IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Духа бе следвало да е безсмъртен за разлика от физическото тяло
    Защо?
    Откъде би следвало?
    Щот така ти харесва ли?
    Духът спокойно може да си изчезне със смъртта на тялото. Дошъл от нищото - отишъл в нищото.

    Коментар


    • Като гледам съм изпуснал веселбата с религията и бог. Интересното е че изглежда голяма част се опитват да преплетат своето светоусещане с идеята за бог, тъй като към момета трудно може да се осъвмести науката и идеята за бог. Т.е. концепцията за бог предадена от библията е остаряла и има нужда от модернизация и обновление...

      иначе формирането на Авторитетите останаха без отговор.. .

      Коментар


      • Вижте от къде произлиза терора......по скоро методите на терора и целите му.

        От Бог явно.

        Значи като Моисей отишъл да каже на фарона да освободи евреите....а фарона му казал да си гледа работата.....значи моисей се помолил на Бога...и Бог започнал да тероризира египтяните до като не се съгласят да пуснат евреите.

        Нали там реката...плъховете...избиването на децата и т.н....

        С две думи все Божи работи.

        Щото моисей чувал гласове...от Бога.

        Добре де....това същя Бог дето издал заповедта не убивай ли е? или някакъв друг Бог в рамките на няколко месеца дето веднъж казва не убивай...обаче щом е за свободата на евреите...може.

        Потърсих филма моисей....щото бях го забравил.

        Значи вижте от къде произлиза нашата религия и тази на евреите и на мюсолманите.....

        о това че БОГ наказал египтените да пуснат евреите.

        Щракнете на 1 час и 20 секунди на филма...

        https://www.youtube.com/watch?v=gZWfBWSd0fo&t=3639s


        Кръв..кръв..седем дни из цял египет ще тече само кръв. Рибите ще измрът и реките ще се усмъдят на мърша...
        Чрез Моисей БОГ казва: Така ще познаете , че аз съм ГОСПОД. Господ нарежда на фарона...пусни народа ми. Иначе той ще ви порази с мор или меч.

        Ебахти Бога....
        Last edited by Iv_max; 31.05.2018, 20:18.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

          Вярвам в следното. Има енергия....има човек. Енергията и човека са свързани. Човека не може да използва енергията в цялост щото няма умения. Научи ли се...ще прави чудеса.

          не мога да отрека нищо...нито преражданията нито кармата нито ада нито рая... нито нищо както и немога да ги докажа.

          Имам два избора...да живея вярвайки в съдбата, кармата , че ще се преродя и т.н. или да живея незавсимо дали тези неща същестуват или не.

          Моя избор е да живея без да мисля кво предстои след смъртта. Като вярвам в първото изречение което написах. Избора ми е такъв защото страха от възмездие ще ме ограничи в настоящия ми живот. Не виждам смисъл от това без значение дали е вярно.
          Разбирам, но това ме навежда на мисълта че човек има душа. Духа бе следвало да е безсмъртен за разлика от физическото тяло.Щом има душа, това би следвало да означава, че нещо се случва с тази душа след физическата смърт. Това от своя страна би следвало да има някакви последствия. А иначе по въпроса за доброто и злото, както и за кое е възнаградено и дали въобще има добро и зло или пък наказания. Това са си неща в които всеки си вярва в различни и аз подозирам че тайната на успеха се дължи на тази вяра. Какво пречи някой да вярва в злото, ако върши зло и го е страх от наказания? Или пък че няма добро и зло и всичко е едно? Или да си избере вяра със собствените си представи за добро и зло.Или пък че няма наказания, независимо дали правиш добро или зло. Толкова много видове вяра има по тези въпроси?
          И пак чисто теоретично? Ако вярваше, че си тук за да свършиш нещата, които и без това искаш да свършиш? Ако тази вяра, не ограничава моралните ти норми? Не би ли следвало тогава да се чувстваш част от нещо по-висше и съответно това да ти донесе по-голямо удоволствие или удоволетворение от нещата които правиш така или иначе? А не би ли била подходящата вяра, силна мотивация човек да продължи да твори и след като е направил достатъчно пари? Ако имах излишни милиони за обяд с Бъфет, бих го питал тези неща. В какво вярва за да продължава напред. То нали както казваш вярата е всичко
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Давай!
            Може и паралелно с религията.

            Коментар


            • Искате ли друг въпрос от моите?

              Ако сме изчерпали темата за релгията

              Коментар


              • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                Да, и това не се крие.
                Некъде 4-ти век е имало особен Събор, за да се реши кои от многото благовестия си заслужават. Щото и тогава е имало фалшиви новини
                Евангелията са човешко дело. Не са божествено, най-малкото защото няма бог или божества.
                Разбира се.

                Много съм се чудил....как са написани евангелията. Не всички но някой само. Някой са написани мегатенденциозно като по поръчка. Обаче има такива от които лъха много подтекст. Скрит смисъл.

                За съжаление църквата е прецакала всичко.

                БОГ за мен има....сила която ни свързва и можем да я използваме. Но понятието БОГ е много религиозно натоварено.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Между другото, преди 4-5 век е имало един куп варианти на евангелията. На един от съборите си Пресветата Църква решава кой от всичките текстове е "правилният". Мисля че го правят с гласуване.

                  А текстовете коренно са се различавали един от друг.



