IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Имате изкривено усещане за благосъстоянието у нас. 90% от българите са с доход до 2500 лв. А например само за София средният медианен доход е под 2000 лв.
    Но в същото време сме държавата с най-голямо неравенство в разпределението на доходите в ЕС. И съответно прави по-голямо впечатление какво има богатият, а не какво няма бедният, което пък създава лъжливо усещане за реалното положение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Това е само ако има връзки да почне ,без стабилни връзки и познати начинаещ който не е завършил Техническия, и е карал курсове за преквалификация е абсурд да почне.
      Имам поне 5 познати които се пробваха,учиха задачи правиха ,проекти ли не бяха ,стараеха се и не ги взимат никъде .
      Ако няма вътрешен човек във дадената фирма да го препоръча и бутне забрави
      Е, тогава бетерчо, как мислиш, че е забогатял, след, като не блести с особен ум, а акъла му не предвишава на такъв за управител на плод и зеленчук? За мен е загадка....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение


        3 бона е заплатата на ИТ супер начинаещ в куца фирма.
        И аз съм в куца фирма. От основен договор между петичка и шестичка, зависи от месеца щото има плаваща част, от втори договор (половинка) двойка и половина и от наеми към тройка, и расте. Но не се оплаквам. Джони ме бие в пъти.
        Ренти от земи и квото дойде от фондовете не го броя, не съм го и пипал. Но ще вляза в акции както си ми казал, но след сериозен спад. Инак се наших след ковида и войни и секви там събития и едва възстанових.
        Last edited by bulgarian lev; 19.02.2024, 22:48.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

          И проблемът в това е? Човекът почтено си изкарва парите, без да се занимава с кражби и измами или пък да е държавен служител.
          Много правилно си сложил държавен работник с крадец и измамник. И трите вида паразити трябва да бъдат максимално ограничени.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            мисля, че бързо си минал от "без пари" към 'с пари"
            Да, при него много скоростно е преодолял наемател в люлин 5, както неведнъж е е споделял в баровец с биткойн активи, нашата велика пепеляшка. Както го разкриха, след продажба на най-скъп апарт в Чайка. Още го отрича и се ядосва на действителността. Даже и да не е в Чайка, съседи казаха, че , ако не са били родителите му, щял да си остане пълен клошар!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение


              3 бона е заплатата на ИТ супер начинаещ в куца фирма.
              Това е само ако има връзки да почне ,без стабилни връзки и познати начинаещ който не е завършил Техническия, и е карал курсове за преквалификация е абсурд да почне.
              Имам поне 5 познати които се пробваха,учиха задачи правиха ,проекти ли не бяха ,стараеха се и не ги взимат никъде .
              Ако няма вътрешен човек във дадената фирма да го препоръча и бутне забрави

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение


                3 бона е заплатата на ИТ супер начинаещ в куца фирма.
                Явно, като счетоводител, не можеш да смяташ
                Ти не можеш да смяташ, аз за дъщеря ми говоря. Моята е е по 3. Ти с нея ли се сравняваш?
                Last edited by Bailor; 19.02.2024, 22:31.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  мисля, че бързо си минал от "без пари" към 'с пари"
                  И аз така подозирах, но бетерчо до момента не е споделил, каква жертва е направил за това, и навярно е най-съкровената му анална тайна!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    3 бонбона, с извънредния, а аз съм бил офицер 16г. и учител още много...един ай ти трудно ме стига...
                    Наскоро говорих с тираджия в САЩ. Той ми казва, че трудно би задминал по стандарт учител в БГ със собствено жилище! Като му споменах + офицерска пенсия, той направо полудя от яд, че си е губил десетки години в държава, създадена единствено да крепи една господстваща валута.

                    3 бона е заплатата на ИТ супер начинаещ в куца фирма.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Хората с парЕ - не работят, а им работят...
                      мисля, че бързо си минал от "без пари" към 'с пари"
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                        По принцип не вярвам на статистики , но и мойте наблюдения от живота в София и от обкръжението ми е, че народа наистина никога не е живял по-добре.
                        Билети за концерти по 200 лв се разпродават за дни. Ако не си купиш билет за театър 1 месец по-рано рискуваш или да няма места или да си на 2ри балкон последен ред ляво или дясно ( Бг армия)
                        Без резервация заведение в центъра-забрави.

                        Като гледам познати се размазават от почивки и екскурзии. И то не масовки за по 500-1000 лв в Европа, а екзотика. Малдиви, Занзибар, Тайланд, Индия, Перу, Мексико...
                        И това не са бизнесмени. Дори държавни служители среден ранг могат да си го позволят. 2500-4000 лв заплата, клатат си краката цял ден и на 3 месеца едно ДМС още една заплата.
                        Колко си мислите, че е една месечна заплата на един пешак уличен полицай в Сф, когато в нея за тримесечие са включени и извънредни часове и празничен труд?
                        3 бонбона, с извънредния, а аз съм бил офицер 16г. и учител още много...един ай ти трудно ме стига...
                        Наскоро говорих с тираджия в САЩ. Той ми казва, че трудно би задминал по стандарт учител в БГ със собствено жилище! Като му споменах + офицерска пенсия, той направо полудя от яд, че си е губил десетки години в държава, създадена единствено да крепи една господстваща валута.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          вече и аз започвам да се ядосвам на тоя човек
                          да има пари и да работи!??
                          прав е бетерчо
                          нема такава държава
                          Хората с парЕ - не работят, а им работят...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

                            И проблемът в това е? Човекът почтено си изкарва парите, без да се занимава с кражби и измами или пък да е държавен служител.
                            Нищо не изкарва, стоят си празни извън 50 те дни лято (е поне не чисти кенефи), ама се е набутал половин милки а му вдигнали таксите подръжка, и го карали да купува разни консумативи.... те така...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение
                              Виж сам какво си написал - в България собственик на 3 апартамента, които отдава през платформите за краткосрочно отдаване, кара Порше Макан за 180 палки. Добра е доходността явно?
                              Парите са от друга дейност, впоследствие са "инвестирани" в имоти и то на върха.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                                Ти си знаеш, но имай едно на ум. Лесно спечелениете пари ( бикойни) бързо идват и много бързо си заминават.
                                Все си мисля, че 1% доходоносност е много по-добре от тотална загуба.
                                Прав си, всичко спрямо Биткон е в тотална/брутална загуба....

                                https://www.pricedinbitcoin21.com/landing

                                Коментар

                                Working...
                                X