IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

    Съмнявам се като те слушам...за Малдушев иначе не го знам.....моята не е такава...тая работа с прераждането не ща да я коментирам щото няма смисъл. И да има и да няма...кво значение има? За мен има смисъл да изживея живота си така както смятам аз за добре и да бъда колкото е възможно по щастлив. БОГ всеки може чисто практически да го използва в тоя живот усвоявайки уменията които имаме ама не сме развили. То и сега някой хора го използват....вдъхновението мотивацията и т.н правят чудеса...само дето не го осъзнаваме.

    Не виждам никакъв смисъл в пречитване на съвестта или изчистване на грешки. За къде да ги изчистваш? И какво е това грешка? Трябва да има някаква цел. Само че всеки дефинира целта квато си иска. И затова има всякакви течения според целта. За едни целта е кармата...прераждането...рая...ада....не знам си колко девственици дето те чакат като умреш при мюсолманите и т.н.

    За мен е важен тоя живот. Кво има след това евентуално ще разберем. А уменията да използваме БОГ в този живот...са ключови за постигането на целите ни. Това трябва да ни интересува.

    А неща като карма....прераждане...божи съд, заповеди и т.н...са създадени от църквите да ти внесат страх...който на пръв поглед би ти помогнал да бъдеш уж по "добър" , друг е въпроса кво означава да си добър..... Навремето църквата е използвала целия този страх от възмездие за да държи масите под контрол и е извършила в името на тоя страх най големите човешки престъпления...сега в модерни времена...контрола е различен но страха е останал в голяма част от хората. Всъщност и сега е така...ако видим кво става в мюсолмантския свят.

    Такъв тип страх....от възмездие е най голямата спирачка за човек. Но пък и чудесно сейфти плейс да се скриеш като всичко си ебе майката.
    Нямаш ми доверие ли Прочети Мулдашев и ще видиш, че твоят пост е копие на неговите твърдения, относно Бог. Трудно е да се объркам, защото и аз вярвам в това в което и ти. Аз обаче не мога да повярвам в каквото и да било, ако някой не ме убеди. Та този Мулдашев прилага доста доказателства. И то доказателства, събирани с екип от учени. Това за смъртта и съвестта, го вметнах не случайно. Просто го бях чул в едно негово интеревю и аз се чудех каква е логиката. Та се надявах да чуя твоето мнение. Аз ти написах моята логика, естествено пречупена през логиката на психологията. Някакви грешки водят до натрупване на вина, а ако вината не може да бъде оправдана или простена води до много лоши последици. Или оправдаване на лошите постъпки с последващо повтаряне или себенамразване, водещо егоцентризъм. Та аз видях тази логика.
    Ако вярваш в това в което вярваш, би следвало да вярваш и в прераждането, защото не би следвало тази енергия да се появява и изчезва? Всичко това в крайна сметка за мен си е будизъм. Будистите вярват в същите неща. Не виждам голяма разлика.
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Я пак че не разбрах.Кой човек е сътворил гравитацията огъня топлината.Това че някой човек е открил даден закон не означава че този закон е негово творение...
      Е па ти и децата знаят за Нютон и Прометей.
      А това е най-новия закон измислен от Money, който гласи: Законите "на природата" са също човешко творение.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Законите "на природата" са също човешко творение.


        Я пак че не разбрах.Кой човек е сътворил гравитацията огъня топлината.Това че някой човек е открил даден закон не означава че този закон е негово творение...

        Коментар


        • Законите "на природата" са също човешко творение.

          Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          И кой физичен закон се е променил???!!!!!!Слава на Господа само си представям как отменяш законите на Ом и Кирхов или пък те се променят и се ебават с тока.Или отменяш гравитацията?Приятел ного пъти съм казвал че западното образование за меринджей произвежда тъпаци на квадрат.Моля ви не ми давайте повече доказателства за това.А иначе църквата не знам да казвала какво те очаква ако крадеш..Ако искаш ще ти кажа и се пробвай ако имап смелост.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

            Детски работи...вярваш в нещо...питам те що вярваш....ти ме пращаш да чета....аз ти викам кво си разбрала а ти а ме караш аз да ти обяснявам...
            Видя ли що ти казах, че бързаш. И ти вярваш в неща, щото така са те учили, но даваш слаби аргументи на които аз не вярвам, щото сме различни, разбираш ли?
            Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

            Коментар


            • Църквата има една голяма сила поради което е най дълговечната институция. Надживяла е държави, империи, всякакви режими и бурни времена и то без армия. Коя е тя?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                Ако почна да крада нагло и безкруполно ще поема риск от последствията на закона, не че не бих поел такъв премерен риск в опредлени случаи, но сега имам кво да губя така че....вероятно няма да го поема.

