IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да, една такава подходяща цел е книга за високочестотната търговия.

    Както и загуба на пари на борсата в опит да се стане милиардер по лесния начин на бърза ръка.

    И после? Книга за успеха, може би


    Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Набелязваме следващата цел .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от HSBC Разгледай мнение
      "Успехът" притъпява страха от ситуацията в която се намираме като човешки същества. Също като рутината.
      Но след като "успееш" си пак в изходна позиция. Както precanoto попита, а като успеете какво ще правите после?
      Набелязваме следващата цел .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

        Добре си чул.
        Измама.
        Най-точното определение.
        Ми ти наистина ли вярваш че като си от града на телефонните измамници и този номер ще мине?
        Очевидно е че по отношение на теб в този форум има три типа хора. На едните изобщо не им пука за теб, и изобщо не ти обръщат внимание.
        На втория тип също не им пука за теб, но отвреме навреме се забавляват с теб.
        Третите ти се връзват за малко, защото не те познават. След това бързо преминават в една от горните групи.
        На лъжата краката са къси.
        Ей, признах те за Цар нз мимикрията. Евалла.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          „ОТКРОВЕНАТА ИЗМАМА” ли чух ? Боях се, че няма да се разкриеш а ето... „ Не съм го бил провокирал. ”
          - Глупости на търкалета. Един е Импотецият, а никовете му много. Признавам, добре се маскира, тарикатът. Остава открит Въпросът, чия и доколко маска току-що свалих. Все още допускам, че - възможно - сте различни индивиди но, все по - малко и все по- рядко. Прекалено еднакво започнахте да звучите и двамата.
          Както и да е, бъди здрав. Ти си Успешният, аз съм гламавият. ОК. Peace.
          Добре си чул.
          Измама.
          Най-точното определение.
          Ми ти наистина ли вярваш че като си от града на телефонните измамници и този номер ще мине?
          Очевидно е че по отношение на теб в този форум има три типа хора. На едните изобщо не им пука за теб, и изобщо не ти обръщат внимание.
          На втория тип също не им пука за теб, но отвреме навреме се забавляват с теб.
          Третите ти се връзват за малко, защото не те познават. След това бързо преминават в една от горните групи.
          На лъжата краката са къси.
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

            Спирам да комуникирам с теб. Не защото съм ти обиден. Просто комуникацията с теб е безсмислена. Нито ме провокираш нито казваш нещо съществено. А за това за военните, нали знаеш вица, дето един го питали ако не може да стане военен какво ще прави. И онзи казал: "Не знам какво ще правя, ама пак няма да работя" Всеки твой пост е свързан с откровената измама, която се опитваш да пробуташ а на конкретните въпроси, отговаряш с "тайна" и "аз си знам" Ако не знаеш какво е егоцентизъм, то прочети и помисли върху това. Бъди здрав.
            „ОТКРОВЕНАТА ИЗМАМА” ли чух ? Боях се, че няма да се разкриеш а ето... „ Не съм го бил провокирал. ”
            - Глупости на търкалета. Един е Импотецият, а никовете му много. Признавам, добре се маскира, тарикатът. Остава открит Въпросът, чия и доколко маска току-що свалих. Все още допускам, че - възможно - сте различни индивиди но, все по - малко и все по- рядко. Прекалено еднакво започнахте да звучите и двамата. Като изкарах снимките от екрана на компа, дали не се уплаши, че някой може да дойде, да провери, и да се убеди,че е истина? Не знам. Единият от нас, разигравал циркове на професорите, вместо да учи...
            Както и да е, бъди здрав. Ти си Успешният, аз съм гламавият. ОК. Peace.
            Last edited by Pyramid; 25.05.2018, 15:10.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
              Прочетах всичко в темата и ми се струва, че от началото липсва определението на това, какво е успех. И от тази липса на единна основа в обсъждането идва разнобой и неефективност в брейнсторминга

              Осмелявам се да формулирам неявно изказаните дотук определения.

              Е:
              I. Субективно.
              1. Успехът е чувство на доволство от себе си пред себе си.
              1а. "Доволен съм от развитиете си досега".
              1б. "Не ми пука, аз съм си аз".

              2. Успехът е чувство на доволство от себе си пред другите.
              2а. "Виждам, че съм над средното ниво".
              2б. "Убеждавам себе си и другите, че са под моето ниво"

              II. Обективно.
              1. Според общоприетите норми, като пари, кариера, авторитет или влияние, семейство, (би трябвало да) съм признат за успешен.
              2. Общоприетите норми са остарели или развалени, успешен съм, защото го разбирам.

              III. Не ми пука и съм щастлив.

              IV. Йордан Йовков! И никой да не мърда!
              Хахаха много добра класификация. Каква е твоята идея за успеха?
              Last edited by Selena; 25.05.2018, 14:56.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Обичам да гледам как тарикат на ахмак се прави.
                Спирам да комуникирам с теб. Не защото съм ти обиден. Просто комуникацията с теб е безсмислена. Нито ме провокираш нито казваш нещо съществено. А за това за военните, нали знаеш вица, дето един го питали ако не може да стане военен какво ще прави. И онзи казал: "Не знам какво ще правя, ама пак няма да работя" Всеки твой пост е свързан с откровената измама, която се опитваш да пробуташ а на конкретните въпроси, отговаряш с "тайна" и "аз си знам" Ако не знаеш какво е егоцентизъм, то прочети и помисли върху това. Бъди здрав.
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Понеже т.нар. “успех” не носи сам по себе си душевен мир, има хора, които след като “успяват” си теглят куршума, някои просто изпадат в депресия, а други отиват във форуми и се опитват да докажат онлайн, че са успешни... Което само по себе си поставя под въпрос дали са наистина.

