IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да се стряска, който ще. Който иска, да вярва, че лъжа. Мъдър човек ще провери макар че, преди малко, ме питаха що не съм обяснявал, като за първолаци. Хипотетично, ако приемем „авторското право” струва не 5, не 3 и не 2, а само 1% от пазара /при макс 10% насищане, та, това авторско право, върху двата ПМ в ръцете ми и още 4 заявени патенти, извънредно консервативно, е около 50 млн.

    Евро. Никого не моля. Не каня. Не се шегувам.

    Както казваха „Замунда Банана Бенд”,
    „ -'Ку щети!”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

      Абе всичко е шменти-капели.
      Дори и да допуснем че има каквато и да било полза от това, то да попитам:
      Защо не направи една малка серия, да кажем 500 бр. и да я пусне да се продава? Като е толкова уверен, ами да вземе кредит срещу ипотека, направо се чудя защо не го е направил досега, ами само мрънка по форумите?

      Да не печелиш от първия продаден екземпляр, в начален стадий, както е нашия случай, дълбоко под нулата - защото, инвестираме дори, когато нямаме - е гибел. Бих взел конвертируем кредит или дори, „просто срещу запис на заповед” но, обезпечение - само като индустриална собственост. Апартаментът вече е ипотекиран.
      А пак не пресметна, което му дадох: 40 грама в секунда, 10 градуса. При втичаща студена вода 15 С, топла вода на 40 и изтичаща подгрята на 25, каква мощност прехвърляме? За кпд няма да го питам, ще се омотае.
      Last edited by X_Y; 19.05.2018, 19:43.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

        Добре. Прост въпрос и моля за прост отговор. Българите сме прости и не разбираме, ще се затрием и т.н. Знам че беше публикувал изобретението си в различни сайтове, където потенциалните инвеститори не са българи а са от цял свят. Та простия ми въпрос е :
        Защо до сега не си намерил инвеститор, независимо от националността му?
        Абе всичко е шменти-капели.
        Дори и да допуснем че има каквато и да било полза от това, то да попитам:
        Защо не направи една малка серия, да кажем 500 бр. и да я пусне да се продава? Като е толкова уверен, ами да вземе кредит срещу ипотека, направо се чудя защо не го е направил досега, ами само мрънка по форумите?


        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

          Какви 15 лева? Къде се слага? Колко топла вода се ползва там месечно? Колко % спестява?
          На мястото на душа. Съдържа и икономайзер и проточен бойлер в себе си. Ползваш вода на принципа „колкото повече-толкова повече”. Когато се видяхме, цели 40 месеца, държах бойлера на отделен електромер. Децата малки, разходът малък. Минаваха средно по 210 kWh месечно. Спести 50%, и сам смятай. Ама да се моля някому - ИЗВИНЕТЕ. ДОТУК.

          Коментар


          • Инвестирах много време (времето е пари), усилия (и те са пари), нерви, мозък, ако щеш... а, някои хора, максимум, поглеждате на това като екзотика. И разговор по същество не се получава. Мине, който „ме удостои”, само пътем, вниманието му разсеяно по жени, деца и битовизми, отдели Макс.15 минути на нещо, в което, аз и партньорът ми сме наляли години, слуша с половин ухо и ми разправя, че аз зле съм обяснявал, или съм правил нещо „не както трябва”.
            Съжалаявм, Ивелине, ама наистина, ТОВА, ВАШЕТО, Е НЕСЕРИОЗНО ОТНОШЕНИЕ.

            И НЯМАМ АЗ ВИНА ЗА ВАШИЯ ПОВЕДЕНЧЕСКИ МОДЕЛ.

