целта беше хората някак да си живеят по страо му, но все пак да се пазят по ново му... което няма как да стане.... или всички трябва да приемат Короната като нещо реално или оставаме на естествен подбор.

    В момента с тези полумерки, едва ли положението ще се удържи дори до средата на ноември... а сезона на грипа започва втората половина на декември (много хора го забравиха това и някак им се струва че грипа винаги е започвал октомври, което не е вярно).

    Коментар


    • В момента мерките са такива, все едно си миеш само едната ръка.
      Хората с компрометирана имунна система да се пазят обаче.
      Не трябва малките деца да се извеждат от училище, те минават безсимптомно болестта и те ще са първите, които ще бъдат бариерата.
      Това не е и истинска епидемия, защото навремето правехме грипна ваканция, когато 25% от учениците са разболеят, но да са на легло.
      В момента за целия свят няма не 1%, а 1 промил, който да се е разболял.
      Това е една изкуствено раздухвана истерика и целта е създаване на световна икономическа криза… Нищо не става случайно
      Онлайн обучението ще доведе до тотална неграмотност сред учениците.
      Който иска да си спаси детето, трябва да го накара да учи.
      Светът се омързеливи, оставихме всичко да правят китайците, тези от далечния Изток.
      Останалият свят отива на упадък...
      Хората не искат да мислят, не че 80% могат да прескочат рационалния минимум.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

        Добре, предложи произволен процент по твое усмотрение. Представи си, че влизаш в една болница миналата есен и броиш заетите легла. Няма да оспорвам числата.
        Няма да си играем на алабализми...да предполагам....

        Хоспитализациите от грип са някакъв голям процент от общите пневмонии за годината, сам си ги смятай и си прецени процент...

        Убеден съм, че твоето твърдение обаче за 30% е много ама много далеч от истината, спрямо всички общи медицински и болнични дейности, като цяло!
        Last edited by Mike Florida; 31.10.2020, 19:43.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

          Ако сезонен грип ангажира 30% от капацитета на здравната система, какъв процент ще бъде ангажиран при нещо 10-15 пъти по-тежко? Коя логика ти е ясна?

          П.С. За твое улеснение, можеш да приемеш капацитета за константен, и да не отчиташ регреса му в резултат на заболели медици.
          Ковида е болест, която очевидно много лесно се лекува в домашни условия. Ако не бяха тия "пътеки" леглата щяха да си стоят празни.
          Има и тежки случаи и вълка неизбежно ще изяде някоя овца /по сказката на Безимен/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

            Предостави доказателства за това твърдение от 30% иначе е гол мохабет. Но реални доказателства, а не да ми дадеш някакъв сайт където някакъв лекар примерно да го е казал, защото аз съм убеден, че не е така!
            Добре, предложи произволен процент по твое усмотрение. Представи си, че влизаш в една болница миналата есен и броиш заетите легла. Няма да оспорвам числата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

              Ако сезонен грип ангажира 30% от капацитета на здравната система, какъв процент ще бъде ангажиран при нещо 10-15 пъти по-тежко? Коя логика ти е ясна?

              П.С. За твое улеснение, можеш да приемеш капацитета за константен, и да не отчиташ регреса му в резултат на заболели медици.
              Предостави доказателства за това твърдение от 30% иначе е гол мохабет. Но реални доказателства, а не да ми дадеш някакъв сайт където някакъв лекар примерно да го е казал, защото аз съм убеден, че не е така!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение
                Мои приятели от началото на лятото ми викат "видя ли" и "казах ли ти за вируса", един вид, минало свършило. Изглежда, това мислене съществува на всички нива, съответно защо да се подготвяш за нещо, което "преминава".

                Аз лично се съмнявам, че държавните глави нямат специлисти и съветници, които да знаят, че не е отминало... но поради ред причини просто решиха да ги игнорират. Мисля че нашият Генерал Мутафчийски също беше наясно, че не е отминало.