                  Да, и това не се крие.
                  Некъде 4-ти век е имало особен Събор, за да се реши кои от многото благовестия си заслужават. Щото и тогава е имало фалшиви новини
                  Евангелията са човешко дело. Не са божествено, най-малкото защото няма бог или божества.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Между другото, преди 4-5 век е имало един куп варианти на евангелията. На един от съборите си Пресветата Църква решава кой от всичките текстове е "правилният". Мисля че го правят с гласуване.

                    А текстовете коренно са се различавали един от друг.



                    Почнах да те харесвам))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

                      Добре, в теорията на относителността която визираш има логика, защо обаче теорията за произхода на видовете на Дарвин, която е подкрепена с хиляди неоспорими факти се пренебрегва. И хората се лутат във всевъзможни мисловни конструкции.
                      При Дарвин няма никакви сериозни факти.

                      Ходил съм на Галапагос. И слушах една лекция за Дарвин. Пълни глупости. Нали знаеш че там си е правил експериментите....понеже Галапагос е изполиран от света.
                      Last edited by Iv_max; 31.05.2018, 19:41.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Творецът ни е създал творци, смяташ ли че е случайно?


                        Според библията дори по свой образ и подобие.....т.е?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                          След като човек е открил , някакви природни сили и закони. Той е помислил за всесилен и се опитва да замести Бог . Имам предвид ,че точно чрез разцепването на атома силно се намесихме в самата същност на сътворение на света. Следващото ниво на което очаквам да се правим на Бог е сътворението на живата материя. Или генно инженерство , клониране , и създаване на кастово общество въз основа на генно модифицирани хора. Едно е да развиваш технологиите друго е да се месиш директно в работата на Твореца. Този неща ще свършат зле в дългосрочен план.
                          Знаеш ли кво ме притеснява в Твореца?

                          Факта че през всичките хилядолетия човечеството е минало през хиляди Творци. Общото между всички Творци е религията. Ако махнем религията която казва кой е твореца точно ...кво е направил , как да му се ПОДЧИНЯВАМЕ...и кво точно да правим и най вече какво ще ни се СЛУЧИ ако не го правим - какво ще остане? Нищо.

                          Обаче е факт че едни хора имат по големи умения от други хора да боравят с тази невидима сила. И факт че всички живи организми са свързани помежду си. Мога да се обоснова. Следователно има сила която държи всичко това заедно.

                          Може би БОГА сме ние.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                            Дава надежда.
                            Не е само това, тя има здрави основи каквито са Догмата и Канона. За да съм по ясен ще дам пример с математиката. Това е мисловна конструкция в основата на която стоят няколко Аксиоми /догми/ априори приети за верни без доказателство а и недоказуеми ние просто ги приемаме за верни. Какво излиза, че една точна наука в основата си се крепи на сляпа вяра. Подобно е положението и с църквата което я прави изключително консервативна. Сега си давам сметка, че навремето някакви реформатори щяха да я демократизират, представяш ли си през поколение да променяш основите на Вярата, ми тя отдавна щеше да е затрита.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                              Нямаш ми доверие ли Прочети Мулдашев и ще видиш, че твоят пост е копие на неговите твърдения, относно Бог. Трудно е да се объркам, защото и аз вярвам в това в което и ти. Аз обаче не мога да повярвам в каквото и да било, ако някой не ме убеди. Та този Мулдашев прилага доста доказателства. И то доказателства, събирани с екип от учени. Това за смъртта и съвестта, го вметнах не случайно. Просто го бях чул в едно негово интеревю и аз се чудех каква е логиката. Та се надявах да чуя твоето мнение. Аз ти написах моята логика, естествено пречупена през логиката на психологията. Някакви грешки водят до натрупване на вина, а ако вината не може да бъде оправдана или простена води до много лоши последици. Или оправдаване на лошите постъпки с последващо повтаряне или себенамразване, водещо егоцентризъм. Та аз видях тази логика.
                              Ако вярваш в това в което вярваш, би следвало да вярваш и в прераждането, защото не би следвало тази енергия да се появява и изчезва? Всичко това в крайна сметка за мен си е будизъм. Будистите вярват в същите неща. Не виждам голяма разлика.
                              Вярвам в следното. Има енергия....има човек. Енергията и човека са свързани. Човека не може да използва енергията в цялост щото няма умения. Научи ли се...ще прави чудеса.

                              не мога да отрека нищо...нито преражданията нито кармата нито ада нито рая... нито нищо както и немога да ги докажа.

                              Имам два избора...да живея вярвайки в съдбата, кармата , че ще се преродя и т.н. или да живея незавсимо дали тези неща същестуват или не.

                              Моя избор е да живея без да мисля кво предстои след смъртта. Като вярвам в първото изречение което написах. Избора ми е такъв защото страха от възмездие ще ме ограничи в настоящия ми живот. Не виждам смисъл от това без значение дали е вярно.

                              Коментар


                              • След това почват преследвания и гонения на "еретиците" и изгаряне на "алтернативините" текстове. Доста успешни са били, защото съвсем малко е запазено от алтернативното, но това което е останало е шокиращо различно (от гледна точка на Църквата) от ортодоксалното.

                                Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Между другото, преди 4-5 век е имало един куп варианти на евангелията. На един от съборите си Пресветата Църква решава кой от всичките текстове е "правилният". Мисля че го правят с гласуване.

                                А текстовете коренно са се различавали един от друг.



                                Коментар

                                Working...
                                X