IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    Хахаха, и защо човек да бъде скромен към самия себе си. Скромносттта цели човек да се впише в обществото. Няма нужда да я проявява в собствените си мисли към самия себе си. В тези си мисли това е неговия собствен свят и може да бъде какъвто си иска - пак стига да не повярва че това е и външния свят, защото това си е патология
    Точно така е и затова "бягам" от това определениеИма опасност да се подведеш...за целия си "блясък" А да си скромен или да уважаваш себе си,са две различни неща и всички го разбираме.Аз ,лично, не споделям , чак толкова твърдението,че "Скромността краси човека"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      Това не е трудносмилаемо, но понякога ги заплиташ едни... Преди известно време се сетих за една случка по сходен въпрос. Ще опитам да разкажа лесносмилаемо)).
      По време на Наполеоновите набези се случило, французите да завладеят един далечен град. Сложили стражи на портите, не пускали никой. Имало обаче странен човек в града, който разсъждавал по страни въпроси и имал навика, надвечер да се разхожда, като дори излизал за кратко от портите. (*Казват, че по разходките хората знаели колко е часа) )) Та веднъж, вглъбен в размисли и не разбрал, че вече има часовои, при поредната разходка пак стигнал до портите, а стражите го спрели и го питат "Стой, ти кой си"!? А той сякаш събуждайки се, им обяснил - "точно това се питам, кой съм аз" )) Гледали слисано, но му направили път да мине и повече не го спирали.))) Човекът се наричал Емануел Кант)) (не е доцент Каро) )))
      Сега не бива да задаваме риторични въпроси, защото броят им може да се окаже голям.)) А докато човек не започне, да си задава сам някои въпроси, трудно ще надгражда нечовешките си същности)))
      (понеже много философска станала темата, пробвах да я опростя) ))) (извинявам се, ако е неуспешно)
      6+

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iva66 Разгледай мнение

        Споделям Да заменим мантрата "Аз съм перфектен" с "Обичам и уважавам се себе си"
        Хахаха, и защо човек да бъде скромен към самия себе си. Скромносттта цели човек да се впише в обществото. Няма нужда да я проявява в собствените си мисли към самия себе си. В тези си мисли това е неговия собствен свят и може да бъде какъвто си иска - пак стига да не повярва че това е и външния свят, защото това си е патология

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

          Чакай сега, ако човек си набива нарцисизма на света, значи преценката му е сбъркана. Смята че и другите трябва да го възприемат като перфектен. А в техните очи той е част от несъвършения свят.

          Аз говоря за лично възприемане на самия себе си. Не възприемане, което да очаква от другите. Това човек да се харесва зависи само и единствено от него самия. Ако за него чуждото мнение за него самия е по-важно от неговото собствено, винаги ще го поставя в подчинена позиция. Която ми се струва, че рядко предполага човек наистина да харесва и да се харесва.
          Споделям Да заменим мантрата "Аз съм перфектен" с "Обичам и уважавам се себе си"

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            Това не е трудносмилаемо, но понякога ги заплиташ едни... Преди известно време се сетих за една случка по сходен въпрос. Ще опитам да разкажа лесносмилаемо)).
            По време на Наполеоновите набези се случило, французите да завладеят един далечен град. Сложили стражи на портите, не пускали никой. Имало обаче странен човек в града, който разсъждавал по страни въпроси и имал навика, надвечер да се разхожда, като дори излизал за кратко от портите. (*Казват, че по разходките хората знаели колко е часа) )) Та веднъж, вглъбен в размисли и не разбрал, че вече има часовои, при поредната разходка пак стигнал до портите, а стражите го спрели и го питат "Стой, ти кой си"!? А той сякаш събуждайки се, им обяснил - "точно това се питам, кой съм аз" )) Гледали слисано, но му направили път да мине и повече не го спирали.))) Човекът се наричал Емануел Кант)) (не е доцент Каро) )))
            Сега не бива да задаваме риторични въпроси, защото броят им може да се окаже голям.)) А докато човек не започне, да си задава сам някои въпроси, трудно ще надгражда нечовешките си същности)))
            (понеже много философска станала темата, пробвах да я опростя) ))) (извинявам се, ако е неуспешно)
            Всъщност нещата са елементарни. Цялото възпитание на хората от най-малка възраст е насочено към това да им втълпят, че те са това което другите мислят за тях. Родителите така си осигуряват лесно възпитание, учителите си осигуряват контрол. В последствие обществото продължава този натиск през работа, колеги. Реклами по телевизията, където едва ли не най-големия проблем на някой е че някой друг нямало да хареса нещо в него, всякакви смотани статии и книги за усувършенстване, експлоатиращи несигурността на човека насадена му още от детството.