                  Ситуацията е особено проблематична за хора, които не могат да кажат в какво точно се състои успеха им извън т.нар. кинти.


                  „Мир със себе си, колкото и да съм крив.”

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                    Точно затова аз съм върл противник на сляпата вяра. Поне аз няма как да повярвам в нещо докато не съм напълно убеден по логически път. Ако знаеш как съм спорил с разни свещеници на тази тема За да вярвам, че печката пари, то трябва да съм пипнал и да съм се опарил вече. Точно затова не смятам, че чуждият опит може да бъде полезен. В живота на всеки, Бог може да се прояви и като добър и като лош баща. Нямаме избор за повечето неща, които ни се случват. Отново избора е сведен само до там как да ги възприемаме и чувстваме. Например ако имаме някаква загуба, можем да гледаме на нея като на печалба от урока който сме получили. И не, не говоря само за материалните загуби
                    „Ако не вярвал, че печката пари. ” А аз, като доказан провал на еволюцията и причина за минорни настроения сред родата си, като видя някой опарен и изгорен, се пазя, без да пипам. И, като вид някой, блъснат от кола, внимавам, за да не „трупам личен опит”. И не гледам на чуждата загуба като на потенциал своя печалба. Това-като отчет за морала на един лузър.
                    Last edited by Pyramid; 25.05.2018, 14:27.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от HSBC Разгледай мнение
                      Както precanoto попита, а като успеете какво ще правите после?


                      А не може ли успешно да си почиваш?

                      Полулегнал на верандата си, на едната страна запотената чаша с питие, на другата страна любимото куче, на сянка, ако е силно слънцето, с ръце зад главата наблюдаваш как другите се потят в преследване на успеха, и ги коментираш с кучето си?
                      Малко груви, така
                      Last edited by П.Ф.Изеров; 25.05.2018, 14:24.

                      Коментар


                      • Понеже т.нар. “успех” не носи сам по себе си душевен мир, има хора, които след като “успяват” си теглят куршума, някои просто изпадат в депресия, а други отиват във форуми и се опитват да докажат онлайн, че са успешни... Което само по себе си поставя под въпрос дали са наистина.

                        Ситуацията е особено проблематична за хора, които не могат да кажат в какво точно се състои успеха им извън т.нар. кинти.


                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                        Е пак същото щом ти е харесвало до сега защо да променяш нещо. Просто човек не трябва да се замисля особено и да кара по инерция ако му харесва посоката

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                          Хем щастието било в даването, хем паразитите се хранели с кръвта и труда ти? Как така, че съвсем се обърках вече? Кои са тези паразити, които ти пят от кръвта и ти какво против имаш да им помагаш?
                          Поименно няма да кажа, на-вероятно, моят паразит не го познавате - но, отглеждам си един, „за лична употреба”, провеждам Духовех Експеримент на тема „Вкарване в правия път” , наистина, бих се радвал, ако успея.
                          Само дето дърто диването, упорито...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                            Ти просто вярваш, а това няма общо с рационалносто осмисляне, просто е полезно от практична гледна точка, това е точно типа полезна дистанция от реалността, от която имаш нужда. Отстрани изглежда точно като регресия в безопасното детство, но това, че бог е добър баща и че искаш да му помагаш е практически полезната част от вярванията. Въпросът е какво ще се случи с теб, когато Бог се прояви като лош баща?
                            Точно затова аз съм върл противник на сляпата вяра. Поне аз няма как да повярвам в нещо докато не съм напълно убеден по логически път. Ако знаеш как съм спорил с разни свещеници на тази тема За да вярвам, че печката пари, то трябва да съм пипнал и да съм се опарил вече. Точно затова не смятам, че чуждият опит може да бъде полезен. В живота на всеки, Бог може да се прояви и като добър и като лош баща. Нямаме избор за повечето неща, които ни се случват. Отново избора е сведен само до там как да ги възприемаме и чувстваме. Например ако имаме някаква загуба, можем да гледаме на нея като на печалба от урока който сме получили. И не, не говоря само за материалните загуби
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от HSBC Разгледай мнение
                              "Успехът" притъпява страха от ситуацията в която се намираме като човешки същества. Също като рутината.

                              Но след като "успееш" си пак в изходна позиция. Както precanoto попита, а като успеете какво ще правите после?
                              Не докрай съм успял, че да знам. Но...
                              ...Любопитен съм да чуя отговорите на „висшата каста” тук.
                              Щото Въпросът е извънредно качествен.

                              Иначе, до Тодор Събев:
                              - По-компресирана Библия на Интелекта от тези цитати на Великия Еврей - здраве.
                              Last edited by Pyramid; 25.05.2018, 14:14.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                                Хем щастието било в даването, хем паразитите се хранели с кръвта и труда ти? Как така, че съвсем се обърках вече? Кои са тези паразити, които ти пят от кръвта и ти какво против имаш да им помагаш?
                                Обичам да гледам как тарикат на ахмак се прави.

                                Коментар

                                Working...
                                X