IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    не пиша че не играе актюерство, а че принципът е различен - най-вече в ограниченията.
    Инак не актюери - а регулации правят нещата възможни, ама ти отде да знаеш...

    Интересно, според теб регулациите - откъде ли се пръкват? Кой създава тия регулации? От нищото ли се появяват регулациите?

    Дали тия регулации - в началото не се обосновават от някого, който се намира в йерархичната структура на компанията? Дали същите тия регулации не се дискутират и приемат (ред по ред) от Управителните органи на дружеството? А, дали тези регулации не се утвърждават от Регулаторен (надзорен) орган в страната?

    Когато си отговориш на горните въпроси - може би ще разбереш донякъде принципите, заложени в основата на управлението на твоите пари от частните осигурителни дружества и на йерархичната им структура, ама ти откъде да знаеш! (да завърша като теб)...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

      Ти си питай, аз съм питал 2012та когато съм подписвал. Едностранни промени в договорите са невъзможни в Германия.
      С лафа за наднационална рамка просто показваш, че нищо не знаеш в тая материя.

      ПП: къде писах "предсрочно" че нимоа се сетя? Регулацията е че мога да почна да тегля безнаказано от частните партиди 10 години преди нужната възраст за "държавната". Няма предсрочно, има по желание
      https://eur-lex.europa.eu/legal-cont...LEX:32016L2341

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

        казах ти вече, няма толкова много такива платежоспособни тарикат старци със пари вече, дето ще вложат 100к евро и да чакат 10-15 год, инфлационни 600 лв наем, оставям хамалогията и стреса настрана, стига се рекламира,
        не излиза сметката, не и на тазгодишните цени.
        Другата година - ще се види, и да са под 50 годишни !
        Написах ти един път, че не се рекламирам с нищо !!! Отделно старците ако чакат сега да спретват тухлена пенсия няма да стане, не се прави така.
        Мисли се на млади години ,а точно сега има една ниша която е много изгодна ,но няма да напиша нищо за нея за да не " се рекламирам " ,а и защото не го заслужавате !!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
          Не слушате кака, като ви пише, че по-хубаво от тухлена пенсия няма Все още в БГ ,може да си спретнете няколко имотчета, които да ви дават добър живот след като ви писне да работите. Дори не уточнявам на колко години ще ви писне и къде ще си живеете след това, но определено за да го направите ще се наложи да започнете на млади години, а дотогава си събирайте и наемчетата за разкош
          казах ти вече, няма толкова много такива платежоспособни тарикат старци със пари вече, дето ще вложат 100к евро и да чакат 10-15 год, инфлационни 600 лв наем, оставям хамалогията и стреса настрана, стига се рекламира,
          не излиза сметката, не и на тазгодишните цени.
          Другата година - ще се види, и да са под 50 годишни !
          Last edited by hazard; 28.09.2020, 17:41.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Тц. Не бъркам. Ако не знам нещо питам. Матрицата е обща. Докато наливаш и не вадиш предсрочно ползваш данъчни облекчения. Ако тръгнеш да вадиш предсрочно поне в Испания ти се начисляват данъци.

            За Германия не знам. Но ми е любопитно и ще взема да проуча. Ако има наднационална рамка за предсрочното вадене си в кюпа и ти.

            Тук в този форум е май голям грях да се пита и да се признава, че не се знае нещо. Ми аз не страдам от подобни скрупули. Никой не се е родил научен.

            Ако разчитах на едната пенсия въобще нямаше да съм тук
            Ти си питай, аз съм питал 2012та когато съм подписвал. Едностранни промени в договорите са невъзможни в Германия.
            С лафа за наднационална рамка просто показваш, че нищо не знаеш в тая материя.

            ПП: къде писах "предсрочно" че нимоа се сетя? Регулацията е че мога да почна да тегля безнаказано от частните партиди 10 години преди нужната възраст за "държавната". Няма предсрочно, има по желание
            Last edited by X_Y; 28.09.2020, 17:19.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

              Тук вече съм съгласен с теб.

              Има едно разминаване, с което се опитваш да ме манипулираш, когато казваш, че частните компании не работят с актюери, но това си е твой проблем. Този вид статистика е много важен за всяко подобно дружество, независимо дали то е частно, или държавно, но някои неща не е възможно да се "наливат"...

              Именно актюерите са, които правят възможното - ВСЯКО ДРУЖЕСТВО да бъде работещо и да не бъде квалифицирано като "благотворително", т.е. - като съществуващо "от днес - до утре"!
              не пиша че не играе актюерство, а че принципът е различен - най-вече в ограниченията.
              Инак не актюери - а регулации правят нещата възможни, ама ти отде да знаеш...
              Last edited by X_Y; 28.09.2020, 17:18.