                Но за съжаление за политиците в западните системи е по-негативно да предотвратят да се случи някаква трагедия, отколкото просто да го оставят да се случи.

                Малко хора са били награждавани за предотвратени трагедии. Аз в личния си живот поех куп негативи от всичката тази подготовка от февруари насам. Чак последните дни чух няколко човека да ми благодарят и то от най-близкото ми обкръжение, всички останали все още си мислят, че това е някакво си леко "вирусче".

                Поради тази причина и западните политици, не се опитаха да го спрат навреме, защото икономическите последици биха били огромни, а ако нищо не се случи ще ги линчуват... затова те оставиха нещата, оставиха хората да се разболеят, за да може самото население да поиска мерки. Но според мен това е грешна стратегия, защото общството няма преценка за тези неща и точно като стадо ще се хвърли в пропаста, а вече като реши да удари "спирачката" ще е късно.



                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                  Очите на страха може да са големи, но логиката е ясна!

                  10-15 пъти по-тежко от грип, съответно това е и броя на тежките хоспитализации.
                  Ако сезонен грип ангажира 30% от капацитета на здравната система, какъв процент ще бъде ангажиран при нещо 10-15 пъти по-тежко? Коя логика ти е ясна?

                  П.С. За твое улеснение, можеш да приемеш капацитета за константен, и да не отчиташ регреса му в резултат на заболели медици.
                  Last edited by Ender; 31.10.2020, 19:32.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Ние се оплакваме по принцип и по навик. Мрънкането си ни е национална черта по дефолт. Включвам и себе си в групата.
                    Гледах последните новини и останах с впечатлението ,че най-лошите кошмари вече се сбъдват.Болниците вече са препълнени ,места за болните
                    вече няма,линейките закъсняват с часове и следващата седмица поради липса на лекарска помощ хората ще почнат да мрат по къщите и
                    улиците.Това е положението в София ,естествен подбор а някой тук продължават да философстват.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Едно е да “ти се струва”, а друго е да работиш с факти. Би ли обяснил как точно мерките повишават смъртността?

                      А замислял ли си се какво би било в Чехия пък без спазването на тези мерки?

                      Аз имам друго обяснение за чехите.
                      Не мога да знам как точно, имам посочени по-долу предположения, но няма как да пропусна очевидната липса на корелация между строгост и "навременност" на мерките и по-добри показатели в различните държави. В Румъния заведенията стояха затворени до септември, а жертвите им са 363 на 1млн., докато нашите са 181 на 1млн. Могат да се намерят и други примери.
                      Според мен без мерките или с мерки в много по-лек вариант в Чехия сега щяха да имат по-добри или същите показатели.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                        Няма здравна система която да поеме 5% от населението в болниците.

                        На нас ни остават 10тина дни, до това което беше в Ухан... после като се "счупи колата" пътща много. Но това което ти предлагаш няма да проработи, доста по-евтино ще бъде хората да се затворят преди да се разболеят, а не след като се разболеят.

                        На нас примерно ни трябва 100 пъти по-голям капацитет от това което имаме... никакви извнредни часове на здравните работници не могат да компенсират подобно нещо.

                        В Ухан не им достигаха линейки да извозят болните... а им изпращаха с влакови композиции... и бяха вече затворени, ние с 20те линейки дето имаме в София, толкова бързо ще "клекнем" че просто няма на къде. В момента все още нищо не се е срутило защото очивдно сме в началните фази, това в Ухан беше нещо като средна фаза (разбира се тези фази условно ги слагам). Никой не знае какви са крайните фази, обикновено власт имащите изпадат в ужас и затварят всичко преди това. Но това че има още фази е несъмнено, защото вируса никъде не беше оставен да се разпространява безпрепятствено, т.е. на никой не му издържаха нервите, макар всички в началото да са мнго "курназ". Та и ние вървим по същия път, като се зарине улицата с ковчези много бързо всички ще се затворят и ще забравят за всичко останало. Въпроса е защо да стигме до там, защо трябва да си изядем и боя и солта.

