IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Защо Ender, а не по-логичното Eider?



    Предполагам че ника му идва от Играта на Ендър. Доста добра книга която макар и научна фантастика е всъщност основно психологически игри.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

      Но зависят от пролетта и есента. Нивото на хормоните и по-точно на тестостерона.

      П.П. Има и мъже, които страдат от безсъние заради пълнолунието. А недоспиването всякак може да те извади от равновесие.
      Ако става дума за снощните ми писанията просто чаках самолет и убивах времето

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
        Ender, точно ти ще се справиш и без готови решения Давай смело
        Доста добър маньовър, да речем по десния фланг
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Ender, точно ти ще се справиш и без готови решения Давай смело

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
            Още няма, като моят тип?! Какво ли значи това? Самотна, асоциална, уникална ... Желаещи да ме профилират? Сложат в рамка? Да се почувствам част от тълпата? Ще ми е интересно
            И твоя тип е..? Не се притеснявай, ще те оправим.

            Коментар


            • Прочетох едно християнско богословско тълкувание - да, наистина се има предвид бог-отец и бог-син (Христос) в обяснението; освен това казват, че, понеже бог пристъпил към създаването на най-великото си творение - човека - е описано как той се е замислил и размишлявал сам със себе си.
              Василий Велики, само че е на руски: http://bible.optina.ru/old:gen:01:26

              Но това е ретроспективно обяснение, защото стъпва на Новия завет, за да обясни Ветхия. Евреите би трябвало да имат друго обяснение; питай Мъни.
              Last edited by П.Ф.Изеров; 20.06.2018, 21:16.

              Коментар


              • Аз го знаех. И други любопитни неща има. А това някои го тълкуват, като " мъж и жена ги създаде " . Даже мисля, че в по -стари издания си го и пише. Ама не ми се рови сега. Още няма, като моят тип?! Какво ли значи това? Самотна, асоциална, уникална ... Желаещи да ме профилират? Сложат в рамка? Да се почувствам част от тълпата? Ще ми е интересно

                Коментар


                • Творецът ни е създал творци

                  Коментар


                  • Ив, предполагам, че богословите със сигурност имат тяхно обяснение. Аз не знам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                      не е превода.

                      Светата троица ок....това е обяснението на много религиозен народ...ама по НАШ образ и подобие? По кой наш? На БОГ..на Духа?
                      Дойде ми на ум, че и монарсите говорят за себе си в множествено число.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                        ти не знаеше ли?
                        Чел съм и двата завета няколко пъти, но не бях обърнал внимание на това.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                          Да, в мн. число е. И това е първият път, когато думите му су отнасят към него.
                          Не знам... Освен - това да е трудност или особеност на превода? Или пък - понеже са света троица во едино?
                          не е превода.

                          Светата троица ок....това е обяснението на много религиозен народ...ама по НАШ образ и подобие? По кой наш? На БОГ..на Духа?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

                            Чакай да я отворя, да видя така ли пише...
                            ти не знаеше ли?

                            Коментар


                            • Да, в мн. число е. И това е първият път, когато думите му се отнасят към него, за негово желание.
                              Не знам... Освен - това да е трудност или особеност на превода? Или пък - понеже са света троица во едино?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                някой знае ли защо в Битие от Библията.....ред 26 пише:

                                26. След това рече Бог: да сътворим човек по Наш образ, (и) по Наше подобие; и да господарува над морските риби, и над небесните птици, (и над зверовете) и над добитъка, и над цялата земя, и над всички гадини, които пълзят по земята.

                                ключовата дума е СътвориМ.

                                Нали Бог дотогва той твори....за кво множественно число говори писателя...ала Моисей.
                                Чакай да я отворя, да видя така ли пише...

                                Коментар

                                Working...
                                X