                Не ги знам тея Ом и Кирхоф - дето не грешат и техните закони.

                Физичните закони и те се променят...

                само да ти кажа че...в унисон на това което казах и в което вярвам по отношение на БОГ...това със заплахите от възмездие не кореспондира с чувството на любов.

                Е как да не се изказвала църквата по въпроса за кражбите...разбира се че се е изказвала...разбира се тя прави генерално изключение за себе си но...


                Ох че съм прост.....помислих си че има някакви закони на Ом и Кирхоф за духовния свят дет не съм ги чувал....а човека си имал пред вид...законите от физиката.
                И кой физичен закон се е променил???!!!!!!Слава на Господа само си представям как отменяш законите на Ом и Кирхов или пък те се променят и се ебават с тока.Или отменяш гравитацията?Приятел ного пъти съм казвал че западното образование за меринджей произвежда тъпаци на квадрат.Моля ви не ми давайте повече доказателства за това.А иначе църквата не знам да казвала какво те очаква ако крадеш..Ако искаш ще ти кажа и се пробвай ако имап смелост.
                Last edited by national power; 31.05.2018, 17:26.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Човек не знае какво "печели" когато "губи" и какво "губи" когато "печели".

                  Но ако почнеш да си мислиш "ох, спечелих това" или "ох, загубих онова" се вкарваш в едни мисловни нагласи, които по никакъв начин не ти помагат да живееш по-пълноценно живота си.

                  Специално за милиона, ако не го взимаш, трябва да го направиш с ясното съзнание, че няма и за миг да съжалиш за това. И дори, че няма и да се сещаш за случката, защото е незначителна. Иначе ако не ги вземеш пък после агонизираш върху въпроса правилно ли е било или не, значи си в вътре в своя малък ад.

                  Не знам дали "духовността" помага. Предполагам, че духовността е по-добрия вариант от бездушието. Но аз съм леко скептик по отношение на т.нар. духовност от езотирическите книги. Според мене "духовността" усеща, че има нещо важно, което ни се изплъзва, но самата духовност почти винаги забива от една заблуда в друга и за много хора се оказва капан. Въпреки, че е много по-симпатична от другото, овчото ли как да го нарека...


                  Ейййй...веднъж да чуя кво мислиш....и даже съм съгласен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                    Това е общо-взето теорията на Мулдашев в която вярвам и аз. Мулдашев вкарва обаче научни доказателства на това в което вярваш. Единственото, което мога да допълня, че според него омразата е необходима за да може да съществува любовта. Както абсолюта се разделя на материя и антиматерия за да образува вселената, така и живота или Бог се разделя на добро и зло, за да може да се самоподдържа. Доброто обаче, трябва винаги да побеждава с едни гърди. Безкрайния цикъл смърт-прераждане е необходим, за да се пречиства съвестта или натрупаните грешки. В този смисъл сме тук за да натрупаме необходимите грешки и от там да получим съответните уроци.
                    Съмнявам се като те слушам...за Малдушев иначе не го знам.....моята не е такава...тая работа с прераждането не ща да я коментирам щото няма смисъл. И да има и да няма...кво значение има? За мен има смисъл да изживея живота си така както смятам аз за добре и да бъда колкото е възможно по щастлив. БОГ всеки може чисто практически да го използва в тоя живот усвоявайки уменията които имаме ама не сме развили. То и сега някой хора го използват....вдъхновението мотивацията и т.н правят чудеса...само дето не го осъзнаваме.

