IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

    Обоснови се.

    как да проследя моята кармична връзка.
    А, това може би е рано да се случи, защото много бързо препускаш напред, като от забързан автомобил гледката е размазана. Нужно е да позабавиш ход за да се насладиш на пейзажа. Освен това няма как аз да ти кажа, а сам ще си достигнеш до нея когато му дойде времето стига да балансираш ИН и Ян в себе си, т.е. материализмът да е на нивото на духовността. Давам един бонус- всичките книги от Библиотека Аллатра поред на номерата се свалят без проблем.
    Last edited by mia11; 31.05.2018, 15:33.
    Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

      Аз само да питам, този Ваал не го ли хранеха със собствените си деца, това как се връзва със социалната природа на лидерството?
      Това са фалшиви новини, създадени от конкуренцията.
      Но човешки жертвоприношения си е имало, де, как без тях?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

        Тогава имало ли е 60 годишни? Не измирали ли по рано?
        Бе, и 900 (деветстотин) годишни е имало, казва Библията, само че по-рано, не по време на Изхода.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

          Ма ке!
          Ти позна! Към телеца първосвещеник станал дясната ръка на Мойсей, Аарон, родоначалник на левитското племе.
          Аз само да питам, този Ваал не го ли хранеха със собствените си деца, това как се връзва със социалната природа на лидерството?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

            В преброяването, казано в Библията, са над (числото е по-точно) 600 000 "мъже, можещи да носят оръжие", между 25 и 60 годишни. Останалите, които са били с тях, не влизат в тази бройка. Ако сметнеш семействата, трябва да се умножи най-малко на четири.
            Тогава имало ли е 60 годишни? Не измирали ли по рано?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Според мен на моисей и на него такава му била играта. Можеш ли да си преставиш...600 хиляди или колкото бяха кат бях там...не съм ги броил)) евреи да те боготворят и да очакват от теб....надежда че ще ги поведеш щото ти имаш мобилния на бог? Имаш ли избор...и можеш ли да кажеш...аа не бе аз ви лъжа?)))
              В преброяването, казано в Библията, са над (числото е по-точно) 600 000 "мъже, можещи да носят оръжие", между 25 и 60 годишни. Останалите, които са били с тях, не влизат в тази бройка. Ако сметнеш семействата, трябва да се умножи най-малко на четири.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

                И е убедил Автора на десетте Божи заповеди малко, така, да ги подредактират?


                Пошегувах се, че ги е изпуснал. Счупил ги е от яд, като видял, че евреите, докато го чакат, си направили идол – златен телец* – и му се кланят. А Първата Божа заповед, по мой спомен, е "Не си създавай кумири и не им се покланяй. Покланяй се само на своя Господ".

                Златният телец бил доста голям и бил направен от претопени златни украшения на еврейките в групата.

                -------------------------------
                * – една от формите на конкуриращото божество в Ханаан – Ваал – била телец. Ама по времето на даването на заповедите евреите не би трябвало още да знаят това?
                Прави сметка с кво е чукал заповедите на камъните...че докато ги дяла думите...тея чак са претопили накитите и златен телец са си направили. Бая чакане е паднало))) Ама то БОГ си няма друга работа във вселената безкрайната че само с евреите ли да се занимава?))

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                  Е, ти си по-лаконичен и от мен, за да е честно дай и ти един отговор
                  Темата е дълга...ще кажа кво мисля ама ми е интересно да чуя други менния преди това.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

                    И е убедил Автора на десетте Божи заповеди малко, така, да ги подредактират?


                    Пошегувах се, че ги е изпуснал. Счупил ги е от яд, като видял, че евреите, докато го чакат, си направили идол – златен телец – и му се кланят. А Първата Божа заповед, по мой спомен, е "Не си създавай кумири и не им се покланяй. Покланяй се само на своя Господ".

                    Златният телец бил доста голям и бил направен от претопени златни украшения на еврейките в групата.
                    Има един стар филм..."The invetion of lying " се казва . Дето показват едно общество дето никой не може да лъже по дефаулт...просто всички 100 % казват иситната....например като ти си ми грозен...вместо да се прая на две и половина ти казвам в очите...абе много си грозен...да еба)))...И така тоя дето иска само истината...се чуства далеч по добре...но не това е идеята ми....

                    Та в тоя филм...майката на главния герой е на смъртно легло в болницата...и бере душа. Лекарите ведро минават покрай нея и и казват...спокойно......още час ти остава и ще умреш...няма да се притесняваш....))...и сина стои...до нея...и нещо се пречупва в него ...от съжаление и казва....майко не се притеснявай...като умреш ще отидеш на едно по хубо място дето ще се чустваш щаслива. И случайно лекарите зад него чуват това.... и понеже никой не може да лъже...и всичко което кажеш се приема за 100% истина без коментар....едно майката се усмихва..зарадва...и умира щаслива щот ще иде на по хубо място...а дрго лекарите раздуват навсяъде че нашия герои знае тайната след смъртта.

                    И той става бог. И почва да лъже яко...след като е излъгал веднъж....

