IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Онзи път, през 2005-та, бе направено АД. Пари дадоха но, не точно на мен. 115 хил .лв. единствените пари, които видях, беше една заплата първо, от 400 а, после, след увеличението, от 450 лв. Вземах я, общо, 7-8 месеца, от февруари до септември 2007-ма и край. Управленските решения не аз ги вземах, нито работници аз наемах, нито помещение. Тъкмо получихме, все пак, пилични някакви резултати, големите се изтеглиха, а АД-то не завърши проекта. Не отричам участието си но, какво влияние върху решенията имат 0,38[%] от акциите?
    Накратко, Чукча, плещиш, удържане ня аш, ама с фактите, си скаран.
    Фактите са че си един огромен Провал.
    За всичките тези години си доказал, че си един паразит.
    Добре че ти дават пенсия от данъците на работещите за по пет-шестотин лева, че иначе яко си я окъсал.

    Last edited by Имхотеп; 19.05.2018, 23:52.
    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Хубаво, значи ще е следващият събеседник.

      Представи си следната ситуация. Утре ме трясва как беше там “националната лотария” и ставам милиардерка. Аз дето от инженерни науки не отбирам, щото се занимавам с друго. И решавам да стана инвеститор щото в първи курс по икономика сме учили, че парите трябва да се движат и капитала да се умножава. Capital development разбираш ли.

      И ето ти проблем. Кинти има. Воля има. Обаче искам да знам в какво ще си влагам парите. Каква възвръщаемост евентуално да очаквам. И от топлообмен нищо не разбирам.

      И ти искам основната информация смляна като за ... мене.

      И съм една превзета пуйка, накичила съм се с брилянтите, качила съм са на кокилите, наконтила съм се с луи вюитон и армани и гледам тъпо снимка на икономайзера.

      В твойта къща или гараж, посмъртно не идвам - искам видеоклип, който да гледам на плазмата докато си пия шерито на честъра. Видеопрезентация с основните параметри потвърдени от трима признати в областта експерти, красиви кадри, цветнички и елементарни цифри - кат аритметика за шести клас - приход и разход. И хубава динамична музика, ама не много сложна, че самотния неврон в главата ми ще се претовари.

      Освен това след 15 минути ме чакат маникюристката и масажистката и после отивам на шопинг. Имам 15 минути за теб и още трима като теб.

      Искам само Две числа. И ако префърцунената ми празна глава под фризурата за двеста долара види и една формула припадам, а кученцето ми за пет стотака, разбирай поне йоркширски териер колабира.

      Ама имам кинти, мнооооого кинти и искрено желание да инвестирам.

      Какво правиш? Ти си на ход. Как ще се пребориш със себе си?

      Там е ключът от тази твоя барака.
      Може ли аз?

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

        Ти акъл не давай, от петнайсе години си в този форум и само с измами се занимаваш. За един единствен път знам че прилъга някакви балъци да ти дадат пари. Добре че се усетиха навреме и си ги взеха обратно.
        Онзи път, през 2005-та, бе направено АД. Пари дадоха но, не точно на мен. 115 хил .лв. единствените пари, които видях, беше една заплата първо, от 400 а, после, след увеличението, от 450 лв. Вземах я, общо, 7-8 месеца, от февруари до септември 2007-ма и край. Управленските решения не аз ги вземах, нито работници аз наемах, нито помещение. Тъкмо получихме, все пак, пилични някакви резултати, големите се изтеглиха, а АД-то не завърши проекта. Не отричам участието си но, какво влияние върху решенията имат 0,38[%] от акциите?
        Накратко, Чукча, плещиш, удържане ня аш, ама с фактите, си скаран.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

          Ми помисли? Искаш да кажеш че ако си топля водата с един киловат ще ми излиза 10 пъти по-евтино защото ще е 10 пъти по-бавно ли?
          Цитирам те пак, защото виждам че двамата с пирамид имате близък изследователски и изобретателски дух...