            А това просто не е вярно. Човек е това което сам мисли за себе си. Като иска може да си върже собственото възприемане за себе си, с това което другите мислят, като иска може да не го прави. Никой не може да му заповядва как да мисли. В това е напълно свободен. За щастие или за съжаление хората сами се връзват. Оковават се в собствените си вериги и дават ключовете на някой друг.

            А човек не е това това което му липсва, а е това което е. И това е най-доброто му аз в този момент. В следващ момент може да е друг, може и да не е. Но пак няма да е това, което му липсва или това, което другите виждат в него. Пак ще си е просто той и пак това как се възприема ще зависи само от него самия. Така че може да се придържа към по-приятната част - да се харесва А и никой няма право да му казва да мисли за себе си по-друг начин.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение


              Аз говоря за лично възприемане на самия себе си. Не възприемане, което да очаква от другите. Това човек да се харесва зависи само и единствено от него самия. Ако за него чуждото мнение за него самия е по-важно от неговото собствено, винаги ще го поставя в подчинена позиция. Която ми се струва, че рядко предполага човек наистина да харесва и да се харесва.
              Това не е трудносмилаемо, но понякога ги заплиташ едни... Преди известно време се сетих за една случка по сходен въпрос. Ще опитам да разкажа лесносмилаемо)).
              По време на Наполеоновите набези се случило, французите да завладеят един далечен град. Сложили стражи на портите, не пускали никой. Имало обаче странен човек в града, който разсъждавал по страни въпроси и имал навика, надвечер да се разхожда, като дори излизал за кратко от портите. (*Казват, че по разходките хората знаели колко е часа) )) Та веднъж, вглъбен в размисли и не разбрал, че вече има часовои, при поредната разходка пак стигнал до портите, а стражите го спрели и го питат "Стой, ти кой си"!? А той сякаш събуждайки се, им обяснил - "точно това се питам, кой съм аз" )) Гледали слисано, но му направили път да мине и повече не го спирали.))) Човекът се наричал Емануел Кант)) (не е доцент Каро) )))
              Сега не бива да задаваме риторични въпроси, защото броят им може да се окаже голям.)) А докато човек не започне, да си задава сам някои въпроси, трудно ще надгражда нечовешките си същности)))
              (понеже много философска станала темата, пробвах да я опростя) ))) (извинявам се, ако е неуспешно)
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Въпрос на гледна точка. Какво очакваш да каже един философ, че Александър Велики е господар, а Аристотел жалък придворен мислител




                Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                Поглеждайки назад във времето,на мен ми се струва,че "господари на света" са хора,които се възползват възможно най- максимално от идеите,които променят света,независимо,дали това са техни идеи, или най-вече принадлежат на някой друг ....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Не казвам ESTP да менажира INTP.

                  Моят даскал по философия от 11 клас подразделяше хората на три вида: овце, овчари и господари.

                  Овцете ясно кои са. Овчарите са политици, бизнес лидери и т.н.

                  А господарите са хората, които анализират света и създават новите идеи, които променят света.

                  По тази класация Кейнс или Хари Марковиц са господари. Господари на света, един вид.