              Коментар


              • Не слушате кака, като ви пише, че по-хубаво от тухлена пенсия няма Все още в БГ ,може да си спретнете няколко имотчета, които да ви дават добър живот след като ви писне да работите. Дори не уточнявам на колко години ще ви писне и къде ще си живеете след това, но определено за да го направите ще се наложи да започнете на млади години, а дотогава си събирайте и наемчетата за разкош

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  1. не ми трябва на мен друго в Гръция, там е така, още по-малко ми трябва актив за пенсия - да ми тежи.
                  2. кво се хванахте за 700 - те са просто достатъчно за сносен пенционерски живот - пак там. Немския пенсионен модел има задължителна и доброволна част, по първата сумите са ми предостатъчно (1450-1850), втората е данъчна маневра по-скоро, пък че има в нея към 35хил евра - ще ги наместя някакси Зависи в какво настроение съм като им дойде времето, те тогава и ще идат над 90хил, но просто не съм фен на Порше
                  3. къщата е за следващите, да не почват от нулата - нея съм я отписал за тоя период
                  Асане, ти в Германия като си отдаваш половината къща под наем на разни араби и негри и живееш с жена си в другата половина, не се ли притесняваш, че могат да посегнат на жена ти?
                  Last edited by X_Y; 28.09.2020, 16:49.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Абе.......
                    .
                    При мен единственото брулене може да се случи ако тръгна да тегля веднага - или взема та умра и тръгне наследяване

                    Това, с тегленето веднага (в тоя момент) - вече го обсъждахме...

                    Иначе - живот и здраве! - както вече споменах: НИЕ (и ТИ не правиш изключение!) - ние предлагаме, а Господ разполагаЛ!...

                    И не ми казвай, че нещата не са ти известни в най-големи подробности - ако си взел първата пенсия... Дръж здраво фронта и продължавай да ги вземаш, за да не се усмихнат под мустак осигурителите... Има такива (малки) "подводни" камъни...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                      Абе вземи млъкни малко, Естествено че има такси управление - и пак естествено в белите държави законово са ограничени (събират се само в първите 2 години в моя случай). Ай не шавай много много в Б0стан, докато ти го набиват четвъртит!

                      ПП: аз пък никъде не съм писал, че отивам днес. Има си срокове, писал съм че мога да ида преди пенсионна възраст Актюерството няма проблем с това, частните пенсии работят на леко по-различен принцип от "държавните". Инак какво да "ви" казвам, като всяка държава си е с нейните правила - вас си ви брулят по методи, прилагани в Германия преди 10 и отгоре години и вече забранени като твърде рискови. При мен единственото брулене може да се случи ако тръгна да тегля веднага - или взема та умра и тръгне наследяване
                      Тук вече съм съгласен с теб.

                      Има едно разминаване, с което се опитваш да ме манипулираш, когато казваш, че частните компании не работят с актюери, но това си е твой проблем. Този вид статистика е много важен за всяко подобно дружество, независимо дали то е частно, или държавно, но някои неща не е възможно да се "наливат"...

                      Именно актюерите са, които правят възможното - ВСЯКО ДРУЖЕСТВО да бъде работещо и да не бъде квалифицирано като "благотворително", т.е. - като съществуващо "от днес - до утре"!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        След като наливам в тях за да избегна облагане, дали не съм погледнал Ти почна да бъркаш държавите, регулациите и пазарите ми се струва - ако изобщо някога си знаела как стоят нещата. Перфектната позиция - да не правиш нищо и после да питат що немските пенции карат Порше...
                        Тц. Не бъркам. Ако не знам нещо питам. Матрицата е обща. Докато наливаш и не вадиш предсрочно ползваш данъчни облекчения. Ако тръгнеш да вадиш предсрочно поне в Испания ти се начисляват данъци.

                        За Германия не знам. Но ми е любопитно и ще взема да проуча. Ако има наднационална рамка за предсрочното вадене си в кюпа и ти.

                        Тук в този форум е май голям грях да се пита и да се признава, че не се знае нещо. Ми аз не страдам от подобни скрупули. Никой не се е родил научен.

                        Ако разчитах на едната пенсия въобще нямаше да съм тук

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                          Никъде (аз) не споменавам за плащането на данък! (но и не твърдя, че Частният ти осигурител е БЛАГОТВОРИТЕЛНО дружество, т.е. - че няма никакви разходи!
                          ​​​​
                          Това, че имаш няколко варианти - е добре!