          Та твоите петстотин литра за да се загреят с 60 градуса, ще трябва да поемат (според твоите сметки) 120000кв.
          Ако ги загряваш за един час, ще ти трябват.... ъмммм... я да видиммм... ъъъъъ.... 33кв.
          Ся, близко до акъла е, че ако ги загряваш за 3 часа, ще ти трябва мощност 11 кв.

          И не, няма да ти излиза по-евтино ако си топлиш водата с 1кв, защото ще трябва да работи повече от 30 часа.
          Което е едно и също. Дали ще я загряваш за една секунда, за 1 час, за 10 часа, този обем вода се нуждае от точно 120000кв (или джаула) за да се нагрее със 60 градуса.
          ​​​​​​

          Ясно ли се изразявам, или са нужни още някои уточнения?

          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Прекрасна,
            За „комуникация”/„общуване” - АМА ВИНАГИ! -са нужни поне две страни. Сам да си говори човек, смисъл няма. Същото, и когато, не желае да слуша. Там - ама какъвто и да си майстор на изказа, отсрещната страна, реши ли да се прави на ма.лоумна, край.
            Инак, Ивелинският е наистина интелигентен и приятен събеседник, потвърждавам.
            Хубаво, значи ще е следващият събеседник.

            Представи си следната ситуация. Утре ме трясва как беше там “националната лотария” и ставам милиардерка. Аз дето от инженерни науки не отбирам, щото се занимавам с друго. И решавам да стана инвеститор щото в първи курс по икономика сме учили, че парите трябва да се движат и капитала да се умножава. Capital development разбираш ли.

            И ето ти проблем. Кинти има. Воля има. Обаче искам да знам в какво ще си влагам парите. Каква възвръщаемост евентуално да очаквам. И от топлообмен нищо не разбирам.

            И ти искам основната информация смляна като за ... мене.

            И съм една превзета пуйка, накичила съм се с брилянтите, качила съм са на кокилите, наконтила съм се с луи вюитон и армани и гледам тъпо снимка на икономайзера.

            В твойта къща или гараж, посмъртно не идвам - искам видеоклип, който да гледам на плазмата докато си пия шерито на честъра. Видеопрезентация с основните параметри потвърдени от трима признати в областта експерти, красиви кадри, цветнички и елементарни цифри - кат аритметика за шести клас - приход и разход. И хубава динамична музика, ама не много сложна, че самотния неврон в главата ми ще се претовари.

            Освен това след 15 минути ме чакат маникюристката и масажистката и после отивам на шопинг. Имам 15 минути за теб и още трима като теб.

            Искам само Две числа. И ако префърцунената ми празна глава под фризурата за двеста долара види и една формула припадам, а кученцето ми за пет стотака, разбирай поне йоркширски териер колабира.

            Ама имам кинти, мнооооого кинти и искрено желание да инвестирам.

            Какво правиш? Ти си на ход. Как ще се пребориш със себе си?

            Там е ключът от тази твоя барака.
            Last edited by Selena; 19.05.2018, 23:45.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Ако нещо е ок, то е ок, независимо кой го казва . Мисля, че разбирам какъв е проблемът с този продукт.

              И ще се отклоня към все пак заложената тема. Понякога егото в големи дози е най-големият враг на успеха. Най-трудно преодолявам собствения си характер при работа с хора, мнителността си, липсата на гъвкавост, и дори способността ми да бъда “дуракоустойчив индивид”. Ако не го направя няма бизнес и няма продажби. Много трудна задача е да овладеем себе си и да разберем човека от другата страна.