                    Та и той написа в крайна сметка не знам си колко Божи заповеди...т.е си измисли.

                    Според мен на моисей и на него такава му била играта. Можеш ли да си преставиш...600 хиляди или колкото бяха кат бях там...не съм ги броил)) евреи да те боготворят и да очакват от теб....надежда че ще ги поведеш щото ти имаш мобилния на бог? Имаш ли избор...и можеш ли да кажеш...аа не бе аз ви лъжа?)))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                      То и телето е имало нужда от първосвещеник, проблемът му по-вероятно е бил, че не е участвал в процеса на отливане/и най-вече на сбиране на материала/
                      Ма ке!
                      Ти позна! Към телеца първосвещеник станал дясната ръка на Мойсей, Аарон, родоначалник на левитското племе.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

                        И е убедил Автора на десетте Божи заповеди малко, така, да ги подредактират?


                        Пошегувах се, че ги е изпуснал. Счупил ги е от яд, като видял, че евреите, докато го чакат, си направили идол – златен телец – и му се кланят. А Първата Божа заповед, по мой спомен, е "Не си създавай кумири и не им се покланяй. Покланяй се само на своя Господ".

                        Златният телец бил доста голям и бил направен от претопени златни украшения на еврейките в групата.
                        То и телето е имало нужда от първосвещеник, проблемът му по-вероятно е бил, че не е участвал в процеса на отливане/и най-вече на сбиране на материала/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                          Сто процента...е пишело нещо против евреите...и като прочел моисей...и разбрал че ще го линчуват тея 600 хиляди гладни...евреи си е направил сметката че е по добре да ги счупи))
                          И е убедил Автора на десетте Божи заповеди малко, така, да ги подредактират?


                          Пошегувах се, че ги е изпуснал. Счупил ги е от яд, като видял, че евреите, докато го чакат, си направили идол – златен телец* – и му се кланят. А Първата Божа заповед, по мой спомен, е "Не си създавай кумири и не им се покланяй. Покланяй се само на своя Господ".

                          Златният телец бил доста голям и бил направен от претопени златни украшения на еврейките в групата.

                          -------------------------------
                          * – една от формите на конкуриращото божество в Ханаан – Ваал – била телец. Ама по времето на даването на заповедите евреите не би трябвало още да знаят това?
                          Last edited by П.Ф.Изеров; 31.05.2018, 13:18.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

                            Прочее, първият комплект каменни скрижали с десетте Божи заповеди, които Мойсей носел на очакващите го долу 600 хиляди евреи (толкова излезли от Египет; тогава броели само мъжете, между другото), били счупени, след като той ги изпуснал. Та ходил пак горе и донесъл втори комплект.
                            От всеобщ интерес е, какво е било написано на първия комплект?

                            Аз имам едно камъче от счупения комплект, мога да го продам на national power.
                            Сто процента...е пишело нещо против евреите...и като прочел моисей...и разбрал че ще го линчуват тея 600 хиляди гладни...евреи си е направил сметката че е по добре да ги счупи))

                            Сега пък се броят само еврите. Щото другите кви бяхме ...Гои ли беше?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              Ми това означава че ако пипнеш топло ще се изгориш ако скочиш от покрива ще се пребиеш.Ей тва са закони и не са от Църквата.Законите на Ом Кирхоф кръстени така на откривателите си също не са от църквата.Това означава ли че Ом и Кирхоф са църква щото и тия двамата не грешат.Защо признаваш физическите закони а за духовните смяташ че са дело на църквата.Почни да крадеш нагло и безскруполно и виж какво ще ти се случи.Църквата не се е изказвала по тоя въпрос,Пробвай ако смееш
                              Ако почна да крада нагло и безкруполно ще поема риск от последствията на закона, не че не бих поел такъв премерен риск в опредлени случаи, но сега имам кво да губя така че....вероятно няма да го поема.

                              Не ги знам тея Ом и Кирхоф - дето не грешат и техните закони.

                              Физичните закони и те се променят...

                              само да ти кажа че...в унисон на това което казах и в което вярвам по отношение на БОГ...това със заплахите от възмездие не кореспондира с чувството на любов.

                              Е как да не се изказвала църквата по въпроса за кражбите...разбира се че се е изказвала...разбира се тя прави генерално изключение за себе си но...


                              Ох че съм прост.....помислих си че има някакви закони на Ом и Кирхоф за духовния свят дет не съм ги чувал....а човека си имал пред вид...законите от физиката.
                              Last edited by Iv_max; 31.05.2018, 13:43.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Това означава че е създал закони дето трябва да ги спазваме и ги е казал на Моисей така ли?
                                Прочее, първият комплект каменни скрижали с десетте Божи заповеди, които Мойсей носел на очакващите го долу 600 хиляди евреи (толкова излезли от Египет; тогава броели само мъжете, между другото), били счупени, след като той ги изпуснал. Та ходил пак горе и донесъл втори комплект.
                                От всеобщ интерес е, какво е било написано на първия комплект?

                                Аз имам едно камъче от счупения комплект, мога да го продам на national power.

                                Коментар

                                Working...
                                X