Първоначално изпратено от Selena
Разгледай мнение
Освен това индийци са шефове в мнозинството от водещи технологични компании в света, и в Индия се отдава огромно значение на развитието на новите технологии - мъчат се да не бъдат само кодерите на света, ами да правят нещо с по-висока добавена стойност. И в някои други индустрии също - стомана, автомобилостоене, и др.
Ако Китай, Индия и Русия не успеят да създадат някакъв ефективен блок срещу хегемонията на САЩ, не са розови нещата. Чух, че китайците вече се разбрали с някои държави да търгуват нефт в юани.
Кво значи хиперинфлация и дългова криза? Както казах в предишния ми пост, някой ще напазарува евтино цели държави.
Междувременно, докато тече процеса, ще страдаме и ние, щото временно ще са затворени пазари, на които ние изнасяме (евентуално), или за които чрез трети фирми бачкаме на ишлеме.
Права си за скачените съдове - това, както пак вече казах, следва от модела на финансова система, създаден от САЩ след края на ВСВ. Демек, те контролират всичко, и за да е възможно това, всичко е навързано в системата. Пари, плащания, стокови потоци.
Коментар