            Затова - а имам ли друг избор? - приех, че досега, съм улучвал гредата /или някое друго дърво/ и продължавам играта.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Ето, например, последният ми ПМ може да връща и повече от 15 лв/месечно за ток в БГ и над 15-евро на Запад...ама това, приказки като за пред потенциален инвеститор ли са, или като за баба Гицка от Горно Нанадолнище?
              Какви 15 лева? Къде се слага? Колко топла вода се ползва там месечно? Колко % спестява?
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Когато си прав...Възможно ли е, обаче, хора с претенции за ...абе, „ниво над средното” /тъй де, „достатъчно умни, за да са инвеститори” да са на нивото на Първолаци? Оказвам ви Уважение, като НЕ ви броя за чак толкова прости и ви обяснявам като за голе и. изведнъж, тръгвате да ми обяснявате, че не сте чак толкова умни? Нещо спрях да ви разбирам от известо време.
                По принцип ай кю-то няма общо със знанията. Това че някой не знае нещо не значи че е глупав, нито пък този който знае нещо означава че е умен. Едното е информация а другото е как обработваш тази информация. Това че например Мишо чете постоянно икономически новини не означава че Мишо е умен. Не означава и че Мишо е глупав. Просто означава, че Мишо знае какво пише по сайтовете. Това че аз знам кой е Фурие и че съм си взел изпитите не означава нищо. Докпкото схващам с Импхотеп спорите за някакви технически подробности свързани с топлобмена в твоя економайзер. Това което ти обаче си длъжен да направиш е да покажеш колко аджеба градуса повишаваш температурата с конкретно твоя економайзер. С колко процента намаля разхода на топла вода, ако приемем че студената влиза с 10 а топлата със 70 и ти ползваш да кажем 40 градуса в този момент. За това не трябва никакъв Фурие а математика за 6-ти клас. Другото което трябва да обясниш е как решаваш проблема с почистването и подръжката. Демек лабораторни опити. И това не само да го кажеш а и да го докажеш. Без формули. Прости доказателства. Самата идея не може да се патентова защото тя се ползва от стотици години. Може да патентоваш конкретно твоят продукт. Никой уважаваш себе си производител няма да започне да го произвежда без лабораторни опити и тестове. Щом сделката ти е от теб патента а от инвеститора искаш парите, то свърши си твоята част от сделката до край. Не е сериозно да викаш хората в дома си. Просто доказваш с документи и публикуваш. Искаш пари а нямаш бизнес план. Някакъв милиарден пазар. Това са само думи. Докажи ги. Дай конкретни примери. Примерно домакинство от три човека с два бойлера и две бани. Защо да не си сложат соларка да си топлят водата без пари а да сложат твоя продукт? Колко различни продукта трябва да закупят? Ще могат ли да ги сложат при всякакви условия? Колко им е разхода за топла вода месечно? Колко ще спестяват? За колко време ще изплатят? Ще се нуждае ли от подръжка? Ей такива неща? Как го смяташ пазара? Откъде си сигурен че ще купят всички? инвеститорите това ги интересува. Фурие не се яде
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Ето, например, последният ми ПМ може да връща и повече от 15 лв/месечно за ток в БГ и над 15-евро на Запад...ама това, приказки като за пред потенциален инвеститор ли са, или като за баба Гицка от Горно Нанадолнище?

