IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

    Според тебе, според мене... няма кво да ни се струва! Официално смъртността се изчислява между 0.2 и 0.3 %. Като в бъдеще е по-вероятно да пада още, а не да расте!
    А късните и трайни увреждания и последствия забрави ли? Само завършека на живота ли е важен или ще останеш ли инвалидизиран и болен. А и още неща ще излязат тепърва, все още малко се знае за видовете поражения, индивидуалната възприемчивост, генетични фактори предпазващи едни, правещи податливи други. Абе не забравяйте че всичко е биология и химия, код и индивидуална изменчивост. Това да ти не е ключ и ключалка - става, не става.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
      Здравната система вече се е сгънала, просто ще си проличи след 2 седмици, когато "много хора ще умрат". Корона-скептиците и тогава ще говорят за конспирации и манипулации.
      Огънала се е, щото след цялата тая ковид истерия е пълно с паникьори и хипохондрици, които се чудят как да влязат в болниците за лечение! Тва ли е задръстеното - 200 интензивни и 2000 хоспитализирани. Да ти таковам и здравната система тогава!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


        Според мен е между 40 и 100 пъти по силно от грип при еднаква заболяемост, т.е. ако се заразят еднакв брой хора и от двете. (като тук включвам не само смъртността, а продължителноста на лечение в болница и тн.)

        Разбира се всичко което забавя заразяването има ефект, например маските биха ограничили почти на 100% грип-а, (ако се носят от всички) т.е. ако всички носят маски по време на грипния сезон, няма да има грипен сезон.... за съжаление това не се отнася за Короната. Маските няма да го ограничат на 100% но могат да го ограничат достатъчно, лошото е че хората отказаха дори това, отаказаха да носят маски, защото им беше набивано в главите твърде дълго че Короната е малко по-силен грип... и то от официалните лица. Целта беше хората някак да си живеят по страо му, но все пак да се пазят по ново му... което няма как да стане.... или всички трябва да приемат Короната като нещо реално или оставаме на естествен подбор.

        В момента с тези полумерки, едва ли положението ще се удържи дори до средата на ноември... а сезона на грипа започва втората половина на декември (много хора го забравиха това и някак им се струва че грипа винаги е започвал октомври, което не е вярно).
        Според тебе, според мене... няма кво да ни се струва! Официално смъртността се изчислява между 0.2 и 0.3 %. Като в бъдеще е по-вероятно да пада още, а не да расте!

        Коментар


        • Колегата с ник Бота (bota156) - малко по-рано го каза много точно: "От 1 млрд. - 5 - 10 млн. са достатъчни, за да се промени статута на Бърза помощ у нас!"

          Точно и ясно казано какво трябваШЕ да направи правителството ДО момента! Бързата (ни) помощ разчита на подаяния: все външни организации даряваха линейки или средства!

          КОЙ не промени този статут? Той е същият - министър-председателят: който месеци отсъстваше от работното си място или се мотаеше с джипа си по маршрути, за които дейности има назначени министри в "своя" МС, както и ония, които определяме като "калинки" в сектора...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
            Здравната система вече се е сгънала, просто ще си проличи след 2 седмици, когато "много хора ще умрат". Корона-скептиците и тогава ще говорят за конспирации и манипулации.
            Още тая седмица ще се види.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



              Не е изкуствено раздухвана, защото медийте в един момент в началото се опитаха да забравят за пандемията и известно време се правеха, че нищо няма. Дори си мисля че няма достатъчно медийно отразяване. Например къде са медийте да врякнат, че няма линейки в момента. Да направят едно клипче на някой който се задушава и чака с часове линейка, не виждам такива клипове. В момента целта на медиите е да не плашат хората... и те това и правят, няма линейки няма места, но няма проблем.... държавата прави "проверка", било лъжа че няма линейки.

              А то проблема с линейките беше и преди Короната, та ми е много интересно сега как няма проблем с тях. Още преди Короната, когато баба ми получи инсулт я бяха разкарвали по няколко болници защото нямаше места, къде да я приемат. (случката е от преди 2 години), да за съжаление баба ми почина, но аз не обвинявам здравните власти. Но е факт че това с линейките си е системен проблем, а сега при това положение има линейки, как ли пък не.... не го вярвам това нещо, но и журналистите не го отразяват. Положението в България е толкова зле, че човек само трябва да чука на дърво да не му се налага, че стигне ли се до там, вече е обрчен в повечето случаи, ако не може да мине по второ направление... т.е. някъде с "наш човек".
              Не са проблем само линейките ами и факта ,че болниците са задръстени с болни и няма къде да ги карат,скоро ще отворят полеви болници за
              по 1000 човека ,но доктори и сестри няма.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                Положението в България е толкова зле, че човек само трябва да чука на дърво да не му се налага, че стигне ли се до там, вече е обрчен в повечето случаи, ако не може да мине по второ направление... т.е. някъде с "наш човек".
                Здравната система вече се е сгънала, просто ще си проличи след 2 седмици, когато "много хора ще умрат". Корона-скептиците и тогава ще говорят за конспирации и манипулации.