              Живеем във “века на комуникациите” ха-ха-ха. Всъщност истинската комуникация е все по-дефицитна стока, както и емоционалната интелигентност. Това е голям проблем. Ако не умеем да общуваме и да влизаме образно казано в чуждите обувки, сме обречени на доста неуспехи.
              Съвършено си права. И тук, аз осъзнах, защо Ивелин се преструва: Моите „обувки” му се виждат неудобни. Съответно, не му се „влиза” в тях. И няма загадка. Зона на комфорт, човекът свикнал да е „отгоре”, край. Другото са басни за вярващи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Абе, Аланкоолу, за да загрееш, трябва да промениш енергията на системата, което, се равнява на извършване на РАБОТА, която, се измерва в джаули. МОЩНОСТТА се измерва във ватове и показва, скоростта на извършване на работата, т.е. нейната първа производна по времето. Та, различна мощност върши еднаква работа за различно време, остане ли постоянна.
                И обратно: една и съща мощност, за различ о време, върши различнс работа, респективно, нагрява едно и също кол.в-во до различна температура.
                ...макар че, кскта се видя, Чукча писател...
                Ти акъл не давай, от петнайсе години си в този форум и само с измами се занимаваш. За един единствен път знам че прилъга някакви балъци да ти дадат пари. Добре че се усетиха навреме и си ги взеха обратно.
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  Читат нада както споменах. Ми нали си инженер, можеш ли да сметнеш каква мощност ти трябва за да го загрееш например за два часа? Или за час?...
                  Абе, Аланкоолу, за да загрееш, трябва да промениш енергията на системата, което, се равнява на извършване на РАБОТА, която, се измерва в джаули. МОЩНОСТТА се измерва във ватове и показва, скоростта на извършване на работата, т.е. нейната първа производна по времето. Та, различна мощност върши еднаква работа за различно време, остане ли постоянна.
                  И обратно: една и съща мощност, за различ о време, върши различнс работа, респективно, нагрява едно и също кол.в-во до различна температура.
                  ...макар че, кскта се видя, Чукча писател...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    Доживях да чуя добра дума от теб. Ще се разбереме Ханс Само да допълня, че аз никога не мисля как да продавам. Мисля как да съм полезен на хората, природата и цялата вселена. То после и продажби и пари си идват сами. И гледам си някакъв економайзер и си викам глей къв кеф. Като го сложа тва чудо на всички българи и всеки като си спестява по 20 кинта на месец, тва си прави 6 милиона по 20 кинта са си 120 милиона на месец. Тва ми изглежда полезна работа. Ама понеже няма точна информация, та тези дни мисля как да им топля водата от слънцето. Там поне имам информация.
                    Ако нещо е ок, то е ок, независимо кой го казва . Мисля, че разбирам какъв е проблемът с този продукт.

                    И ще се отклоня към все пак заложената тема. Понякога егото в големи дози е най-големият враг на успеха. Най-трудно преодолявам собствения си характер при работа с хора, мнителността си, липсата на гъвкавост, и дори способността ми да бъда “дуракоустойчив индивид”. Ако не го направя няма бизнес и няма продажби. Много трудна задача е да овладеем себе си и да разберем човека от другата страна.

                    Живеем във “века на комуникациите” ха-ха-ха. Всъщност истинската комуникация е все по-дефицитна стока, както и емоционалната интелигентност. Това е голям проблем. Ако не умеем да общуваме и да влизаме образно казано в чуждите обувки, сме обречени на доста неуспехи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                      Ми аз например преминах през една-две фази. Първата беше увеличаване на бройката в Златния тефтер. После осъзнах, че за увеличаване на бройката в тефтера трябват повече пари. Парите не са всичко, но установих че това е така само ако ги имаш. С течение на годините интереса ми се поотмести в достигането на разни цели, за които няма да разправям, но които доведоха до повече и по-стабилни приходи. Хубавото е че това стана извън България, в държава в която на някои приходи им казват роялтис. В България всичко щеше да потъне.
                      После пак взех да се интересувам предимно от тефтера, но се оказа че има и други интереси с които мога да съчетая... Тефтера.
                      Казвам им дринк, гембъл енд хъмп...