                  Коментар


                  • ...А, по целия свят... как да ти кажа... Говорим на различни езици. Навлязат ли в паралелния си свят, край.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                      Значи сега излезе че не са прости само българите а всички инвеститори по целия свят? Ако си осъзнал, че не обясняваш като за първолаци и затова не те разбират инвеститорите, вече е друга бира. Значи просто трябва да промениш това. След като няма резултат сменяй подхода. Но не може да правим едно и също и да чакаме различен резултат
                      Когато си прав...Възможно ли е, обаче, хора с претенции за ...абе, „ниво над средното” /тъй де, „достатъчно умни, за да са инвеститори” да са на нивото на Първолаци? Оказвам ви Уважение, като НЕ ви броя за чак толкова прости и ви обяснявам като за големи. И, изведнъж, тръгвате да ми обяснявате, че не сте чак толкова умни? Нещо спрях да ви разбирам от известо време.
                      Last edited by Pyramid; 19.05.2018, 18:35.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Липса / или много слаба/ инвестиционна култура. Възможно, и не обяснявам „като за прости”. Това е, според мен. Простият отговор е този. Мога и по-обстойно но, ще задълбаем. А темата уж, е друга.
                        Значи сега излезе че не са прости само българите а всички инвеститори по целия свят? Ако си осъзнал, че не обясняваш като за първолаци и затова не те разбират инвеститорите, вече е друга бира. Значи просто трябва да промениш това. След като няма резултат сменяй подхода. Но не може да правим едно и също и да чакаме различен резултат
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                          Добре. Прост въпрос и моля за прост отговор. Българите сме прости и не разбираме, ще се затрием и т.н. Знам че беше публикувал изобретението си в различни сайтове, където потенциалните инвеститори не са българи а са от цял свят. Та простия ми въпрос е :
                          Защо до сега не си намерил инвеститор, независимо от националността му?
                          Липса / или много слаба/ инвестиционна култура. Възможно, и не обяснявам „като за прости”. Това е, според мен. Простият отговор е този. Мога и по-обстойно но, ще задълбаем. А темата уж, е друга.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                            Факти ала-бала.
                            Дай да ги видим тея прословути факти

                            ПП
                            Нямам намерение да пиша пвече по този въпрос тук. Направил си отделна тема за това нещо, и предлагам и на теб да спреш. Ако искаш - там.
                            Иначе и тая тема ще осереш.
                            Що бягаш? Искал сметки...
                            А не може да смята. Умножение. Дори събиране и изваждане няма.

                            УУУУУУУУ!!!!

                            ​​​​​

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              Думата ми беше за окръжаващата ни „обществена” енергия. У нас, тя е силно негативна : Българинът, за българи, е 90% враг или конкурент. Тук, така се мрази опитващият да излезе от Казана че, не е случарн лафът що нямало дявол с вила до БГ-варилото. Непонятен за мен, като европеец, остава настроят че, ако спомогнеш някой да пробие /какво остава, да направи пари с твоя помощ?/ и, видиш ло, това е „лошо”. И се плюят разни, ъози бил с руснаци, оня-с американци но, най-главното, по линията „добри-лоши”/„бедни-богати”. Тук, сред нас, дори просто да се диша свободно, е възведено до „грях”. С това разбиране, не виждам как, страната ни би могча да прокопса. И няма да. Отделни единици, може би. България - не. ОСТАНЕМ ЛИ ТАКИВА КАТО НАРОД, СЪВСЕМ СКОРО, ЩЕ СМЕ САМО В ИСТОРИЯТА.
                              Не се обиждайте, моля. И не винете други за това. Не циганите са ни виновни /ако ще, да не им струваме хас /: Ние сме България и, калпави ли сме сами, край. Максимум, до поколението на децата ни.
                              Добре. Прост въпрос и моля за прост отговор. Българите сме прости и не разбираме, ще се затрием и т.н. Знам че беше публикувал изобретението си в различни сайтове, където потенциалните инвеститори не са българи а са от цял свят. Та простия ми въпрос е :
                              Защо до сега не си намерил инвеститор, независимо от националността му?
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                Имам ФАКТИ. А ти, колкото пъти те питам какво знаеш за обтичането на тръбата, Толкова пъти, „точно” се снишаш. И, сам несъзнавайки, колко е нелепо, ме питаш, за какво ни била топлопроводността на медта. Като папагал. Ето, пак да кажа: Развита повърхност за топлообмен - около5 кв.дм. дебелина - 0,4 мм. Разлика в температурите 25 С. Турболентен поток от двете страни, по цялата повърхност. Тънък, някоя и друга десета от мм., слой вода.
                                ....
                                Или, ах, ама ти не си бил знаел, не си питал...

                                ...И какво стана с твоите „сметки по Фурие?
                                Факти ала-бала.
                                Дай да ги видим тея прословути факти

                                ПП
                                Нямам намерение да пиша пвече по този въпрос тук. Направил си отделна тема за това нещо, и предлагам и на теб да спреш. Ако искаш - там.
                                Иначе и тая тема ще осереш.
                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X