                    Не виждам никакъв смисъл в пречитване на съвестта или изчистване на грешки. За къде да ги изчистваш? И какво е това грешка? Трябва да има някаква цел. Само че всеки дефинира целта квато си иска. И затова има всякакви течения според целта. За едни целта е кармата...прераждането...рая...ада....не знам си колко девственици дето те чакат като умреш при мюсолманите и т.н.

                    За мен е важен тоя живот. Кво има след това евентуално ще разберем. А уменията да използваме БОГ в този живот...са ключови за постигането на целите ни. Това трябва да ни интересува.

                    А неща като карма....прераждане...божи съд, заповеди и т.н...са създадени от църквите да ти внесат страх...който на пръв поглед би ти помогнал да бъдеш уж по "добър" , друг е въпроса кво означава да си добър..... Навремето църквата е използвала целия този страх от възмездие за да държи масите под контрол и е извършила в името на тоя страх най големите човешки престъпления...сега в модерни времена...контрола е различен но страха е останал в голяма част от хората. Всъщност и сега е така...ако видим кво става в мюсолмантския свят.

                    Такъв тип страх....от възмездие е най голямата спирачка за човек. Но пък и чудесно сейфти плейс да се скриеш като всичко си ебе майката.

                    Коментар


                    • Човек не знае какво "печели" когато "губи" и какво "губи" когато "печели".

                      Но ако почнеш да си мислиш "ох, спечелих това" или "ох, загубих онова" се вкарваш в едни мисловни нагласи, които по никакъв начин не ти помагат да живееш по-пълноценно живота си.

                      Специално за милиона, ако не го взимаш, трябва да го направиш с ясното съзнание, че няма и за миг да съжалиш за това. И дори, че няма и да се сещаш за случката, защото е незначителна. Иначе ако не ги вземеш пък после агонизираш върху въпроса правилно ли е било или не, значи си в вътре в своя малък ад.

                      Не знам дали "духовността" помага. Предполагам, че духовността е по-добрия вариант от бездушието. Но аз съм леко скептик по отношение на т.нар. духовност от езотирическите книги. Според мене "духовността" усеща, че има нещо важно, което ни се изплъзва, но самата духовност почти винаги забива от една заблуда в друга и за много хора се оказва капан. Въпреки, че е много по-симпатична от другото, овчото ли как да го нарека...

                      Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

                      Знаеш ли, Money? Най- големият талант, майсторлък и дори Божи дар според мен е, да можем да се научим и всекидневно да осъзнаваме какво печелим, когато губим и какво губим, когато печелим.
                      Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

                      А, това може би е рано да се случи, защото много бързо препускаш напред, като от забързан автомобил гледката е размазана. Нужно е да позабавиш ход за да се насладиш на пейзажа. Освен това няма как аз да ти кажа, а сам ще си достигнеш до нея когато му дойде времето стига да балансираш ИН и Ян в себе си, т.е. материализмът да е на нивото на духовността. Давам един бонус- всичките книги от Библиотека Аллатра поред на номерата се свалят без проблем.
                      Last edited by Money; 31.05.2018, 16:50.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                        Детски работи...вярваш в нещо...питам те що вярваш....ти ме пращаш да чета....аз ти викам кво си разбрала а ти а ме караш аз да ти обяснявам...
                        Ма се изхлузваш кат змиорка,

                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

                          Дай ти аргументи, че няма духовност
                          Детски работи...вярваш в нещо...питам те що вярваш....ти ме пращаш да чета....аз ти викам кво си разбрала а ти а ме караш аз да ти обяснявам...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                            Да. Извинявай. Не си ме питал.

                            Значи питаш ме дали влизам в църква.....за да ти отговоря на това трябва да ти кажа в какво вярвам аз.

                            Ще ти кажа какво мисля супер накратко въпреки че е невъзможно да бъде кратко. Първо в какво вярвам аз.

