IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

    Ти в БОГ ли вярваш или религията?
    А ти ? Ако не, влизаш ли в цървата въпреки това? По принцип ако не вярваш би било загуба на време да влезеш в църква... би било интересно да чуя отговора...
    Last edited by pepe1234; 30.05.2018, 21:54.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Ама това не се отнася за България. При нас нискорангови автоджамбази и т.н. сега са влиятелни бизнесмени. Т.е. впоследствие се оказва, че явно не са били нискорангови. Генът им е бил високорангов, поне според понятията на това общество.

      Това, което ти описваш е в други страни.

      Всичко е относително, но пък резултатите в ранговете на обществата са малко по-обективни.

      Ти от къде черпиш информация за текущата ситуация в България? Че все това ти е в устата...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Само не разбрах що е незаконно да имаш любовница. Автора май е бил....як моралист.
        Щото е доста стар вица. От времето, когато си е било незаконно .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Сакън. Аз какво си чеша хехе не е баш твоя работа .

          Моралът формира и други работи. Той е настройката на дадено общество. Той формира светогледа. Опростенческо ти е разбирането за някои работи, ама всяко мнение е полезно.

          Без морал например, както ти каза и бай Пешо, ако си тесен в кръста и си те харесат и на теб може да ти се случи случка. Никой не е застрахован в тези джендърски времена.

          Според мен Ив. се опитва да помогне в случаите на криворазбран морал. И там той е прав, могат да се оправят някои настройки в мисленето.

          Такава книга би била успешна.
          Не мога да разбера...защо говориш ...как някъде липсава морал. Няма такъв случай в нито едно общество при никой човек.

          Ако визираш няккаъв конкретен морал...който е еталон и от там на там...всичко което е различно не е ок...дефинирай кой е тоя морал? За да имаме отправна точка.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Доста повече е. Но, за да разведрим темата, ето един брадат виц от мен:


            Студент се явява на изпит без да знае нищо. Професорът тъкмо се готви да му пише двойка, когато младежът казва:

            - А може ли сега аз да ви задам три въпроса. Ако отговорите, късате ме. Ако не отговорите обаче, пишете ми шестица.

            Професорът помислил малко и се съгласил. Студентът запитал:

            - Какво е законно, но нелогично? Какво е логично, но незаконно? Какво не е нито законно, нито логично?

            Професорът помислил, видял, че не може да отговори, и му написал шестицата. Накрая го помолил все пак да каже отговорите. Студентът обяснил:

            - Вие имате жена, която е по-млада от вас с 30 години - това е законно, но нелогично. Вашата жена си има любовник - това е логично, но незаконно. А нито е логично, нито е законно, че току-що писахте шестица на нейния любовник.
            Само не разбрах що е незаконно да имаш любовница. Автора май е бил....як моралист.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              Бог ни е направил свободни.Никой не може да ни заповяда или да налага нещо на душите ни.Всеки сам решава какво да пусне вътре в себе си.Ако си мислиш че може да крадеш убиваш изнасилваш мамиш и това ще остане без последствия в голяма заблуда си.Пробвай и тогава ще разбереш че има Бог.
              Ти в БОГ ли вярваш или религията?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                За кой главатар става дума? Има доста главатари, които са отстранени заради корупция или морал. Нямам предвид в България разбира се.

                В случая имам предвид главатар с абсолютна власт над групата, който налага и губи властта си чрез физически сблъсък, днес такива са само диктаторските режими. Ако водачът може да бъде отстранен по друг начин, значи не е 'главатар'.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Понякога кат пишеш ще трябва и да четеш какво си написал и да го осмислиш?Ти имаш ли представа как ще живееш ако няма закони и морал????Иде един циганин изнасилва детето ти друг убива майка ти трети те бие щот така им е кеф и за да не го държат в подчинение???!!!!Хора не пишете глупости и не употребявайте наекотици и алкохол.Излезе ли Бог от човека в него влиза Дявола...За каква свобода и за какъв контрол говориш тука?
                  "което не казвам че е лошо...но трябва да се осъзнае и приеме че е така"

                  Това казах аз.

                  Коментар


                  • Ама това не се отнася за България. При нас нискорангови автоджамбази и т.н. сега са влиятелни бизнесмени. Т.е. впоследствие се оказва, че явно не са били нискорангови. Генът им е бил високорангов, поне според понятията на това общество.

                    Това, което ти описваш е в други страни.

                    Всичко е относително, но пък резултатите в ранговете на обществата са малко по-обективни.

                    Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                    Групичка е доста по различно от един и все пак след морала идва закона. И кат стане патаклама идват едни робокопи с палките и пак въдворяват ред. И те са функция на обществото в частност наложените закони от установените морални ценности..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                      Възмутени са не от кражбата, а от ниския ранг на крадците, представи си реакцията им ако крадците са групичка от СЗ или енимълс, май ще е доста различна
                      Групичка е доста по различно от един и все пак след морала идва закона. И кат стане патаклама идват едни робокопи с палките и пак въдворяват ред. И те са функция на обществото в частност наложените закони от установените морални ценности..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                        Нищо повече не е.
                        Не си чеши самодоволството с морала - той не е твой.
                        Сакън. Аз какво си чеша хехе не е баш твоя работа .

                        Моралът формира и други работи. Той е настройката на дадено общество. Той формира светогледа. Опростенческо ти е разбирането за някои работи, ама всяко мнение е полезно.

                        Без морал например, както ти каза и бай Пешо, ако си тесен в кръста и си те харесат и на теб може да ти се случи случка. Никой не е застрахован в тези джендърски времена.

                        Според мен Ив. се опитва да помогне в случаите на криворазбран морал. И там той е прав, могат да се оправят някои настройки в мисленето.

                        Такава книга би била успешна.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Доста повече е.
                          Нищо повече не е.
                          Не си чеши самодоволството с морала - той не е твой.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                            Моралът е обществен практицизъм - и нищо повече.
                            Доста повече е. Но, за да разведрим темата, ето един брадат виц от мен:


                            Студент се явява на изпит без да знае нищо. Професорът тъкмо се готви да му пише двойка, когато младежът казва:

                            - А може ли сега аз да ви задам три въпроса. Ако отговорите, късате ме. Ако не отговорите обаче, пишете ми шестица.

                            Професорът помислил малко и се съгласил. Студентът запитал:

                            - Какво е законно, но нелогично? Какво е логично, но незаконно? Какво не е нито законно, нито логично?

                            Професорът помислил, видял, че не може да отговори, и му написал шестицата. Накрая го помолил все пак да каже отговорите. Студентът обяснил:

                            - Вие имате жена, която е по-млада от вас с 30 години - това е законно, но нелогично. Вашата жена си има любовник - това е логично, но незаконно. А нито е логично, нито е законно, че току-що писахте шестица на нейния любовник.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                              Добре ето ти пимер качват се некви у трамвая. Гепят портмоне от чанта. Хората се усещат. Става патаклама. На следващата спирка ония излитат с шутове и шамари през вратите и всички пътници са възмутени от крадците, а поне няколко раздоват шутове и шамари... това как ти звучи?
                              Възмутени са не от кражбата, а от ниския ранг на крадците, представи си реакцията им ако крадците са групичка от СЗ или енимълс, май ще е доста различна

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Най-общо казано законът ти дава една рамка за обществения живот, а моралът за личния живот. Отсъжда хилядолетният човешки опит и традиция, които рядко грешат. Всяка морална норма е изкристализирал опит на поколения преди теб. Всичко някъде вече е правено.
                                Моралът е обществен практицизъм - и нищо повече.

                                Коментар

                                Working...
                                X