                      ...и, види се, напълно успешно, си и „поумнял”. А аз се чудех, откъде тоз Хений м/у ушите ти. Точно туй се чудех. Мдааа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                        Ми помисли? Искаш да кажеш че ако си топля водата с един киловат ще ми излиза 10 пъти по-евтино защото ще е 10 пъти по-бавно ли?
                        Читат нада както споменах. Ми нали си инженер, можеш ли да сметнеш каква мощност ти трябва за да го загрееш например за два часа? Или за час?...
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Ето го ключът от бараката. С други думи умението да се продаде продуктът. На запад особено искат всичко смляно с добър каталог с красиви картинки обясняващи процеса точно като за първолаци.

                          Ако това не се направи шансовете да се продаде какъвто и да е продукт намаляват. Факт.

                          Проблемът - може да сме гениални изобретатели с гениално изобретение. Ако ни куца комуникацията с инвеститор или краен потребител шансовете да пласираме продукта и да убедим някого, че си струва да вложи Х пари за да произведе Y продукт, който да успее да се продаде намаляват сериозно.

                          Аз ама съвсем отстрани оставам с впечатлението, че става въпрос за фал в комуникацията.

                          Умението да продаваш е ключово, независимо дали са мекици или картини на Леонардо, или економайзери.

                          То е и ключ към този тип успех.
                          Прекрасна,
                          За „комуникация”/„общуване” - АМА ВИНАГИ! -са нужни поне две страни. Сам да си говори човек, смисъл няма. Същото, и когато, не желае да слуша. Там - ама какъвто и да си майстор на изказа, отсрещната страна, реши ли да се прави на ма.лоумна, край.
                          Инак, Ивелинският е наистина интелигентен и приятен събеседник, потвърждавам.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                            Ми....какво е успеха за теб? Аз го броя като искам нещо и да успея да го направя. Да кача някой връх или да напрвя не знам си колко си кинти. Или пък да има незнмсиколко си жени или пък да постигнем нирваната или пък как да излезем на глава с жената и децата или всичко което друго може да му хрумне на човек. Та въпроса е как да успеем да постигнем каквото искаме. Ако щеш и как да успеем да раберем какво искаме, ако искаме да разберем какво искаме .
                            Ми аз например преминах през една-две фази. Първата беше увеличаване на бройката в Златния тефтер. После осъзнах, че за увеличаване на бройката в тефтера трябват повече пари. Парите не са всичко, но установих че това е така само ако ги имаш. С течение на годините интереса ми се поотмести в достигането на разни цели, за които няма да разправям, но които доведоха до повече и по-стабилни приходи. Хубавото е че това стана извън България, в държава в която на някои приходи им казват роялтис. В България всичко щеше да потъне.
                            После пак взех да се интересувам предимно от тефтера, но се оказа че има и други интереси с които мога да съчетая... Тефтера.
                            Казвам им дринк, гембъл енд хъмп...

                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                              Доживях да чуя добра дума от теб. Ще се разбереме Ханс Само да допълня, че аз никога не мисля как да продавам. Мисля как да съм полезен на хората, природата и цялата вселена. То после и продажби и пари си идват сами. И гледам си някакъв економайзер и си викам глей къв кеф. Като го сложа тва чудо на всички българи и всеки като си спестява по 20 кинта на месец, тва си прави 6 милиона по 20 кинта са си 120 милиона на месец. Тва ми изглежда полезна работа. Ама понеже няма точна информация, та тези дни мисля как да им топля водата от слънцето. Там поне имам информация.
                              Зевзек. Поради щото „всички българи” имат място за панели. Всичките 6 милиона.
                              - Дерзай. А ще гледам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                                Само ако искаш да качиш температурата за една секунда...

                                Читат нада, ама трябва и да се мисли...
                                Е, що не мислиш? Или чукча не .читател, чукча писател?

                                Коментар

                                Working...
                                X