                        Според мен големия "оптимизъм" тук е защото не са гледали Китайските медии, там съвсем официално си показваха влаковите композиции с линейките за Ухан.... тук си мислим че фейк е цялото това нещо... не изглеждаше като фейк, изглеждаше като война. Още си спомням лицата на военните лекари които ги бяха строили пред самолетите и ги изпратиха да помагат в Ухан. Ние нямаме нито тяхната организация, нито тяхната решителност. Нещата в Ухан бяха на кантар да ги изпуснат, ние тук игрички си играем с "вирусчето".... Китайците цели градове тестват, заради един два случая.... защото им се харчат пари на халост. Те много добре знаят какво срещнаха и се опитаха да предупредят целия свят, обаче света е ням и глух.

                        Специално за Европа имахме цяло лято да се подготвим, да се подготви домашно обучение за учениците и тн.... нищо такова не се направи и не само в България, цяла Европа се правеше все едно вируса е изчезнал. Сега говорят че "бил омекнал", да те и Китайците така в началото са се подвели и затова не са взели кой знае какви мерки, защото са си вярвали че имат капацитет.... и те наистина го имат, но се оказа недостатъчен. Ние за разлика от тях нямаме нищо, но сме смели и арогантни до небето.

                        Ние чакаме стаден имунитет, а вируса чака кога да ни удари брадвата... образно казано това се случва в момента. Това е все едно да си сложиш главата на дръвника и да се надяваш че брадвата е тъпа. (*ами ако не е?!)
                        Очите на страха може да са големи, но логиката е ясна!

                        10-15 пъти по-тежко от грип, съответно това е и броя на тежките хоспитализации.
                        До сега инфекциозните не са изпадали при големите грипни вълни в състояние да нямат база, което за мен означава, че запълняемостта не е била на 100% тогава. Това пък от своя страна ще рече, че капацитета от Х15, няма да е необходим, а навярно нещо от сорта на Х7. И това Х 7 в рамките на най-лошия сценарии. А може такъв изобщо да няма дори и при никакви мерки! Не говорете за най-лошото сякаш е гарантирано! Е НЕ Е!

                        Така както ги пишете нещата, за мен са абсолютно несериозни. Х100 Х200....

                        Това е нещо 10 пъти по-тежко от грип! Нещата са ясни. Говорите сякаш е 1000 или 10 000 пъти!

                        За мен това са напълно несериозни неща!

                        Приказки за Ухан-Мухан, няма какво да коментираме.. можеше февруари или март. Сега вече сме октомври и сме видяли доста! Аз познавам 4-5 човека прекарали го и няколко съмнителни в контакти също да са го прекарали. Реално нашето общество не е съвсем на тъмно вече какво е това нещо и както съм казвал в предните постове, несериозно е да се говори, че това е като грип, но не е и сериозно да се говори за него сякаш е Х1000 на грипа!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                          Специално за Европа имахме цяло лято да се подготвим, да се подготви домашно обучение за учениците и тн.... нищо такова не се направи и не само в България, цяла Европа се правеше все едно вируса е изчезнал. Сега говорят че "бил омекнал", да те и Китайците така в началото са се подвели и затова не са взели кой знае какви мерки, защото са си вярвали че имат капацитет.... и те наистина го имат, но се оказа недостатъчен. Ние за разлика от тях нямаме нищо, но сме смели и арогантни до небето.
                          Мои приятели от началото на лятото ми викат "видя ли" и "казах ли ти за вируса", един вид, минало свършило. Изглежда, това мислене съществува на всички нива, съответно защо да се подготвяш за нещо, което "преминава".

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                            Ако ситуацията наистина е тежка както казвате, тогава и мерките и действията ще са извънредни! Това включва училища болници и офталмолози инфекционисти ако трябва!
                            Няма здравна система която да поеме 5% от населението в болниците.