                          След като ги имаш (тия варианти) - дори не искам отговор, но можеш да си дадеш сметка за смисъла на моите твърдения: да вземеш сума, съразмерна с цифрите, които пускаш тук, при положение, че днес отидеш и поискаш да ти се изплати набраната сума "на куп". При тоя вариант няма да ти се изпълнят фантазиите. Опитай - и ще видиш. Факторът - години за престояване на нарастваща сума по твоята партида е от голямо значение! Всеки истински актюер ще потвърди това! Ама - не, ти го отричаш (или поне се правиш на "неразбрал" относно предмета на спора НИ!

                          Долу, самият ти твърдиш, че има опция да получиш сумата "на куп", но не ни казваш нищо за това - как ще те обрулят .

                          Абе вземи млъкни малко, че се излагаш Естествено че има такси управление - и пак естествено в белите държави законово са ограничени (събират се само в първите 2 години в моя случай).

                          ПП: аз пък никъде не съм писал, че отивам днес. Има си срокове, писал съм че мога да ида преди пенсионна възраст Актюерството няма проблем с това, частните пенсии работят на леко по-различен принцип от "държавните". Инак какво да "ви" казвам, като всяка държава си е с нейните правила - вас си ви брулят по методи, прилагани в Германия преди 10 и отгоре години и вече забранени като твърде рискови. При мен единственото брулене може да се случи ако тръгна да тегля веднага - или взема та умра и тръгне наследяване
                          Last edited by X_Y; 28.09.2020, 15:38.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            Ти специално си толкова неграмотен в налучкването, че като ми кажеш "добро утро" се обръщам да видя къде е слънцето.
                            Аз тук не съм писал сумите по частните партиди Пък ти продължавай да си твърдиш каквото там ти се иска да е истина. Даже и спор няма.

                            ПП: вариантите всъщност са 3 и там е заровено кучето, няма да платя данък - не ме мисли

                            Никъде (аз) не споменавам за плащането на данък! (но и не твърдя, че Частният ти осигурител е БЛАГОТВОРИТЕЛНО дружество, т.е. - че няма никакви разходи!
                            ​​​​
                            Това, че имаш няколко варианти - е добре!

                            След като ги имаш (тия варианти) - дори не искам отговор, но можеш да си дадеш сметка за смисъла на моите твърдения: да вземеш сума, съразмерна с цифрите, които пускаш тук, при положение, че днес отидеш и поискаш да ти се изплати набраната сума "на куп". При тоя вариант няма да ти се изпълнят фантазиите. Опитай - и ще видиш. Факторът - години за престояване на нарастваща сума по твоята партида е от голямо значение! Всеки истински актюер ще потвърди това! Ама - не, ти го отричаш (или поне се правиш на "неразбрал" относно предмета на спора НИ!

                            Долу, самият ти твърдиш, че има опция да получиш сумата "на куп", но не ни казваш нищо за това - как ще те обрулят .

                            Last edited by X_Y; 28.09.2020, 15:16.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                              е, нали ще събереш дотогава едни евра да пуснеш и една гарсониера в Солун за тухлена пенсийка ;;
                              Тъй че, не са само тия мижави 700Е, виждам.
                              Отделно, тогава и от Немско още ще идва рента на къщето.
                              1. не ми трябва на мен друго в Гръция, там е така, още по-малко ми трябва актив за пенсия - да ми тежи.
                              2. кво се хванахте за 700 - те са просто достатъчно за сносен пенционерски живот - пак там. Немския пенсионен модел има задължителна и доброволна част, по първата сумите са ми предостатъчно (1450-1850), втората е данъчна маневра по-скоро, пък че има в нея към 35хил евра - ще ги наместя някакси Зависи в какво настроение съм като им дойде времето, те тогава и ще идат над 90хил, но просто не съм фен на Порше
                              3. къщата е за следващите, да не почват от нулата - нея съм я отписал за тоя период

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                                Ботя, ний не се каним да мрем Па и някои не сме млади и ни остава малко до пенциите - за какво да мислим, за блъскане кат алтави ли? Оставам това на другите
                                е, нали ще събереш дотогава едни евра да пуснеш и една гарсониера в Солун за тухлена пенсийка ;;
                                Тъй че, не са само тия мижави 700Е, виждам.
                                Отделно, тогава и от Немско още ще идва рента на къщето.

                                Коментар

                                Working...
                                X