                            Аз смятам че има БОГ.
                            Смятам че душата на всеки човек представлява форма енергия. Всички души на живите същества според мен са свързани в общо енергийно поле. Тази обща енергия на душите на живите същества представлява БОГ. Нещо като колективен енергиен разум. В този смисъл всички живи същества са сами за себе си БОГОВЕ. Всички живи същества комуникират помежду си чрез това енергийно поле наречено БОГ. Нещо повече. Всеки човек има възможност да влияе на себеподобните си + да променя материята но тази способност не е развита въпреки че се среща понякога. Ако даден човек овладее контрола над тази енергия и умее да използва потенциала и той се превръща във жив БОГ....т.е може да комуникира с БОГ...например като Исус..който аз смятам че си е бил такъв. И не само той. Овладяването на тези способности минава според мен чрез силна вяра. Смятам че чувствата на човек...представляват енергията на душата. Те са еднакво силни при омраза и любов. Аналгоията с рая и ада...в религията представлява чуствата на любов и омраза. Омразата е ада...любовта е рая... В този смисъл е абсолютно вярно за мен е че БОГ е любов. А омразата е Дявола. Казано литературно въпреки че това са алегории. Любовта е най краткия път до познаването на БОГА което пък дава на всеки човек неподозирани потенциални възможности.

                            За да познае човек БОГА...т.е да използва тея възможности е нужна силна вяра в тези възможности, може да се каже в собствените си възможности.. Тази вяра както съм казвал представлява умение като всички останали умения които има човек и за развиването на това умение се изисква време и усилия.

                            Религията без значение каква е....и без значение целите поради които е измисленна или същестува е един от пътищата за развиване на вярата и докосване до БОГ. Обикновенните хора не си дават сметка за религията като такава и целите и ,затова те я изпозлват като достъпен начин за път към БОГА.

                            както казах двигателя на тази колективна енергия са чувствата на хората. Освен силни като любов и омраза има и други чувства. Ако ги разделим ...те са положителни и отрицателни. Положителните...или позитивното мислене води до увеличаване на възможностите и обратното...негативното мислене води до намаляването им.

                            за кво ги казах сега аз тея неща като ме питаш прост въпрос ...влизам ли аз в църква?

                            Един от начините в които хората успяват да се докоснат до това коелктивно съзнание а именно БОГ е когато са заедно. Ако имаме на едно място...много хора мислещи с чувство на любов - шанса да усетиш БОГ е много по голям.

                            Най известното място за такова упражнение е църквата. Това е магическо място в което хората влизат без лоши чувства и потенциала на възможностите в църквата са огромни.

                            Да...аз влизам в църква. И понякога само стоя за известно време. Поради тези причини. Защото силата на колективната енергия е огромна. Това няма общо с представата за БОГ която църквата ни налага.

                            Друго няма да кажа щото е лично.

                            БОГ е много практично нещо...ако го познаваме. Всичко което правим в реалния живот в този смисъл е в резултат на БОГ.

                            Ще спра щото въпроса ти беше влизам ли в църква. А иначе темата е огромна и мога да говоря до сутринта.
                            Това е общо-взето теорията на Мулдашев в която вярвам и аз. Мулдашев вкарва обаче научни доказателства на това в което вярваш. Единственото, което мога да допълня, че според него омразата е необходима за да може да съществува любовта. Както абсолюта се разделя на материя и антиматерия за да образува вселената, така и живота или Бог се разделя на добро и зло, за да може да се самоподдържа. Доброто обаче, трябва винаги да побеждава с едни гърди. Безкрайния цикъл смърт-прераждане е необходим, за да се пречиства съвестта или натрупаните грешки. В този смисъл сме тук за да натрупаме необходимите грешки и от там да получим съответните уроци.
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                              бла бла...кажи като си прочела ти кво си разбрала

                              всвки бяга от реалността в духовността Най лесния начин да оправдаеш всичко
                              Дай ти аргументи, че няма духовност
                              Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

                                А, това може би е рано да се случи, защото много бързо препускаш напред, като от забързан автомобил гледката е размазана. Нужно е да позабавиш ход за да се насладиш на пейзажа. Освен това няма как аз да ти кажа, а сам ще си достигнеш до нея когато му дойде времето стига да балансираш ИН и Ян в себе си, т.е. материализмът да се е на нивото на духовността. Давам един бонус- всичките книги от Библиотека Аллатра поред на номерата се свалят без проблем.
                                бла бла...кажи като си прочела ти кво си разбрала

                                всвки бяга от реалността в духовността Най лесния начин да оправдаеш всичко

                                Коментар

                                Working...
                                X