                            На нас ни остават 10тина дни, до това което беше в Ухан... после като се "счупи колата" пътща много. Но това което ти предлагаш няма да проработи, доста по-евтино ще бъде хората да се затворят преди да се разболеят, а не след като се разболеят.

                            На нас примерно ни трябва 100 пъти по-голям капацитет от това което имаме... никакви извнредни часове на здравните работници не могат да компенсират подобно нещо.

                            В Ухан не им достигаха линейки да извозят болните... а им изпращаха с влакови композиции... и бяха вече затворени, ние с 20те линейки дето имаме в София, толкова бързо ще "клекнем" че просто няма на къде. В момента все още нищо не се е срутило защото очивдно сме в началните фази, това в Ухан беше нещо като средна фаза (разбира се тези фази условно ги слагам). Никой не знае какви са крайните фази, обикновено власт имащите изпадат в ужас и затварят всичко преди това. Но това че има още фази е несъмнено, защото вируса никъде не беше оставен да се разпространява безпрепятствено, т.е. на никой не му издържаха нервите, макар всички в началото да са мнго "курназ". Та и ние вървим по същия път, като се зарине улицата с ковчези много бързо всички ще се затворят и ще забравят за всичко останало. Въпроса е защо да стигме до там, защо трябва да си изядем и боя и солта.

                            Според мен големия "оптимизъм" тук е защото не са гледали Китайските медии, там съвсем официално си показваха влаковите композиции с линейките за Ухан.... тук си мислим че фейк е цялото това нещо... не изглеждаше като фейк, изглеждаше като война. Още си спомням лицата на военните лекари които ги бяха строили пред самолетите и ги изпратиха да помагат в Ухан. Ние нямаме нито тяхната организация, нито тяхната решителност. Нещата в Ухан бяха на кантар да ги изпуснат, ние тук игрички си играем с "вирусчето".... Китайците цели градове тестват, заради един два случая.... защото им се харчат пари на халост. Те много добре знаят какво срещнаха и се опитаха да предупредят целия свят, обаче света е ням и глух.

                            Специално за Европа имахме цяло лято да се подготвим, да се подготви домашно обучение за учениците и тн.... нищо такова не се направи и не само в България, цяла Европа се правеше все едно вируса е изчезнал. Сега говорят че "бил омекнал", да те и Китайците така в началото са се подвели и затова не са взели кой знае какви мерки, защото са си вярвали че имат капацитет.... и те наистина го имат, но се оказа недостатъчен. Ние за разлика от тях нямаме нищо, но сме смели и арогантни до небето.

                            Ние чакаме стаден имунитет, а вируса чака кога да ни удари брадвата... образно казано това се случва в момента. Това е все едно да си сложиш главата на дръвника и да се надяваш че брадвата е тъпа. (*ами ако не е?!)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение
                              Чехия е страна, въвела едни от най-ранните и строги мерки срещу ковида - много по-сериозни от нашите, хората им са по-дисциплинирани, здравната им система със сигурност е доста по-добра.
                              Мерките ги олабиха обаче доста след май месец от правителството, там няма толкова либерален натиск, а и самите те са здравомислещи бунтари, съмняващи се в този театър (и Полша затова е на този хал).
                              Вкусната бирата е по-евтина от водата и във бирариите можеш да видиш хора от всякакви възрасти, както и жени да пият бира в сериозни количества.
                              С две думи, бирариите са се превърнали във любимо място за социализация.
                              После добавяме горещите летни месеци ....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                                Като гледам какви зверски карантини са наложени в момента на Франция и Великобритания не виждам ние българите от какво се оплакваме?
                                Ние се оплакваме по принцип и по навик. Мрънкането си ни е национална черта по дефолт. Включвам и себе си в групата.

                                Коментар

                                Working...
                                X