                Коментар


                • https://www.facebook.com/10000182453...0989211971852/
                  коментар на началника на Клиниката по вътрешни болести и COVID отделението в УМБАЛСМ "Пирогов" доц.д-р Петър Атанасов
                  Last edited by hazard; 31.10.2020, 20:09.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                    В момента мерките са такива, все едно си миеш само едната ръка.
                    Хората с компрометирана имунна система да се пазят обаче.
                    Не трябва малките деца да се извеждат от училище, те минават безсимптомно болестта и те ще са първите, които ще бъдат бариерата.
                    Това не е и истинска епидемия, защото навремето правехме грипна ваканция, когато 25% от учениците са разболеят, но да са на легло.
                    В момента за целия свят няма не 1%, а 1 промил, който да се е разболял.
                    Това е една изкуствено раздухвана истерика и целта е създаване на световна икономическа криза… Нищо не става случайно
                    Онлайн обучението ще доведе до тотална неграмотност сред учениците.
                    Който иска да си спаси детето, трябва да го накара да учи.
                    Светът се омързеливи, оставихме всичко да правят китайците, тези от далечния Изток.
                    Останалият свят отива на упадък...
                    Хората не искат да мислят, не че 80% могат да прескочат рационалния минимум.


                    Не е изкуствено раздухвана, защото медийте в един момент в началото се опитаха да забравят за пандемията и известно време се правеха, че нищо няма. Дори си мисля че няма достатъчно медийно отразяване. Например къде са медийте да врякнат, че няма линейки в момента. Да направят едно клипче на някой който се задушава и чака с часове линейка, не виждам такива клипове. В момента целта на медиите е да не плашат хората... и те това и правят, няма линейки няма места, но няма проблем.... държавата прави "проверка", било лъжа че няма линейки.

                    А то проблема с линейките беше и преди Короната, та ми е много интересно сега как няма проблем с тях. Още преди Короната, когато баба ми получи инсулт я бяха разкарвали по няколко болници защото нямаше места, къде да я приемат. (случката е от преди 2 години), да за съжаление баба ми почина, но аз не обвинявам здравните власти. Но е факт че това с линейките си е системен проблем, а сега при това положение има линейки, как ли пък не.... не го вярвам това нещо, но и журналистите не го отразяват. Положението в България е толкова зле, че човек само трябва да чука на дърво да не му се налага, че стигне ли се до там, вече е обрчен в повечето случаи, ако не може да мине по второ направление... т.е. някъде с "наш човек".

                    Коментар


                    • Айде чао от мен,че днеска съм изпраскал 40 поста!

                      Няма да мога да отговарям повече, на РЕпостове!

                      Затварям!
                      Успех на всички и бъдете здрави!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                        Тези болнични дейности определят капацитета на здравната система, който при теб явно се изчислява по някаква друга формула.
                        Ми твоята формула е да си измислиш някакъв голям процент, за да си обслужиш тезата и да докажеш, че си прав, изцяло манипулативно!

                        Аз формула нямам, казвам това, което ни съобщават, че смъртността е горе долу Х10-Х15! Нищо повече!

                        Коментар


                        • За снощи имаме 418 повиквания, това е ужасяващо много. Половината са ковид адреси, а хоспитализациите са едва 16. За да се изпълнят тези адреси, една линейка трябва за час да извърши 3 и половина адреса, което е напълно невъзможно. Ресурсът ни е твърде малък, че да обособим звено само за ковид адресите. След всеки такъв адрес линейката трябва да се прибере в Спешна помощ, за да се дезинфекцира и което трае час". Това заяви пред БНТ говорителят на Центъра за спешна медицинска помощ в София Катя Сунгарска.

                          "Цяло лято специалистите обясняваха, че ни чака тежък есенен сезон и никой не се съобрази с това. Колективната безотговорност ще я платим и я плащаме индивидуално", смята тя.

                          Според нея медиците изнемогват. "Хората да разберат, че да ходят на дискотеки и купони може да поизчака, и всеки трябва да носи отговорност за това, което се случва, а не да се търсят постоянно виновни", допълни Сунгарска.

                          https://www.segabg.com/hot/category-...bezotgovornost

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                            Според мен е между 40 и 100 пъти по силно от грип при еднаква заболяемост, т.е. ако се заразят еднакв брой хора и от двете. (като тук включвам не само смъртността, а продължителноста на лечение в болница и тн.)
                            Това е твое субективно усещане и няма как да му се осланяме сравнявайки го с грипа. Може да сравняваме единствено смъртността, при която има повече яснота. Ако отидем в посока на догатки, на кой как му се струва, съвсем ще се оплетем в субективизъм. Навярно ще се и отдалечим от истината...

                            Реално, въпреки, че има и усложнения, това което интересува и притеснява обществото е не друго, а смъртта!
                            Дали някой би го прекарал тежко, ако не умре и няма фатални усложнения, в крайна сметка не мисля, че би притеснявало хората. Реално смъртта плаши, не другото!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                              Убеден съм, че твоето твърдение обаче за 30% е много ама много далеч от истината, спрямо всички общи медицински и болнични дейности, като цяло!
                              Тези болнични дейности определят капацитета на здравната система, който при теб явно се изчислява по някаква друга формула.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                                Гледах последните новини и останах с впечатлението ,че най-лошите кошмари вече се сбъдват.Болниците вече са препълнени ,места за болните
                                вече няма,линейките закъсняват с часове и следващата седмица поради липса на лекарска помощ хората ще почнат да мрат по къщите и
                                улиците.Това е положението в София ,естествен подбор а някой тук продължават да философстват.
                                Аз всичко това вече го преживях в другата държава. Опитах се да кажа какво следва. Дано някой ме е прочел. Мерките, коитопредпазват си остават същите: социална достанция, минимално стоене на закрито в публични помещения, миене на ръцете, дезинфекция на повърхностите, витамин Д, маските на закрито, и ... една молитва за всички нас. Проблемът не е приключил.

                                Коментар

                                Working...
                                X