                  Поглеждайки назад във времето,на мен ми се струва,че "господари на света" са хора,които се възползват възможно най- максимално от идеите,които променят света,независимо,дали това са техни идеи, или най-вече принадлежат на някой друг ....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iva66 Разгледай мнение

                    Малко трудно ще се съжителства с такъв човек и в личен ,и в колегиален аспект...освен ,ако не притежава изключително чувство за хумор и самоирония) и голяма доза лична харизма..че да му простим перфектността
                    Чакай сега, ако човек си набива нарцисизма на света, значи преценката му е сбъркана. Смята че и другите трябва да го възприемат като перфектен. А в техните очи той е част от несъвършения свят.

                    Аз говоря за лично възприемане на самия себе си. Не възприемане, което да очаква от другите. Това човек да се харесва зависи само и единствено от него самия. Ако за него чуждото мнение за него самия е по-важно от неговото собствено, винаги ще го поставя в подчинена позиция. Която ми се струва, че рядко предполага човек наистина да харесва и да се харесва.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                      Ако конформизъм и агресия са характеристики на определени психотипове, съвместими с пазара /допускам, че има и несъвместими/, то борсовото поведение е предефинирано от психотипа.
                      От психологията по скоро. И комформизма и агресията са си присъщи на всякакви типове, това си е животното в човека, нещо много по-първично от това с което се занимават повечето психологически класификации. Някой хора са социални животни, други не чак толкова, на някой първичния им инстинкт при заплаха е да бягат, на други да се бият. Ако това се прехвърли на пазара, едни хора обичат да се движат по тренда, други обичат да се движат извън тренда или дори на обратно. Едни харесват волатилността, опасността ги опиянява, други се панират - предпочитат да не гледат пазара, ако е в обратна на тяхната посока, защото иначе ще правят глупости.

                      Коментар


                      • М-да, повечето такива хора са доста неуспешни в работата с други. Може би трябва да са шефове, което значи сами да почнат бизнеса. И дори в този случай могат да бъдат изхвърлени в един момент - Стив Джобс.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                          Много по готино е човек да вярва, че е перфектен и не се нуждае от усъвършенстване Може да среща трудности, да се налага да научава на нови неща, но то не е защото той не е перфектен, а защото светът е несъвършен
                          Малко трудно ще се съжителства с такъв човек и в личен ,и в колегиален аспект...освен ,ако не притежава изключително чувство за хумор и самоирония) и голяма доза лична харизма..че да му простим перфектността

                          Коментар


                          • Не казвам ESTP да менажира INTP.

                            Моят даскал по философия от 11 клас подразделяше хората на три вида: овце, овчари и господари.

                            Овцете ясно кои са. Овчарите са политици, бизнес лидери и т.н.

                            А господарите са хората, които анализират света и създават новите идеи, които променят света.

                            По тази класация Кейнс или Хари Марковиц са господари. Господари на света, един вид.


                            Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                            INTP не се славят с толкова креативно мислене, колкото с критично

                            Пък и не съм много сигурен, колко дълго биха понесли ESTP да ги менажира. Има и свят населен предимно от ISTJ. Наричат го - армия...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Не смятам че психологическите типове - направени по този начин влияят на начин на инвестиране. По-скоро е комформизъм и агресивност що се отнася до игра на пазара.
                              Ако конформизъм и агресия са характеристики на определени психотипове, съвместими с пазара /допускам, че има и несъвместими/, то борсовото поведение е предефинирано от психотипа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Под “собствено мислене” имах предвид креативно мислене.

                                (Иначе светът има нужда предимно от ISTJ хора, менажирани от някакви ESTP, ENTP примерно, но като цяло тонът трябва да се задава от INTP )
                                INTP не се славят с толкова креативно мислене, колкото с критично

                                Пък и не съм много сигурен, колко дълго биха понесли ESTP да ги менажира. Има и свят населен предимно от ISTJ. Наричат го - армия...

                                Коментар

                                Working...
                                X